علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی


آیا تمام آب داخل دستگاه ماشین لباسشویی می رود و ماشین لباسشویی مدام تخلیه می شود؟ شستن لباس در دستگاه ماشین لباسشویی مراحل مختلفی دارد مانند آبکشی، چرخش، اضافه کردن پودر، خالی کردن، خشک کردن سریع، این  برنامه ی شستشو که توسط تایمر دستگاه کنترل می شود، زمان و مدت هر مرحله را مشخص  می کند. در مقاله علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی علل های مختلف را بررسی می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

برنامه ها زمانی به درستی کار کرده و  قسمت های مختلف ماشین لباسشویی به درستی کار می  کنند و با یکدیگر هماهنگ هستند.

 دستگاه ماشین لباسشویی دائماً تخلیه می کند، یکی از مشکلاتی که ممکن است در عملکرد دستگاه ماشین لباسشویی نمایان بگردد و آب گیری مکرراً توسط دستگاه ماشین لباسشویی در حال اجراست در زیر نحوه تشخیص و رفع این مشکل را بررسی و توضیح می دهیم.

چندین بخش می تواند در این مشکل دخیل باشد، قطعاتی چون شیر برقی ورودی آب و کنترل کننده سطح و فشار آب یعنی قطعه ی هیدرواستات از دلایل اصلی هستند.

نحوه ی آب گیری دستگاه ماشین لباسشویی

هنگام شستن لباس ها در دستگاه ماشین لباسشویی، ماشین در مراحل خاصی شروع به تخلیه آب می کند، استخراج این آب در چند مرحله صورت گرفت که هر مرحله مدت زمان مشخصی داشت.

اگر زمان پمپاژ آب بیش از حد طولانی یا کمتر باشد، دستگاه در فرآیند پمپاژ آب با خطا مواجه شده است که در نهایت باعث ایجاد مشکل در شستشوی لباس ها می شود.

اگر ماشین لباسشویی در حین تخلیه آب با خطا مواجه شود، به احتمال زیاد سنسورهای دستگاه ایراد دارد و باید رسیدگی شود، بیشترین اشکال در مورد نحوه تست سنسور دستگاه خواهد بود.

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی
علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

دلایلی که در روند قطع نشدن آب دستگاه ماشین لباسشویی موثر واقع می شود؟

در هنگام بروز این ایراد علت های زیادی در این امر دخالت دارد که در مطالب زیر این دلایل را توضیح خواهیم داد.

 • دلیل قطع نشدن آب در دستگاه ماشین لباسشویی می تواند پمپ تخلیه باشد.

خرابی پمپ تخلیه آب یک موضوع بسیار مهم و دلیل خاموش نشدن آبگیری در ماشین لباسشویی است، در واقع، راه تخلیه باز است.

ولی قطعه ی پمپ تخلیه نمی تواند به درستی کارش را ادامه بدهد و باعث می شود دوباره آب تولید شود و دستگاه دچار اختلال شده است، در این شرایط پمپ تخلیه باید به صورت تخصصی توسط تعمیرکاران مورد ارزیابی قرار گیرد.

در این راستا یک اصطلاحی به نام سیفون وجود دارد، شرایط به گونه ای است که پمپ باز می شود و مسیر تخلیه نیز باز است اما زمانی که پمپاژ انجام نمی شود عملیات سیفون به اجرا در می آید.

این فرآیند باعث تخلیه آب داخل دستگاه ماشین لباسشویی می شود، به طور کلی دستگاه ماشین لباسشویی هم چنان در حال تلاش برای ورود آب است و دستگاه همزمان با ورود آب و تخلیه مشکل دارد.

دلایل مختلفی در این قسمت وجود دارد، گاهی اوقات می تواند ایراد در این قسمت قطعه ی پمپ باشد که پمپ گیر می کند یا لباس یا جوراب داخل پمپ قرار می گیرد و باعث انجام نشدن عملیات اجرایی آن می شود و یا در ساختار و مکانیسم پمپ تخلیه اختلال یا مشکلی ایجاد می شود.

تعمیر ایرادات مربوط به پمپ توسط تعمیرکاران انجام می شود و این باعث می شود که با تعویض پمپ تخلیه بقیه ی عملیات به خوبی اجرا خواهد شد.

از سوی دیگر زمانی که پمپ نیاز به تعمیر دارد، تشخیص دقیق عیب بسیار مهم است، گاهی اوقات ساختار پمپ ها متفاوت است و این امکان جزء عیب یابی دستگاه محسوب می شود.

 • دلیل دیگر قطع نشدن آب دستگاه ماشین لباسشویی برد الکتریکی است

وظیفه فرمان دادن به سایر قسمت های دستگاه بر عهده قطعه ی برد الکتریکی است، قطعه ی برد الکتریکی آسیب دیده می تواند باعث توقف عملیات تخلیه در دستگاه  ماشین لباسشویی بشود.

بهتر است تمام موارد را بررسی کنید و در صورت مشاهده آسیب در قسمت های دیگر به برد مراجعه کنید.

با توجه به گران و حساس بودن این قطعه، بهتر است با کمک یک تعمیرکار حرفه ای آن را تعویض یا تعمیر کنید.

 • علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی
  علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

  دلیل دیگر قطع نشدن آب دستگاه ماشین لباسشویی هیدرواستات است.

قطعه ی هیدرواستات کلیدی است که تحت  فشار فعال می شود و برای تعیین سطح آب در مخزن استفاده می شود. پشت صفحه کنترل قرار دارد و دارای یک شیلنگ هوا است که به مخزن متصل است.

یک سر این لوله به هیدرواستات متصل است و سر دیگر لوله در نزدیکی قسمت تخلیه زیر مخزن قرار دارد، هنگامی که مخزن با آب پر می شود.

هوای داخل لوله فشرده شده و این دیافراگم کلید هیدرواستات را فشار می دهد، قطعه ی هیدرواستات آب ورودی را کنترل کرده و هنگامی که آب به حد مشخص شده ای برسد.

فرمان قطع شیر آب را می دهد، اگر شیلنگ نشتی داشته باشد، فشار کافی برای کارکرد سوئیچ هیدرواستات وجود نخواهد داشت و واشر دائماً مخزن را تخلیه و بیش از حد پر می کند.

البته احتمال دارد که خود قطعه ی میکروسوئیچ آسیب دیده باشد، یعنی اصلاً کار نکند، برای تعیین این که آیا سوئیچ هیدرواستات معیوب شده است.

ابتدا باید مطمئن شوید که لوله و شیلنگ سالم هستند، به دنبال نشتی آب در لوله و اتصالات باشید و آن را به صورت چشمی بررسی کنید.

برای آزمایش دیگر، لوله را بردارید و در آب فرو کنید، یک سر آن را نگه دارید و از سر دیگر آن را باد کنید، اگر در آب حباب دیدید باید اقدامات لازم را برای تعویض لوله انجام بدهید، اگر لوله سالم بود احتمالاً قطعه ی  میکروسوئیچ هیدرواستات خراب است و باید تعویض شود.

سنسور تشخیص سطح آب یکی از قطعات مهم در دستگاه ماشین لباسشویی است، این سنسورموظف به  تنظیم میزان آب دستگاه ماشین لباسشویی را عهده دار می باشد.

در صورت بروز نقص در سنسور احتمال مصرف بیش از حد آب وجود دارد، در صورت آسیب دیدن، امکان صادر کردن فرمان نادرست وجود دارد و باعث نشت آب می شود و می تواند یکی از دلایل قطع نشدن آب دستگاه ماشین لباسشویی شما باشد.

 • دلیل دیگر قطع نکردن آب دستگاه ماشین لباسشویی کم بودن شیلنگ تخلیه می باشد.

لوله تخلیه باید در ارتفاع 50 تا 55 سانتی متری از سطح زمین قرار داشته باشد و سپس به مسیر تخلیه وصل شود، به طور معمول در  کارخانه پشت دستگاه ماشین لباسشویی این لوله را با گیره فیکس می کنند.

اما زمانی که ماشین لباسشویی جا به جا می شود یا برخی افراد در اجرای کارشان اشتباه می کنند و برای این که به قسمت خروجی لوله ی تخلیه نزدیک تر باشد این بست را باز کرده و ارتفاع شیلنگ را کاهش می دهند.

در هنگام تخلیه ی آب دستگاه ماشین لباسشویی به دلیل کم بودن این ارتفاع، آبی که وارد ماشین لباسشویی می شود نیز از آن خارج می شود.

به جز این موارد بیان شده، موارد دیگری هم در تنظیم سطح آب دستگاه تاثیر گذار است مانند، استفاده از مواد شوینده ی با کیفیت و مرغوب هم در عملکرد این قطعه ی سنسور سطح آب موثر واقع می شود و یا اینکه کم و زیاد بودن فشار آب که باید این موضوع را توجه داشته باشید.

 • علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی
  علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

  دلیل دیگر قطع نشدن آب ماشین لباسشویی شیر برقی است.

قطعه ی شیر برقی در دستگاه ماشین لباسشویی موظف به پرکردن مخزن آب ماشین لباسشویی می باشد.

گاهی اوقات یک شیر برقی  معیوب می تواند باعث توقف انجام عملیات  تخلیه ی  ماشین لباسشویی شود، یک قسمتی که در شیر برقی قرار دارد و توسط  قطعات تایمر، هیدرواستات و برد کنترل می شود به نام بویین می نامند.

هر زمان که می خواهید متوجه بشوید که  مشکل این است تخلیه مداوم ماشین لباسشویی به خاطر صدمه دیدن شیر برقی می باشد یا خیر، در مراحل ابتدایی کار باید با جدا کردن کابل ماشین لباسشویی جریان آب در ماشین را بررسی کنید.

شیر برقی دستگاه شما ممکن است در حالت باز بوده است دچار ایراد شده باشد، در این حالت حتی زمانی که دستگاه ماشین لباسشویی شما خاموش است باز هم آب وارد دستگاه تان  می شود برای بررسی این موارد می توانید از تعمیرکاران کمک بگیرید.

کلام آخر

بررسی و عیب یابی دستگاه ماشین لباسشویی شما برای افرادی که تخصص کافی و لازم را دارا نیستند می تواند زمان زیادی را لازم داشته باشد.

ولی در صورتی که از افراد متخصص حرفه ای و ماهر مانند دکتر آچار کمک بگیرید، این گروه می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه ماشین لباسشویی شما را عیب یابی نموده و در کمترین بازده زمانی تمامی عیوب آن را برطرف نموده و دستگاه را به حالت روزهای ابتدایی عملکرد خود باز گردانند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. محمدجواد شیرازی 1 سال قبل

  یکی از بهترین ها هستید حرفه ای و موفق

 2. بهمن علیپور 11 ماه قبل

  نصب ماشین لباسشویی در نسیم شهر تهران هم انجام میدن تکنسین ها؟

 3. امیرحسین رسولی 8 ماه قبل

  تعمیر گازمون رو تکنسین تون انجام دادن واقعا اصولی و درست حسابی ممنون ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید