علت برفک زدن یخچال فریزر

علت برفک زدن یخچال فریزر


علت برفک زدن یخچال فریزر و راهکار رفع این مشکل

یخچال فریزر از وسیله های مهم در لوازم آشپزخانه ها می باشد و با نبودش می تواند مشکلاتی را در نگهداری مواد غذایی به وجود بیاورد.

در هر زمانی که دستگاه یخچال فریزر شما با این مشکل روبرو شد مخصوصاً در فصل گرما برای شما خیلی کار سخت خواهد شد زیرا نگه داری خوردنی های داخل یخچال را نمی توان مورد استفاده قرار داد در اثر گرما خراب خواهد شد.

می توانید با متخصصین حرفه ایی تعمیر یخچال در منزل دکتر آچار تماس حاصل کنید و از خدمات شان بهره ببرید و در کمترین زمان در هر منطقه از شهر تهران که باشید در محل شما حاضر شده و تعمیرات شما را انجام می دهند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دستگاه یخچال فریزر می تواند تمامی مواد غذایی را از فاسد شدن دور نگه دارد، در گذشته ها برای اینکه از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری بکنند، این مواد غذایی را در آب های زیر زمینی و یخدان ها نگه داری می کردند تا از خراب شدن آن پیشگیری بشود.

اما امروزه یخچال توانسته این مشکل را حل کند و به راحتی در منازل مواد غذایی را نگه داری کرد و از خراب شدنش جلوگیری به عمل آورد.

علت برفک زدن یخچال فریزر
علت برفک زدن یخچال فریزر

انواع یخچال فریزر

دستگاه های یخچال فریزرها به دو دسته تقسیم می شوند و ساختار آنها به این گونه می باشد که دارای برفک و یا بدون برفک می باشند.

در بیشتر سیستم دستگاه های یخچال جدید بدون برفک هستند که ممکن است در اثر یک سری مشکلات با برفک روبرو بشوید.

علت برفک زدن یخچال فریزرهای بدون برفک

به وجود آمدن مشکل برفک در دستگاه های یخچال بدون برفک می تواند علل متعددی داشته باشد.

 • یک علت برفک زدن یخچال فریزر می تواند وجود رطوبت در داخل یخچال باشد، این برفک ها در داخل یخچال به طور خود به خود تولید نمی شود، در مواقعی که درب یخچال باز بشود و هوای گرم و مرطوب به درون دستگاه وارد بشود می تواند در بروز برفک ها نقش داشته باشد.

راه رفع این مشکل می تواند به مکان نصب دستگاه یخچال مربوط باشد و بهتر است که دستگاه یخچال فریزر خود را در محلی که رطوبت کمتر است آن را قرار داد و یا از قرار دادن موادی چون سبزی که دارای رطوبت بیشتری است در مدت زمان کمتری درون یخچال باقی بماند.

 • دیگر علت برفک زدن یخچال فریزر می تواند به خاطر وجود لاستیک درب دستگاه یخچال فریزرها باشد، در زمانی که لاستیک درب یخچال فریزرها دچار خرابی و پوسیدگی باشند می تواند در نفوذ هوای بیرون به داخل یخچال فریزرها نقش داشته باشد.

البته با این نفوذ هوا امکان دارد که به قطعات دیگر دستگاه یخچال مانند قطعه ی کمپرسور صدمه ببیند و جریان بالای برق باشد.

 در زمانی که با برفک زدن یخچال فریزر خود روبرو می شوید برای رفع این مشکل بهتر است که در مرحله ی ابتدایی لاستیک درب دستگاه یخچال فریزر خود را بررسی کنید و با مشاهده ی هر گونه عیب و ایراد، عیبش را برطرف نمایید.

اقدام به تعویض لاستیک درب یخچال فریزر خود نمایید و در مراحل بعدی موارد خراب شدن سنسور و عیب برد فرمان و خرابی در قطعه ی المنت را مورد بررسی قرار بدهید.

علت برفک زدن یخچال فریزر
علت برفک زدن یخچال فریزر

بی توجهی به علت برفک زدن یخچال فریزر چه عواقبی دارد؟

در هر زمان که با مشکل برفک زدن یخچال فریزر خود روبرو شدید بهتر است که پیدایش این ایراد را جدی بگیرید و هر چه سریع تر اقدام به برطرف کردنش نمایید، زیرا در اثر بی خیالی و عدم بی توجهی به این مشکل احتمال دارد که مواد غذایی موجود در یخچال فریزر شما خراب بشود و در مراحل بعدی به قطعه ی موتور یخچال فریزر شما آسیب وارد بکند که شما را متحمل پرداخت هزینه های زیادی بکند.

هرگز با مشاهده ی کردن این مشکل آن را پشت گوش نندازید و به آن بی توجه نباشید و از طریق کارشناسان متخصص اقدام به تعمیرات دستگاه یخچال خود بکنید.

 • دیگر علت برفک زدن یخچال فریزر می تواند به خاطر خراب شدن قطعه ی ترموستات در یخچال فریزر شما باشد.

برای برطرف کردن این ایراد شما بهتر است از تعمیرکاران حرفه ایی چون دکتر آچار کمک بگیرید، با خراب شدن و معیوب شدن قطعه ی ترموستات در دستگاه یخچال فریزر شما برفک زدن دستگاه یخچال فریزرتان رو به افزایش خواهد بود و در کند شدن عملکرد دستگاه یخچال فریزر موثر واقع می شود.

برای رفع این برفک های پیش آمده بهتر است که اقدامات لازم را در جهت تعمیر و یا تعویض قطعه ی ترموستات انجام بدهید.

تعویض و یا تعمیر قطعه ی ترموستات بسیار حساس است و بهتر است برای انجام این کار از از افراد ماهر و متبحر کمک گرفت زیرا در صورت نداشتن تجربه ی کافی احتمال دارد که به قطعات دیگر صدمه وارد بکنند.

 • دیگر علت برفک زدن یخچال فریزر در مدل یخچال های نوفراست خراب شدن تایمر دیفراست خواهد بود، در این مدل یخچال ها وجود تایمر از قطعات مهم می باشد که از اصلی ترین قطعات آن است.

در صورت خراب شدنش منجر به یخ زدگی و ایجاد برفک شده در مواقعی که خراب می شود دستگاه یخچال برای مدت طولانی در حالت سرمایشی قرار می گیرد و لوله های اواپراتور یخ زده که برای رفع این ایراد پیش آمده باید اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعه ی تایمر یخچال فریزر نمود.

 • نکته دیگر علت برفک زدن فریزر خراب شدن قطعه ی ترموفیوز در یخچال فریزر است که از قطعات مهم در یخچال های امروزی است، این قطعه در کنار قطعه ی هیتر یخچال فریزر ها قرار دارد که خراب شدن این قطعه می تواند در پیدایش مشکل برفک یخچال فریزر ها نقش داشته باشد، با مشاهده ی عدم وجود اتصال کوتاه می توان متوجه معیوب شدنش شد.

 با خراب شدن این قطعه عملکرد دستگاه دچار اختلال خواهد شد که راه رفع این برفک ها در یخچال فریزر ها، اقدام به تعویض و یا تعمیر این قطعه می باشد.

علت برفک زدن یخچال فریزر
علت برفک زدن یخچال فریزر
 • دیگر علت برفک زدن یخچال فریزر خراب شدن قطعه ی برد در یخچال فریزرها می باشد زیرا وجود هر گونه ایراد و نقص در عملکرد قطعه ی برد می تواند برفک ها را ایجاد بکند، که برای رفع آن بهتر است اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعه نمود که باید توسط تکنسین های متخصص صورت بگیرد.

به طور کلی برای رفع این مورد برفک در دستگاه یخچال به مکان قرار گرفتنش توجه داشته باشید و در محیطی گرم نباشد و فاصله ی دستگاه یخچال را در قسمت پشت دیوار تا دستگاه یخچال تان رعایت کنید تا بتواند عمل تهویه را به درستی انجام بدهد.

 • درب یخچال فریزر تان را در طول روز زیاد باز و بسته نکنید.
 • اگر دستگاه یخچال فریزرتان از نوع نفراست نیست هر چند وقت یک بار آن را تمیز کنید ولی توجه داشته باشید که با اشیاء تیز این کار را نکنید.
 • از خشک بودن یخچال فریزر خود اطمینان داشته باشید زیرا این رطوبت هم در ایجاد برفک نقش دارد.
 •  با به وجود آمدن برفک در قسمت عقب یخچال احتمال دارد که قطعاتی چون هیتر، سنسور یخ زدایی و یا تایمر یخ زدایی دچار نوسان شده باشد که باید از تعمیر کاران کمک خواست.

عوامل موثر در یخ زدن مواد غذایی در داخل یخچال فریزر

در صورتی که در یخچال نوفراست خود برفک مشاهده کردید احتمال دارد که به خاطر تنظیم نبودن درجه ی یخچال، مشکل در فن داخلی یخچال، کثیف بودن قطعه ی کندانسور، معیوب شدن قطعه ی برد الکترونیکی و یا برد فرمان در دستگاه یخچال فریزر شما در پیدایش این ایراد دخالت داشته باشد.

که با بررسی کردن این موارد می توان این ایراد پیش آمده را رفع کرد که باید حتما از متخصصین دکتر آچار که آماده ی ارائه دادن خدمات در زمینه ی خراب شدن و رفع هر گونه عیب دستگاه یخچال فریزر شما می باشد.

علت برفک زدن یخچال فریزر
علت برفک زدن یخچال فریزر

جلوگیری از برفک زدن یخچال

رعایت برخی نکات در جلوگیری از برفک زدن یخچال تاثیر گذار است، یخچال و فریزر را با فاصله 10 سانتی متری از دیوار نصب کنید، بعد از باز کردن درب یخچال از بسته شدن درب مطمئن شوید، سرویس یخچال و فریزر را هر 6 الی 12 ماه انجام دهید، توجه کنید که کشو و قفسه های یخچال بیش از حد مجاز پر نشوند.

از آن جایی که سرویس می تواند مشکلات پنهان یخچال را برطرف کرده و از هزینه های اضافی در یخچال جلوگیری کند، عملکرد یخچال را بهبود ببخشد و طول عمر آن را افزایش دهد توصیه می شود که این کار را به تکنسین ها و سرویس کاران مجرب و آموزش دیده دکتر آچار بسپارید.

از بین بردن برفک یخچال

توجه داشته باشید جهت از بین بردن برفک یخچال، دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید، کشوها و قفسه ها را از دستگاه بیرون کشیده و روی زمین قرار دهید، در ادامه برای یخ هایی که به زودی ذوب می شوند سینی و ظروف بزرگ بردارید، زمان دهید تا یخ ها ب طور طبیعی آب شوند.

اگرچه ممکن است برخی از افراد برای آب کردن برفک یخچال از ابزاری همچون سشوار یا آب جوش استفاده کنند، اما این کار ها می تواند به قطعات دستگاه آسیب های جدی وارد کند.

امیدواریم مقاله علت برفک زدن یخچال فریزر برای شما مفید بوده باشد و حتی این آموزش برای علت برفک زدن یخچال بدون برفک نیز موثر خواهد بود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 9
 1. کاربر 2 سال قبل

  ما آخر نفهمیدیم تعمیرات لوازم خانگی را چطور گارانتی میکنید؟

 2. محمدرضا امین 2 سال قبل

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 3. بهرام ایزدی 2 سال قبل

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 4. حمیدرضا راد 2 سال قبل

  بی نظیر فوق العاده

 5. سیدمحمد گلپایگانی 2 سال قبل

  چرا اینقد زیاد؟

 6. محمدحسن جمشیدی 1 سال قبل

  به من گارانتی 1 ساله داده شد و بسیار راضی هستم

  1. مهدی 6 ماه قبل

   امیدوارم بعد از یکسال هم همچنان راضی باشی.

 7. حمید نقدی 1 سال قبل

  مطلب به درد بخوری بود

 8. صادق نظری 1 سال قبل

  احسنت عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید