دلیل سر و صدا یخچال

دلیل سر و صدا یخچال


دکتر آچار آماده خدمت رسانی به شما کاربران محترم می باشد و می تواند تمامی اشکالات مرتبط به دستگاه یخچال اعم از دلیل سر و صدا یخچال چیست و انواع تعمیرات یخچال و نصب و… را برای شما در یک بازده زمانی کوتاه انجام بدهد.

شنیده شدن سر و صداهای زیاد از دستگاه یخچال می تواند علل متفاوتی داشته باشد که برخی از موارد می تواند بسیار حساس و آزار دهنده باشد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

 برخی از علل ایجاد سر و صدا در یخچال ها میتواند به وجود کمپرسور ها نقل و انتقال این دستگاه و مکان نامتناسب و… باشد که در این متن می خواهیم به علل این موضوع بپردازیم.

دلیل سر و صدا یخچال چیست ؟

 در این مطلب علل مختلف که در ایجاد سر و صداهای یخچال تاثیر گذار می باشد را بیان می کنیم:

عوامل موثر در این موضوع ایجاد سر و صداهای زیاد یخچال شامل: معیوب شدن موتور فن اواپراتور در دستگاه، ایجاد درگیری در پره های فن یخچال تان، معیوب شدن موتور فن کندانسور، احتمال شل شدن پایه های کمپرسور، تراز نبودن دستگاه یخچال، صدمه دیدن قطعه رله های برد که می تواند صدایی را شبیه تیک تیک می شنوید، وجود صدای برگشت گاز، زمان فعالیت یخ ساز دستگاه، برخورد داشتن لوله های رفت و برگشت گاز در قسمت پشتی یخچال از این موارد می تواند باشد.

 یکی از این موارد وجود پره ها که در واقع همان پروانهٔ دستگاه می باشد، همانطور که آگاه هستید، قطعه فن یخچال موظف به انتقال هوای خنک به یخچال می باشد، اکنون کمی فکر کنید که تیغه های آن بر اثر برفک یا هر دلیل دیگری بشکند.

دلیل سر و صدا یخچال
دلیل سر و صدا یخچال

اینجا هم صدای دلنشینی از دستگاه خود نخواهید شنید، در چنین مواقعی فن باید فوراً با کمک تعمیرکار حرفه ای تعویض شود، این فن می تواند در قسمت فن اواپراتور و یا فن کمپرسور باشد که با خراب شدن هر یک از این فن ها اختلالی در عملکرد یخچال شما بوجود می آید.

گاهی هم ایجاد صداها می تواند به خاطر پایان رسیدن عمر قطعات دستگاه تان باشد در برخی از موارد با داغ شدن قطعه کمپرسور یخچال به خاطر فشار زیاد سبب خراب شدن کمپرسور و یا در پایان امر باعث سوختن این قطعه خواهد شد.

که در غیر این صورت می تواند این صداها به خاطر پایه های کمپرسور باشد زیرا در صورتی که پایه های کمپرسور شل باشد این اتفاق خواهد افتاد.

یکی از علل دیگر ایجاد صدا می تواند در قسمت دریب دستگاه باشد که تمامی درب های یخچال و فریزر دارای لولاهایی هستند که امکان چرخش آسان درب یخچال را فراهم می کند.

البته در مواقعی که درب یخچال بسته است، این لولاها نقش مهمی بر عهده دارند، در کل در اثرگذشت زمان و پیاپی باز و بسته شدن درب یخچال، ممکن است به لولای درب صدمه وارد بشود و یا پوسیده شود، گاهی هم احتمال دارد که به روغن کاری لولای در ب نیاز باشد.

در این حالت صدایی از یخچال شنیده می شود، بنابراین اگر می خواهید متوجه دلیل صدای درب یخچال بشوید، باید لولای درب را چک نموده و مشکل را برطرف کنید، در اکثر مواقع، رفع مشکل صدا در یخچال می تواند با روغن کاری شفت یا تعویض شفت انجام شود.

مورد دیگری که سبب بروز این ایراد می شود، قطعه موتور فن اواپراتور است که این قطعه موتور فن اواپراتور یکی از قطعات یخچال است که موظف به برقراری جریان هوا بر روی کویل های اواپراتور در هنگام کارکرد کمپرسور می باشد.

در صورت شنیده شدن صداهای بد از قسمت فریزر، در این زمان ممکن است مشکل از موتور فن اواپراتور باشد و راه کار این است که موتور فن را در برخی از موارد هنگام سرویس این وسیله برقی کاربردی روغن کاری کنید.

پیشنهاد می شود هر زمان که یخچال خنک نیست و یا در فرآیند تولید یخ وقفه ای ایجاد می شود، با برداشتن بدنه محافظ فن، یخ زدگی انباشته شده را جدا کرده و سپس پروانه را با دست حرکت دهید، احتمال دارد که ایراد رفع گردد ولی اگر همچنان ادامه داشت، باید آن را تعویض کنید.

مورد دیگر سر و صداهای یخچال می تواند موتور فن کندانسور باشد، پیشرفت تکنولوژی در یخچال های بدون برفک با کویل کندانسور و با کمک فن تولید شده، همان طور که می دانید این کندانسورها طراحی آنها طوری صورت گرفته است که از ایجاد یخ زدگی جلوگیری می کنند و یا آب ناشی از یخ زدایی را تبخیر می کنند.

بهتر است که اطلاع داشته باشید که این قطعه با کمپرسور یا اواپراتور همکاری می کند و ممکن است با شنیدن صدای مزاحم کمی در عیب یابی دچار سردرگمی شوید.

ولیکن در صورت مشاهده علائمی مانند سرد نشدن یا گرم شدن یخچال، به طور مداوم روشن و خاموش شدن یخچال و یا جمع شدن آب در زیر آن، علت بروزاین ایراد گرد و غبار می تواند باشد که حتماً گرد و غبار جمع شده روی آن را تمیز کنید و سپس با روغن کاری کردن قطعه فن کندانسور ایراد را رفع نمایید.

دلیل سر و صدا یخچال
دلیل سر و صدا یخچال

تعمیر دلیل سر و صدا یخچال در منزل

 برای اینکه یخچال خود را به تعمیر گاه انتقال ندهید می توانید با یک تماس از دکتر آچار بخواهید تا در کمترین زمان ممکن در منزل شما حضور پیدا کند و پس از باز بینی دستگاه یخچال شما عیب یابی کند و مشکل اصلی را پیدا کند و اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن این ایراد انجام بدهند.

تعمیر دلیل سر و صدا یخچال در محل

 اگر در محل به دنبال یک تعمیر کار خوب و حرفه ایی می باشید به شما توصیه خواهیم کرد که حتماً از خدمات تعمیرات در محل دکتر آچار بهره ببرید زیرا با یک تماس در اولین فرصت در محل حضور پیدا کرده و اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهند داد.

نتیجه گیری

به دلیل این که هیچ گاه با خرابی های دستگاه یخچال تان اعم از بی توجهی روبرو نشوید بهتر است که به انجام سرویس های سالیانه اهمیت بدهید تا در این زمان دستگاه یخچال تان را مورد بررسی قرار بدهند و کمتر با این موانع روبرو بشوید.

مگر این برخی از موارد که در اثر تعویض قطعات مصرفی این دستگاه باشد زیرا در اثر کار کردن مداوم احتمال خراب شدن برخی از قطعات وجود دارد که می توانید برای برطرف نمودن این ایرادها و مشکلات عملکرد یخچال تان با تکنسین های ماهر دکتر آچار ارتباط برقرار نموده و تقاضای کمک بکنید دکتر آچار بهترین حلال مشکلات دستگاه یخچال شما خواهد بود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. احمد نقدی 8 ماه قبل

  درجه یکید خیلی خوبید

 2. رسول وکیلی 2 هفته قبل

  یخچالی که 13 سال ازش استفاده شده و الان خراب شده در صورت تعمیر عملکرد خوبی دارد یا باید تعویض شود؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   کاربر گرامی بستگی به شرایط یخچال دارد اما به طور کلی مدت زمان استفاده از دستگاه نکته مهمی نیست و اگر در این سال ها یخچال مشکل خاصی برایش پیش نیامده باشد هیچ مشکلی نیست و میتونید سالیان سال ازش استفاده کنید

 3. اسمعیل طرفی 1 هفته قبل

  خیلی محصول خوبی بود واقعا ممنون از شما

  1. دکتر آچار 7 روز قبل

   عرض ادب و احترام ممنون از نظر شما دوست عزیز و گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید