درجه یخچال چگونه تنظیم می شود

درجه یخچال چگونه تنظیم می شود


 در متن درجه یخچال چگونه تنظیم می شود شما را با نحوه تنظیم درجه دمای یخچال آشنا نموده و اطلاعاتی را در این زمینه به شما خواهیم داد تا به راحتی بتوانید این کار را انجام بدهید. از پر کاربرد ترین لوازم برقی در آشپزخانه که می توان مورد بررسی قرار داد هر زمان که یخچال شما دچار اختلالاتی در عملکردش می شود می توانید از کارشناسان تعمیرات یخچال فریزر دکتر آچار در این زمینه کمک بخواهید.

به خاطر اهمیتی که در نگهداری غذا و نوشیدنی دارد، توانسته به خاطر نیاز به نگهداری این غذاها در دمای مشخصی برای تازه نگه داشتن آنها و جلوگیری از خراب شدن آنها می تواند نقش در تنظیمات دمای یخچال داشته باشد.

موردی که در یخچال باید تحت کنترل باشد، درجه خنک شدن آن می باشد، چون که دمای زیاد یا خیلی پایین یخچال می تواند سبب فاسد شدن مواد غذایی می شود.

به همین خاطر اهمیت دادن به تنظیمات درجه یخچال بسیار حائز اهمیت می باشد، تا از تازه ماندن غذا تا حد امکان مطمئن شوید و از وجود یخ در داخل یخچال و همچنین رشد باکتری ها در هوای گرم پیشگیری بشود.

درجه یخچال چگونه تنظیم می شود
درجه یخچال چگونه تنظیم می شود

آموزش تنظیم درجه یخچال

انجام دادن تنظیمات در یخچال ها با توجه به نوع و مدل آنها می تواند متفاوت باشد، تنظیم دما در یخچال های مدل قدیمی باید ترموستات و یا در واقع همان ولوم درون یخچال را به صورت دستی تنظیم کرد، اعداد اطراف نشان می دهد که یخچال چقدر سرد است، به طور معمول این اعداد از 0 تا 5 یا از 0 تا 9 هستند.

برای تنظیمات درجه یخچال در دماهای سردتر، باید آن را به اعداد بالاتر تبدیل کنید، بهترین تنظیم برای مدل های قدیمی عددی بین 3 است تا خیلی گرم یا خیلی سرد نشود. برای مدل هایی که 0 تا 9 هستند، بهترین درجه قرار دادن بر روی عدد 4 می باشد.

بهتر است برای اطمینان از تغییر درجه چند ساعت صبر کنید و سپس دوباره بررسی کنید که آیا دما کاهش یافته یا افزایش یافته است، یک راه کار کمک گرفتن از یک دماسنج معمولی است که می توانید استفاده کنید تا ببینید که آیا اندازهٔ دما زیادی یا خیلی کم در داخل یخچال وجود دارد.

تنظیم دمای درجه یخچال در مدل های جدید

به این گونه می باشد که در مدل های دیجیتال و جدید به جای ولوم داخل، ولوم باید به واسطهٔ صفحه دیجیتالی که عموماً روی یخچال قرار گرفته قابلیت تنظیم درجه یخچال را دارد.

 بهتر است برای اینکه با آگاهی بیشتری این کار را انجام بدهید به دفترچه راهنما مراجعه کنید و دفترچه راهنمای محصول خود را به دقت خوانده تا با کارایی آن آشنا بشوید.

بهتر است که بدانید دمای ایده آل برای همه یخچال ها 37 درجه فارنهایت است، احتمال این است که صفحه نمایش قفل باشد، بنابراین ابتدا قفل صفحه نمایش را باز کنید و بعد از باز نمودن قفل صفحه تنظیمات درجه دما را انجام بدهید.

تنظیمات درجه دمای یخچال در فصل تابستان و زمستان چگونه می باشد؟

در فصل سرد سال به دلیل وجود هوای خنک تر نیازی نمی باشد که تنظیمات درجه دمای یخچال را بالا ببرید و برای مدل های یخچال قدیمی تنظیم درجه دما به طور معمول بر روی عدد 2 می باشد و برای مدل های یخچال جدید که دیجیتالی هستند این عدد بر روی 3 می باشد.

در فصل گرم تابستان به دلیل هوای بسیار گرم و محیط اطراف این عدد را می توان بر روی عدد 4 قرار داده تا با مشکلی روبرو نشوید.

 چند نکتهٔ مهم و اساسی در مورد تنظیمات درجه یخچال ویترینی که باید بدانید

 در این موارد شما باید یک سری از موارد را بسیار توجه داشته و در آن دقت نمایید:

بهتر است بدانید که دما در تمام قسمت‌ها و محفظه‌های یخچال نمایشگر یکسان نمی باشد، بعضی از قسمت‌ها خنک‌تر از بقیه هستند.

دمای درونی دستگاه یخچال به طور کامل تحت تأثیر موارد بی شماری است که می توان به این موارد اشاره کرد:

مواردی که بستگی به میزان مواد غذایی قرار گرفته در یخچال و دفعات باز شدن درب یخچال و دمای محیط می تواند در این امر تاثیر گذار باشد.

به همین منظور هر زمان که کارتان با یخچال تمام می شود، باید توجه داشته باشید که درب محکم بسته شود و برای مدت زیادی باز نماند وگرنه منجربه افزایش دمای درونی یخچال و کم شدن هوای سرد یخچال می شود.

تنظیم درجه دما با قرار دادن درجه بر روی گزینهٔ انتخابی حداکثر بعضی از مدل های یخچال ها سبب زودتر سرد شدن دمای یخچال و کم شدن خیلی زود سریع دمای درونی می شود، کاربرد این مورد توانسته در روزهای گرم یا زمانی که به خنک کننده سریع نیازمند هستید از آن کمک بگیرید.

در صورتی که اطمینان دارید که درب یخچال به طور منظم باز نمی شود، بعضی یخچال ها دارای گزینه ایی به نام حداقل هستند که بسیار متناسب می باشد و همچنین می تواند در ماه های سردتر تنظیم شود، به دلیل اینکه در انرژی صرفه جویی خواهد کرد.

مورد دیگر این که باز و بسته کردن درب یخچال اغلب هوای سرد را بیشتر از یخچال خارج می کند و هوای گرم تری را به داخل یخچال وارد می کند که باید دوباره عملیات سرما سازی اجرا بشود، صرفاً مصرف بیشتر برق را به همراه خواهد داشت.

 قفسه بالا و وسط که کاربردش بیشتر در مورد قرار دادن غذای پخته شده است که باید دور از غذای خام در یخچال قرار داده بشود.

تا سبب شده مطمئن بشوید که انتقال باکتری ها از غذای خام به غذای پخته صورت نمی گیرد، بهتر است به بسته بندی غذاها اهمیت بدهید وغذاها به خوبی بسته بندی شود تا آلودگی یخچال در پیش روی نداشته باشید.

 قفسه پایین که جایگاه قرار دادن گوشت خام، مرغ و ماهی می باشد باید توجه داشت به دقت بسته بندی شده و از مواد غذایی پخته شده با فاصله نگهداری بشوند و همین امر باعث شده که از پخش شدن بوی غذا و تأثیر بر سایر مواد غذایی در یخچال پیشگیری شود.

درجه یخچال چگونه تنظیم می شود
درجه یخچال چگونه تنظیم می شود

در چه مواقعی دستگاه یخچال شما نیازمند تغییرات درجه دما می باشد؟

از بارزترین روش ها اندازه گیری دمای آب یا میوه ها و سبزیجات داخل یخچال می باشد، در صورت شاهد بودن یخ زدگی وسایل موجود در دستگاه یخچال دما را بالا ببرید و در صورتی که به اندازه کافی سرد نشدند دما را کمی کم کنید.

برترین تنظیمات دمای یخچال را با تغییر فصل تغییر دهید، در تابستان که دارای هوای گرمی هستید بهتر است که دمای یخچال کمتر باشد و در زمستان که شاهد هوای سرد می باشید دمای یخچال باید کمی بیشتر شود، به طور معمول، تفاوت دمای یخچال در این دو فصل تابستان و زمستان کلاً یک درجه است، به این منظور که در تابستان دما را یک درجه کم کرده و در زمستان یک درجه آن را زیاد نموده است.

در مواقعی که مواد غذایی زیادی در یخچال گذاشتید، دما را کم کنید تا محیط یخچال خنک شود، در صورتی که تغییراتی در تنظیمات دمای یخچال به وجود می آورید تاثیری نداشت، در مورد وضعیت یخچال خود با یک متخصص تعمیر یخچال مانند دکتر آچار وارد مشورت بشوید.

کلام نهایی

همان طور که متوجه شدید در این متن اطلاعات لازم در زمینهٔ تنظیم درجه یخچال به شما داده است که بدانید در هر زمان و فصل سال این تنظیمات درجه یخچال در چه حدی باید باشد و هر زمان که شما در این زمینه با مشکل مواجه گشتید.

بهترین راهکار این است که از کارشناسان دکتر آچار مدد بجویید تا با انجام دادن مشاورات لازم و بررسی دستگاه یخچال تان این مشکل را بتوانند برای شما برطرف نمایند، امیدواریم مطلب آموزشی اینکه درجه یخچال چگونه تنظیم میشود برای شما مفید بوده باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
  1. روح الله سلیمانی 2 هفته قبل

    تشکر میکنم از دکتر آچار بابت کار حرفه ایشون، یخچال مارو هر کسی می دید متوجه عیبش نمیشد و یه پولی میگرفت و میرفت اما تعمیرکار دکتر آچار با یه هزینه منصفانه تعمیر کرد یخچال رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید