راهنمای افزایش طول عمر اجاق گاز

راهنمای افزایش طول عمر اجاق گاز


دستگاه اجاق گاز هم مانند دیگر لوازم نیازمند نگه داری صحیح و مراقبت های ویژه می باشد که ما در اینجا راهنمای افزایش طول عمر اجاق گاز را با شما به اشتراک می گذاریم و هر زمان که در عملکردشان دچار اختلال شدند و نیازمند تعمیرکار شدید فوراً با تکنسین های تعمیرات اجاق گاز دکتر آچار تماس حاصل فرمایید.

اگر در حین کارکردن با دستگاه اجاق گاز خود به نکاتی توجه کنید کمتر نیاز به تعمیر کاران دارید در این متن می خواهیم راه کارهای کاربردی در این زمینه را برای شما بیان کنیم که اطلاعات شما را در این زمینه بالا ببریم تا شما راحت تر با این دستگاه کار کنید.

راهنمای افزایش طول عمر اجاق گاز

برای این که طول عمر دستگاه اجاق گاز خود را بتوانید بالاتر ببرید بهتر است که به نکات زیر توجه فرمایید:

1. افزودن طول عمر اجاق گاز را می توان با نظافت به موقع دستگاه انجام داد از بارزترین راه های بالا بردن طول عمر اجاق گاز می تواند تمیز کردن منظم اجاق گاز باشد.

بعد از هر بار پختن روی اجاق گاز این امکان وجود دارد که مقداری غذا یا روغن روی دستگاه ریخته بشود و به تدریج به قسمت های اجاق گاز و صفحه گاز در هر برندی وارد بشود و در دراز مدت صدمات جبران ناپذیری به بار آورد که البته از روشن شدن اجاق گاز خود مانع بشود.

همین امر موجب شده که پس از هر بار استفاده از دستگاه، عمر اجاق گاز را بسیار بالاتر ببرید. از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن اطراف اجاق گاز خود استفاده کنید.

راهنمای افزایش طول عمر اجاق گاز
راهنمای افزایش طول عمر اجاق گاز

2. دومین دلیل افزودن طول عمر اجاق گاز مطالعه دفترچه راهنمای اجاق گاز می باشد که به منظور افزودن طول عمر دستگاه بیشتر خریداران لوازم خانگی بدون اطلاع داشتن از توصیه های دفترچه راهنما از دستگاه خود استفاده می کنند.

ولیکن بهتر است که اطلاع داشته باشید که دانستن توصیه های راهنمای استفاده از این دستگاه موجب افزایش طول عمر دستگاه می شود.

در راهنمای اجاق گاز، توصیه های کاربردی در مورد روش های اولیه روشن کردن اجاق گاز، استفاده از قابلمه و تابه بر اساس اندازه شعله است. به همین منوال برای افزودن طول عمر اجاق گاز تاکید می شود که به دفترچه راهنمای دستگاه توجه داشته باشید.

 3. استفاده اولیه از اجاق گاز سبب افزایش طول عمر اجاق گاز از طریق نصب درست و کاربردی دستگاه یکی دیگر از راهکارهای معجزه آسا برای افزایش طول عمر اجاق گاز، نصب اولیه دستگاه در محل مناسب است محل نصب اجاق گاز نباید جایگاهش در نزدیک یخچال، پنجره، سینک و مناطقی که رفت و آمد زیاد دارند باشد.

اگر اجاق گاز در کنار سینک قرار گیرد، احتمال دارد که اجاق گاز در اثر رطوبت پوسیده شود. همچنین می توانید اجاق گاز را نزدیک پنجره نصب نکنید این امر خطراتی مانند خاموش کردن اجاق گاز یا آتش سوزی را به همراه داشته باشد به همین جهت برای افزایش طول عمر اجاق گاز، جایگاه مناسبی را برای آن در نظر بگیرید.

4. انجام شدن نظافت در حین پخت و پز یکی از راه کارهای بارز افزودن طول عمر اجاق گاز است یکی از نکات افزودن طول عمر اجاق گاز تمیز نگه داشتن آن در حین پخت و پز کردن است. همان گونه که اطلاع دارید قسمت زیادی از اجاق گاز در هنگام پخت و پز این امکان وجود دارد که زیاد کثیف شود البته این موضوع در بیشتر موارد به شما مربوط می شود.

می توانید بدون عجله عملیات آشپزی را سیر کنید و از یک بشقاب کوچک برای گذاشتن قاشق یا کفگیر استفاده کنید این کارها میزان کثیفی اجاق گاز را به کمترین حد ممکن می رساند. ریختن موادی مانند شیر، آبگوشت، سوپ و … روی اجاق گاز با گذشت زمان سبب صدمه دیدن شعله می شود.

بنا به این دلایل مطرح شده برای افزایش طول عمر اجاق گاز بهتر است به تمامی نکات ذکر شده توجه داشته باشید.

5. دلیلی دیگر افزودن طول عمر دستگاه اجاق گاز نحوه تمیز کردن اجاق گاز می باشد با استفاده کردن از مواد شوینده دارای کیفیت عالی برای افزودن طول عمر اجاق گاز کمک خواهید کرد کمک گرفتن از ماده شوینده متناسب نقش بسزایی در حفظ سلامت بدنه اجاق گاز و افزایش طول عمر اجاق گاز دارد.

بنابراین بهتر است با دقت کردن به نوع اجاق گاز بهترین نوع پاک کننده مانند چدن، آلومینیوم، شیشه، استیل و … را انتخاب کنید تا به بدنه اجاق گاز آسیبی وارد نشود.

در بیشتر موارد معیوب شدن قطعات اجاق گاز موجب کم شدن عمر اجاق گاز می شود به همین دلیل انتخاب ماده تمیز کننده و پارچه برای نظافت اجاق گاز بسیار مفید خواهد بود برای تمیز کردن اجاق گاز مواد شوینده باکیفیت انتخاب کنید.

راهنمای افزایش طول عمر اجاق گاز
راهنمای افزایش طول عمر اجاق گاز

6. رفع کردن وجود نشتی گاز برای افزایش طول عمر اجاق گازبسیار موثر واقع می شود نشت گاز خودش به تنهایی کوتاه کنندهٔ عمر اجاق گاز شما می باشد نشت گاز بسیار خطرافرین می باشد و به راحتی سبب انفجار و صدمات بسیاری به اجاق گاز، خانه و افراد شده انتشار بوی گاز به طور عموم از اثرات وجود نشتی گاز در اجاق گاز است.

زمانی که اجاق گاز را روشن می کنید، بوی کم گاز در این اطراف اجاق گاز می تواند یک امر طبیعی باشد، ولیکن در صورتی که قبل از روشن کردن دستگاه این اتفاق بیفتد، می تواند نشان دهنده نشتی و وضعیت خطرناکی باشد که ملزم هستید حتماً به آن توجه کنید در این مرحله به سرعت پنجره ها را باز کرده و دریچه گاز را ببندید.

7. از قرار دادن ظروف بزرگ و قابلمه ها بر روی اجاق گاز بپرهیزید که این هم ازدلایل دیگر بالا بردن اجاق گاز می باشد بنابراین عدم توجه به این نکته می تواند موجب صدمات زیادی به اجاق گازتان باشد با قرار دادن این ظروف سنگین بر عملکرد اجاق گاز موثر واقع می شود.

در صورتی که جنس اجاق گازتان از نوع استیل باشد احتمالاً حرارت را با قرار دادن قابلمه به رویه گاز می رساند که با گذشت زمان اجاق گاز را خراب می کند.

8. دلیل دیگر هرگز آب بر روی اجاق گاز نریزید زیرا بعضی از افراد برای تمیز کردن اجاق گاز از آب استفاده می کنند و تصورشان این است که بهتر تمیز می شود با ریختن آب بر روی اجاق گاز احتمال دارد که به قسمت های لوله و مجراهای اجاق گاز اصابت کند و عملکردش را با اختلال روبرو بکند.

9. بهتر است برای برطرف کردن رسوبات موجود بر روی اجاق گاز از اجسام نوک تیز استفاده نشود.

گاهی اوقات مواد غذایی که بر روی اجاق گاز باقی مانده است بهتر فوری آن را پاک کنید و اجازه ندهید لکه ها زیادتر بشود که تمیز کردنش سخت تر است استفاده کردن از اجسام نوک تیز باعث ایجاد خش و خط بر روی صفحهٔ اجاق گاز میشود.

10. با جلوگیری کردن از آلودگی هوا می توانید از معیوب شدن قطعات داخلی اجاق گازتان جلوگیری به عمل آورید.

11. با کنترل دما در هنگام آشپزی کردن می توانید از صدمات وارده به شعله ها پیشگیری کرد زیرا تنظیم دمای متناسب برای ایمنی شعله ها خوب است.

 کلام نهایی

از هر دستگاهی که استفاده می کنید باید راهکارهای مراقبت از آن رابدانید که چگونه و چه طور باید از آن استفاده بکنید تا بتوانید کمتر نیازمند تعمیرات و افراد متخصص باشید.

ولی باز هم در هر صورت هر زمان که ملزم به حضور تعمیر کاران برای اقدامات تعمیر شدید توصیه می شود که به کارشناسان دکتر آچار مراجعه فرمایید تا بتوانند در اسرع وقت با اطلاع رسانی شما هر گونه اقدام مرتبط با تعمیرات و یا در صورت لزوم تعویض قطعات را به بهترین نحوه ممکن برای تان انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. سیدحسین ناصری 2 هفته قبل

  از اینکه تعمیر لوازم خانگی مو دادیم به شما خوشحالیم

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   باعث افتخاره که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

 2. اسماعیل غلامی 1 هفته قبل

  من تو شهران غریبم جایی رو نمیشناسم سمت شهران هم شعبه داره تعمیرگاه تون؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید