تعمیر یخچال قدیمی

تعمیر یخچال قدیمی


تعمیر یخچال قدیمی در محل

یخچال یکی از وسایل پر کاربرد و با اهمیت در آشپزخانه هاست که در زمان خراب شدن به افراد مصرف کننده بسیار استرس وارد می کند.

با خراب شدن دستگاه یخچال به دلیل خراب شدن وسایل و مواد غذایی موجود در آن بسیار نگران کننده می باشد و باید فوراً افراد مصرف کننده را در جریان قرار دهید تا اقدامات لازم برای انجام امور تعمیر یخچال انجام بشود.

در زمان انجام تعمیر یخچال قدیمی بهتر است که در زمان تعویض قطعات از قطعات اصلی جایگزین بشود زیرا در این مواقع نه تنها نمی توان معایب دستگاه یخچال را برطرف نمود احتمال دارد که در آینده ی نزدیک با مشکلات بزرگ تر روبرو بشوید.

با گذشت زمان و استفاده از دستگاه یخچال احتمال فرسوده شدن دستگاه یخچال شما وجود دارد و باعث می شود که قطعاتش با اختلال در عملکردش نمایان که دلیل پیدایش آن فرسوده شدن دستگاه یخچال های قدیمی باشد و نیاز به بررسی و تعویض و یا تعمیرات قطعات آسیب دیده می باشد.

جهت تعمیر انواع یخچال در تمام مناطق تهران به لینک زیر مراجعه کنید:

https://drachar.com/refrigerator-and-side-by-side-repair/

موارد متداول و عمده ی نیاز دستگاه یخچال های قدیمی به تعمیرات

 1. شنیده شدن صداهای غیر طبیعی و نا هنجار از دستگاه یخچال
 2. از کار افتادن قطعه ی یخساز دستگاه یخچال
 3. نبود آب در مخزن دستگاه یخچال
 4. خراب شدن و از کار افتادن کمپسور دستگاه یخچال
 5. بالا رفتن مصرف برق دستگاه یخچال و…. می تواند از جمله مواردی باشد که برای دستگاه های یخچال های قدیمی بیشتر  به وجود بیاید.

البته گاهی هم پیش می آید که دلایلی دیگری در پیدایش اختلال در عملکرد دستگاه یخچال های قدیمی به وجود آورنده ی مشکلات و معایب در آن شده است.

تعمیر یخچال قدیمی
تعمیر یخچال قدیمی

در یخچال های قدیمی تبادل دما و تنظیم آن به چه صورتی است؟

بهتر است که بدانید قطعه ی کمپرسور در دستگاه یخچال ها موظف به فشرده سازی گاز مبرد در دستگاه یخچال ها را دارد، البته قطعه ی کمپرسورهای قدیمی دارای 3 لوله ی مجزا می باشند که یکی برای ورود و دیگری برای خروج و لوله ی تزریق گاز می باشد.

گاز مبرد پس از فشرده شدن به حالت مایع در آمده و موتور یخچال را ترک کرده و به طرف اپراتور حرکت کرده و در این قسمت  گرمای محیط دستگاه یخچال را گرفته و از قسمت فاز مایع خرج شده و بعد به لوله های پشت دستگاه یخچال که همان قطعه ی کندانسور می باشد هدایت گشته که این گاز مبرد به واسطه ی تبادل دما با محیط کم شده و دوباره به حالت مایع بر گشته و به سمت قطعه ی کمپرسور خواهد رفت و از طریق لوله ی ورودی وارد دستگاه یخچال خواهد شد.

این حالت دائم در دستگاه یخچال در حال تکرار خواهد بود و در مواقعی که موتور دستگاه یخچال های قدیمی خراب می شود و نیاز به تعمیرات یخچال قدیمی دارد بسیار پر هزینه خواهد بود.

خدمات تعمیر یخچال و فریزر قدیمی شامل چه مواردی است؟

 • تعویض و تعمیر ترموستات یخچال و فریزر قدیمی
 • شارژ گاز یخچال
 • تعویض و تعمیر موتور یخچال فریزر قدیمی
 • تعویض لاستیک دور درب یخچال
 • تعمیر درب یخچال و آسیب های ظاهری آن
 • رفع کلیه عیوب

  تعمیر یخچال قدیمی
  تعمیر یخچال قدیمی

تکنسین های دکتر آچار کدام یخچال های قدیمی را تعمیر می کنند؟

با توجه به اینکه تا چند سال گذشته مشکلی برای واردات یخچال های خارجی وجود نداشت، شمار بیشتری از برندهای یخچال قدیمی در منازل وجود دارند و به همین تناسب نیز درخواست تعمیرات این برندها زیاد است، تکنسین های دکتر آچار نیز تمامی این یخچال های قدیمی را پوشش می دهند.

از برندهای خارجی و مشهوری چون سامسونگ و ال جی گرفته تا برندهای قدیمی مطرح ایرانی مثل ارج، آزمایش و امرسان.

علاوه بر پوشش دهی تمامی برندها توسط خدمات دکتر آچار، تعمیرات انواع یخچال معمولی، یخچال فریزر بالا پایین، ساید بای ساید، یخچال دو قلو و فریزر قدیمی نیز توسط این مجموعه به صورت تخصصی صورت می پذیرد.

به نظر شما عمر مفید موتور های دستگاه یخچال های قدیمی چه قدر خواهد بود؟

یخچال های قدیمی که در بسیاری از خانه ها موجود می باشد، احتمال دارد که برای مدت زمان بسیار طولانی کارایی داشته باشند و بدون مشکل کار کنند ولی با گذشت زمان و مدت زمان طولانی که کار کرده اند ممکن است که با مشکل روبرو بشود.

قطعه ی موتور این یخچال های قدیمی بعد از گذشت زمان احتمال خراب شدن و از کار افتادن است و مشکلاتی را به بار می آورد، معمولاً بیان شده است که عمر مفید دستگاه های یخچال ها می تواند در حدود 10 تا 15 سال است و مواردی چون نوسان برق، جا به جا کردن دستگاه یخچال و شرایط محیطی می تواند در عمر مفید و بازدهی کار آن تاثیر گذار باشد، طرز نگه داری از دستگاه یخچال های قدیمی و نحوه ی مراقبت از این دستگاه می تواند در عمر مفید آن موثر باشد.

تعمیر یخچال قدیمی
تعمیر یخچال قدیمی

برای اینکه بتوانید از خراب شدن دستگاه های یخچال های قدیمی جلوگیری های لازم را به عمل بیاورید  و متحمل هزینه های بسیار سنگین نشوید.

بهتر است که حتماً از دستگاه های محافظ برق به علت نوسانات برقی و یا اینکه بهتر است که از وارد کردن هر گونه ضربه  به موتور دستگاه یخچال و اهمیت دادن به تراز بودن دستگاه های یخچال می تواند در کمتر شدن پیدایش معایب دستگاه های یخچال شما نقش داشته باشد.

چند توصیه ی مهم در امر نگه داری و مراقبت از دستگاه های یخچال های قدیمی

در مواقعی که قصد دارید دستگاه های یخچال خود را تمیز کنید بهتر است که دستگاه را از برق خارج کنید که خاموش باشد، از دستگاه های محافظ برق استفاده بکنید.

در درون دستگاه یخچال مواد غذایی را با فاصله قرار دهید

تا امکان به گردش در آمدن هوا در داخل دستگاه باشد، در زمانی که قرار است برای مدت طولانی به سفر بروید و در منزل نیستید دستگاه یخچال را از  برق بیرون آورده، درب دستگاه یخچال را برای مدت زمان زیاد باز نگه ندارید و از خیس کردن بدنه ی دستگاه یخچال جلوگیری به عمل آورید.

تعمیر یخچال قدیمی
تعمیر یخچال قدیمی

پیدایش مشکل در قطعات موتور و کمپرسور در دستگاه های یخچال های قدیمی

گاهی ممکن است که برای دستگاه یخچال قدیمی شما اتفاق بیفتد که قطعه ی موتور آن به طور یکسره کار کند که می تواند با بی توجهی به این قضیه مشکلاتی را برای دستگاه یخچال قدیمی شما در آینده پیش رو داشته باشد که در صورت مشاهده کردن این مورد و جدی بودنش بهتر است اقدام به تعمیر یخچال قدیمی و یا تعویض این قطعه توسط کارشناسان متخصص نمایید.

این کار را باید توسط افراد ماهر و متبحر انجام دهید تا به درستی انجام بپذیرد و باعث صدمه زدن به قطعات دیگر نباشد.

فکر می کنید که انجام تعمیر یخچال قدیمی خوب است یا خیر؟

بهتر است که در زمان خراب شدن دستگاه یخچال قدیمی خود به این مورد توجه داشته باشید که حدود چند سال است که از دستگاه یخچال خود استفاده می کنید.

اگر برای مدت زمان طولانی است که مورد استفاده قرارداده اید و بیش از 17 سال است که از این دستگاه یخچال قدیمی خود استفاده می کنید بهتر است به جای انجام تعمیرات بیشتر به فکر خرید یک دستگاه یخچال جدید باشید.

احتمال دارد که با وجود قدیمی بودن مکانیزه ی دستگاه یخچال شما  و به خرج افتادنش  در کنار بالا رفتن مصرف برق این دستگاه  و تعمیرات متداولی که ممکن است برایش به وجود بیاید خیلی به صرفه نباشد.

زیرا دستگاه های یخچال های جدید و به روز از مصرف انرژی کمتری برخوردار بوده و با شرایط جدید سازگار تر هست ولی بهتر است برای انجام تعمیرات موتور دستگاه های یخچال قدیمی از افراد متخصص تعمیر یخچال قدیمی کمک بگیرید.

تعمیر یخچال قدیمی
تعمیر یخچال قدیمی

خراب شدن لاستیک درب دستگاه های یخچال های قدیمی

لاستیک درب دستگاه های یخچال های قدیمی احتمال دارد که  ممکن است در طولانی مدت و گذشت زمان دچار فرسودگی شده باشد و با مشکل روبرو بشود.

این مورد می تواند در بسته نشدن درب دستگاه موثر باشد و درب یخچال شما به خوبی بسته نشود که باید علت را جویا بشوید گاهی ممکن است که تراز نبودن دستگاه یخچال در بسته نشدن درب دستگاه نقش داشته باشد در صورتی که پیدایش این مشکل علتش این مورد نباشد باید اقدام به تعویض لاستیک درب دستگاه یخچال قدیمی خود باشید و از کارشناسان تعمیرات یخچال قدیمی کمک بگیرید تا پس از عیب یابی اقدام به رفع آن نمایند.

در زمان خراب شدن موتور یخچال قدیمی خرید موتور توصیه می شود؟

هر زمان که با این مشکل خراب شدن قطعه ی موتور دستگاه یخچال های قدیمی روبرو شدید بهتر است با فکر کار انجام دهید و از گروه متخصص راهنمایی و مشاوره بگیرید.

انجام تعمیر یخچال قدیمی نیازمند دانش و تجربه ی کافی است که هر کسی این را ندارد و ممکن است که به قطعات دیگر دستگاه آسیب وارد کند و مشکلات بیشتری را به بار بیاورد.

تعمیر یخچال قدیمی
تعمیر یخچال قدیمی

تغییر رنگ و ایجاد زنگ زدگی دربدنه ی یخچال های قدیمی

گاهی ممکن است که شما شاهد تغییر رنگ بدنه دستگاه یخچال خود باشید که در اثر گذشت زمان و کهنه شدن یخچال شما این ایراد نمایان شده باشد که در اثر اکسید شدن و وجود رطوبت پدیدار گشته است.

بروز این ایراد می تواند در همه ی وسایل قدیمی هویدا باشد زیرا در اثر گذشت زمان این اتفاق می افتد، گاهی افراد با چسباندن برچسب های بی رنگ این تغییرات را می پوشانند.

هر زمان که یخچال قدیمی شما با مشکل روبرو شد اگر ایراد سطحی باشد احتمال دارد که خودتان با مشاوره بتوانید آن را رفع کنید و در مورد موارد پیچیده و تعویض و یا تعمیر قطعات  بهتر است بدون درنگ با افراد با تجربه ی گروه تعمیر کار ما تماس حاص کنید تا پس از عیب یابی اقدامات لازم در جهت رفع این ایراد انجام بدهند.

هزینه تعمیرات یخچال قدیمی

کارمزد انجام تعمیرات یخچال فریزر قدیمی به مواردی همچون نوع یخچال و یا ساید، خرابی، نیاز و یا عدم نیاز به تعویض قطعات، برند یخچال و خدمات ارائه شده توسط تکنسین بستگی دارد، به عنوان مثال واضح است قیمت شارژ گاز با تعمیر کمپرسور متفاوت است، در مجموع تمامی هزینه ها در دکتر آچار مطابق تعرفه اتحادیه و کاملاً منصفانه محاسبه می شوند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 11
 1. محمدحسن عسکری 2 سال قبل

  مشاورینتون قابل اعتمادن؟

 2. حسن سعیدی 2 سال قبل

  بسیارعالی وکاربردی

 3. قاسم میرزایی 2 سال قبل

  آیا براتون راه داره قبل از تعمیر هزینه را اعلام کنید؟

 4. بهمن ابراهیمی 1 سال قبل

  از تعمیرات راضی بودم ممنونم

 5. قاسم بختیاری 1 سال قبل

  گل گفتید دست مریضاد

 6. یعقوب مستوفی 1 سال قبل

  اینا فوق العادن

 7. ابوالقاسم پناهی 1 سال قبل

  هزینه رپورتاژ آگهی توی سایت شما چنده؟

 8. ابوالفضل هاشمیان 1 سال قبل

  دستگاه ما برای 11 سال پیش هست آیا قابل تعمیر هست؟

 9. مسلم حیدری 1 سال قبل

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 10. مجتبی منظری 1 سال قبل

  هزینه تعمیر موتور یخچال الکترواستیل چقدره؟ به ما بیرون قیمت دادن 4 تا 5 تومن

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   عرض ادب و احترام جهت اطلاع از قیمت تعمیرات با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید