علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی


علت خشک نکردن ماشین لباسشویی و کار نکردن خشک کن

دستگاه های ماشین لباسشویی در تمامی برندها و با هر نوع کیفیتی که در بازارها موجوده احتمال دارد که در زمان استفاده کردن از این دستگاه با مشکلاتی روبرو بشوید که نیازمند تعمیرات لباسشویی باشد که بهتر است از تکنسین های تعمیرگاه دکتر آچار کمک بگیرید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

احتمال دارد که در زمان پایانی کار دستگاه ماشین لباسشویی خود با مشکل خشک نکردن لباس ها روبرو بشوید، نمایان شدن این ایراد می تواند به خاطر نچرخیدن لباس ها در داخل دستگاه ماشین لباسشویی باشد، سرویس و تعمیر لباسشویی در تهران را به تعمیرگاه مجاز و معتبر بسپارید.

دلایل از کار افتادن خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی اتوماتیک

در مرحله ی ابتدایی بررسی این مشکل بهتر است که از اتصال دستگاه ماشین لباسشویی خود به برق مطمئن بشوید، در مرحله ی بعدی به این موضوع توجه داشته باشید که بیش از حد ظرفیت دستگاه ماشین لباسشویی اتوماتیک خود لباس در داخل آن قرار ندهید.

زیرا همین بی توجهی شما به وزن البسه می تواند به قطعه ی موتور و بلبرینگ دستگاه ماشین لباسشویی شما فشار وارد بکند، این امر باعث شده که لباس ها ی شما را به خوبی خشک نکند و یا اصلاً عمل خشک کردن لباس ها انجام نشود.

 • با مشاهده ی هر گونه خطا در اجرای برنامه ی دستگاه ماشین لباسشویی خود با کادر فعال و با تجربه ی دکتر آچار هماهنگ کنید تا پس از عیب یابی رفع نمایند.
 • قطع جریان برق و یا نداشتن اتصال جریان برق  مانند خراب شدن پریز، قطع شدن سیم ها و از کار افتادن قطعه ی تایمر و دستگیره های مکانیکی در بروز این اختلالات و مشکل موثر خواهد بود.
 • گاهی احتمال دارد که به دلیل ولتاژ برق ساختمان یا قطعات برد باشد که برق به درستی به قطعه ی موتور دستگاه ماشین لباسشویی شما نمی رسد.
علت خشک نکردن ماشین لباسشویی
علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

دو علت خشک نکردن ماشین لباسشویی که در مرحله خشک کن داخل موثر خواهد بود شامل:

گرما و جریان هواست زیرا وجود این گرما باعث شده که آب لباس شما تبخیر بشود و وجود جریان هوا در خروج بخار از قسمت خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی اتوماتیک شما نقش دارد و لباس ها به این ترتیب خشک می شود و در مواقعی که لباس ها بیش از ظرفیت دستگاه ماشین لباسشویی باشد اجازه ی خروج هوا را نخواهد داد و این دلیلی برای باقی ماندن بخار  و رطوبت در بین لباس ها می شود، که لباس ها به خوبی خشک نمی شود.

اشکال در دریچه خروجی تخلیه

عامل دیگر خیس ماندن البسه در داخل دستگاه ماشین لباسشویی از کار افتادن قطعه ی دریچه ی خروجی تخلیه که مسدود شده است، که این عامل می تواند در داغ شدن بیش از حد خشک کن و قطعه ی ترموستات خواهد شد، که با انجام عمل تخلیه این دریچه می توان ایراد را رفع نمود.

مورد دیگری که در علت خشک نکردن ماشین لباسشویی دخیل است ریست کردن دستگاه ماشین لباسشویی می باشد گاهی با ظاهر شدن این مشکل خشک کن  می توان دستگاه ماشین لباسشویی اتوماتیک خود را یک بار ریست نمود تا مشکل دستگاه برطرف گردد.

عدم انتخاب برنامه صحیح شستشو

نقش داشتن برنامه و تنظیمات نادرست برنامه ی دستگاه ماشین لباسشویی شما می تواند باشد، بنابراین در زمان استفاده از دستگاه ماشین لباسشویی خود بهتر است که به برنامه ی تنظیم شده توجه داشته باشید که به جنس پارچه، میزان کثیفی و آلودگی لباس ها میزان باشد و مشکلی وجود نداشته باشد.

از دیگر علت خشک نکردن ماشین لباسشویی شما پیدایش ایراد در قسمت قطعه ی خازن دستگاه می باشد، این مورد می تواند در کار نکردن خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی تاثیر گذار باشد.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی
علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

ایراد یا سوختگی ترانس برد

عامل دیگر می تواند سوختن ترانس برد باشد که در مواقعی که خراب بشود و یا بسوزد می تواند اختلالاتی را در قسمت خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی شما ایجاد بکند البته در مدل ماشین لباسشویی های قدیمی تر پاره شدن تسمه و از بین رفتن این قطعه باعث از کار افتادن خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی بشود.

بروز مشکلات فنی در دستگاه لباسشویی

عامل دیگر از کار افتادن خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی اتوماتیک مشکل فنی باشد، مانند از کار افتادن کلید خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی ، ایراد در جریانات برقی و مقدار زیاد لباس ها از عملکرد خشک کن ممانعت کرده است.

اختلال در عملکرد موتور ماشین لباسشویی

عامل دیگر از کار افتادن و خراب شدن موتور دستگاه ماشین لباسشویی شما که در از کار افتادن خشک کن ماشین لباسشویی موثر می باشد.

در اثر استفاده های مکرر از دستگاه ماشین لباسشویی خود احتمال داغ شدن موتور وجود دارد و در صورتی که پس از خنک شدن موتور اگر ایراد خشک کردن لباس ها رفع نشد بهتر است با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کنید.

اختلال در قطعه فیوز حرارتی

عامل دیگر از علت خشک نکردن ماشین لباسشویی خراب شدن و معیوبی قطعه ی فیوز حرارتی و یا قطعه ی ترموستات خواهد بود، که برای رفع این ایراد بهتر است با متخصصین تماس دکتر آچار تماس بگیرید تا اقدامات لازم را در جهت رفع این ایراد برای شما انجام بدهند.

عدم آبگیری صحیح

عامل دیگر پیدایش این ایراد و از کار افتادن خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی انجام نشدن عمل آبگیری در دستگاه ماشین لباسشویی خواهد بود.

لباس ها بعد از پایان کار لباسشویی هم چنان خیس و مرطوب باقی مانده است،  بهتر است که در مواقعی که قرار است با دستگاه ماشین لباسشویی خود شروع به کار نمایید از فشار آب اطمینان داشته باشید.

برای اینکه دستگاه ماشین لباسشویی شما بتواند عملیات آبگیری را به راحتی انجام دهد به فشار آب زیادی نیاز دارد و در صورت پایین بودن فشار آب این عمل به خوبی صورت نمی گیرد، همچنین باید از وصل بودن دستگاه ماشین لباسشویی خود به شیر آب گرم ورودی دستگاه مطمئن بشود.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی
علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

انسداد شیلنگ تخلیه و فیلتر کف

عامل دیگر برای نمایان شدن این ایراد در دستگاه ماشین لباسشویی شما مسدود شدن شیلنگ تخلیه و فیلتر کف که در خشک نکردن لباس موثر خواهد بود.

در صورتی که هر گونه موردی در انسداد شیلنگ تخلیه نقش داشته باشد آب دستگاه به درستی تخلیه نخواهد شد و باعث خیس ماندن لباس ها خواهد بود.

ایراد و خرابی قطعه المنت

عامل دیگر پیدایش این مشکل، وجود ایراد در قسمت المنت دستگاه ماشین لباسشویی است که نمی تواند باد گرم را تولید کند که باید از صحت این قطعه آگاه باشید زیرا در صورت معیوب شدن این قطعه باید اقدامات لازم توسط کارشناسان برای تعویض المنت دستگاه ماشین لباسشویی صورت بگیرد.

سایر علت های از کار افتادن خشک کن ماشین لباسشویی

عواملی دیگر نظیر گرفتگی پمپ آب، قفل شدن شیربرقی دستگاه ماشین لباسشویی، سوختن پمپ، پیدایش ایراد در قسمت زغال های موتور دستگاه لباسشویی شما باشد که باعث از کار افتادن خشک کن دستگاه لباسشویی شما شده است.

بهترین راه کار برایپیشگیری از پیدایش این ایراد انجام نشدن عمل خشک کن لباسشویی خود این است که به انجام دادن سرویس سالیانه ی دستگاه لباسشویی خود اهمیت بدهید و این گرفتگی در فیلتر و پمپ را رفع کنید تا این مشکلات به وجود نیاید.

تماس با تعمیرگاه دکتر آچار

جهت مشاوره رایگان از کارشناسان مجموعه و در خواست تکنسین های مجرب و متخصص از تعمیرگاه دکتر آچار می توانید با شماره 02188444021 و سایر شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و درخواست تکنسین بدهید.

هزینه تعمیر خشک کن ماشین لباسشویی

در صورتی که خشک کن ماشین لباسشویی اتوماتیک تان از کار افتاده است و نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی داریدباید بدانید که هزینه رفع این مشکل به عواملی نظیر نوع مشکل، شدت و خرابی، برند ماشین لباسشویی و… بستگی دارد، اگر چه کلیه هزینه های تعمیرات در تعمیرگاه دکتر آچار مطایق با نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملا منصفانه می باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. مجتبی رحمانی 2 سال قبل

  پشتیبانی و مشتری مداری عالی

 2. رضا براتی 2 سال قبل

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 3. مهدی نادری 2 سال قبل

  با اجازتون بازنشر شد

 4. مسعود میر 2 سال قبل

  آیا براتون راه داره قبل از تعمیر هزینه را اعلام کنید؟

 5. اسماعیل اشکان 1 سال قبل

  سلام عالی بود ?

 6. رضا کاظمی 1 سال قبل

  همکارتون تخفیف خوبی بهم داد ممنونم

 7. سیدمحمد احمدیان 1 سال قبل

  از نمایندگی اصلی کارتون درست تره به خدا هر موقع زنگ زدیم کمتر از یک ساعت تعمیرکارتون اومده نمایندگی 4 روز الاف میکنن آدمو

 8. سیدمحمد بزرگ نیا 1 سال قبل

  درود برشما و سپاس به دليل پاسخگويي و وظيفه شناسيتون

 9. مهدی آزاد 1 سال قبل

  از تعمیرات راضی بودم ممنونم

 10. علی اکبر گلپایگانی 1 سال قبل

  سلام، بسیار ممنون و متشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید