چگونه فقط با خشک کن ماشین لباسشویی کار کنیم

چگونه فقط با خشک کن ماشین لباسشویی کار کنیم


در این متن از دکتر آچار در مورد این سوال که چگونه فقط با خشک کن ماشین لباسشویی کار کنیم صحبت خواهیم کرد، پس از مطالعه این متن به خوبی شناخت کامل از طریقهٔ استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی را یاد خواهید گرفت.

پیشرفت تکنولوژی های دنیای امروزی ویژگی های زیادی به ماشین لباسشویی داده شده، یکی از ویژگی های پر کاربرد ماشین لباسشویی استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی است، احتمال دارد که در شرایطی قرار گرفته باشید که زمان شستشوی کامل را نداشته باشید، با کمک گرفتن از خشک کن می توانید لباس های خود را به راحتی خشک کنید.

 بیشتر ماشین لباسشویی هایی که در حجم 7 کیلو، 8 کیلو و یا بزرگ تر هستند به طور عموم دارای این برنامهٔ خشک کن نی باشند و این قابلیت را دارا هستند.

چگونه فقط با خشک کن ماشین لباسشویی کار کنیم
چگونه فقط با خشک کن ماشین لباسشویی کار کنیم

چک کردن لیبل نحوه نگهداری لباس

برچسب مراقبت از لباس هایی را که قصد داریدکه خشک کنید بررسی کنید تا اطمینان حاصل بشود که قابل خشک شدن با ماشین هستند.

احتمال دارد که یک سری از لباس‌هایی را در ماشین لباس‌شویی قابلیت خشک شدن را نداشته باشند و علامت آن‌ها برای خشک کردن در حرارت بالا است، این برچسب ها نشانه ایی است که آیا می توان این گونه از لباس ها را در داخل ماشین لباسشویی خشک کرد یا خیر؟

معمولاً برچسب مراقبت به لباس دوخته می شود، برای لباس هایی که در گرمای شدید خشک می شوند، می توانید از خشک کن در ماشین لباسشویی استفاده کنید، توصیه می کنیم شستن و خشک کردن لباس های ظریف با الیاف حساس را به خشکشویی برده و کار را به آنان بسپارید.

چگونه فقط با خشک کن ماشین لباسشویی کار کنیم ؟

برای انجام دادن خشک کردن لباس ها با ماشین لباسشویی بهتر است یه یک سری از موارد توجه داشته باشید:

مرحلهٔ ابتدایی کار باید آب اضافی را از لباس خارج کنید قبل از قرار دادن لباس‌ها، حوله‌ها یا پارچه‌های خیس در ماشین لباسشویی برای استفاده در خشک‌کن، آن‌ها را به خوبی فشار دهید تا آب تا حد ممکن از لباس خارج شود.

مرحلهٔ بعدی این است که به نحوه قرار دادن لباس ها درداخل دیگ ماشین لباسشویی توجه داشته باشید، لباس های چروک شده را به خصوص هنگام استفاده از خشک کن در ماشین لباسشویی نگذارید، اگر قرار است که لباس هایی که خشک کنید بسیار بلند باشد، حتماً آن ها را در داخل مخزن لباسشویی پهن کنید تا گره نخورند، وگرنه احتمال دارد که لباس شما به خوبی خشک نشود.

مرحلهٔ بعدی این است که نباید مخزن ماشین لباسشویی را به طور کامل پر کنید، زیرا همین امر سبب می شود که به طور کامل خشک شده و رطوبتی نداشته باشد، پر نبودن باعث شده که با کیفیت بهتری عملیات اجرا بشود.

مرحلهٔ بعدی این است که برای خشک کردن باید دمای متناسبی را انتخاب کرد و ماشین لباسشویی را در دمای مناسب تنظیم نمود، مثلاً لباس های ظریف در دمای پایین تر و لباس های ضخیم تر در دمای بالاتر باید قرار داده بشود تا راحت تر خشک بشوند.

مرحلهٔ آخر باید دکمهٔ خشک کن را زد تا عملیات اجرا بشود.

اکنون زمان راه اندازی لباسشویی است، برخی از مدل های ماشین لباسشویی دارای دکمه یا تنظیم جداگانه برای استفاده از خشک کن به تنهایی هستند، ماشین لباسشویی خود را چک کرده تا مشاهده کنید که آیا یکی از کلمات روی آن ظاهر می شود: چرخش، فقط خشک کردن، تنظیم حرارت.

خشک کردن بسته به مدل لباسشویی، با فشار دادن یکی از این دکمه ها چرخه لباسشویی و خشک کن شروع می شود. این دکمه را فشار دهید یا نماد چرخان دستگاه را روی این کلمه قرار دهید.

اکنون نوبت فشردن دکمه start است، به این راحتی، فرآیند خشک کردن لباس در ماشین لباسشویی شما انجام می شود، در نهایت، برای جلوگیری از چین و چروک، لباس ها را بلافاصله پس از اتمام خشک کن خارج کنید.

قابل ذکر می باشد که انتخاب برنامه شستشوی متناسب به میزان لباس، جنس و رنگ و همچنین کثیف بودن آنها از نکاتی است که نباید نادیده گرفته شود، زیرا استفاده از یک برنامه نامناسب ممکن است باعث آسیب به دستگاه شود.

چگونه فقط با خشک کن ماشین لباسشویی کار کنیم
چگونه فقط با خشک کن ماشین لباسشویی کار کنیم

نکتهٔ بسیار مهم: بهتر است که اطلاع داشته باشید که انواع لباس ها را نمی توان در داخل خشک کن ماشین لباسشویی قرار داد مثلاً لباس هایی از جنس ظریف و حساس و یا از جنس تور و ابریشم را هرگز نمی توان داخل لباسشویی قرار داد زیرا به علت دور زیاد موتور احتمال آسیب دیدن این گونه لباس ها بسیار می باشد.

ممکن است که در حین خشک کردن لباس ها با صداهای بسیار زیاد ماشین لباسشویی مواجه بشوید که علت عمدهٔ بروز این ایراد می تواند نبود تعادل در ماشین لباسشویی باشد که باید زمینهٔ تعادل و تراز بودن دستگاه را مورد بررسی قرار بدهید.

میزان دور موتور ماشین لباسشویی هم برای انجام عملیات خشک کن بسیار مهم می باشد زیرا سرعت خشک کن در زیر دور 1000 در دقیقه برای لباس های ظزف تر و حساس و سرعت بالای دور 1000 دقیقه برای لباس هایی مانند جین و … بسیار متناسب تر خواهد بود.

 استفاده کردن از خشک کن در برندهای متفاوت ماشین لباسشویی با هم فرق دارد مثلاً در ماشین لباسشویی سامسونگ، در مدل های مختلفی وجود دارد که در اینجا دو صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ را مطرح کرده، که هر کدام از این پنل ها به یک روش به حالت خشک کن قرار می گیرند.

که عموما در تمامی ماشین لباسشویی ها کاربرد دارد، صفحه نمایش دیجیتال از این قانون استفاده می کند:

 • لباسشویی هایی که برنامه خشک کن در برنامه های خود دارند.
 •  ماشین لباسشویی هایی که مجهز به برنامه خشک کن نیستند و به صورت دکمه ای و مکانیکی هستند.
 •  در صورتی که کلید خشک کن دارد ابتدا باید دستگاه را روشن کرده و کلید خشک کن را زده یا اگر برنامه خشک کن در برنامه ها وجود دارد باید چرخ برنامه را روی اسپین قرار دهید و دکمه استارت را فشار دهید.

نتیجه گیری

برای این که از این قابلیت ماشین لباسشویی برای خشک کردن لباس ها کمک گرفته بشود باید جنس لباس ها را هم در نظر بگیرید و با توجه به شرایط از آنها استفاده بشود و گرنه احتمال دارد که سبب خراب شدن لباس بشوید بنابراین با داشتن اطلاعات می توانید این عملیات را به نحو احسنت اجرا نمایید.

هر زمان که ماشین لباسشویی شما با مشکلاتی در عملکردش روبرو می شود، بهترین گزینهٔ انتخابی برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی شما می تواند افراد متخصص دکتر آچار باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند تمامی مشکلات به وجود آمده را برای تان رفع نمایند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. قاسم تقوی 3 هفته قبل

  چه سایت قشنگی دارین

 2. فرهاد حقیقی 2 هفته قبل

  هزینه تعمیرات تان نرخ مشخصی دارد؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   سلام و عرض ادب بله کلیه هزینه ها مطابق با نرخ اتحادیه دریافت می شوند

 3. پرستو طیبی 2 هفته قبل

  مقاله مفیدی بود ممنون

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   عرض ادب و احترام ممنون از شما بابت توجه و حمایت تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید