تعمیر موتور یخچال قدیمی

تعمیر موتور یخچال قدیمی


انجام تعمیرات لوازم برقی دستگاه یخچال و آن هم از نوع موتورهای یخچال قدیمی یکی از موارد انجام تعمیرات خواهد بود که بهتر است توسط متخصصین تعمیر موتور یخچال قدیمی صورت بگیرد که هیچ کس بهتر از دکتر آچار نخواهد بود که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه را عیب یابی نموده و اقدام به رفع آن نماید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

تعمیر موتور یخچال قدیمی

قطعه ی کمپرسور یخچال از مجموع قطعاتی همانند، پیستون ها، میل لنگ ها و شیرها تشکیل شده است که با انجام مراحلی برای تکمیل چرخه تولید سرما ی دستگاه یخچال، عملکرد خود را به درستی انجام می دهد.

قطعه ی میل لنگ با چرخش دورانی که دارد می تواند باعث بالا و پایین رفتن قطعات پیستون ها شود که درست مانند پمپاژ عمل کرده است و با باز و بسته شدن به طور مکرر قطعات سوپاپ ها باعث عبور گاز از لوله ها و سیلندرها می شود.

برای رفع عیوب پیش آمده می توانید با متخصصین تعمیر موتور یخچال قدیمی دکتر آچار ارتباط برقرار نموده تا مشکل را برطرف کنند.

تعمیرات موتور یخچال قدیمی
تعمیرات موتور یخچال قدیمی

معیوب شدن قطعه ی موتور دستگاه یخچال

کمپرسور یا همان موتور دستگاه یخچال های قدیمی در حدود ده سال عمر مفید دارند و می توانند کارایی لازم برای دستگاه یخچال شما داشته باشند.

بعد از گذشت این زمان احتمال می رود که دستگاه یخچال شما در عملکردش با اختلالاتی روبرو بشود که نیاز به بررسی دارد که از موارد شایعی که ممکن است آن را مشاهده کنید خراب شدن و صدمه دیدن موتور  دستگاه یخچال شماست.

علائمی که نشان دهنده ی آسیب دیدن موتور دستگاه یخچال شما می تواند باشد از جمله، وجود صداهای ناهنجار و آزار دهنده، پیدایش ایراد درخنک کردن دستگاه یخچال، جذب کردن درجه اهم بالای برق، وجود سوختگی داخلی کمپرسور و یا ناشی از اتصالات و نوسانات برقی و… می تواند باشد.

وجود گرمای بیش از حد مجاز در هنگامی که کمپرسور کار می کند، گرما تولید شده، عملکرد کمپرسور به تولید گرما مربوط می شود.

درست است که قطعه های کمپرسورها طراحی آن ها به گونه ایی است که در برابر حرارت تولید شده مقاومت داشته باشند.

ولی شرط این است که تهویه و گردش هوا به مقدار لازم وجود داشته باشد، به غیر از این مورد، گرمای تولید شده ممکن است به سیم پیچ و سایر اجزای داخلی آسیب برساند.

تعمیرات موتور یخچال قدیمی
تعمیرات موتور یخچال قدیمی

در صورتی که عملکرد درست سایر قطعات وجود نداشته باشد و عدم  وجود تهویه متناسب توانسته باعث گرم شدن بیش از حد موتور شود، برای اجتناب  از این وضعیت، اطمینان حاصل کنید که هوای کافی در اطراف یخچال در گردش خواهد بود.

دستگاه یخچال شما باید حداقل 6 اینچ فاصله اش تا دیوار باشد تا به دفع گرما از سیم پیچ کمک رسانی بشود، اگر این فاصله ی استاندارد محفوظ نماند، باعث خاموش شدن یخچال و داغ شدن بیش از حد موتور می شود.

آموزش تشخیص نیاز موتور یخچال به تعمیرات

هر زمان که شما متوجه شدید که موتور یخچال روشن می شود ولی بلافاصله خاموش می شود به این معنی است که موتور یخچال سوخته است.

هر گاه که قطعه ی موتور یخچال شما کار می کند اما فیوز خاموش است، روشن شدن دستگاه یخچال باعث پریدن قطعه ی فیوز می شود بهتر است که آگاه باشید که کمپرسور سوخته است.

اگر کمپرسور یخچال کار می کند، اما در زمانی که موتور یخچال را لمس می کنید بسیار گرم است، به این نشانه  است که قطعه ی کمپرسور یخچال سوخته شده  است.

تعمیر موتور یخچال قدیمی
تعمیر موتور یخچال قدیمی

تعویض موتور یخچال قدیمی

انجام عملیات تعویض قطعه ی موتور یخچال بهترین و درست ترین عملکرد راه برای حل مشکل موتور یا کمپرسور یخچال است.

با تعویض موتور یخچال قدیمی با موتوری جدید می توان به محاسن زیر رسید:

 • اطمینان حاصل کردن از عملکرد صحیح کمپرسور جدید در آینده
 • نو بودن در خصوص قطعات الکتریکی همیشه بهتر از نوع تعمیری آن می شود
 • با خرید موتور یا همان کمپرسور جدید خیالتان از دوام و بالا بودن عمر قطعه آسوده خواهد شد
 • با توجه به اینکه هزینه تعمیر کمپرسور یخچال قدیمی که نتیجه قطعی هم ندارد نصف کمپرسور جدید می باشد، چه بسا تعویض موتور یخچال قدیمی عاقلانه تر است

تعمیر موتور یخچال قدیمی در محل

هر زمان که شما شاهده خرابی هایی مکرر در دستگاه یخچال خود در اثر استفاده های طولانی و گذشت زمان و فرسودگی دچار شدید باید اقدام درستی را برای این امر بگیرید و با یک اطلاع رسانی ساده به افراد متخصص مانند دکتر آچار که می توانند چاره ی کار بکنند و در مدت زمان کمی در محل حضور پیدا کرده و همه ی امور مرتبط را انجام خواهند داد.

تعمیر موتور یخچال قدیمی
تعمیر موتور یخچال قدیمی

علت داغ شدن موتور دستگاه یخچال

راه اندازی موتور یخچال یکی از مشکلات معمول در بیشتر موارد است و باید نگران آن باشید، احتمال دارد  که شما شاهد داغ شدن موتور دستگاه یخچال باشید و در مواقعی که شما با داغ شدن بیش از حد موتور یخچال روبرو می شوید.

سریعاً با تعمیرکار حرفه ای چون دکتر آچار تماس بگیرید زیرا احتمال سوختن قطعه ی موتور یخچال قدیمی تان وجود دارد.

علت گرم شدن موتور یخچال خراب شدن فن کمپرسور در آن موثر خواهد بود که به دلیل وجود قطعه ی فن که وظیفه ی خنک سازی قسمت موتور و کاهش دمای آن را بر عهده دارد و در صورت آسیب دیدن این قطعه ی مهم و کار آمد موتور یخچال گرم خواهد شد.

قیمت تعمیر موتور یخچال قدیمی

هزینه ی پرداختی تعمیرات دستگاه یخچال می تواند به عواملی ربط داشته باشد که بسته به نوع و برند دستگاه یخچال شما دارد و این که قطعه ی موتور به دلیل فرسودگی قابل تعمیر است یا خیر؟

در صورتی که قابل تعمیر باشد با انجام مراحلی تعمیرات صورت گرفته و در غیر این صورت باید اقدام به تعویض قطعه ی موتور نمود و از تعمیر کاران دکتر آچار کمک بخواهید تا بتوانند اقدام به رفع مشکل پیش آمده بکنند و هزینه ها مرتبط به انجام اموراتی که می دهند، دارد و هزینه تعویض موتور و ایاب و ذهاب و… مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تعمیر موتور یخچال قدیمی
تعمیر موتور یخچال قدیمی

چطوری می توان هزینه ی تعمیرات یخچال را کاهش داد؟

شاید برای تان سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان این هزینه های تعمیرات را کم کرد و کمتر دچار خرابی دستگاه یخچال شده و با این موانع کمتر روبرو بشوید که در اینجا با بیان نکته های به شما یاد آوری خواهیم کرد.

انجام مراحلی که در طی هفته و روزانه بهتر است انجام بشود، تمیز کردن یخچال، سعی کنید هر روز یخچال را تمیز کنید و مواد اضافی آن را دور بریزید، اگر وقت مورد نیاز برای انجام این کار را  ندارید.

سعی کنید حداقل یک بار در هفته وقت برای این کار بگذارید، همین امر ساده بار در کار سیستم خنک کننده و قطعه ی کمپرسور تا حد زیادی کاهش داده و در آخر به تعمیر یخچال خیلی کمتر نیاز پیدا خواهید کرد.

انجام عملیات ماهیانه و دوره ایی هر شش ماه، دریافت کمک برای انجام تعویض فیلتر آب توسط کارشناسان حرفه ایی تعمیر یخچال توصیه می شود.

فیلتر آب یخچال خود را هر شش ماه یک بار تعویض کنید تا حجم رسوب و جرم زیاد آن مشکلی ایجاد نکند.

تعمیر موتور یخچال قدیمی
تعمیر موتور یخچال قدیمی

عملیاتی که در طول سال بهتر است برای دستگاه یخچال خود انجام بدهید، تمیز کردن کندانسور یخچال، قطعه ی کندانسور یخچال به تدریج گرد و غبار و چربی را به خود جذب می کند.

اگر گرد و غبار روی قطعات برای مدت زمان طولانی باقی بماند و بدان بی توجه باشید، احتمال می رود که  باید هزینه زیادی برای تعمیر موتور یخچال قدیمی و تعویض قطعات آن بپردازید.

کلام آخر

احتمال دارد که دستگاه یخچال قدیمی شما به دلیل داشتن عمر طولانی و استفاده  برای دراز مدت قطعاتش دچار فرسودگی بشود و در عملکردش با مشکلاتی روبرو بشود که خود می تواند مشکل ساز باشد که شما را نیازمند تعمیرکارانی چون دکتر آچار خواهد کرد که می توانید با یک تماس اطلاع رسانی کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. کاظم جمالی 11 ماه قبل

  از اینکه تعمیر لوازم خانگی مو دادیم به شما خوشحالیم

 2. جمشید شریعتی 11 ماه قبل

  تعمیرات عالی انجام دادید ممنون از شما

 3. غلامعلی ساعی 2 هفته قبل

  دست مریزاد میگم بهتون ایول

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنونم از شما کاربر گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید