علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی


علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی چیست؟

دستگاه های ماشین لباسشویی با هر برندی که بازارها هستند و با هر نوع کیفیتی که موجود می باشند باز هم احتمال دارد که که با اختلال در عملکردشان روبرو بشوند و نیازمند تعمیرات توسط متخصصین مجرب باشند.

یکی از مواردی که بسیار در بین دستگاه های ماشین لباسشویی بسیار رایج می باشد همین سر و صداهای بسیار زیاد از دستگاه ماشین لباسشویی خواهد بود. در مقاله علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما را با دلایل آن آشنا می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

هر زمان که دستگاه ماشین لباسشویی شما با صداهای ناهنجاری روبرو بشود باید به این موارد توجه بسیار داشته و در پی رفع این مورد باشید شاید بی توجهی به این قضیه بتواند باعث بروز مشکلات بزرگ تری برای دستگاه ماشین لباسشویی شما باشد.

گاهی وجود این سر و صداهای زیاد به دلیل وجود نقص فنی در دستگاه ماشین لباسشویی باشد گاهی ممکن است که اجسام خارجی مانند کلید و … در داخل لباس بوده که در زمان شستشو به داخل دستگاه ماشین لباسشویی افتاده و صدا ایجاد کرده است.

که برای رفع این مورد می توانید دستگاه را خاموش کرده و شیء را از دستگاه خارج کرده و رفع صدا نمایید، بهتر است که قبل از اینکه لباس ها را در داخل دستگاه ماشین لباسشویی قرار بدهید تمامی موارد را بررسی کنید و جیب لباس ها را کاملاً تخلیه کنید تا چنین مشکلی را شاهد نباشید، زیرا ممکن است که این اشیاء در لاستیک دور درب دستگاه و یا در پمپ تخلیه گیر بکند.

علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

قرار دادن بیش از حد مجاز لباس در داخل دستگاه ماشین لباسشویی

همیشه به این موضوع توجه داشته باشید که به اندازه ی مشخص شده لباس را در داخل دستگاه ماشین لباسشویی قراردهید، زیرا  قرار دادن لباس بیش از حد مجاز باعث بروز صداهای زیاد از دستگاه ماشین لباسشویی می شود.

علائم هشدار خراب شدن قطعه ی پمپ تخلیه

امروزه به دلیل وجود پیشرفت هایی که در دستگاه ماشین لباسشویی وجود داشته است هر زمان که با خراب شدن این قطعات روبرو بشود کدهای خطا را بر روی صفحه ی نمایش مشاهده می کنید.

چند مورد نشان دهنده ی شکسته شدن قطعه ی پمپ تخلیه می باشد، در مواقعی که خروج آب از قطعه ی پمپ تخلیه دستگاه ماشین لباسشویی شما امکان شنیده شدن صدای خروج آب را ندارید.

در زمان چرخش دستگاه ماشین لباسشویی صدای بسیار کمی را می شنوید ولی آب از دستگاه خارج نمی شود، در داخل دستگاه ماشین لباسشویی مانند مواقعی که آب گیری را انجام می دهد آب وجود دارد و دلیل نهایی این است که با خالی شدن آب قطعه ی پمپ تخلیه همچنان به صورت طبیعی عمل کرده و در مدار فعال می باشد.

خراب شدن قطعه ی پمپ تخلیه در دستگاه ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که باعث ایجاد صداهای زیاد در دستگاه ماشین لباسشویی شما می شود ایراد پیدا کردن قطعه ی پمپ تخلیه در دستگاه ماشین لباسشویی است.

این قطعه موظف به خارج کردن آب حاصل از شستشوی لباس ها می باشد در صورتی که با مشکل روبرو بشود دیگر قادر به انجام این کار نخواهد بود، که باید توسط کارشناسان ماهر تعمیر لباسشویی مورد بررسی قرا بگیرد و در صورت نیاز اقدامات لازم در جهت تعویض این قطعه انجام بشود، تعمیرات خود را میتوانید به تکنسین های تعمیرگاه دکتر آچار در تهران بسپارید.

شنیده شدن صداهای خر خر از دستگاه ماشین لباسشویی

هر زمان که شما متوجه چنین صدایی از دستگاه ماشین لباسشویی خود می شود  احتمال دارد که گرفتگی لوله ایجاد شده باشد  و آب هم نمی تواند به بیرون از دستگاه خارج بشود و قطعه ی پمپ تخلیه با مشکل روبرو شده است.

علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

شنیده شدن صدای وزوز از دستگاه ماشین لباسشویی

شنیده شدن این صدا هم در دستگاه ماشین لباسشویی ممکن است که وجود یک شی خارجی باشد همان طور که قبلاً توضیح دادیم که باید اقدام لازم را در جهت رفع این موارد انجام بشود تا علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را متوجه شوید و بیشتر از این به قطعات دیگر آسیبی وارد نشود.

انجام نشدن عمل آبگیری دستگاه ماشین لباسشویی

اگر در دستگاه ماشین لباسشویی خود متوجه مشکل آبگیری نکردن شدید بهتر است که بدانید پیدایش این ایراد می تواند به طور مستقیم با فیلتر پمپ تخلیه دستگاه ماشین لباسشویی شما ارتباط دارد که جایگاه این فیلتر در پشت و جلو ی دستگاه ماشین لباسشوییی قرار دارد و گاهی با ورود پرز لباس ها و… در مدت زمان طولانی باعث انسداد این فیلتر می شود که در ایجاد سر و صداها نقش دارد.

مواردی محتملی که امکان دارد برای پمپ تخلیه ی دستگاه ماشین لباسشویی نقش داشته باشد می توان این موارد برررسی شیلنگ تخلیه، انسداد شیلنگ تخلیه، فاضلاب بسته شده باشد، یخ زدن شیلنگ تخلیه و یا گیر کردن آشغال در پمپ تخلیه و نادرست بودن ارتفاع شیلنگ را نام برد.

تعویض قطعه ی پمپ تخلیه دستگاه ماشین لباسشویی

هر زمان که قطعه ی پمپ تخلیه دردستگاه ماشین لباسشویی با ایراد روبرو می شود بهتر است در مرحله ی ابتدایی متوجه بشوید که ایراد در قسمت پمپ تخلیه می باشد و پس از عیب یابی  اقدام به تعویض قطعه ی پمپ تخلیه توسط کارشناسان کنید.

علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
علت صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

 انواع پمپ های تخلیه برای دستگاه ماشین لباسشویی

قطعه ی پمپ تخلیه  از مهم ترین قطعات دستگاه ماشین لباسشویی است ولی کوچک که با استفاده از مبدا مغناطیسی ساده  درست شده است و آب داخل دستگاه ماشین لباسشویی را به خارج هدایت می کند.

پمپ های تخلیه ماشین لباسشویی دارای مدل های بسیار متنوعی است که هر شرکت با مدل های متفاوتی است، ولی دو مدل از پمپ های تخلیه بیشتر مصرف دارد که اولین نوع پمپ تخلیه مدل 3 خار است مع با نام 3 پیچ شناخته شده تر می باشد.

که علت این اسم برای این قطعه  وجود سه عدد زبانه در دور پمپ تخلیه که در هنگام بسته شدن باعث شده که پمپ تخلیه در جایگاه خودش قرار بگیرد و ثابت بشود.

نوع دیگر این قطعه ی پمپ تخلیه  8 خار می باشد که این مدل هم به نام 8 پیچ معروف است، که این مدل هم به مدل قبلی شبیه است فقط اختلاف در تعدادیچ می باشد که دور پمپ تخلیه 8 عدد زبانه قرار دارد.

ولی از نظر کارکرد با هم اختلافی ندارند و از لحاظ ظاهر متفاوت می باشند که در زمان تعویض پمپ تخلیه بهتر است که نمونه را داشته باشید که در هنگام خرید کردن با مشکل مواجه نشوید و از بروز مشکلات احتمالی بتوانید جلوگیری های لازم را انجام بدهید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در تمام برندها روی لینک روبرو کلیک کنید : https://drachar.com/washing-machine-repair

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. یعقوب صدر 2 سال قبل

  سلام وقت بخیر تهرانپارس هستیم خدمات ارائه میدید؟

 2. علی طباطبائی 2 سال قبل

  خدا پدر و مادرتونو بیامرزه پیرمون در اومده بود تکنسین تو نیم ساعت درستش کرد

 3. رضا حبیبی 2 سال قبل

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 4. عبدالله روحانی 1 سال قبل

  اطلاعات بیشتری بنویسین لطفا

 5. عبدالله داوودی 1 سال قبل

  عالی خوب محشر

 6. علی رضا رحمتی 1 سال قبل

  حساب توییتری هم دارید؟

 7. حسن اکبری 1 سال قبل

  چطوری خودم میتونم پمپ تخلیه رو تعویض کنم؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   سلام و قتتون بخیر دستگاه رو از برق بکشید، آب دیگ را خالی کرده فیلتر را باز کنید، پنل های لباسشویی را باز کرده و سیم ها را قطع کنید، پمپ قدیمی را خارج کرده و پمپ جدید را جایگزین کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید