علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی

علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی


دستگاه ماشین لباسشویی از دیگر لوازم منزل می باشد که عدم وجودش در خانه ها غیر قابل تحمل شده است، البته تا زمانی که خراب نشود نمی توانید درجه ی اهمیت و ضرورت را درک کنید، یکی از موارد بارزی که در مورد دستگاه ماشین لباسشویی صدق می کند و خراب شدن های رایج به حساب می آید در ادامه علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که گاهی اوقات به نیاز به سرویس و تعمیر دستگاه ماشین لباسشویی مربوط می شود.

یافتن علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی در انواع مدل های مختلف مربوط به بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی و یا روشن نشدن آن در مواقع ضروری می باشد.

علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی

دلیل خاموش شدن ناگهانی دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ، اسنوا یا هر برند دیگری در بیشترین موارد می تواند به اختلال در برنامه ی شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ و نقص فنی در قطعاتی مانند برد دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر برندها مربوط باشد.

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی یا کار نکردن آن، مانند آب موجود در دستگاه ماشین لباسشویی، بر روند شستشو تاثیر منفی می گذارد و منجر به اتلاف انرژی می شود.

بروز خرابی دستگاه ماشین لباسشویی به خاطر روشن نشدن دستگاه ماشین لباسشویی در هر برندی بیشترین حجم جستجو را به خود اختصاص داده است.

علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی
علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی

در مواقعی که با مشکل خاموش نشدن دستگاه ماشین لباسشویی روبرو می شوید بهتر است که در مرحله ی ابتدایی کار وضعیت اتصالات را مورد بررسی قرار بدهید.

این احتمال وجود دارد که این اتصالات در سیم کشی دستگاه ماشین لباسشویی، مختل شدن عملکرد قطعه ی فیوز در دستگاه ماشین لباسشویی و دیگر موارد از جمله قطع شدن کابل و صدمه دیدنش از موارد بسیار مهم و حائز اهمیت است که می تواند در خاموش شدن دستگاه ماشین لباسشویی شراکت دارد.

ما دلایل زیادی را برای روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و سانوآ به خاطر سپرده ایم، از علائم نیمه سوختن موتور دستگاه ماشین لباسشویی گرفته تا خرابی قطعات ساده ای مانند تسمه دستگاه ماشین لباسشویی که برخی فنی و برخی دیگر صرفاً اشتباه پیش پا افتاده ایی بوده است.

به همین خاطر این مشکل یکی از موارد متداول در هنگام تعمیرات دستگاه ماشین لباسشویی است که به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی و برندهای دیگر پرداخت می شود.

برای مشاهده  ی دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ و دیگر برندها و همچنین اطلاع از علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنووا تا انتهای مطلب ما را همراهی نمایید.

عواملی که در ایجاد علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی نقش دارد؟

مواردی که در قسمت زیر بیان می شود به راحتی می تواند در خاموش نشدن دستگاه ماشین لباسشویی تاثیر بسزایی داشته باشد.

مواردی چون معیوب شدن قطعه ی برد اصلی، صدمه دیدن قطعه ی پمپ تخلیه، آسیب دیدن قطعه ی تایمر دستگاه ماشین لباسشویی، خراب شدن قطعه ی میکروسوئیچ درب دستگاه ماشین لباسشویی، وجود نوسانات برق، خراب شدن قطعه ی هیدروستات در دستگاه ماشین لباسشویی، صدمه دیدن قطعه ی ولوم دستگاه،  کثیفی قطعه ی فیلتر شیر برقی و هم چنین در آخر وجود شکستگی در دیگ دستگاه ماشین لباسشویی را نام برد.

خراب شدن قطعه ی پمپ تخلیه در دستگاه ماشین لباسشویی

قطعه ی پمپ تخلیه به این گونه عمل می کند که در هر بار از مرحله ی انجام شستشو دوبار  وارد عملیات می شود.

یک بار آب کثیف را از دستگاه خارج کرده و دستگاه دوباره وارد عمل آبگیری می شود و بار دیگر در انتهای کار دستگاه جز کار پایانی است آب را از دستگاه ماشین لباسشویی خارج نموده و بعد از این مرحله سیستم خشک کن وارد اجرا می شود.

در هر زمان که برای قطعه ی پمپ مشکلی به وجود بیاید دیگر دستگاه ماشین لباسشویی قادر به اجرای مرحله ی بعدی نخواهد بود و در همان مرحله باقی خواهد ماند.

از آن جایی که دستگاه ماشین لباسشویی نمی تواند آب مخزن لباسشویی را به درستی تخلیه کند، در این مرحله از عملکردش متوقف می شود و از آن جایی که این عمل را به طور کامل انجام نمی دهد، به طور مداوم تخلیه می شود و روند شستشو را پیش نمی برد.

علت معیوب شدن قطعه ی پمپ تخلیه چیزی نیست جز ورود کرک ها یا اجسامی که از فیلتر عبور کرده و در داخل قطعه ی پمپ گیر کرده اند.

در بسیاری از موارد، قطعه ی پمپ نیاز به تعویض دارد، اما تکنسین ممکن است راهی برای تعمیر لباسشویی نیز بیابد.

علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی
علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی

 ایرادهای مرتبط با نوسانات برق

همان طور که  در  مطالب بالا ذکر شد، نوسانات برق نیز می تواند دستگاه شما را تحت تاثیر قرار دهد و چنین مشکلی را ایجاد کند، نوسانات برق باعث توقف دستگاه در نقطه خاصی می شود که در این صورت امکان خاموش شدن برنامه وجود نخواهد داشت.

تنها راه کار  این است که دستگاه را پریز برق جدا کرده و برنامه شستشو را از ابتدا شروع کنید، ولی پیشنهاد می دهیم  برای رفع مشکلات مربوط به نوسانات برق اقدامات لازم را انجام دهید.

جعبه فیوز را هم چک کنید، هم چنین در صورت آسیب دیدن سیم برق، تعویض سیم نیز ضروری است.

خراب شدن قطعه ی شیر برقی

بعد از قرار دادن لباس ها در دستگاه ماشین لباسشویی، شیر برقی موظف به  ورود آب به این ماشین می باشد و پس از اتمام فرآیند شستشو، این فرآیند متوقف می شود، زمانی که شیر برقی آسیب ببیند، ممکن است فرآیند وارد شدن آب به دستگاه دچار اختلال  بشود.

بعد از پایان یافتن  این مرحله  و تمام شدم انجام مرحله ی شستشو وارد شدن آب توسط شیر برقی تمام نمی شود و بر همین اساس، خرابی شیر برقی می تواند یکی از دلایل خاموش نشدن ماشین لباسشویی باشد،  در بیشتر موارد برای رفع این مشکل باید شیر ماشین لباسشویی را تعویض کرد.

خراب شدن دیگ ماشین لباسشویی

هر دستگاه ماشین لباسشویی دو نوع دیگ دارد، دیگ داخلی و خارجی ماشین لباسشویی، زمانی که لباس ها در دیگ های داخلی شسته می شوند.

دیگ داخلی ماشین لباسشویی پس از پایان یافتن فرآیند شستشو باید متوقف شود و در مواقعی که این اتفاق نمی افتد، خرابی دیگ بخار می تواند یکی از دلایل خاموش نشدن ماشین لباسشویی باشد.

در این مواقع برای جلوگیری از وارد شدن فشار به موتور ماشین لباسشویی، تاکید می شود که  در اسرع وقت دستگاه خود را تعمیر کنید.

خراب شدن برد و یا تایمر ماشین لباسشویی

در عصر جدید دو نوع ماشین لباسشویی در خانه های ایرانی وجود دارد، در مدل های جدید که برد وجود دارد و مدل های قدیمی تر  تایمر، تایم انجام دادن شستشو در ماشین های مدل قدیمی با توجه به قطعه ی تایمر است.

اگر تایمر خراب شود و زمان دقیق شستشو مشخص نشود، ماشین لباسشویی کار نمی کند، خاموش نشدن ماشین لباسشویی های جدید حتی اگر برد الکترونیکی خراب شود، فرآیند شستشو متوقف نمی شود، بنابراین این موضوع می تواند یکی از دلایل خاموش نشدن ماشین لباسشویی باشد.

معیوب شدن قطعه ی هیدرواستات

وجود این قطعه ی هیدرواستات در دستگاه ماشین لباسشویی بسیار مهم می باشد که موظف به تنظیم آب در داخل دیگ می باشد و در اصل شیربرقی را کنترل خواهد کرد و در صورت بروز مشکل برای این قطعه  دستگاه به طور مکرر و پشت سر هم  آبگیری خواهد کرد و دستگاه را خراب می کند.

علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی
علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی

معیوب شئم قطعه ی ولوم دستگاه ماشین لباسشویی

قطعه ی ولوم که برای انجام تنظیمات برنامه ی داده شده به دستگاه ماشین لباسشویی می باشد و از مهم ترین قطعات بشمار می آید که با معیوب شدنش موثر بر عملکرد دستگاه می شود.

تمیز کردن قطعه ی فیلتر شیربرقی در دستگاه ماشین لباسشویی

از قطعاتی که در قسمت آبگیری دخالت دارد شیربرقی است که  می تواند آب را به داخل دیگ ببرد، که در صورت کثیف بودن آب این قطعه هم کثیف می شود و در متوقف کردن دستگاه به هنگام آبگیری تاثیر گذار است و باعث خاموش نشدن دستگاه خواهد شد.

معیوب شدن میکروسوئیچ درب دستگاه ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ هم یکی دیگر از قطعات مهم که می تواند درب دستگاه را قفل  کند و در صورت خرابی این قطعه  درب بسته نخواهد شد و نیاز به تعویض دارد. 

نتیجه گیری

 در نظر داشته باشید در صورت مشاهده ی هر گونه اختلال در برنامه ی دستگاه ماشین لباسشویی خود بهتر است که قبل از انجام هر گونه اقدامی این مشکل را با افراد متخصص در میان بگذارید تا اختلالی در سیستم دستگاه ماشین لباسشویی شما به وجود نیاید زیرا احتمال وارد کردن صدمه به قطعات دیگر خواهد بود.

اگر در زمان استفاده کردن از این دستگاه ماشین لباسشویی با مشکل خاموش نشدن آن روبرو شدید بهتر است که فوراً با دکتر آچار ارتباط برقرار نمایید و از کارشناسان برجسته و آموزش دیده ی این گروه کمک بگیرید تا به راحتی دستگاه شما را عیب یابی کنند و راه کار با آن را ارائه بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. علیرضا کشاورز 11 ماه قبل

    سلام می خواستم ببینم هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکارتون برای تعمیر ماکروفر در مولوی چقدره؟

  2. میثم توکلی 11 ماه قبل

    جاروبرقیم وسط کار خاموش شد و دیگه روشن نمیشه دلیلش چیه؟

  3. بهرام خادمی 2 هفته قبل

    هیچ تعمیرکاری متوجه نمیشد که مشکل کولر لباسشویی ما چیه؟ تعمیرکار شما تو نیم ساعت عیب یابی کرد و تعمیر کرد خیلی دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید