تعمیر کولر گازی تکنوکیت

تعمیر کولر گازی تکنوکیت


شرکت های متفاوتی وجود دارند که با طراحی های مختلف در سیستم خود گونه های متفاوت را با رقیبان خود در بازارها ارائه کرده یکی از این مدل های کولر گازی در برند تکنوکیت می باشد که از لحاظ کیفیت در ردهٔ بالاتری قرار دارد و ممکن است کمتر دچار خرابی بشود ولی در صورت رویت کردن هر گونه عیب و نقص در کولر گازی تکنوکیت می توانید از سرویس کاران تعمیر کولر گازی تکنوکیت دکتر آچار بخواهید که در بروز این ایراد شما را یاری کنند و اقدام به تعمیر کولرگازی و برطرف نمودن ایراد به وجود آمده بکنند.

کمپرسور یکی از قطعات مهم در کولر گازهای از جمله تکنوکیت می باشد که با اختلال در عملکرد این قطعه می توان مختل شدن بقیهٔ عملکردهای کولر گازی را شاهد بود.

در این متن مطالبی را در زمینه خراب شدن کمپرسور و علائم خراب شدنش را مورد بررسی قرار داده تا اطلاعات لازم در این زمینه به شما داده شود.

تعمیر کولر گازی تکنوکیت
تعمیر کولر گازی تکنوکیت

تعمیر کولر گازی تکنوکیت

قطعهٔ کمپرسور متشکل از اجزای زیادی است که با هم کار می کنند و کار بسیار مهمی را انجام داده، این قسمت شامل سیلندر، غلتک، پره، شفت، یاتاقان، پوشش بالایی، روتور، کلکتور، لوله مکش، نازل، درپوش، بدنه، پوشش پایین، لوله تخلیه، ترمینال و غیره می باشد.

هر کدام از این قطعات وظیفه ویژه ایی دارند و گاهی اوقات اتصالات نادرست این قطعات باعث از بین رفتن انتقال بین آنها و عملکرد صحیح کولر می شود.

تعمیرکاران خبره و مجرب کولر گازی تمامی این قطعات را می شناسند و اطلاعات لازم در مورد کارکرد هر کدام دارند، به خاطر همین موضوع بعد از معیوب شدن کمپرسور هر کدام از این قسمت ها را باز می کنند تا مشکل دستگاه برطرف شود.

باز شدن قطعات موجب می شود آنها به طرز صحیحی کار کنند و بدوم جرم باشد، انجام عملیات تعمیر کمپرسور کولر گازی باید به گونه ای اجرا شود که موتور قدرت بالایی دریافت کند و بتواند برای مدت طولانی به طور عالی و قابل قبول کار کند.

راه اندازی کمپرسور کولر گازی با کمک گرفتن از روش شوک

وارد نمودن شوک به کمپرسور به روش های مختلف این امکان را میسر می کند و ما در مطلب پایین به 3 روش متداول آن را بیان کرده ایم:

 کمک گرفتن از خازن های ظرفیت بالا، یکی از راه های زیر طریقه شوک دادن کمپرسور کمک گرفتن از خازن با ظرفیت بالا است.

برای مثال در صورتی که در کمپرسور از خازن 40 میکروفاراد کمک گرفته می شود، برای ایجاد شوک باید از خازن 60 میکروفاراد کمک بگیرید، در واقع با استفاده کردن از خازن 60 میکروفاراد موجب وارد شدن شوک زیاد به کمپرسور شده و مشکل را حل می کند.

مورد دیگر تست کمپرسور این روش است که افزایش ولتاژ را در نظر می گیرید، افزودن ولتاژ یکی دیگر از راه کارهای وارد کردن شوک به کمپرسور است ولی در مقابل از ریسک بالایی بر خوردار است، این راه احتمال دارد سبب سوزاندن آن بشود، پس بسیار مراقب باشید، شما باید دستگاهی برای تغییر ولتاژ ورودی و ضربه زدن به کمپرسور داشته باشید.

روش دیگر وارد کردن شوک به کمپرسور گرم کردن و ضربه زدن به کمپرسور از دیگر روشهاست که گرم کردن کمپرسور و ضربه محکم می باشد، این امر موجب می گردد که روغن های رسوب کرده داخل کمپرسور باز شوند و حرکت قطعات به راحتی صورت بگیرد.

 برخی از تعمیرکاران از اتصال کوتاه برای راه کار این مورد و شوک دادن کمک می گیرند، ولی ممکن است به جای تعمیر کمپرسور بسوزانند و بهتر است از روش های خطرناک کمک گرفته نشود.

روندهای تعمیر کمپرسور در برندهای متفاوت کولر گازی در یک راستا تقریباً قرار دارند و شبیه به هم هستند و گاهی ممکن است تفاوت های بسیار جزئی با هم داشته باشد.

مشکلات متداول کمپرسور کولر گازی تکنوکیت

در کمپرسور کولر گازی تکنوکیت احتمال دارد که با مشکلاتی رایج روبرو بشود که برای برطرف کردن آنم نیازمند حضورافراد متخصص می باشید.

ایرادهای رایج در کمپرسور کولر گازی تکنوکیت ایراد در قسمت اورلورد، کثیف بودن قطعات تشکیل شده، وجود سر و صداهای کمپرسور، اقدامات رفع عیب برای تست کردن کمپرسور به جهت سالم بودن، بررسی کردن افت فشار کمپرسور کولر گازی تکنوکیت است.

از علائم معیوب شدن قطعه اورلورد در کولر گازی تکنوکیت گرم شدن باد کولر می باشد، داغ شدن قطعه کمپرسور هم هشداری برای خراب بودن اورلورد می باشد که در این زمان به دلیل کمبود گاز مبرد که به خاطر نشتی و یا انسدا لوله ها اتفاق افتاده است که سبب بروز ایراد داغ شدن کمپرسور شده است.

در برخی از موارد به دلیل کثیف بودن سوکت های ترمینال کمپرسور ایجاد اتصال به درستی انجام نمی شود که با چک کردن و تمیز کردن می توان آن رارفع کرد.

با ضعف در قسمت فندانسیون کمپرسور و یا مورد دیگر شل بودن پیچ ها این اشمال در آن به وجود آمده است و گاهی هم فرسوده شدن قطعات پیستون و شانتون و.. سبب ایجاد سر و صداهای زیادتری خواهد شد.

تعمیر کولر گازی تکنوکیت
تعمیر کولر گازی تکنوکیت

 تعمیر کولر گازی تکنوکیت در منزل

اگر شما کولر گازی خود رادر منزل تعمیر بکنید سبب شده که در وقت خود صرفه جویی کرده و مدت زمان کمتری را به هدر بدهید و در ترافیک شهر درگیر نشده و به راحتی در منزل و در کوتاه ترین زمان ممکن هر گونه تعمیراتی را انجام بدهید دکتر آچار با یک تماس شما و دادن اطلاعات آدرس فوراً در منزل آمادهٔ خدمت رسانی هستند.

 از مزیت های برتر خدمات تعمیر در منزل آسایش و راحتیافراد، تضمین کیفیت خدمات، سرعت بخشیدن به انجام امور تعمیرات می تواند باشد.

تعمیر کولر گازی تکنوکیت در محل

اگر در محل در جستجوی تعمیر کار حرفه ایی هستید و می خواهید که در اسرع زمان در دسترس شما باشند آن کسی نیست جز کار شناسان دکتر آچار که به دلیل وظیفه شناسی در وقت مشخص شده وارد عمل خواهند شد و فوراً در محل حضور پیدا کرده و مهیای اجرای خدمات تعمیر و یا تعویض قطعه می باشند.

هزینه تعمیر کولر گازی تکنوکیت

هزینه ها بستگی به خدمات ارائه شده دارد زیرا در برخی از موارد احتمال دارد که عملیات شارژ گاز انجام بشود ولی در برخی از موارد امکان دارد که قطعه ایی که آسیب دیده است را باید تعمیر کرد و در صورت لزوم اقدام به تعویض نمود و به همین دلایلی که بیان شد هزینه ها متفاوت بوده و با انجام شدن خدمات می توان مبلغ را مشخص کرد.

هزینه تعمیر کمپرسور کولر گازی به عوامل متعددی وابسته است، در برخی از مواقع یک نقص بسیار کوچک در داخل این قطعه به وجود می آید که به آسانی قابل رفع است، گاهی حتی قطعات به دلیل کثیفی داخل کمپرسور وصل نمی شوند.

در چنین مواقعی تنها با تمیز کردن قطعات و ذرات روی قطعات می توان مشکل را حل کرد. قابل ذکر می باشد که تعویض کمپرسور بالاترین هزینه تعمیر را شامل می شود، مابقی هزینه ها نسبت به قیمت قطعات و زمانی که تعمیرکار صرف رفع عیوب قطعات می کند، تغییر کند.

نتیجه گیری

کولرهای گازی به خاطر استفاده های مکرر امکان خراب شدن آنها بیشتر خواهد شد بنابراین شما فقط با یک سری از راه کارها می توانید عمر مفید دستگاه را کمی بالاتر ببرید.

کولر گازی تکنوکیت با داشتن کیفیت برتر ولی باز هم امکان روبرو شدن با آسیب دیدن قطعاتش را دارد که نیاز به حضور ملزم تعمیر کاران مانند دکتر آچار که بسیار مجرب و حرفه ایی هستند را به همراه خواهد داشت.

توصیهٔ ما به شما برای برطرف نمودن عیب و نقص کمک گرفتن از متخصصین دکتر آچار می باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
  1. مسعود سعادت 2 هفته قبل

    واقعا از حرفه ایا هستید

  2. نادر مجد 1 هفته قبل

    خیلی سایت خوبی دارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید