تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی


برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در هر برندی از دکتر آچار بخواهید تا در این زمینه شما را یاری بکنند و کار تعمیرات لباسشویی و یا تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در هربرندی را به دکتر آچار بسپارید.

پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی از قطعات مهم می باشد که در فرایند شستشو باید آب را به خارج از دستگاه هدایت بکند، هر زمان که این قطعه با مشکلی روبرو بشود احتمال دارد که بر روی صفحهٔ نمایشگر ماشین لباسشویی شما هشدار و آلارم خطا را مشاهده بکنید و از این طریق هشدار می دهد.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

احتمال دارد که شما با از کارافتادن پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی روبرو بشوید که درابتدای امر باید توجه داشت که چرا این پمپ از کار افتاده است، دلیل مهم بودن این قطعه این است که در هنگام نمایان شدن ایراد در پمپ تخلیه، عملکرد ماشین لباسشویی با اختلالات روبرو می شود.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه احتمال دارد به دلایل زیر خراب شود:

  1. صدمه دیدن یا شکستگی پروانه های پمپ تخلیه
  2. وجود پرز از لباس ها و اشیاء کوچک گیر کرده در پمپ تخلیه
  3.  توسط تایمر یا قطعهٔ برد پیام تخلیه صادر نمی شود. 4-به طور کلی موتور پمپ تخلیه آسیب ببیند و از کار بیفتد. در برخی موارد تکه های لباس یا وجود زباله در پمپ تخلیه و گیرکردن در پروانه پمپ می تواند باعث صدمه رساندن به پمپ شود.

 مواقعی که این آشغال های ریزباعث شکستن پروانه ها نمی شود، مشکل ماشین لباسشویی با یک تعمیر ساده حل می شود.

هر زمان که با خرابی پره پمپ تخلیه مواجه بشوید، تعویض پمپ ضروری است و تعمیر آن کارایی لازم را ندارد.

گاهی ممکن است که فیلتر صدمه دیده باشد که می تواند باعث شود پمپ تخلیه به درستی کار نکند.

برای شروع کار باید ابتدا فیلتر را بررسی کرد، به احتمال زیاد وجود کرک و مو در این قسمت سبب بروز ایراد شده است.

در برخی از موارد که به خاطر کثیف بودن فیلتر دستگاه مشکل پیدا کرده است می توانید با سرکه سفید فیلترها را تمیز بشویید و بعد از خشک شدن فیلترها آن ها را در جایگاه اصلی خود قرار بدهید.

در این صورت می توانید با تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ایراد را برطرف نمود. تعمیر چیزهای گیر کرده در فیلتر و تمیز کردن آن مشکل را حل می کند.

چک کردن شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی یکی از مهمترین و ضروری ترین عملیات رفع عیب می باشد در از شیلنگ هنگام خرابی پمپ تخلیه است انسداد لوله تخلیه در قسمتی از آن می تواند می تواند پارگی هم وجود داشته باشد.

تاکید می شود لوله تخلیه را به دقت چک کنید و هرگونه آسیب یا گرفتگی در آن را تعمیر کنید.

در برخی موارد ایراد در پمپ تخلیه به دلیل بروز مشکل به خاطر پمپ نیست و احتمال این وجود دارد به دلیل نوسانات برق باشد.

مدار دستگاه آسیب دیده و نتواند دستورالعمل ها وفرایند شستشو در ماشین لباسشویی را در اختیار ماشین لباسشویی قرار دهد.

در این صورت باید اقدام به تعمیر برد ماشین لباسشویی کنید تا متوجه شوید که ایراد می تواند در قسمت قطعهٔ اصلی یعنی پمپ تخلیه ایجاد شده است یا نه؟

به دلیل پیشگیری کردن از موانع دیگر و نمایان شدن مشکلات بیشتر کار را به دست افراد حرفه ایی رها کرد تا مشکلی بزرگ را مشاهده نکنید.

 در برخی از موارد امکان دارد که در سرعت تخلیه آب ماشین لباسشویی مشکلی به وجود آماده باشد که باید در ابتدای کار جریان برق ورودی را بررسی کرد و آن را قطع کنید.

گاهی اوقات نیز احتمال دارد که سر و صداهای زیادی را مانند خرخر کردن در ماشین لباسشویی متوجه بشوید یا اینکه صدای تق تق را بشنوید که در صورت شنیده شدن هر یک از این صداها به این معناست که یک چیزی در داخل پمپ تخلیه گیر کرده است که فوراً باید اقدام به خروج این قطعه یا شیء از داخل قطعه نمود تا ایرادیدیگر در آن ظاهر نشود.

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

جایگاه قرار گرفتن پمپ تخلیه در قسمت پایین ماشین لباسشویی می باشد و برای پمپاژ آب از قسمت شستشو به لوله تخلیه برای حذف آب کثیف از ماشین استفاده می شود.

در صورتی که ماشین لباسشویی در طول فرایند شستشو عملیات تخلیه را انجام ندهد، احتمال این وجود دارد که پمپ تخلیه صدمه دیده است، گرفتگی می تواند در لوله تخلیه و همچنین در فیلتر پمپ اتفاق افتاده باشد.

بنابراین فقط این قسمت ها را چک کرده تا ببینید کدام یک می تواند علت خرابی پمپ تخلیه باشد، برای این کار به یک پمپ تخلیه، پیچ کشتی، انبردست و یک ظرف برای تخلیه دستگاه نیاز می باشد:

گام ابتدایی: اقدامات احتیاطی را انجام دهید، توجه داشته باشید که دستگاه از برق جدا شده است.

گام دوم: آب داخل دستگاه را به طور کامل خالی کنید. برای این کار می توانید فیلتر را باز کنید تا آب تخلیه شود. در صورتی که اقدام به خالی کردن آب ماشین نکنید، آب به بیرون می ریزد.

 گام سوم: پنل های بالایی و پشتی دستگاه را با کمک گرفتن از پیچ جدا کنید، برای این کار به کمک نیاز است زیرا ممکن است بسیار سنگین باشد، توجه کنید که دیگ داخل ماشین لباسشویی معلق می باشد، پس هنگام جدا کردن آن بسیار مواظب باشید.

گام چهارم: سیم ها را بریده، شیلنگ و گیره ها را از پمپ جدا کنید و پمپ معیوب شده را بردارید، با استفاده از انبردست، گیره را به لوله تخلیه از پمپ ببرید و اجازه دهید لوله حرکت کند، حالا با چرخاندن در جهت خلاف عقربه ساعت می توانید پمپ صدمه دیده را باز کنید.

گام پنجم: در صورتی که تمام این مراحل را انجام داده اید، پمپ جدید را جایگزین پمپ معیوب شده بکنید و آن را به حالت قبل از باز شدن برگردانید، گیره ها و کابل برق را با انبردست وصل کنید.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در منزل

اگر ماشین لباسشویی شما خراب شده است نگران یافتن تعمیر کار نباشید فقط کافی است با یکی از شماره های تماس دکتر آچار ارتباط برقرار کرده و با حضور به موقع افراد متخصصش می توانید دستگاه را درمنزل عیب یابی کرده و مشکلش را به راحتی برطرف کند.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در محل

برای بهره بردن از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در محل می توانید با مشاوران دکتر آچار تماس حاصل کنید تا در اسرع وقت در محل حضور پیدا کرده و آمادهٔ خدمت رسانی به شما عزیزان باشند.

هزینه تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

با خراب شدن ماشین لباسشویی و پس از عیب یابی توسط کارشناسان قطعهٔ معیوب شناسایی شده و سپس اقدام به تعمیر کرده در صورتی که تعمیرات انجام بشود مسلماً هزینه ها پایین تر خواهد بود و اگر قطعهٔ معیوب شده قابلیت تعمیر را نداشته باشد باید قطعهٔ جدید را جایگزین نمود که هزینه های با توجه به خدمات انجام شده به همراه ایاب و ذهاب تعمیر کاران مورد محاسبه قرار می گیرد.

 نتیجه گیری

توجه داشته باشید که تعویض و تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یا امر تخصصی می باشد که بهتر است از افراد متخصص کمک گرفته بشود.

که ما به شما توصیه می کنیم از متخصصین دکتر آچار کمک بگیرید زیرا این کادر فعال با کمک گرفتن ازافراد آموزش دیده و با تجربه می توانند عملیات تعمیر و یا تعویض را با بهترین نحو ممکن برای شما انجام بدهند و یک کار با کیفیت را برای شما ارائه خواهند داد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید