بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی


ماشین های ظرفشویی و لباسشویی کارایی بسیار در دنیای امروز دارند و با مصارف بالای این دستگاه احتمال خرابی آنان هم افزایش یافته که برای برطرف نمودن ایرادهای متوالی این دستگاه باید از افراد ماهر و حرفه ایی تعمیرات ظرفشویی چون دکتر آچار کمک گرفته بشود شما می توانید با رعایت برخی از نکات مانع از به وجود آمدن مشکلات و اختلال در عملمرد این دستگاه بشوید. در مقاله بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی شما را با بهترین مکان آشنا می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

جایگاه متناسب برای قرار دادن ماشین ظرفشویی یکی از موارد با اهمیت در نگهداری و تعمیر ماشین ظرفشویی می باشد، ماشین ظرفشویی در سال های اخیر به عنوان یک وسیله لوکس در خانه شناخته می شد.

اما امروزه وجود آن به یکی ازمهمات و لوازم ضروری در هر خانه ای تبدیل شده است، اگر شما ماشین ظرفشویی خریده اید، شاید برای تان این سوال پیش آمده باشد که بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی کجامی تواند باشد؟

چه قصد داشته باشید که ماشین ظرفشویی را در آشپزخانه یا در قسمت دیگری از خانه قرار دهید، مکان نصب آن بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی
بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

 بهترین مکان نصب ماشین ظرفشویی

اگر می خواهید که ماشین ظرفشویی را در ظرفشویی قرار بدهید و به دنبال یک جایگاه متناسبی برای قرار دادن آن هستید بهتر است که بدانید برترین جایگاه مناسب در کنار سینک ظرفشویی می باشد و در صورتی که این امکان وجود ندارد بهتر است تا جایی که امکان دارد در نزدیک ترین محل به سینک در آشپزخانه باشد.

 در هنگام نصب و قرار دادن ماشین ظرفشویی در جایگاه مناسب باید به جایگاه لوله های آب در قسمت پشت ماشین ظرفشویی توجه داشت زیرا با نزدیک بودن به شیر آب و لوله ها کار اتصالات و نصب راحت تر انجام می شود و جایی نمی تواند باشد جزء نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه هاست.

علاوه بر این، استفاده از این مکان در ماشین ظرفشویی نیز بسیار راحت تر می باشد، چون در هنگام گذاشتن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی، در بیشتر مواقع باقی مانده ها مواد غذایی در داخل ظروف را تمیز می کنیم و به سینک نیاز داریم.

بنابراین قرار دادن ماشین ظرفشویی در کنار سینک باعث سهولت در نظافت، آبکشی و جابجایی ظروف می شود.

 مورد دیگری که توجهی به آن احتمال دارد که نشود موضوع جهت ماشین ظرفشویی است، سعی کنید ماشین ظرفشویی را در جهت مخالف در کنار خود قرار دهید.

برای نمونه، در صورتی که شما چپ دست هستید، جایگاه مناسب برای ماشین ظرفشویی در سمت راست سینک می باشد، این عمل سبب شده که ظروف تمیز شده و سریعتر به ماشین منتقل شوند.

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی در کنار نزدیکترین محل قراردادن ظروف

به غیر از جایگاه مناسب ماشین ظرفشویی در کنار سینک، جایگا ها های دیگر نباید از محل نگهداری ظروف خیلی دور باشد، این به شما این امکان را می دهد که ظروف را مستقیماً در جای خود قرار دهید بدون اینکه آنها را هنگام تخلیه حرکت دهید.

بهتر است که در خاطر خود داشته باشید، در هنگام چیدمان وسایل در آشپزخانه به مواردی چون کاربرد و نحوه استفاده کردن از این وسایل توجه داشته باشید.

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی شما می تواند نقش ضروری در این داشته باشد که مکان دلپذیری برای کار با آشپزخانه و ماشین ظرفشویی تبدیل کند، با قرار دادن ماشین ظرفشویی در نزدیکی سینک ظرفشویی و محل قرارگیری ظروف، می توان در زمان صرفه جویی کرد.

بهترین مکان نصب ماشین ظرفشویی در مکانی که دست و پاگیر نباشد.

بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی به خاطر مدلی که دارند و یا به دلیل اینکه برای افراد بیشتری در نظر گرفته شده اند سایز بزرگتری دارند، لذا در این مواقع بهتر است ماشین ظرفشویی را در مکانی قرار دهید که رفت و آمد زیادی نباشد.

به این ترتیب حتی در یک مهمانی پر جمعیت و با تعدا زیاد مهمان ها می توانید با خیال راحت ماشین ظرفشویی را به کار بگیرید.

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی در فضای جادار

برای خانه های بزرگ اگر محدودیت فضایی در آشپزخانه یا خانه ندارید، بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی یک مکان نسبتا بزرگ و ایزوله است، تا حد امکان بهتر است از قرار دادن وسایل برقی در مکان های کوچک و باریک اجتناب شود.

دلیل این امر این است که موتور تمامی این دستگاه ها در حین کار بسیار داغ می شود و در صورتی که فضای کافی برای خنک شدن موتور وجود نداشته باشد، گرم شدن موتور ممکن است باعث سوختن این قطعه و حتی آسیب دیدن لوازم جانبی ماشین ظرفشویی شود.

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی
بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

بهترین مکان برای نصب ماشین لباسشویی

بهترین مکان نصب ماشین لباسشویی در بین کابیت ها و نزدیک به لوله آب و فاضلاب و برق باشد و این امکانات را در دسترس داشته باشید.

برای اینکه ماشین لباسشویی خود را در جایگاه مناسبی قرار بدهیم باید به نکاتی توجه داشت، راه حل بهترین مکان نصب ماشین لباسشویی باید در دسترس و نزدیک به لوله های آب، پریز برق و سیستم تخلیه فاضلاب باشد.

در صورتی که می توانید این شرایط را مهیا کنید ماشین لباسشویی را در جای مناسب قرار بدهید، خانه های بزرگ از ابتدا به گونه ای می باشد که فضای جداگانه ای به نام رختشویی در نظر گرفته شده و در آنجا ماشین لباسشویی و خشک کن قرار گرفته است.

این مکان تهویه مناسبی دارد و برای نظافت لباس طراحی شده است و حتی می تواند محلی برای اتو و سایر وسایل مربوط به لباس باشد ولی برعکس در خانه های کوچک پیدا کردن جایگاه مناسب برای ماشین لباسشویی کمی سخت خواهد شد.

اکثر خانه ها آپارتمان های کوچک هستند که امکان ایجاد مکانی مجزا برای ماشین لباسشویی نمی توان یافت، آپارتمان های امروزی محل دائمی ماشین لباسشویی آشپزخانه می باشد ولی در مکان های دیگری چون بالکن و یا حمام در صورتی که بزرگ باشد می توانند قرار بدهند.

در مواقعی که در حمام قرار می گیرد بهتر است که با قرار دادن پرده مخصوص جایگاه ویژه ایی برای ماشین لباسشویی ایجاد بکنید.

در مواقعی که در بالکن قرار داده بشود فضای آشپزخانهٔ شما بزرگ تر خواهد شد، ولی باید یک محفظه ایی برای ماشین لباسشویی خود در نظر داشته باشید تا در گرد و خاک و آب باران و برف در امان باشد زیرا سبب خراب شدن دستگاه تان خواهد شد.

باید این دستگاه را نزدیک لوله آب قرار بدهید، هم چنین نزدیک سیستم تخلیه آب باشد ودر ضمن به پریز برق هم نزدیک باشد.

اگر در آشپزخانه جزیره وجود دارد قرار دادن ماشین لباسشویی در زیر جزیره اصلاً جایگاه متناسبی نخواهد بود.

در مکان هایی دیگری مانند پیشخوان دستشویی و هم چنین در قسمت زیر پله و راهرو منزل هم در برخی از خانه ها قرار می دهند که در راهرو که این قسمت بلااستفاده است می تواند یک جایگاه برای قرار دادن ماشین لباسشویی باشد در صورتی که رفت وآمد کم باشد می تواند جایگاه ماشین لباسشویی باشد.

در زیر پله هم می توانید به عنوان جایگاه ماشین لباسشویی استفاده بشود و اگر فضا خوب و مناسب باشد می توان به عنوان اتاق ماشین لباسشویی کاربرد داشته باشد.

سخن پایانی

دستگاه ماشین ظرفشویی و یا دستگاه ماشین لباسشویی در هر برند و با هر کیفیت که باشد احتمال دارد که در هنگام استفاده های مکرر از این دستگاه ها با مشکلاتی روبرو باشند که ملزم به حضور افراد متخصص باشد از این رو به شما تکنسین های خبره و با تجربهٔ دکتر آچار را پیشنهاد می کنیم تا یک تعمیرات عالی و با تضمین را به شما ارائه بدهند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. محمدرضا حسنی 8 ماه قبل

  برای تعمیر ماشین لباسشویی چه ساعتی و چه روزهایی می تونم تماس بگیرم؟

 2. منصور باهنر 8 ماه قبل

  اگر درب ماکروفر به دلیل خرابی میکروسوئیچ بسته نشه هزینه تعویض میکروسوئیچ درب چقدر است؟

 3. پریا تارک 3 هفته قبل

  خیلی عالیه که درباره با مسائل جزیی و کاربردی لوازم خانگی مقاله دارید، عالی بود، ممنون

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   سلام و عرض ادب خوشحالیم که از مقاله رضایت داشتید، موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید