علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز

علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز


در مطلب علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز می خواهیم به عوامل موثر بر یک دست نبودن و هم چنین یکنواخت نبودن شعله ی دستگاه اجاق گاز بپردازیم زیرا پیدایش این ایراد نه تنها سبب انجام نشدن پخت یکنواخت مواد غذایی می شود بلکه سبب بالا رفتن مصرف انرژی می شود.

دستگاه های اجاق گاز در دنیای امروز در مدل ها و طرح های بسیار زیبا و البته دارای کیفیت های بی نظیری در دست تولید و فروش هستند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

ولی با داشتن کیفیت های عالی در برندهای معتبر باز هم احتمال دارد که با مشکلاتی روبرو بشود که در این صورت برای رفع عیوب به وجود آمده می توانید از تعمیرات اجاق گاز دکتر آچار کمک بگیرید.

عیب یابی مشکل غیر یکنواخت کارکردن شعله گاز

برای عیب یابی مشکل یک دست کار نکردن شعله گاز باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • ممکن است دلیل بروز این مشکل در قسمت بالا و گرفتگی سوراخ مشعل باشد که دلایل مختلفی دارد.
 • ممکن است بر اثرمشکلات فنی این ایراد به وجود آید.
 • ممکن است با خراب شدن قطعات داخلی مربوط به مشعل گاز این مشکل به وجود آمده باشد.
علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز
علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز

خرابی شیر کنترل

شیر کنترل یا ژیگور تنظیم کننده فشار است، وقتی ولو را می چر خانید تا حرارت را بیشتر کنید با این شیر فشار را زیاد می کنید تا گاز بیشتری وارد شود، که ممکن است یکی از دلایل بروز مشکل یکدست کار نکردن شعله گاز خرابی این قطعه باشد که در صورت خرابی و بروز ایراد باید آن را تعمیر کنید.

علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز و آموزش رفع این ایراد

گاهی در حین استفاده از دستگاه اجاق گازتان احتمال می رود که با پیدایش یکنواخت نبودن شعله ها روبرو بشوید و چنین ایرادی را مشاهده بکنید که در این قسمت عوامل موثر را بیان می کنیم.

 • یکی از عواملی که در بروز این ایراد نقش دارد، وجود مشکلات فنی در قسمت سر شعله های دستگاه اجاق گاز شما می باشد که می تواند  باعث یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز باشد.

آموزش رفع این ایراد: در این صورت باید رنده ی قسمت سر شعله را چک کرده  و اگر ایراد در قسمت سر رنده باشد بهتر است اقدام به تعویض این قطعه نمود.

 • اگر به طور هم زمان از شدت همه شعله ها کاسته شده باشد، احتمالاً ایراد در قسمت ژیگلور دستگاه اجاق گاز می باشد و نوبت به تعویض آن رسیده است،اگر از نحوه تعویض ژیگلور می خواهید بدانید برای تان خواهیم گفت،البته در برخی از موارد مشاهده شده است که پیدایش ایراد در اثر کثیف شدن قطعه ی ژیگلور دستگاه اجاق گاز می باشد و دیگر نیازی به تعویض این قطعه نمی باشد و با تمیز کردن می توان عیب را برطرف نمود.
علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز
علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز

آموزش تعویض ژیگلور اجاق گاز

گاهی اتفاق افتاده است که برخی افراد حتی ژیگلور روی گاز را از نزدیک مشاهده نکرده اند، احتمالاً در مورد آن شنیده اید.

ژیگلور آخرین قسمتی است که به منبع گاز متصل می شود و موظف به انتقال سوخت به اجاق گاز است، ژیگلور جنسش از آلیاژ برنج و دارای سوراخ هایی با قطر بسیار کم و کاملاً استاندارد می باشد.

احتمال دارد که شما اطلاع نداشته باشید اما قطر این سوراخ ها قدرت شعله اجاق گاز شما رامشخص می کند، برای انجام مراحل تعویض ژیگلور اجاق گاز خود به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول این است که شیر گاز را ببینید، دسته شعله را از روی اجاق گاز بردارید، پس از برداشتن سر فلزی شعله ها، پیچ ها را باز نموده، باید توجه داشته باشید که هنگام قرار دادن شعله الکترود باید در فضای مخصوص قرار گیرد.

در مرحله ی بعد اجرای تعویض ژیگلور است و یا تمیز کردن منافذ این قطعه می باشد، پیچ ها را ببندید، در پایان امر پس از وصل گاز، شعله ها را تست کنید.

همان گونه که می بینید تعویض ژیگلورکار پیچیده ایی نیست ولی در صورتی که تجربه ی انجام این کار را ندارید باید از متخصصین کمک گرفت.

 • وجود مواد شوینده در قسمت مشعل اجاق گاز می تواند از عوامل دیگر باشد و در زمانی که شما از اسپری تمیز کننده به مقدار بیش از حد استفاده نمایید احتمال گرفتن سوراخ های آن وجود دارد که بهتر است در حین انجام این کار اسپری را به طور مستقیم به سوراخ ها نپاشید و برای رفع این ایراد در برخی  از موارد با تمیز کردن سوراخ ها میتوان عیب را برطرف کرد.
 • وجود آب در سوراخ و منافذ مشعل اجاق گاز هم یکی دیگر از این عوامل می باشد، احتمال دارد که در حین شستشو باعث تجمع آب در بین سوراخ های شعله ها بشود که همین خیس بودن سر شعله ها می تواند باعث یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز بشود که برای رفع این ایراد می توانید با خشک کردن سر شعله ها و کم تحمل کردن این ایراد را رفع نمود.
 • علت دیگر بروز این مشکل می تواند تجمع مواد چربی در منافذ  مشعل ها باشد  که با وجود این مواد باعث انسداد منافذ گشته و این مشکل را به وجود  می آورد و اگر شما در تمیز کردن دستگاه اجاق  گاز خود توجه داشته باشید و این کار را به خوبی انجام بدهید و سوراخ ها را کاملاً تمیز کنید  دیگر این مورد را شاهد نخواهید بود.
 • اگر سرپوش های مشعل اجاق گازتان هم به طور نامیزانی در جایگاه خود قرار داشته باشد می تواند باعث نمایان شدن این ایراد بشوند که بهتر است بعد از تمیز کردن سر مشعل ها حتماً آن ها را در جایگاه اصلی و درست خود قرار بدهید زیرا همین جا به جا شدن باعث یکنواخت نبودن شعله ها خواهد شد.
 • خراب شدن شیر گاز هم می تواند باعث پیدایش این ایراد بشود زیرا با خراب شدن پیچ ولوم که تنظیم کننده ی مقدار خروجی گاز می باشد ، می تواند در کم شدن شعله و یک دست نبودن موثر واقع بشود.
 • وجود نشتی گاز توانسته یکی دیگر از این علل باشد که جریان انتقال گاز را کم و زیاد خواهد کرد.
علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز
علت یک دست نبودن شعله ی اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز در منزل

با معیوب شدن قطعات دستگاه اجاق گازتان دیگر نگران انتقال دادن این دستگاه به منطقه ی تعمیر گاه نباشید زیرا با حضور دکتر آچار دیگر نیازی به انجام این کار نیست و با برقرار کردن ارتباط شما فوراً در منزل شما آمده ی ارائه ی خدمات تعمیر دستگاه اجاق گازتان هستند.

تعمیر اجاق گاز در محل

 با مشاهده ی هر گونه اختلال در عملکرد دستگاه اجاق گازتان می توانید با متخصصین دکتر آچار تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کرده و به عیب یابی دستگاه اجاق گازتان بپردازند و ایراد را برطرف کنند.

هزینه ی تعمیر دستگاه اجاق گاز

هر زمان که دستگاه اجاق گاز شما با مشکلی روبرو بشود نیاز به تعمیرات دارد که این هزینه پس از  بازبینی  دستگاه اجاق گاز خراب شما توسط کارشناسان دکتر آچار و بررسی کردن آن و پیدا کردن قطعه ی معیوب برررسی می گردد و اشکال آن برطرف می کنند که هزینه های با توجه به انجام تعمیرات و یا تعویض قطعه ی آسیب دیده مشخص می گردد.

نتیجه گیری

احتمال دارد که در حین استفاده کردن از دستگاه اجاق گازتان با مشکل یکنواخت نبودن شعله های دستگاه اجاق گاز روبرو باشید که برای این عیب به وجود آمده می توانید با یک تماس کارشناسان دکتر آچار را در جریان قرار بدهید  تا از خدمات این کادر فعال بهره ی لازم را ببرید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. حسین طالب زاده 11 ماه قبل

  خواستم تشکرکنم ازتون که این همه کارتون با کیفیته

 2. حسینعلی موسوی 11 ماه قبل

  بازم درمورد این موضع مطلب بزارین

 3. خلیل باستانی 8 ماه قبل

  ضمانت موسسه تون به چه صورت هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید