تعمیر کولر گازی سام

تعمیر کولر گازی سام


کولرگازی یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین لوازم در روزهای گرم تابستان مخصوصاً در مناطق گرم و شرجی محسوب می ‌شود. همچنین یک وسیله خنک کننده قوی هوا است که نسبت به کولرهای آبی قدیمی بسیار قوی‌تر عمل می ‌کند و در مدت کوتاهی هوایی بسیار مطبوع و دل‌نشین در محیط منزل یا محل کارتان تولید می‌ کند. در مقاله تعمیر کولر گازی سام شما را با تعمیرات آن آشنا می کنیم.

تعمیر کولر گازی سام در تهران

این شرکت نمایندگی تعمیر کولر گازی سام در تمام نقاط شهر تهران است و آماده ارائه هرگونه خدمات به شما متقاضیان عزیز می ‌باشد.
شما می ‌توانید با تکنسین‌های ما تماس بگیرید تا آن‌ها در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنند. 

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

تعمیر کولر گازی سام در محل

سرویس و تعمیر کولر گازی سام در منزل و محل، به شما این امکان را می ‌دهد که تمامی کارها تحت نظارت خودتان انجام پذیرد و دیگر نیازی به جابجایی دستگاه نیست.

سرویس کولرگازی سام

انجام سرویس‌های دوره‌ای برای کولرهای گازی و نوع عملکرد دستگاه و تولید سرمایش و گرمایش و حتی مصرف انرژی آن نیز مفید است و با انجام این کار در طی چند سال به صورت دوره‌ای از استهلاک دستگاه به مقدار زیادی جلوگیری می‌ شود. شما می ‌توانید برای سرویس کولرگازی سام خود با این شرکت تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی سام
تعمیر کولر گازی سام

هزینه تعمیر کولر گازی سام

قیمت تعمیر کولر گازی سام به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان قیمت یکسانی برای آن مشخص کرد.

بسته به این که مشکل کولرگازی ناشی از چه عاملی است، آیا به تعمیر قطعه نیاز دارد یا به تعویض آن رنج قیمتی متفاوتی برای هزینه تعمیر کولر گازی سام می‌توان معین کرد.

اما این نکته را باید بدانید که تمامی هزینه‌ها در این شرکت زیر نظر اتحادیه و کاملاً منصفانه است.

گارانتی تعمیر کولر گازی سام

تعهد این شرکت بعد از تعمیر کولر گازی سام به پایان نمی‌رسد خدمات انجام شده دارای گارانتی 180 روزه می ‌باشد شما مشتریان گرامی پس از تعمیر با گرفتن گارانتی از ما در صورت بوجود آمدن مشکل و خرابی مجدد با ما تماس گرفته و تعمیر کولر گازی سام بدون دریافت هزینه انجام خواهد گرفت.

عیب‌یابی کولرگازی سام

عیب‌یابی از مهم‌ترین موارد برای تعمیر کولر گازی سام می ‌باشد انتخاب تعمیرکار از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر تخصص، دقت و توانایی کافی را برای عیب‌یابی و تعمیر کولر گازی نداشته باشد.

ممکن است شما را متحمل هزینه‌های بیشتری کند. در این رابطه باید بدانید که این شرکت نمایندگی تعمیر کولر گازی سام است و دارای کادری مجرب و آموزش‌دیده است و شما عزیزان می‌ توانید برای رفع مشکل خود با متخصصین ما تماس بگیرید.

در ادامه با برخی از مشکلات کولرگازی آشنا خواهید شد:

 • چرا کولرگازی هوای خنک پرتاب نمی ‌کند؟

اگر کولرگازی شما روشن می ‌شود ولی هوای خنک پرتاب نمی‌ کند، بهتر است ابتدا مطمئن شوید تمام دریچه‌های کولر باز است و ترموستات هم به‌درستی تنظیم شده است.

اگر مشکل از آن نبود، فیلتر هوای کولرگازی را بررسی کنید. اگر فیلتر بخاطر گرد و غبار مسدود شده باشد، شما هیچ جریان هوایی دریافت نمی ‌کنید. اگر مشکل همین است، فیلتر کولرگازی را با برس و آب و صابون تمیز کنید.

با تعویض و تمیز کردن به موقع فیلتر، می‌ توانید از این گونه مشکلات پیشگیری کنید.

 • چرا کولرگازی یکسره کار می ‌کند و خاموش نمی ‌شود؟

عیب‌یابی کولرگازی که خاموش نمی ‌شود کمی تخصصی است. هرچند دلایل ساده‌ای هم می‌ تواند منجر به بروز این مشکل شده باشد.

اگر کولر گازی شما پس از رسیدن به دمای تنظیم شده خاموش نمی ‌شود، ممکن است با کنترل‌های الکترونیکی مشکل داشته باشد.

معیوب شدن ترموستات کولر و یا خارج شدن سنسور از موقعیت خود نیز می‌تواند علت یکسره کار کردن کولرگازی باشد.

اگر بعد از زدن دکمه پاور زمان بیشتری طول می ‌کشد تا کولر خاموش شود، احتمال کثیف بودن فیلتر یا کویل های کندانسور وجود دارد.

یک دلیل دیگر خاموش نشدن کولرگازی می‌تواند قدیمی بودن و یا قدرت نامناسب کولرگازی در مقایسه با اندازه منزل شما باشد.

سایر دلایلی که می ‌توانند علت خاموش نشدن کولرگازی باشند عبارتند از:

 • خراب شدن بردهای مختلف کولر (برد اصلی، برد رله، برد کنترل دما)
 • گیر کردن فن کولرگازی
 • کوتاه بودن کابل ترموستات
 • درست کار نکردن ترموستات
 • خرابی ترمیستور کولرگازی
 • خراب شدن کنداکتور
تعمیر کولر گازی سام
تعمیر کولر گازی سام

چرا کولرگازی خودبه‌خود خاموش می ‌شود؟

یکی دیگر از مشکلات رایج کولرگازی که به عیب‌یابی اسپیلت به طور دقیق احتیاج دارد، خاموش شدن یک‌باره کولر است.

از جمله دلایل این مشکل می‌توان به افزایش دمای کمپرسور و اورلود کولر اشاره کرد که برای ایمنی دستگاه را خاموش می ‌کند. همچنین ایراد در برد، ترموستات و یا کمپرسور کولرگازی نیز می ‌توانند سبب بروز این مشکل باشند.

دلیل نشت آب از داخل کولرگازی چیست؟

برای جلوگیری از آسیب ناشی از نشتی آب کولرگازی، ابتدا کولر را خاموش کنید. مسیر تخلیه آب (میعانات) ممکن است گرفته شده باشد.

ابتدا سعی کنید گرفتگی مسیر تخلیه آب را باز کنید، اگر مشکل حل نشد، تشت تخلیه کولرگازی شما ممکن است زنگ زده باشد و یا پمپ فشرده کولرگازی معیوب شده باشد.

چرا وقتی کولر خاموش است نشتی آب دارد؟

اگر گاز کولرگازی شما کم باشد و یا فیلتر آن کثیف شده باشد، کولرگازی هنگام کار کردن ممکن است یخ بزند.

بعد از اینکه دستگاه را خاموش‌کنید یخ‌ها آب شده و ممکن است باعث خیس شدن کف یا سقف منزل شما شود. اگر تمیز کردن فیلتر کولر باعث برطرف شدن مشکل نشد، می ‌توانید جهت بررسی و برطرف کردن مشکل خود با تعمیر کولر گازی سام ما تماس بگیرید.

چرا فن داخلی کولرگازی کار نمی‌ کند؟

ابتدا بررسی کنید که چیزی داخل آن گیر نکرده باشد. سپس فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر مسدود شده بود، ممکن است خودتان بتوانید مشکل را برطرف کنید.

اگر کویل اوپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بود، ممکن است به یک تعمیرکار متخصص تعمیر کولر گازی سام نیاز داشته باشید. زیرا به احتمال زیاد اجزای داخلی فن و یا حتی موتور آن نیاز به تعویض دارد و بهتر است یک فرد متخصص آن را بررسی کند.

چرا فن خارجی کولرگازی کار نمی ‌کند؟

اگر فن بیرونی به درستی در حال چرخش نبود، ابتدا باید جعبه برق و فیوز را بررسی کنید. ممکن است ایراد در خازن یا موتور فن باشد.

برای عیب‌یابی کولرگازی می ‌توانید فن را با یک تکه چوب هل دهید تا ببینید که آیا فن شروع به کار می‌کند یا خیر، اگر همچنان فن شروع به کار نکرد تا آمدن تعمیرکار تعمیر کولر گازی سام دستگاه را خاموش کنید.

نکته مهم: هرگز با دست فن را هل ندهید. زیرا اگر فن شروع به کار کند انگشتان دستتان آسیب جدی خواهند دید.

تعمیر کولر گازی سام
تعمیر کولر گازی سام

چرا کولرگازی روشن نمی ‌شود؟

اگر با مشکل روشن شدن کولر مواجه شده‌اید، در گام نخست به سراغ جعبه فیوز و پریز برق بروید تا از رسیدن جریان الکتریکی به کولر مطمئن شوید.

ممکن است مشکل شما با ریست کردن کولرگازی برطرف شود. ایراد ترموستات و یا معیوب بودن کمپرسور از دیگر دلایل بروز این مشکل هستند.

چرا صدای کولرگازی زیاد است؟

اگر هنگام کارکرد کولرگازی صداهای عجیبی از پنل داخلی یا یونیت خارجی آن می‌شنوید، ممکن است مشکل جدی رو به روی شما باشد، بنابراین عیب‌یابی کولر گازی را جدی بگیرید و با دقت انجام دهید.

صدای کولر می‌تواند به خاطر گرفتگی فیلتر، خرابی بلبرینگ، ایراد فن، آسیب دیدن کویل و غیره باشد. صداهای مختلف مانند صدای سوت، صدای کوبش، صدای جیرجیر کردن و موارد دیگر، هر کدام علل مختلفی دارند پس بهتر است با یه تعمیرکار تعمیر کولر گازی سام تماس بگیرید.

چرا کولرگازی به همراه باد آب پرت می‌ کند؟

شکستن سینی ناودانی و کم بودن گاز از مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث پخش قطرات آب به همراه باد از کولر می‌باشد.

این مشکل در حالت سرمای کولر اتفاق می افتد و در حالت گرما بروز این اتفاق غیر عادی و نشانه نشتی است.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. محمدحسن فرهادی 11 ماه قبل

  برای گذاشتن اسپلیت رو گرما لازمه که از تکنسین کمک بگیریم؟

 2. عباس صادقی 11 ماه قبل

  اگر درب ماکروفر به دلیل خرابی میکروسوئیچ بسته نشه هزینه تعویض میکروسوئیچ درب چقدر است؟

 3. سجاد انتظامی 2 هفته قبل

  ارورهای لوازممون رو با مقاله هاتون درست کردیم

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از مقالات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید