تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ


تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

یکی از مهم ترین بخش در ماشین لباسشویی میکروسوئیچ درب یا همان قفل درب می باشد که ممکن است دچار مشکل و خرابی شود شما می توانید با متخصصین شرکت دکتر آچار به راحتی این مشکلات را در محل مورد نظر زیر نظر خودتان انجام دهید.

کار نکردن ماشین لباسشویی در برخی موارد ناشی از خرابی قطعه ای به نام میکروسوئیچ درب می باشد این قطعه مسئول بستن درب دستگاه است و اگر درست کار نکند، ماشین فرایند شستشو را شروع نمی کند و باید تعمیر لباسشویی در محل را انجام داد.

در زمانی که آب در درون ماشین لباسشویی باشد و اگر دیگ بیش از دو ثانیه با سرعت 60 دور در دقیقه بچرخد یا درجه حرارت آب درون دستگاه بیش از 60 درجه باشد میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی فعال خواهد شد.

میکروسوئیچ معمولا در قسمت بالایی پنل قرار دارد. وقتی درب بسته می شود، این قطعه فشار داده می شود و سینگال را به بخش کنترل ماشین لباسشویی ارسال می کند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

چگونه از خرابی میکروسوئیچ مطمئن شویم؟

واشر را در حالت چرخش قرار دهید و سپس درب ماشین لباسشویی را باز کنید. پیچ گوشتی را به صورت کامل در داخل محرک میکروسوئیچ قرار دهید.

اگر در این حالت عملیات شستشو شروع شد در حالی که وقتی درب بسته است ماشین کار نمی کند، میکروسوئیچ آسیب دیده است.

با استفاده از اهم متر هم می تونید میکروسوئیچ را تست کنید که البته نتیجه آن مطمئن تر خواهد بود در ماشین های لباسشویی دیجیتال هم یا کد خطا نمایش داده می شود و یا در نمایشگر، یک علامت قفل ظاهر خواهد شد.

مهم ترین نکته این که تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ تخصصی است و نیاز به مهارت و تخصص دارد پس بهتر است خودتان تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ را انجام ندهید و برای انجام دادن آن از تعمیرکاران مجرب دکتر آچار کمک بخواهید.

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ
تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ

یک نکته بسیار مهم در مورد تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ این است که این قطعه در بیشتر موارد تعمیر نخواهد شد و باید میکروسوئیچ را تعویض کرد تا عملکرد ماشین به درستی و مثل قبل انجام شود.

در این قسمت مراحل تعویض میکروسوئیچ را توضیح خواهیم داد:

 • در ابتدا باید پیچ های موجود در انتهای کنسول و جدا کردن کنسول از ماشین را انجام داد.
 • پیچ ها ممکن است با توجه به مدل های گوناگون لباسشویی در جلو، پشت کنسول یا در زیر دو کاوری که در هر انتهای کنسول وجود دارد، قرار گرفته باشد اگر کنسول شما به پیچ متصل نشده است، برای آزاد کردن گیره های کنسول با استفاده از یک چاقو و یا یک پیچ گوشتی یا یک کاردک بین قسمت بالای واشر و کنسول بکشید.
 • حالا هد دو طرف سیم میکروسوئیچ را جدا کنید.
 • با استفاده از یک پیچ گوشتی خارهای پنل را فشار دهید و آزاد نمایید.
 • حال در پوش های پلاستیکی انتهای کنسول کنترل را بیرون بکشید.
 • حوله ای را روی زمین قرار دهید و جلوی کابینت ماشین لباسشویی را روی حوله قرار دهید قرار دادن بدنه در این حالت به شما کمک می کند که بهتر به میکروسوئیچ دسترسی داشته باشید.
 • پیچ سرسوزنی که سیم زمین (ارت) را نگه می دارد را از میکروسوئیچ جدا کنید.
 • برای آزاد کردن میکروسوئیچ درب، دو پیچ کناری آن را باز کنید.
 • حالا میکرو سوئیچ آسیب دیده را باز و جدا کنید.
 • میکروسوئیچ جدید را وصل نمایید.
 • سیمها و پیچ های میکروسوئیچ را به دقت ببندید.
 • بدنه ماشین لباسشویی را مجدداً در جای خود بر روی قاب بلند کنید و از درست قرار گرفتن قاب در قسمت جلوی بدنه اطمینان حاصل نمایید.
 • در انتها بستن قاب، گیره ها و کنسول و اتصالات آن
 • ماشین لباسشویی را به پریز برق وصل کرده و شیرهای آب را روشن کنید و تست میکروسوئیچ جدید را انجام دهید.
تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ
تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

نکته:

تا زمانی مطمئن نیستید که کدام قسمت از ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است نباید قطعه ای از آن را تعویض نمایید البته بهتر است تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ خود را به تکنسین های شرکت دکتر آچار بسپارید.

زیرا آنها دارای تجربه زیادی درباره تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ دارند و می دانند کدام یک از بخش های ماشین لباسشویی شما دچار نقص و یا خرابی شده است و به سرعت آن را رفع خواهند کرد.

در صورت نیاز به تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ حتما سعی کنید قطعه اصل را تهیه نمایید زیرا در کارکرد ماشین لباسشویی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در شرکت دکتر آچار تمامی قطعه ها اصل و فابریک و با قیمت مناسب بوده و شما می توانید با خیال راحت تعمیر میکروسوئیچ درب و یا هر قطعه دیگر را به تعمیرکاران دکتر آچار بسپارید.

شرکت دکتر آچار تمامی تعمیراتی که انجام میدهد را گارانتی کرده و تمامی هزینه ها را زیر نظر اتحادیه اعلام می نماید و پس از تماس شما تعمیرکاران ما در اسرع وقت بدون آنکه ماشین لباسشویی خود را جا به جا کنید در محل تعمیر را انجام خواهند داد.

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ
تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

علائم خراب شدن میکروسوئیچ سامسونگ

 1. از کار افتادن ماشین لباسشویی سامسونگ
 2. فعال نشدن موتور ماشین لباسشویی سامسونگ
 3. عدم باز شدن درب لباسشویی پس از فرایند شستشو
 4. عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ
 5. نمایش ارور ایراد در میکروسوئیچ

علل خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ

طبیعتا میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی قطعه ای حساس است که طول عمر مشخصی دارد، میکروسوئیچ پس از چند سال استفاده از لباسشویی دچار فرسودگی می شود، انجام برخی از کارهای اشتباه باعث می شود که طول عمر این قطعه کاهش پیدا کند، از طریق انجام برخی از نکات ساده می توان طول عمر این قطعه را افزایش داد،  در ادامه به معرفی نکات مهم جهت افزایش طول عمر میکروسوئیچ می پردازیم.

از باز و بسته کردن محکم درب ماشین لباسشویی سامسونگ جدا خودداری کنید.

زمانی که درب ماشین لباسشویی را محکم ببندید، فشار زیادی به قفل و میکروسوئیچ وارد می شود، در صورتی که این کار به صورت مکرر انجام شود احتمال آسیب و خرابی میکروسوئیچ افزایش پیدا می کند، همچنین امکان شکستگی دستگیره لباسشویی با محکم بستن درب وجود دارد.

بیش از ظرفیت دستگاه لباسشویی سامسونگ داخل آن لباس نریزید.

زمانی که بیش از ظرفیت لباسشویی، لباس وارد لباسشویی شود، درب دستگاه سخت بسته شده و به دلیل فشار زیاد به قفل و میکروسوئیچ احتمال آسیب در این قطعات بالا می رود، برای بهتر تمیز شدن لباس ها و سالم ماندن قفل درب و میکروسوئیچ لباس ها را در حجم مناسب داخل ماشین لباسشویی بریزید.

از زود باز کردن درب ماشین لباسشویی سامسونگ خودداری کنید.

برای باز کردن درب ماشین لباسشویی اجازه دهید که کار دستگاه کاملا به پایان برسد، در صورتی که درب لباسشویی را زودتر از زمان تعیین شده باز کنید به میکروسوئیچ درب فشار وارد شده و این قطعه دچار ایراد و خرابی می شود.

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ
تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی سامسونگ

از یک محافظ برق مناسب برای ماشین لباسشویی تان استفاده کنید.

علت سوختگی بسیاری از لوازم خانگی برقی نوسانات و قطعی برق است، نوسانات برق می تواند در خرابی و قطعی میکروسوئیچ تاثیر بگذارد، برای جلوگیری از سوختن این قطعه از محافظ برق مناسب استفاده کنید، استفاده از محافظ نوسانات برق را کاهش داده از آسیب دیدن لوازم برقی جلوگیری می کند.

برای شستشوی لباس ها به لباسشویی استراحت بدهید.

در صورتی که در یک بازه زمانی خاص بیش از حد نرمال لباسشویی را روشن کرده و از آن استفاده کنید، پلاتین های میکروسوئیچ داغ شده و در نهایت می سوزند، برای جلوگیری از روشن کردن زیاد لباسشویی، لباس ها را در یک مرحله بشویید.

از آب نریختن روی قطعه میکروسوئیچ مطمئن شوید.

یکی از دلایل سوختن میکروسوئیچ ریختن آب روی این قطعه است، مراقب باشید که به هیچ عنوان هیچ مایعی روی دستگاه لباسشویی تان نریزد، برای تمیز کردن دستگاه میتوانید از یک دستمال نم دار استفاده کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 7
 1. قاصدک 2 سال قبل

  ایول ?

 2. امیر طاهری 1 سال قبل

  خدا خیرتون بده تعمیرات عالی انجام شد

 3. ابوالفضل صابری 1 سال قبل

  کاش زودتر با دکتر آچار آشنا شده بودم یکی اومد دستگاهمون را داغون کرد و دیگه هم تلفنشو جواب نمیده

 4. حبیب الله افتخاری 1 سال قبل

  تعمیرات را به خوبی انجام دادند و کارشون عالی بود دم تکنسین عزیز گرم

 5. بهزاد کیان 1 سال قبل

  تعمیرکار تو خونمونه و کارا داره خوب پیش میره گفتم تا تموم نشده تشکر کنم

 6. عبدالرضا کلباسی 1 سال قبل

  دستگاه ما برای 11 سال پیش هست آیا قابل تعمیر هست؟

 7. احمد حسین زاده 1 سال قبل

  دستخوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید