سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی


دستگاه کولر گازی هم مانند دیگر وسایل باید در زمان نصب و راه اندازی و نحوه ی استفاده از آن و انجام سرویس های دوره ایی به موقع را توجه داشت.

برای اینکه دستگاه کولر گازی شما دارای بازدهی بهتری باشد باید عمل سرویس کولر گازی را به موقع انجام داد.

انجام سرویس کولر گازی بصورت دوره ایی به بهره وری بهتر دستگاه کولر گازی و کمتر شدن هزینه های برق بهتر است که این کار را به موقع انجام دهید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

بهتر است که فیلترهای هوا را تمیز کرد زیرا در غیر این صورت هوا به خوبی در گردش نخواهد بود و در مواقعی که هوای خنک و مطبوعی نداشته باشد احتمال دارد که کویل کندانسور کثیف شده باشد که باعث سخت کار کردن این قطعه شده که در استفاده کردن از جریانات برق هم نقش موثری دارد.

سرویس کولر گازی
سرویس کولر گازی

با انجام سرویس های به موقع سرویس کولر گازی خود می توانید از پرداخت هزینه های بالاتر در آینده در امان باشید و سرویسکاران تعمیرات کولر گازی مجرب دکتر آچار می توانند تمامی ایرادات پیش آمده را قبل از اینکه به قطعات دیگر آسیبی وارد کند برطرف می کنند.

از مزیت های دیگر انجام سرویس های دوره ایی دستگاه کولر گازی می توان رفع شدن بوی نامطبوع  دستگاه کولر گازی را نام برد.

زیرا در برخی از مواقع هنگامی که دستگاه کولر گازی را روشن می کنید بوی بد و نا مطبوعی از آن خارج می شود که در این زمان نیازمند سرویس کاران خواهید بود تا با حضور خود در محل و انجام شستشو و تمیز نمودن فیلترها و یا اینکه در بعضی از موارد می تواند این بوی بد برای کندانسور باشد که باید از دستگاه جدا شود و به خوبی تمیز بشود تا بتوان این بوی بد را رفع نمود.

سرویس کولر گازی

مرحله دیگر انجام سرویس کولر گازی بصورت دوره ای انجام دادن روغن کاری فن و قطعات دیگر دستگاه کولر گازی که نیاز دارد، زیرا این دستگاه به دلیل فعالیت های پی در پی و با گذشت زمان فرسوده خواهد شد.

برای اینکه از میزان اصطحکاک بین قطعات می توان روغن کاری را انجام داد که قطعات دیگری مانند فن که در قسمت های یونیت خارجی قرار دارد توصیه شده که با انجام دادن این کار می توانید در طول عمر بیشتر دستگاه نقش موثری داشته باشد.

سرویس کولر گازی
سرویس کولر گازی

همه ی دستگاه های کولر گازی نیازمند به انجام سرویس های دوره ایی می باشند تا بتوانند عملکرد درستی داشته باشند و تا حد امکان و بالاترین حد بهینه بدون خراب شدن ناگهانی کار خواهد کرد.

بیشترین و متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه کولر گازی شما پیش خواهد آمد در اثر بی توجهی به سرویس های به موقع و دوره ایی این دستگاه می باشد که بهترین زمان  انجام این کار قبل از گرم شدن هوا خواهد بود که در ماه اردیبهشت بهترین زمان است.

از موارد دیگر که در عمر دستگاه کولر گازی شما موثر است و می تواند عمر دستگاه کولر گازی شما را بالاتر ببرد انجام همین کار می باشد.

سرویس کولر گازی در منزل

سرویس کولر گازی در منزل از مهم ترین خدماتی است که توسط تکنسین های دکتر آچار در محل و منزل انجام می شود، از آنجایی که امکان حمل و نقل کولر گازی از منزل به تعمیرگاه وجود ندارد تکنسین ها به سرویس کولر گازی در محل می پردازند، با این امکان در زمان و هزینه های تان صرفه جویی شده و نیازی به پرداخت هزینه های اضافه حمل و نقل نخواهید داشت.

مراحل انجام سرویس های دوره ای دستگاه کولر گازی

در زمانی که قرار است دستگاه کولر گازی شما عمل سرویس دوره ایی صورت بگیرد بهتر است که در مرحله ی ابتدایی برق دستگاه کولر گازی را قطع کرد، تا خطری نباشد، بهتر است که فیوز کولر گازی را از برق جعبه ی مینیاتوری قطع کرد.

در مرحله ی بعدی اقدام کردن برای شستن پنل کولر گازی  است که باید قاب جلویی پنل اسپیلت  را باز کرده  و فیلترها را بیرون آورده و پس از شستن و تمیز کردن از گرد و غبار آن را دوباره در جایگاه خودش قرار داده، در مرحله ی بعدی شستشوی و تمیز کردن کویل های دستگاه کولر گازی است.

که در صورت کثیف بودن کویل ها هوا به خوبی رد و بدل نخواهد شد و در صورت وجود چربی می توانید از اسپری تمیز کننده استفاده بکنید.

سرویس های دوره ایی شامل انجام سرویس قطعات کمپرسور و کندانسور دستگاه کولر گازی، سرویس گیج فشار گاز، سرویس تست نشتی و سرویس تست قطعه ی پنل داخلی دستگاه کولر گازی است.

بررسی و چکاپ سرویس گیج فشار گاز دستگاه کولر گازی

برای اینکه مقدار گاز موجود در دستگاه کولر گازی مورد بررسی قرار بگیرد این کار را توسط گیج فشار انجام می دهند.

در این زمان باید دستگاه کولر گازی روشن باشد و بعد از این مورد شیلنگ گیج را به لوله ی مکش وصل نموده و شارژ گاز را انجام داده و با توجه به نوع مبرد می توان این اندازه گیری را انجام داد.

سرویس کولر گازی
سرویس کولر گازی

تمیز کردن سنسور یا قطعه ی ترموستات محیطی دستگاه کولر گازی

قطعه ی ترموستات محیطی که می توان همان قطعه ی سنسور دستگاه کولر گازی نام برد موظف به تعیین دمای محیط مورد استفاده می باشد که باعث شده دستگاه کولر گازی شما دما را به درستی تنظیم  کند.

در صورتی که این قطعه بسیار کثیف بشود قابلیت خود را از دست داده و کارایی خوبی ندارد و بیشترین دلیل باد گرم کولر گازی می تواند به همین علت باشد.

 قطعه ی ترموستات که در قسمت پره های کویل های پشت فیلتر  قرار دارد و یک قطعه ی فلزی می باشد که کثیف بودنش باعث بروز اختلال در عملکرد دستگاه کولر گازی خواهد شد.

بررسی تست نشتی دستگاه کولر گازی

 بعد از انجام مرحله ی قبلی که باید فشار گاز را بررسی می کردند نوبت به این مرحله می رسد که رفع نشتی بشود.

برای رفع نشتی دستگاه کولر گازی می توان از دستگاه الکترونیکی استفاده کرد که تمامی مراحل توسط دستگاه انجام پذیر است.

زیرا این دستگاه مجهز به سنسوری است که در صورت قرار گرفتن با گاز هشدار داده  و افراد کارشناس را متوجه نشتی می کند و راه دیگر برطرف کردن نشتی با کمک گرفتن از آب و کف، که دراین مدل باید اتصالات لوله ها و پنل داخلی و خارجی را تست نمود که در صورت وجود نشتی گاز حباب به وجود آمده و نشتی را نشان خواهد داد.

انجام دادن به موقع سرویس های دوره ایی کولر گازی در زمان مقرر می تواند شما را از پرداخت هزینه های زیادی در آینده و همچنین آسیب زدن به قطعات دیگر در امان نگه دارد.

با بررسی به موقع قطعات صدمه دیده می توانید زودتر پی به مشکلات پیش آمده برای کولر گازی خود را توسط کادر کارشناس و با تجربه ی دکتر آچار در کوتاه ترین زمان ممکن رفع نمایید.

هزینه سرویس کولرگازی

هزینه سرویس کولر گازی به خدماتی که تکنسین ارائه می دهد، قطعاتی که سرویس یا تعویض می شوند بستگی دارد، نگران هزینه سرویس کولر گازی نباشید چرا که کلیه هزینه ها در این مجموعه مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملا منصفانه می باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. عزیز کشاورز 2 سال قبل

  از همه نظر عالیه

 2. عیسی اخوان 2 سال قبل

  دکتر آچار که دیگه جای تعریف نداره عالی

 3. عبدالله علیپور 2 سال قبل

  بابا ایولا دارید طرف اومده میگه تمام قطعات باید عوض بشه و 2 تومان فاکتور قطعه داده همکار شما اومد گفت قطعات قابل تعمیر هست و با 650 تومان همرو درست کرد و از روز اولش هم بهتر کار میکنه

 4. امین مددی 2 سال قبل

  مطلب خوبی بود

 5. حبیب تبریزی 1 سال قبل

  سلام وقت بخیر تهرانپارس هستیم خدمات ارائه میدید؟

 6. محمود امیری 1 سال قبل

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

 7. حیدر دهقانی 1 سال قبل

  فکر نمیکردم بشه حضوری دستگاه را بیاریم برای تعمیر دیروز آوردم و همکارتون تعمیر کرد

 8. رسول آخوندی 1 سال قبل

  مطالب بی نظیر بود

 9. مصطفی قربانی 1 سال قبل

  بی نظیره پیشنهاد می کنم

 10. محمدجواد کرمی 1 سال قبل

  چرا اینقد زیاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید