باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی


اگرچه ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی اساسی و کاربردی است اما ممکن است هنگام شستشوی ظروف با دچار مشکلاتی نظیر گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی شود.

در صورتی که لوله فاضلاب ماشین لباسشویی تان دچار گرفتگی شده نگران نباشید چرا که در این مطلب با آموزش باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی در منزل در خدمت شما هستیم.

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی
باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

گرفتگی و برگشت آب از لوله فاضلاب دارای دلایل مختلفی است، استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی و عدم نگهداری صحیح این دستگاه یکی از مهم ترین دلایل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی محسوب می شود.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

اولین مرحله در باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی در منزل این است که دلایل بروز مشکل را پیدا کرده و پس از یافتن دلایل مشکل را برطرف کنید.

آموزش باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی در منزل

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی از چند طریق امکان پذیر است، در ادامه مطلب علاوه بر آموزش انواع روش های مختلف باز کردن لوله فاضلاب به راه های جلوگیری از این معضل می پردازیم.

علت گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

آب کثیف ماشین ظرفشویی پس از شستشوی ظروف کثیف از طریق لوله فاضلاب دستگاه یا لوله خروجی مشترک با ماشین لباسشویی خارج می شود، در صورتی که مسیر خروج آب به هر دلیلی بسته باشد، آب داخل دستگاه خارج نشده و شستشوی ظروف انجام نخواهد شد.

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

پیش از هر گونه عملی جهت باز کردن گرفتگی فاضلاب ماشین ظرفشویی دستگاه را خاموش کرده و برای دسترسی به لوله فاضلاب آن را مقداری جلو بکشید، جهت اطلاع از گرفتگی یا عدم گرفتگی، لوله فاضلاب را بررسی کنید که تا و گره ای نداشته باشد، چرا که تاخوردگی و گره در این لوله از مهم ترین دلایل عدم خروج آب از دستگاه می باشد.

روش های باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

استفاده از فنر برقی و دستی، استفاده از آب گرم و یا استفاده از ترکیب آب گرم و سرکه از مهم ترین روش های باز کردن لوله فاضلاب است در ادامه هر یک را به طور کامل معرفی خواهیم کرد.

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با استفاده از آب گرم

در صورتی که لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی تان از لحاظ ظاهری کاملاً سالم است و هیچگونه گره، مشکل و تاخوردگی ندارد، لازم است که داخل لوله بررسی شده و علت انسداد و عدم تخلیه آب را پیدا کنید.

استفاده از آب گرم یکی از رایج ترین و ساده ترین روش های باز کردن انسداد لوله فاضلاب ماشین لباسشویی می باشد.

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی
باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

آموزش باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با آب گرم

جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با آب گرم دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید سپس لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی را از لول فاضلاب اصلی جدا کرده و در زیر لوله ظرفی را برای تخلیه آبی که در لوله قرار دارد، بگذارید.

پس از خارج کردن لوله ها از یکدیگر مقداری آب جوش در داخل لوله بریزید و اجازه دهید که آب داغ برای چند لحظه داخل لوله باقی بماند، سپس اقدام به تخلیه آب کنید، این کار کمک می کند که آشغال هایی که در لوله گیر کرده و موجب انسداد لوله شده اند، از لوله خارج شوند.

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با استفاده از سرکه و آب گرم

در صورتی که رسوبات چربی های ناشی از مواد غذایی موجب گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی شده باشد، می توانید برای باز کردن لوله فاضلاب از ترکیب آب گرم و مقداری سرکه استفاده کنید، پس از ورود ترکیب آب و سرکه به داخل لوله ماشین ظرفشویی کلیه چربی ها و رسوبات از لوله خارج شده و گرفتگی لوله تان بر طرف خواهد شد.

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین از سایر موادی است که می تواند تأثیر مثبتی در باز شدن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی داشته باشد، در صورتی که لوله فاضلاب تان دچار گرفتگی کمی باشد ترکیب آب گرم و جوش شیرین می تواند مشکل را برطرف کند.

ترکیب جوش شیرین و الکل نیز از دیگر موادی است که به رفع انسداد لوله فاضلاب کمک کرده و روغن، الیاف، شیشه و… را از لوله خارج می کند.

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با استفاده از فنر دستی یا برقی

استفاده از فنرهای دستی و برقی از دیگر روش های رایج برای باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی است، در صورتی که انسداد لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی تان از طریق آب گرم و یا ترکیب آن با سرکه بر طرف نشد می توانید از فنرهای دستی و برقی استفاده کنید.

گیر کردن مواد غذایی بزرگ همچون استخوان، دانه ها و… یکی دیگر از دلایل گرفتگی فاضلاب ماشین ظرفشویی است که تنها از طریق مکش فنرهای دستی و یا برقی بر طرف می شود.

آموزش باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی با فنر دستی و برقی

برای استفاده از فنر جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی بستی که لوله فاضلاب را به دستگاه ظرفشویی متصل می کند را باز کرده و آبی را که داخل لوله وجود دارد را در یک ظرف تخلیه کنید، توجه کنید که شلنگ دستگاه نیز باید کاملاً خالی باشد.

در این مرحله فنر را وارد لوله کرده و سعی کنید از طریق چرخاندن آن تکه های باقی مانده غذاها را خارج کرده و انسداد لوله را از بین ببرید، لازم است که چندین بار این کار را تکرار کرده و هر بار فنر تمیز شود تا لوله فاضلاب ظرفشویی به صورت کامل باز شود، در پایان فنر زدن نیز جهت تخلیه کامل آب، مقداری آب گرم داخل لوله بریزید تا لوله کاملاً تمیز شود.

خودمان می توانیم ماشین ظرفشویی را فنر بزنیم؟

فنر زدن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد، در صورتی که تخصص کافی در این زمینه ندارید از تعمیرکاران و تکنسین های ماهر کمک بگیرید تا مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت کاملاً اساسی برطرف شود.

باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی
باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

تعمیرگاه دکتر آچار

دکتر آچار تعمیرگاه مجاز و معتبر در تهران است که دارای مجوزهای رسمی از اتحادیه تعمیرکاران در تهران بوده که از طریق همکاری با تکنسین های متخصص به ارائه انواع خدمات تعمیر لوازم خانگی از جمله باز کردن لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی در منزل می پردازد.

کلیه خدماتی که توسط تکنسین های این مرکز انجام می شود با استفاده از جدید ترین متدهای تعمیراتی بوده و دارای گارانتی 12 ماهه و نرخ اتحادیه هستند.

ترفند های جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی

از آن جا که باز کردن گرفتگی های لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی امری تخصصی است و به تکنسین نیاز دارد در این بخش به معرفی راهکارهایی جهت جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی می پردازیم.

 1. ماشین ظرفشویی تان را به صورت مرتب تمیز کنید.
 2. آشغال های ظروف را کاملاً پاک کرده و سپس ظروف را در دستگاه قرار دهید.
 3. به صورت مرتب برای دستگاه تان از جرم گیر استفاده کنید.
 4. فیلتر ماشین ظرفشویی تان را به صورت مداوم تعویض کنید.
 5. شستشوی ظروف را با دمای بالا انجام دهید.
 6. دستگاه را به صورت مداوم سرویس کنید تا مشکل آن سریع تر برطرف شود.
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. رسول فتحی 8 ماه قبل

  دم تعمیرگاه و تعمیرکارتون گرم که مشکل ماشین ظرفشویی تو کمتر از دو ساعت حل شد

 2. ایمان همدانی 8 ماه قبل

  خیلی تشکر میکنم از کادر تخصصی و حرفه ای دکتر آچار

 3. صادق اتابک 2 ماه قبل

  سلام گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی رو خودمون هم میتوتنیم برطرف کنیم؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   سلام و عرض ادب گرفتگی فاضلاب ماشین ظرفشویی رو میتوانید با استفاده از محلول ها و لوله باز کن برطرف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید