تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروفر

تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروفر


امروزه استفاده از ماکروفر به علت سهولت در آشپزی افزایش پیدا کرده است، این دستگاه دارای قطعات مختلفی است که هر یک از آن ها به انجام کاری می پردازند، یکی از مهم ترین قطعاتی که در این دستگاه وجود دارد قطعه میکروسوئیچ است، این مقاله به نکات مهمی در زمینه تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروویو می پردازد.

همانطور که اشاره کردیم میکروسوئیچ درب مایکروفر از مهم ترین قطعات این دستگاه شناخته می شود، که درب دستگاه را محکم کرده و ایمنی آن را در حین کار افزایش می دهد.

تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروویو
تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروویو

میکروسوئیچ چیست؟

اگرچه میکروسوئیچ قطعه ای بسیار کوچک است اما قطعه ای بسیار حساس و ضروری است که به قفل شدن درب دستگاه کمک می کند، خرابی قطعه میکروسوئیچ باعث می شود که درب دستگاه به خوبی قفل نشود.

در صورتی که این قطعه دچار اختلال و خرابی شود به تعمیر نیاز پیدا می کند، تعمیر میکروسوئیچ برای بسیاری از تکنسین ها امکان پذیر است، از این جهت می توانید تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروفر را به تعمیرکاران ماهر و مجرب تعمیرگاه دکتر آچار بسپارید.

میکروسوئیچ درب ماکروفر چه کاربردی دارد؟

میکروسوئیچ کلیدی بسیار کوچک و حساس در درب ماکروفر است که جهت فعال شدن نیاز به فشردن دارد، این قطعه نوعی وسیله ایمنی در درب معرفی می شود و از بسته شدن در صورت گیر کردن شی ای در بین آن جلوگیری می کند.

چرا میکروسوئیچ قطعه ای ضرری است؟

در صورتی که درب مایکروفر به درستی بسته نشود دستگاه کار نخواهد کرد، چرا که باز بودن درب ماکروفر در هنگام کار منجر به حوادثی نظیر آتش سوزی خواهد شد، از این جهت این قطعه، قطعه ای حساس بوده و جهت عملکرد صحیح ماکروفر ضروری می باشد.

انواع میکروسوئیچ درب ماکروفر

میکروسوئیچ درب مایکروفر دارای سه نوع می باشد که هر یک از آن ها در قسمت پشتی دستگاه و پنل کنترل قرار گرفته اند، هر سه میکروسوئیچ به کار رفته در ماکروفر برای جلوگیری از پخت و پز دستگاه در حین باز بودن درب فعالیت می کنند.

ضمن این که میکروسوئیچ ها ولتاژ را به دیود و مگنترون انتقال داده و مایکروفر را گرم می کنند، همچنین ای قطعه برق را به سایر نقاط دستگاه منتقل کرده و در زمان باز بودن درب دستگاه برق را قطع می کنند.

خرابی میکروسوئیچ ماکروفر چه علائمی دارد؟

در صورتی که مایکروویو تان روشن نمی شود و یا گرم نمی شود، احتمال ایراد و خرابی در قطعه میکروسوئیچ وجود دارد، در این حالت می توانید به کمک مولتی متر پیوستگی الکترونیکی موجود در سوئیچ را بررسی کنید، در صورت عدم پیوستگی الکتریکی در سوئیچ تکنسین این قطعه را تعویض خواهد کرد.

زمانی که برق به ماکروفر نرسد و دستگاه کار نکند احتمال ایراد و خرابی میکروسوئیچ وجود دارد، چرا که این قطعه برق را به سایر قطعات منتقل می کند و عدم فعالیت صحیح آن موجب قطعی برق دستگاه خواهد شد.

در صورتی که ماکروفرتان خود به خود از کار می افتد احتمال خرابی میکروسوئیچ داده می شود، در صورتی که این مشکل وجود داشته باشد ماکروفرتان با درب باز نیز کار خواهد کرد.

آموزش تعمیر میکروسوئیچ درب ماکروفر

سوختن قطعات موجود در میکروسوئیچ، استهلاک این قطعه و کاهش کیفیت آن از مهم ترین دلایل نیاز این قطعه به تعمیرات هستند، با بروز این مشکلات در میکروسوئیچ عملکرد قطعه به صورت ناگهانی متوقف می شود.

تعمیر و تعویض قطعه میکروسوئیچ کار بسیار ساده ای است که توسط هر فردی امکان پذیر است، توجه کنید که تعمیر و تعویض این قطعه بع دانش فنی نیاز دارد، در این بخش نکات مهمی را معرفی را خواهیم کرد که به شما برای تعمیر و تعویض قطعه کمک می کند.

تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروویو
تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروویو

نکته مهم

پیش از اقدام برای تعمیر ماکروفر از جدا بودن دستگاه از برق مطمئن شوید، دقت داشته باشید که ضروری است خازن دستگاه تخلیه شده باشد، توجه کنید بد از جدا کردن دستگاه تان از برق برای خارج شدن الکتریسیه ساکن از دستگاه چند دقیقه صبر کنید. 

مراحل تعمیر میکروسوئیچ ماکروفر

مکان میکروسوئیچ های مایکروویو مشخص می شود.

ماکروفرها اغلب دارای سه یا چها میکروسوئیچ هستند که در صورت خرابی هر کدام شان، عملکرد دستگاه تان مختل می شود، سوئیچ های درب ماکروفر در نزدیکی قفل درب دستگاه و روی براکتی که در پشت پانل جلویی درب قرار دارد نصب شده اند.

رنگ این سوئیچ ها سیاه و خاکستری بوده و ارتفاع شان نیز 5/8 اینچ می باشد، میکروسوئیچ دارای سیم هایی است که به پایانه های سوئیچ متصل هستند و آن ها را خواهید دید.

سیم های میکروسوئیچ رو جداسازی کنید.

سیم های میکروسوئیچ در این بخش جدا می شوند، در صورتی که خودتان تصمیم به انجام این کار دارید توصیه می شود که از اتصال سیم ها به پایانه عکس بگیرید تا از جای صحیح اتصال هر سیم به پایانه ها مطمئن شوید، قطعه میکروسوئیچ حالتی کشویی دارد، برای باز کردن این قطعه از پیچ گوشتی استفاده کنید.

پلاستیک میکروسوئیچ را از آن جدا کنید.

میکروسوئیچ دارای پوششی پلاستیکی است که ضروری است برای تعمیر و تعویض این قطعه جدا شود، برای این کار میتوانید از ابزار مختلفی استفاده کنید، جدا کردن این پوشش پلاستیکی روش های مختلفی دارد، این کار به دید بهتر شما کمک خواهد کرد و می توانید چگونگی مونتاژ صحیح اجزای میکروسوئیچ را مشاهده کنید.

پوشش پلاستیکی برخی از میکروسوئیچ ها به راحتی باز شده و باز کردن شان نیازی به ابزار خاصی ندارد، تنها ضروری است برای باز کردن این قطعه آن را سوراخ کنید..

از میکروسوئیچ عکس بگیرید.

در این مرحله از قطعه میکروسوئیچ و اجزای آن عکس برداری کنید تا برای جمع کردن این قطعه دچار مشکل نشوید، عکس گرفتن به شما کمک می کند تا از نحوه ی قبل و بعد مونتاژ میکروسوئیچ مطلع شوید.

اجزای میکروسوئیچ را بررسی کنید.

در این مرحله قطعات را به صورت جزیی بررسی کنید تا قطعه ای که خراب شده است را پیدا کنید، قطعات را بررسی کرده و از اتصال درست آن ها با یکدیگر مطمئن شوید، بعضی اوقات خرابی یک جزء می توانید کل میکروسوئیچ را تحت تاثیر قرار داده و عملکرد آن را دچار اختلال کند.

تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروویو
تعمیر میکروسوئیچ درب مایکروویو

اجزاء این قطعه را تمیز کنید.

اجزای قطعه میکروسوئیچ در اثر کار طولانی مدت دچار کثیفی و آلودگی می شوند، در این مرحله می توانید اجزای این قطعه را تمیز کنید تا عملکرد بهتری داشته باشد.

مشکل را رفع کرده و میکروسوئیچ را مونتاز کنید.

در این مرحله قطعات را به صورت کامل بررسی کرده و مشکل میکروسوئیچ را برطرف کنید، پس از رفع مشکل قطعه را مطابق با عکس های گرفته شده و به صورتی که در ابتدا بود مونتاژ کنید، در صورتی که برای تعمیر میکروسوئیچ مایکرویو و سایر خدمات تعمیر ماکروفر به تعمیرکار نیاز دارید می توانید با شماره های درج شده در سایت دکتر آچار تماس حاصل فرمایید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
  1. محمدرضا فراهانی 2 هفته قبل

    هیچ تعمیرکاری متوجه نمیشد که مشکل کولر گازیمون چیه؟ تعمیرکار شما تو نیم ساعت عیب یابی کرد و تعمیر کرد خیلی دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید