دلیل عرق کردن داخل یخچال

دلیل عرق کردن داخل یخچال


دلیل عرق کردن داخل یخچال چیست؟

یخچال از دستگاه های بسیار حساس می باشد و باید در نگهداری از آن بسیار کوشا باشید، امروزه در برندهای متفاوتی در بازارها یخچال های گوناگونی موجود می باشد و با پیشرفت هایی که وجود دارد ولی باز هم احتمال دارد که در زمان استفاده از این دستگاه با مشکلاتی روبرو بشوید.

دکتر آچار می تواند به همراه متخصصین حرفه ایی تعمیرات یخچال در محل که دارد هر گونه اشکال پیش آمده برای دستگاه یخچال تان را به راحتی در کمترین زمان ممکن برطرف کند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با دکترآچار

علت عرق کردن داخل یخچال برای چیست؟

یک علت عرق کردن یخچال وجود رطوبت و از دست دادن گرما میباشد، البته گاهی هم با آب شدن برفک های درون یخچال هم این عرق در یخچال ها تولید خواهد شد، عواملی که در تولید عرق در یخچال ها تاثیر دارد می توان:

خراب شدن لوله ی تخلیه، باز و بسته شدن زیاد درب دستگاه یخچال، تنظیمات نادرست دمای یخچال ها، قرار دادن یخچال در جایگاه نا متناسب و خراب بودن لاستیک درب یخچال ها و وجود اختلاف دما در داخل و خارج یخچال ها را نام برد که با برطرف کردن هر یک از این موارد می توان از بروز این مشکل جلوگیری نمود.

دلیل عرق کردن داخل یخچال
دلیل عرق کردن داخل یخچال

وجود رطوبت در یخچال

اگر شما شاهد قطره های آب بر روی دیواره ها و گوشه و کنار دستگاه یخچال بودید احتمالاً یخچال در حال عرق کردن و تولید شبنم خواهد بود.

علت شبنم زدن یخچال چیست؟ هر زمان که رطوبت درون با سرمای بیرونی ارتباط برقرار بکند و میعان شکل بگیرد، شکل شبنم درست می شود، کم کم شبنم ها با از دست دادن دما تبدیل به برفک خواهند شد.

قابل ذکر است که برای نگهداری مواد غذایی باید رطوبت مشخصی داشته باشند، اگر این رطوبت بیش از حد معمول باشد، یخچال عرق کرده و با عرق ایجاد کپک در دستگاه یخچال تان خواهد شد، تنظیمات دمای درونی یخچال هم دلیل عرق کردن یخچال است.

با بالا رفتن دمای یخچال میزان عملکرد قطعه ی کمپرسور دستگاه یخچال بیشتر خواهد شد و همچنین تنظیمات قطعه ی ترموستات هم می تواند از عوامل دیگر تاثیر گذار باشد.

اگر دمای ترموستات روی کم قرار گرفته شده باشد، هوای کلی یخچال دمای کمتری را جذب خواهد کرد و مقدار رطوبت در سردترین نقطه ی یخچال هم افزایش یافته و در این موقع زمان کمتری برای تخلیه و تبخیر قطرات آب وجود خواهد داشت.

قطعه ی کمپرسور برای بالا رفتن قدرت خنک کنندگی باید مدت زمان بیشتری را به کارش ادامه بدهد و در نتیجه این امر باعث شده که در اثر کارکرد بیشتر با تعمیرات روبرو بشوید و یکی از ده ها دلیل عرق کردن داخل یخچال باشد.

از دیگر دلیل عرق کردن داخل یخچال قرار دادن غذاهای داغ در داخل یخچال می تواند در تولید عرق در دستگاه یخچال نقش داشته باشد و توصیه می کنیم که از قرار دادن غذاهای داغ در داخل یخچال اجتناب نمایید زیرا غذا در اثر از دست دادن دمای خود باعث ایجاد عرق در داخل دستگاه یخچال شما می کند.

بررسی کردن لوله تخلیه ی دستگاه یخچال

در شرایط عادی قطرات شبنم به خاطر وجود رطوبت داخل یخچال ایجاد شده که به وسیله ی لوله تخلیه دستگاه در سینی کف یخچال جمع می شود و در اثر وجود گرمای کمپرسور تبخیر خواهد شد.

ولی در زمانی که این لوله مسدود شده باشد همه ی این موارد بیان شده با مشکل روبرو خواهد شد که در بعضی از اوقات با برفک همراه خواهد شد.

یکی از برطرف کردن دلیل عرق کردن داخل یخچال چک کردن لوله تخلیه می باشد، در این موقع باید پشت دستگاه یخچال را چک کرده تا از انسداد لوله مطمئن شد.

البته گاهی هم تراز نبودن دستگاه یخچال هم می تواند در بروز این مشکل نقش داشته باشد، با انجام عمل تعویض و یا تعمیر ناودان یخچال می توان این عیب را رفع کرد، که بهتر است توسط تعمیرکاران ماهر این عمل صورت بگیرد.

دلیل عرق کردن داخل یخچال
دلیل عرق کردن داخل یخچال

استفاده ی بهینه از وسایل سرمایشی

اینکه دستگاه یخچال شما در فصل گرما دچار عرق کردن بشود می تواند یک مشکل طبیعی باشد ولی استفاده کردن از وسیله های سرمایشی می تواند در بروز دلیل عرق کردن داخل یخچال و افزایش رطوبت در محیط و دستگاه یخچال سهیم باشد، که برای کم کردن این رطوبت موجود می توان در ساعاتی از کولر و یا پنکه در خانه استفاده کرد تا این را کاهش بدهد.

از عواملی که دلیل عرق کردن داخل یخچال است می توان:

گاهی پیدایش این ایراد در دستگاه یخچال می تواند به علت باز و بسته کردن درب دستگاه یخچال باشد، یا اینکه بر عکس به علت درست بسته نشدن درب دستگاه یخچال فریزر شما باشد، که ایجاد این مشکل در اثر درست قرار نگرفتن ظروف که به درب دستگاه فشار آورده و خوب بسته نخواهد شد.

احتمال دارد که به علت خراب شدن لاستیک درب دستگاه یخچال و یا ایراد داشتن در به خاطر نیاز به رگلاژ صحیح لولا، درب یخچال به خوبی بسته نمی شود.

برای بررسی بهتر نیاز حضور یک که متخصص در محل و چک کردن تمامی این موارد و برطرف کردن اشکالات ضروری خواهد بود.

قرار دادن مواد غذایی بسیار داغ هم می تواند در ایجاد تعریق دستگاه یخچال نقش داشته باشد، بهتر است بعد از خنک شدن مواد غذایی را داخل دستگاه یخچال قرار بدهید.

البته قرار گرفتن کانال کولر آبی در نزدیکی دستگاه یخچال هم می تواند در بروز این مشکل نقش داشته باشد زیرا به دلیل رطوبت کولر آبی تعریق در دستگاه یخچال زیاد تر خواهد شد.

مشکل غرق کردن دستگاه یخچال را بهتر است که جدی بگیرید و با بی توجهی به آن احتمال دارد در دراز مدت به دستگاه یخچال شما آسیب وارد بکند و شما باید هزینه ی سنگینی را بابت خسارت وارد شده متقبل بشوید.

از دیگر دلیل عرق کردن داخل یخچال اختلاف دما و رطوبت به خاطر منطقه ی جغرافیایی

اگر در منطقه ایی که زندگی می کنید با رطوبت زیادی سر و کار دارید پس در نتیجه با تعریق زیاد دستگاه یخچال روبرو خواهید بود.

در این مناطق با هر بار باز و بسته شدن درب دستگاه یخچال رطوبت زیادی وارد آن می شود، اگر در این مناطق هستید بهترین پیشنهاد استفاده کردن از رطوبت گیرهای درون دستگاه یخچال می باشد و سعی بر این داشته باشید که درب دستگاه یخچال را کمتر باز و بسته بکنید.

البته پر کردن دستگاه یخچال از مواد غذایی مانع از گردش هوا در داخل دستگاه و باعث جابه جا نشدن هوا خواهد شد که در این مواقع به کمپرسور دستگاه یخچال فشار وارد کرده که به قسمت دیگر دستگاه هم صدمه می زند.

ایجاد برفک در اپراتور هم می تواند دلیلی برای بروز این مشکل تعریق در دستگاه یخچال باشد، در مواقعی که اپراتور دستگاه یخچال برفک بزند جریانات هوا توانایی وارد شدن به یخچال را ندارد و در نهایت نشتی آب از دستگاه یخچال را مشاهده می کنید.

بروز مشکل در قسمت آبسرد کن دستگاه یخچال و آسیب دیدن لوله ها، آب در یخچال جمع می شود و در تعریق نقش پیدا می کند که باید توسط متخصصین بررسی بشود، می توانید برای رفع عیوب دستگاه یخچال خود به کارشناسان دکتر آچار مراجعه نمایید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 12
 1. صادق عظیمی 2 سال قبل

  تعمیرات را به خوبی انجام دادند و کارشون عالی بود دم تکنسین عزیز گرم

 2. موسی علوی 2 سال قبل

  سلام عالی بود ?

 3. ایمان قنبری 2 سال قبل

  کالایی که دو روز بود خریده بودم سوخت گارانتی نداشت بعد همکار شما تعمیرات انجام داد 365 روز گارانتی داد عالیه

 4. بهرام رشیدی 2 سال قبل

  یه سوال داشتم خرید حضوری هم دارید

 5. جعفر نامور 2 سال قبل

  نمیدونم این مارکی که دارم قابل تعمیر هست یا نه تماس میگیرم ببینم چی میشه

 6. حمیدرضا ساعی 1 سال قبل

  چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون باخبر بشیم

 7. رسول خادمی 1 سال قبل

  گروه واتساپی هم دارید؟

 8. محمدجواد زندی 1 سال قبل

  از تعمیرات راضی بودم ممنونم

 9. سیدمحمد بختیاری 1 سال قبل

  afarin matlab khobi bood

 10. وحید تهرانی 1 سال قبل

  سرچ کردم تعمیر لوازم خانگی و به سایت شما رسیدم با چند تا شرکت دیگه تماس گرفتم فقط میخواستن پول بگیرن اما شما منصفانه حساب کردید

 11. هانیه جلالی مقدم 3 روز قبل

  سلام من یخچالم ساید جی پلاس در مدل GSS-M7525W هست که نوار دور درش خراب شده و در خوب بسته نمیشه، میخواستم بدونم که شما لاستیک دور در این مدل یخچال رو دارید؟تعمیرکاراتون عوض میکنن لاستیک دور درو؟؟

  1. دکتر آچار 3 روز قبل

   سلام و عرض ادب، بله تکنسین ها تعویض لاستیک دور درب یخچال رو انجام می دهند، جهت درخواست تکنسین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید