تعمیر کمپرسور کولر گازی

تعمیر کمپرسور کولر گازی


تعمیر کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی یکی دیگر از قطعات بسیار مهم در دستگاه کولر گازی خواهد بود که در زمان اختلال در عملکردش بر روی کارکرد دستگاه کولر گازی تاثیر گذار خواهد بود.

کمپرسور که همان موتور دستگاه کولر گازی خواهد بود موظف به جریان انداختن و گردش گاز خنک کننده در مدار که مابین کندانسور و اواپراتور می باشد.

هر زمان که کولر گازی شما بر روی موتور نرود احتمال خراب شدن و معیوبی قطعه ی کمپرسور خواهد بود.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

علت از کار افتادن قطعه ی کمپرسور در کولر گازی

قطعه ی ترموستات کنترل دما که در محل اتصال الکتریکی قرار دارد در اثر گذشت زمان احتمال خراب شدن وجود دارد که در این مواقع این قطعه ی ترموستات امکان دارد که موتور فن را روشن بکند ولی قدرت روشن کردن موتور کمپرسور نخواهد داشت.

قطعه ی خازن که در دستگاه کولر گازی موظف به کمک کردن در راه اندازی قطعه ی کمپرسور و لحظه ی استارت آن است به طور دائم در مدار است و در صورت خراب شدن کمپرسور دیگر کارایی لازم را نخواهد داشت.

دلیل دیگر برد دستگاه کولر گازی خواهد بود که موظف به دستور تامین ولتاژ فن و کمپرسور می باشد و در مواقعی که برد فرمان دچار مشکلی بشود این ولتاژ لازم به کمپرسور نمی رسد.

گاهی احتمال دارد که خراب بودن برد را به خوبی تشخیص ندهند و در مرحله ی ابتدایی باید قطعات اولورد کمپرسور، خازن و خود کمپرسور را باید مورد بررسی قرار دهند در غیر این صورت که مشکلی نباشد باید اقدام به تعویض برد فرمان دما کرد.

تعمیر کمپرسور کولر گازی
تعمیر کمپرسور کولر گازی

در هر زمانی که با این موارد در دستگاه کولر گازی خود روبرو شدید می توانید با افراد متخصص تعمیر کمپرسور کولر گازی تماس حاصل کنید.

خراب شدن قطعه ی کمپرسور که دارای دو بخش مکانیکی و الکتریکی در دستگاه کولر گازی است که ممکن است در اثر استفاده ی نادرست  و انجام ندادن سرویس های به موقع صدمه دیده باشد که باید اقدامات لازم در جهت تعویض یا تعمیر کمپرسور کولر گازی صورت بگیرد و تعمیر کولر گازی در محل انجام شود.

علت دیگر می تواند سنسور دما یا همان مانیتور باشد که در صورت بالا رفتن دما ی هوا به بالای نقطه ی تعیین شده قطعه ی سنسور میکروسوئیچ که در تامین کردن برق فن و قطعه ی کمپرسور نقش دارد را فعال خواهد نمود.

آیا کمپرسور قابل تعمیر است؟

کمپرسور قطعه ای است که امکان تعمیر آن وجود دارد اما در صورتی که خرابی این قطعه زیاد باشد نیاز به تعویض دارد، این قطعه دارای اجزای متفاوتی از جمله تیغه، سیلندر، ون، شافت، رولر، روتور، مافور، ترمینال، لوله های کمپرسور است که برای عملکرد بهتر به تخصص تکنسین ها نیاز دارد.

تکنسین ها کلیه قطعات را با استفاده از ابزار مخصوص باز کرده و به بررسی آن ها می پردازند، تعمیر کمپرسور به افزایش قدرت و عملکرد این قطعه کمک می کند.

تعمیر کمپرسور کولر گازی
تعمیر کمپرسور کولر گازی

خراب شدن قطعه ی اولورد کمپرسور کولر گازی

 هر زمان که دستگاه کولر گازی شما با باد گرم کار کند و این باد  را به صورت گرما تولید نماید احتمالاً قطعه ی اولورد دستگاه با مشکل روبرو شده است.

با نشان دادن دمای بالای 70 درجه توسط فیوز اورلورد ، برق کمپرسور را قطع خواهد کرد که در این زمان باید دستگاه کولر گازی خود را سریع خاموش کنید که در این زمان داغ بودن قطعه ی کمپرسور از علائم خرابی این قطعه خواهد بود که باید اقدام به تعمیر آن نمود.

وجود سر و صدا های ناهنجار از کمپرسور کولر گازی

یکی از مواردی که بسیار متداول خواهد بود وجود همین سر و صداهای زیادی است، در صورتی که فوندانسیون کمپرسور دستگاه یا پیچ های آن شل شده باشد در پیدایش این ایراد نقش دارد.

البته فرسوده شدن قطعاتی مانند پیستون ها، گژن پین ها و شاتون ها هم می تواند در ایجاد این صداها تاثیر گذار باشد و همچنین برگشت گاز مبرد به خط مش هم در ایجاد این صداها موثر خواهد بود که کارشناسان با پیدایش این علت و بررسی آن می توانند پس از عیب یابی مشکل دستگاه کولر گازی شما را رفع کنند.

تعمیر کمپرسور کولر گازی
تعمیر کمپرسور کولر گازی

با اهمیت بودن قطعه ی کمپرسور در دستگاه کولر گازی

همان طور که می دانید به دلیل اهمیت و ضرورت قطعه ی کمپرسور می توان آن را قلب دستگاه کولر گازی نامید.

آن قدر با اهمیت می باشد که اگر این قطعه مشکلی برایش پیش بیاید و اختلالی در عملکردش باشد دیگر دستگاه کولر گازی شما کار نخواهد کرد.

در زمان کار نکردن دستگاه کولر گازی بهتر است در ابتدا تست کمپرسور صورت بگیرد.

تاثیر افت ولتاژ در کارکرد قطعه ی کمپرسور

در برخی از موارد خوب کار نکردن و پیدایش ایراد در عملکرد قطعه ی کمپرسور می تواند به خاطر افت ولتاژ باشد و اگر ولتاژ برق کم باشد قطعه ی کمپرسور نمی تواند به خوبی استارت بزند و روشن بشود و با اختلال روبرو می شود، برای تست ولتاژ باید از ولت متر استفاده نمود و ولتاژ را در نزدیکی قطعه ی کمپرسور چک کرد.

تعمیر کمپرسور کولر گازی
تعمیر کمپرسور کولر گازی

سوختن قطعه ی کمپرسور در دستگاه کولر گازی

گاهی با یک اتصال کوتاه و یا صدمه در سیم کشی موتور دستگاه کولر گازی و یا اتصالی در بین قطعه ی کمپرسورو بخش های دیگر این مشکل سوختن قطعه ی کمپرسور را شاهد باشید.

برای جلوگیری از این مشکل باید دستگاه را بررسی کرد و از شل شدن سیم ها و پاره شدن روکش سیم ها و یا هر گونه ایراد برقی در سیستم برقی را چک کرد تا چنین مشکلی به وجود نیاید.

از دلایل مهم در سوختن موتور کمپرسور خراب شدن در قطعه ی فن دستگاه، ولتاژ نامتناسب و نبود استاندارد و کمبود گاز مبرد، وجود ایراد در سیم پیچ راه انداز و همچنین کثیفی کندانسور وجود ایراد در سیم های لاکی موتور باعث به وجود آمدن این مشکل سوختن قطعه ی کمپرسور خواهد شد.

نگه داری از کولر گازی در زمستان که وجود گرد و خاک یا برفک در کویل اواپراتور در خاموش و روشن شدن  موتور کولر گازی بشود.

البته اگر سوکت های ترمینال کمپرسور روغنی باعث عدم اتصال بشود که باید چک بشود.

تست سلامت کمپرسور

 1. سیم پیچی کولر گازی بررسی می شود.

برای بررسی سیم پیچی کولر گازی فیوز اصلی دستگاه را قطع کرده و درپوش ترمینال را باز کنید، سوکت ها را بررسی کرده و از زیاد نبودن روغن سوکت مطمئن شوید، کانکتورهای سیم پیچی را به صورت دو به دو و با استفاده از اهم متر بسنجید، در صورتی که کانکتورها دچار مشکل باشند کمپرسور خراب است.

 1. صدای کمپرسور تست می شود.
 2. فشار گاز بررسی می شود.
تعمیر کمپرسور کولر گازی
تعمیر کمپرسور کولر گازی

راه های که برای پیشگیری  از صدمه زدن به کولر گازی توصیه می شود

در زمان خراب شدن این قطعات کولر گازی حتماً با یک سرویس کار مجرب تماس بگیرید، از یک تعمیرکار و سرویس کار ماهر برای سرویس قطعات مکانیکی و برقی اصل دستگاه کولر گازی کمک بگیرید.

در زمان نصب دستگاه کولر گازی حتماً باید نکات ایمنی را رعایت کرد و طراحی سیم ها ی برودتی را به افراد متخصص بسپارید.

نشتی گاز مبرد در دستگاه کولر گازی

یکی از دلایلی که در خراب شدن قطعه ی کمپرسور نقش دارد، وجود نشتی گاز مبرد می باشد، این مورد را باید درکمترین زمان ممکن رفع کرد.

ادامه دار بودن این مورد علاوه بر سمی بودن و به وجود آوردن مشکلات تنفسی می تواند در عملکرد کمپرسور اختلال ایجاد می کند که این نشتی باعث کاهش خنک کنندگی  و کار بیش از حد دستگاه  می شود.

برای تعمیر کمپرسور کولر گازی با تکنسین های دکتر آچار در تماس باشید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. جلال روحانی 2 سال قبل

  نمیدونم این مارکی که دارم قابل تعمیر هست یا نه تماس میگیرم ببینم چی میشه

 2. مهدی نیشابوری 2 سال قبل

  به من گارانتی 1 ساله داده شد و بسیار راضی هستم

 3. ابراهیم سالاری 2 سال قبل

  گل گفتید دست مریضاد

 4. محمود عسکری 1 سال قبل

  عالی در یک کلام

 5. قربانعلی مقدم 1 سال قبل

  خسته نباشید تعمیر به خوبی انجام شد

 6. عبدالحسین امینی 1 سال قبل

  قیمت مشاورتون چقدره؟

 7. یدالله ذاکری 1 سال قبل

  سرچ کردم تعمیر لوازم خانگی و به سایت شما رسیدم با چند تا شرکت دیگه تماس گرفتم فقط میخواستن پول بگیرن اما شما منصفانه حساب کردید

 8. ایمانی 1 سال قبل

  از تعمیرات راضی بودم ممنونم

 9. ابوالفضل رضایی 1 سال قبل

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 10. بهزاد محسنی 1 سال قبل

  شیر مادر حلالتون تکنسین اومد تو نیم ساعت تعمیرات را انجام داد با قیمت کم رقیبتون 6 برابر قیمت داده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید