چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم

چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم


ماشین لباسشویی از دیگر لوازم برقی در آشپزخانه هاست که در امر شستشو کمک بسیاری به افراد می کند و در هنگام خراب شدنش و نبودش می تواند مشکلاتی را به بار بیاورد و بیشتر شماها در زمان خراب شدن این دستگاه بسیار نگران هستید که چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم و میخواهید خیلی سریع تعمیر را انجام بدهید و به کارهایشان رسیدگی کنید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

درست است که این تعمیرات ماشین لباسشویی یک امر تخصصی است ولی گاهی هم اتفاق افتاده است که افراد متخصص در دسترس نیستند و زمان بر است تا حضور پیدا کنند به همین منظور اگر خودتان اطلاعاتی را داشته باشید شاید بتوانید برخی از مشکلات را برطرف نمایید.

چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم
چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم

مشکل درست آبکشی نکردن ماشین لباسشویی

اگر شما شاهد بودید که بعد از پایان یافتن برنامه ی شستشو هنوز آب و مواد شوینده روی لباس یا ماشین لباسشویی شما باقی مانده است، دلایل زیادی می تواند داشته باشد.

در مرحله ی اولیه اطمینان حاصل کنید که از دستگاه ماشین لباسشویی به درستی استفاده کرده اید، به منظور دیگر توجه داشته باشید که شما به مقدار مناسبی از مواد شوینده استفاده می کنید.

ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکردید و همچنین بقیه ی موارد را هم به خوبی رعایت کنید تا ایراد اصلی مشخص بشود.

بهتر است که دفترچه ی راهنمای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا متوجه شوید، تنها  یک بار هم   که به ظرفیت دستگاه ماشین لباسشویی توجه نداشته باشید می تواند، باعث خیلی سنگین شدن دستگاه  بشود، که ممکن است شستشو را دشوار کند.

اگر این موارد مشکلی ایجاد نکند، احتمالاً آب حاصل از مرحله آبکشی وارد ماشین لباسشویی نمی شود یا به درستی تخلیه نمی شود.

در این زمان باید شیرهای تامین آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که دریچه های تامین آب متصل به لوله های ورودی مسدود نشده باشند، بازرسی کنید که شیلنگ های ورودی آب پیچ خورده نیستند.

برای اطمینان از تخلیه کامل شیر تخلیه را چک کنید، اگر گرفتگی ایجاد شده باشد می تواند باعث شود آب شستشوی

به درستی تخلیه نشود، وقتی دستگاه کار می کند، بعد از هر مرحله شستشو و آبکشی دستگاه کاملاً خالی می شود.

آگاه باشید که لوله ورودی آب سرد/گرم مسدود نشده باشد. شیر شیلنگ را ببندید و آن را از دستگاه جدا کنید، انتهای آن را در سطل قرار دهید و شیر آب را باز کنید.

اگر جریان آب قوی باشد می توان گرفتگی را رفع نمود، در غیر این صورت احتمالاً قسمت هایی از لوله مسدود شده است.

 برای تأیید این موضوع، انتهای شیر را ببرید و آن را به لوله بیرونی وصل کنید و دوباره امتحان کنید، اگر جریان همچنان کند است، شیلنگ را دوباره تمیز کنید یا آن را تعویض کنید.

چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم
چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم

چرا دستگاه ماشین لباسشویی روشن نمی شود؟

یکی از مشهود ترین مواردی که افراد مصرف کننده با آن روبرو می شوند، روشن نشدن ماشین لباسشویی است، وقتی لباس ها را داخل دیگ ماشین لباسشویی می گذارید و پودر یا مایع لباسشویی را به مخزن اضافه می کنید و دکمه استارت را فشار می دهید.

متوجه می شوید که ماشین لباسشویی دیگر کار نمی کند، اولین چیزی که به آن شما شک می کنید، این است که باید سیم برق را بررسی کنید تا ببینید به برق وصل است یا خیر.

اگر وصل بود برق خانه رو چک می کنید که قطع نشده باشد اگر اینطوری نبود و برق ساختمان مشکلی ندارد، یعنی مشکل از داخل سیم کشی لباسشویی هست ماشین لباسشویی را به یک تکنسین فنی معرفی کرده و مراجعه کنید تا ماشین لباسشویی را در منزل تعمیر کند.

در آن دسته از مدل  ماشین لباسشویی هایی که درب آنها از جلو باز می شود، کلید درب باید در انتهای کار بسته و قفل شود تا ماشین لباسشویی روشن و شروع به کار کند.

گاهی اوقات سوئیچ برخی از ماشین های لباسشویی بخشی از فرآیند سیستم تایمر است و با فشار دادن دکمه تایمر فعال می شود.

در چنین شرایطی باید سطح تایمر را بررسی کرد تا اطمینان پیدا کنید که  سوئیچ به درستی کار می کند تا سوئیچ فعال شود، استفاده ی مکرر باعث هرز شدن این دکمه شده و در این صورت باید درجه ی تایمر جدید را جایگزین کرد.

از موارد دیگری می توان نام برد آسیب دیدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می باشد، در این زمان قطعات خازن های حساس و فیوزها در صورت نوسانات برق کوتاه می شوند و ماشین لباسشویی کار نمی کند.

همچنین در صورت ورود آب به دستگاه سیم پیچ ها به هم وصل شده و برد می سوزد و قطعاً نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی پیدا خواهید کرد.

برای انجام دادن عمل تعمیر برد الکترونیکی باید برد کنترل را بیرون بیاورید و کاور روی آن را بردارید، سپس به منبع تغذیه نگاه می کنیم، خازن های الکترولیتی باید به طور کامل صاف و بدون چین باشند، در غیر این صورت امکان بیرون آمدن وجود دارد.

اگر الکترولیت ها خارج از محدوده باشند باعث خرابی و آسیب می شوند، اکنون خازن های آسیب دیده باید تعویض شوند، در این زمان  استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی اکیداً توصیه می شود.

آموزش رفع صداهای ناهنجار دستگاه ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که بسیار متداول می باشد و افراد مصرف کننده از آن شاکی هستند وجود این صداهای زیاد است که گاهی بروز این مشکل می تواند در اثر پیدایش ایراد در قسمت واشر دستگاه است که که فشار ایجاد کرده و این چرخش در زمان حرکت دیگ ماشین لباسشویی صداها تولید می شود و اگر به موقع عملیات تعمیر صورت نگیرد به قسمت های دیگر دستگاه آشیب خواهد رسید.

گاهی هم تولید این صداها به خاطر وجود یاتاقان های موجود در زیر دستگاه ماشین لباسشویی است که با گذشت زمان فرسوده شده و نیاز به تعمیرات و یا در صورت لزوم نیاز به تعویض دارد.

زیرا وجود این بلبرینگ ها باعث شده دیگ دستگاه به راحتی بچرخد و در اثر استفاده های مکرر از دستگاه  می تواند مواد شوینده ی نامتناسب در میان این قطعات بلبرینگ ها رسوب کند و حاصل آن باعث شکستن  یاتاقان ها بشود، البته قرار دادن لباس بیش از حد ظرفیت دستگاه هم به آن فشار وارد می کند.

وجود این صداها می تواند به خاطر ضعیف شدن کمک فنرها که در قسمت جلوی قاب ماشین لباسشویی  است باشد .

احتمال دارد که دستگاه ماشین لباسشویی شما تراز نیست که در این موقع می توانید با تراز کردن دستگاه ماشین لباسشویی  می توان ایراد را برطرف نمود.

چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم
چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم

هزینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی

مقدار هزینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی بستگی به مدل و نوع خرابی قطعه ایی که در دستگاه ماشین لباسشویی  خراب شده است دارد و مورد دیگر اینکه بستگی به این دارد که آن قطعه ایی که صدمه دیده با تعمیرات مشکلش برطرف می گردد.

یا اینکه قابل تعمیر نیست و باید قطعه ی جدید را جایگزین نمایند و همچنین هزینه ی ایاب و ذهاب افراد متخصص که در محل حضور پیدا کرده اند هم در کنار هزینه ی تعمیرات محسوب می گردد.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل

در زمانی که دستگاه ماشین لباسشویی شما با اختلال در عملکردش روبرو می شود شما را نیازمند تعمیر کاران خواهد کرد و برای همین اگر مشکلات جزیی باشد و نیاز به حضور افراد تعمیر کار نباشد می توانید با سوال پرسیدن از متخصصین مشکلات را برطرف نمود.

در صورتی که نتوانستید مشکل را  حل کنید می توانید از افراد کارشناس بخواهید تا با حضور در محل و عیب یابی مشکل را رفع نمایند.

نتیجه ی پایانی

بهتر است در امر نگه داری از دستگاه ماشین لباسشویی خود کوشا باشید و در صورت مشاهده ی هر گونه عیب و ایراد سریع اقدام به امر تعمیرات و در صورت نیاز عمل تعویض صورت بگیرد.

زیرا بی توجه بودن باعث بروز مشکلات بزرگ تر در آینده خواهد شد به همین منظور می توانید از افراد مختصص دکتر آچار در این زمینه کمک بگیرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. محمدحسین نهاوندی 1 سال قبل

  خداقوت بهتون میگم تیم خوب دکتر آچار

 2. عباسعلی شعبانی 11 ماه قبل

  جاروبرقیم وسط کار خاموش شد و دیگه روشن نمیشه دلیلش چیه؟

 3. مهدی خلیلی 2 هفته قبل

  برای تعویض قطعات لباسشویی نیازه که خودمون قطعه رو تهیه کنیم یا تکنسین تهیه می کند؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   سلام کاربر گرامی تکنسین براتون با بهترین قیمت قطعات اورجینال را تهیه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید