آموزش شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی

آموزش شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی


 در مقاله آموزش شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی دکتر آچار شما را با نحوه شستشو لباس های سفید آشنا می کنیم. به هنگام شستن لباس های سفید اولین راه کاری که به ذهن هر شخص خطور می کند استفاده کردن از مواد سفید کننده می باشد ولی بهتر است که از راه کار های بهتری برای اجرای این امر کمک گرفته بشود.

در برخی از موارد احتمال دارد که در هنگام شستشو ی لباس ها با تغییر رنگ آن ها مواجه بشوید، برای پیشگیری از این موارد بهتر است که لباس های سفید را از لباس های رنگی به طور جداگانه ایی شست.

پاک کردن لکه ها از روی لباس سفید

احتمال دارد که بر روی لباس های سفید شاهد لکه های کچاپ و قهوه باشید که بهتر است از ثابت ماندن این لکه ها جلوگیری بشود که برای رفع این ایراد بهتر است که از پودر های آنزیم دار کمک گرفته بشود و برای مدت پانزده دقیقه اجازه بدهید بر روی لکه ها بماند.

بعد در داخل ماشین لباسشویی قرار بدهید و یک راه کار دیگری هم برای رفع این مشکل وجود دارد که می توانید از جوش شیرین کمک بگیرید، به این گونه که اول پودر جوش شیرین را به همراه مقداری لیمو برای مدت زمان حدود 5 دقیقه بماند و به خوبی بمالید و حدود بیست دقیقه منتظر بمانید و بعد در داخل دستگاه ماشین لباسشویی قرار بدهید.

آموزش شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی
آموزش شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی

خیس کردن لباس های سفید در داخل آب لیمو

راه کار معجزه آسای دیگری که وجود دارد می توانید از آب لیمو کمک گرفت، که می تواند سبب درخشش لباس ها و همچنین از بیش از حد سفید شدن لباس جلوگیری بکند در صورتی که از سفید کننده های دیگری استفاده بشود باعث سفید شدن لباس ها بیش از حد خواهد شد.

شما می توانید نصف فنجان آب لیمو را به همراه یک وان آب داغ مخلوط کنید و لباس های خود را برای مدت زمان دو ساعت در داخل این محلول قرار بدهید تا کاملاً خیس بخورد و بعد از گذشت این تایم لباس را وارد ماشین لباسشویی بکنید تا به راحتی لکه ها را از روی لباس پاک کنید.

به هنگام شستشوی لباس سفید در ماشین لباسشویی بهتر است که به چه نکاتی توجه داشته باشید؟

در زمان شستشوی لباس های سفید در ماشین لباسشویی بهتر است نکاتی را مورد توجه قرار داد تا لباس ها با کیفیت بهتری مورد شستن قرار بگیرند.

راه کار اولیه این است که لباس های سفید را از بقیه لباس های رنگی جدا کرد و بعد در داخل ماشین لباسشویی قرار داد، تا با تغییر رنگ لباس ها روبرو نشوید، در این مواقع خیلی راحت تر می توانید از پودر های سفید کننده برای شستشوی لباس های سفید استفاده کرد.

راه کار دیگر این که باید به میزان مواد شوینده توجه و دقت داشته باشید، خیلی مهم نیست که شما از پودر ماشین لباسشویی استفاده بکنید یا اینکه از پودر کمک بگیرید.

زیرا هر دوی این ها را باید به میزان متناسبی اسفاده کرد زیرا با استفاده کردن به مقدار کم سبب تمیز نشدن لباس ها شده و در صورت زیاد استفاده کردن هم می توان با مشکل تیرگی لباس ها که یک لایه بر روی آن ها قرار می گیرد روبرو بشوید.

راه کار دیگر کمک گرفتن از دمای متناسب برای شستشوی لباس هاست، گاهی اوقات امکان دارد با انتخاب کردن یک برنامه شستشو با دمای بالا برای شستن لباس های سفید در ماشین لباسشویی از راه کار های بسیار خوبی باشد و احساس کنید که با بالا تر بودن دما باکتری ها و آلودگی ها بهتر از بین می روند.

 جواب در این مورد می تواند مثبت باشد، این مورد می تواند به طور کامل صحیح است به شرطی که پارچه لباس بتواند دمای مورد نظر ما را تحمل کند.

بنابراین برای این که بتوانید از صدمه زدن به لباس پیشگیری بکنید، مهم می باشد که دما را طبق دستورالعمل شستشوی روی خود لباس تنظیم کنید.

راه کار بعدی این است که بهتر است به میزان قرار دادن لباس ها در داخل ماشین لباسشویی توجه داشته باشید.

زیرا شما به هنگام قرار دادن لباس ها احتمال دارد که تصور کنید تا جایی که دستگاه به طور کامل پر بشود شما می توانید دستگاه ماشین لباسشویی را از لباس ها پر کنید که این مورد می تواند اشتباه باشد.

زیرا اگر دستگاه ماشین لباسشویی شما دارای فضای خالی نباشد دستگاه نمی تواند لباس ها را به راحتی بچر خاند و همین امر می تواند در تمیز شسته نشدن لباس ها نقش داشته باشد.

آموزش شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی
آموزش شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی

 چند توصیهٔ مهم در امر شستشوی لباس ها سفید

میزان شستشو و انتخاب دمای شستشوی لباس ها می تواند به نوع پارچه و لکه ای دارد که می خواهید پاک کنید، بستگی داشته باشد، برای لکه های سرسخت مثل روغن، استفاده از آب گرم توصیه می شود.

زیرا آب گرم ذرات، گرد و غبار و کثیفی را بهتر می تواند پاک بکند، اطمینان حاصل کنید که پارچه باید از نوعی باشد که بتواند آب گرم را تحمل کند، در این صورت باید دمای سطح آب را به گونه ای مورد استفاده قرار بدهید که به لباس ها صدمه ایی وارد نشود.

توصیه می شود که لباس های سفید را جلوی آفتاب قرار بدهید تا به راحتی خشک شود، زیرا نور خورشید می تواند نقش بسیار مهمی در سفید نگه داشتن لباس های سفید داشته باشد.

توصیه می شود که شستشوی لباس های سفید را به جای استفاده از ماشین لباسشویی با دست انجام بدهید، از شستن لباس های سفید خود در ماشین لباسشویی کمتر استفاده بکنید.

اگر مایل باشید می توانید از پودر های آبی رنگ برای شستشو استفاده کنید به دلیل این که می تواند در کاهش زرد شدن لباس های سفید موثر واقع بشود.

با در دسترس داشتن آبی که دارای املاح معدنی بسیار بهتر است که از آب تصفیه شدن استفاده بشود.

 توصیه می شود که لباس های رنگ سفید را حتماً بعد از یک یا دوبار پوشیدن مورد شستشو قرار بدهید تا در اثر مدت زمان طولانی رنگ لباس ها تغییر نکند.

در هنگام شستشوی لباس ها بهتر است که به برچسب بر روی لباس ها قرار دارد توجه داشته باشید زیرا برخی از لباس به دلیل داشتن الیاف مختص باید با آب و مواد شوینده تمیز بشوند و احتمال دارد که در اثر بی توجهی رنگ و ظاهرش را از دست بدهد.

نتیجه نهایی

 در نهایت امر بعد از بیان این مطالب در بالا که برای شستشوی لباس های سفید مطرح شده است، شما می توانید با رعایت کردن تمامی این موارد به راحتی می توانید لباس های سفید خود را مورد شستشو قرار بدهید و با مشکلات کمتری مواجه بشوید.

برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی با هر برند و هر مدلی می توانید در اسرع وقت با متخصصین دکتر آچار ارتباط برقرار نمایید و به راحتی در کمترین زمان ممکن از خدمات این کادر فعال و حرفه ایی بهرهٔ لازم را ببرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
  1. زهرا خیامی 1 ماه قبل

    لباس سفیدی که در لباسشویی رنگی شده رو چیکار کنم؟

    1. دکتر آچار 1 ماه قبل

      سلام و عرض ادب برای پاک کردن لکه رنگ روی لباس سفید کافیه که مقداری سرکه سفید یا آب لیموترش را داخل آب گرم ریخته و لباس را داخل محلول شستشو دهید تا لک های لباس به مرور زمان کمرنگ شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید