علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو

علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو


علت چرخاندن دستگاه خشک کن دوقلو به دلایل مختلفی بستگی دارد و در مقاله علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو تمامی موقعیت ها و عوامل احتمالی که ممکن است در ایجاد این مشکل موثر باشند را به تفصیل بررسی کرده ایم اگر مشکل شما حل نشد می توانید از خدمات ویژه تعمیرات لباسشویی دکتر آچار استفاده کنید.

ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین وسایل برقی است و هرگونه نقص در عملکرد درست این دستگاه تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی دارد خشک کردن لباس نیز یکی از وظایف ماشین لباسشویی دوقلو است که توسط قسمت خشک کن انجام می شود به همین دلیل خشک کن از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت بروز مشکل یا خرابی، باید در اسرع وقت نسبت به رفع خرابی آن اقدام کنید.

علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو

یکی از مواردی که باعث می شود خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو نچرخد وجود لباس های بیش از حد مجاز و قدرت ماشین لباسشویی است هر ماشین لباسشویی قادر است مقدار مشخصی لباس را در خود جای بدهد.

این مقدار مشخص بر روی خود دستگاه و همچنین در دفترچه راهنمای آن نوشته شده است بنابراین مراقب باشید که لباس‌ها را بیش از مقدار مشخص شده در ماشین لباسشویی قرار ندهید، زیرا این کار باعث می‌شود ماشین لباسشویی دوقلو نچرخد.

علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو
علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو

1. عدم گردش هوای مناسب یکی ازعلل از کار افتادن موتور خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو می باشد از نام خشک کن مشخص است که برای خشک کردن لباس استفاده می شود.

ابتدایی ترین عامل در خشک کردن هر جسم، قرار گرفتن در مقابل جریان هوا است این امر در مورد ماشین های لباسشویی مجهز به سیستم خشک کن نیز صادق است و جریان هوای مناسب و کافی لازم است اگر هوای مناسب به خشک کن نرسد، لباس مرطوب مانده و خشک نمی شود.

2. تنظیمات مناسب برای ماشین لباسشویی دوقلو عامل دیگر می باشد در صورتی که تنظیمات ابتدایی ماشین لباسشویی دوقلو به خوبی انجام نشده باشد.

این می تواند دلیل عدم چرخش ماشین لباسشویی باشد به خاطر خریداران در ابتدای خرید در مورد عملکرد و تنظیمات خاص دستگاه اطلاعات ندارند.

بنابراین پس از خرید ماشین لباسشویی باید از انجام صحیح نصب و تنظیمات اولیه اطمینان حاصل نمود برای این منظور با دکتر آچارتماس بگیرید و از تکنسین مجرب و دارای مجوز استفاده کنید.

3. قطعی برق مورد بعدی است احتمال دارد که وجود ایراد در جریان برق و وجود مشکل در اتصال برق به ماشین لباسشویی دوقلو مانع از کارکرد عادی ماشین شده و از چرخش خشک کن پیشگیری می کند.

به هر حال قبل از هر گونه عملکردی اولاً باید از عدم وجود آسیب و مشکل در پریز برق، سیم ها، تایمرها و دکمه های مکانیکی مطمئن شوید.

4. مورد دیگر آب را تخلیه نمی کند اگر آب از دستگاه یرون نرود لباس خشک نمی شود و خیس می ماند وجود این حالت به خاطر عوامل متفاوت اتفاق افتاده که در ادامه این متن با علل تخلیه نشدن آب آشنا می شوید و توضیح می دهید.

قطعه پمپ تخلیه یکی از دلایلی است که ماشین لباسشویی می چرخد مربوط به پمپ تخلیه است چک کنید که آیا پمپ تخلیه مسدود شده است یا این قسمت نیمه سوخته است.

با دستگاهی به نام مولتی متر چک کنید و بررسی کنید که آیا آسیب دیده است یکی از دلایل انسداد پمپ تخلیه، با انباشته شدن کرک از لباس یا هر شی دیگری است.

فیلتر تخلیه مورد بعدی است وجود انسداد فیلتر تخلیه نیز از خشک شدن لباس ها جلوگیری می کند و آنها را آب بندی می کند انسداد، وجود پرز لباسشویی یا هر شی دیگری در فیلتر تخلیه آب، روند عادی خشک کن را مختل می کند.

5. صدمه دیدن فیوز حرارتی یا ترموستات ماشین دوقلو از موارد دیگری است که سبب بروز این ایراد شده است. معیوب شدن فیوز حرارتی یا ترموستات واشر ماشین لباسشویی دوقلو یکی دیگر از دلایلی است که می تواند باعث از کار افتادن خشک کن واشر دوقلو شود و برای رفع این مشکل باید با تعمیرکار ماشین لباسشویی متخصص در این کار تماس بگیرید.

6. اشکال در خازن ماشین لباسشویی دوقلو ایراد یا خرابی خازن ها نیز توانسته باعث عملکرد منفی ماشین لباسشویی و البته عدم چرخش خشک کن لباسشویی دوقلو شود به خصوص در ماشین لباسشویی های بدون ایرواشر این موضوع بسیار رویت خواهد شد.

اگر خازن ماشین لباسشویی صدمه ببیند باید خازن ماشین لباسشویی گرمایشی ماشین لباسشویی خرابی خازن را از طریق نمایندگی تعویض کنید.

7. نمایان شدن ایراد در قطعهٔ المنت گرمایشی ماشین لباسشویی دوقلو است صدمه دیدن المنت دستگاه سبب می شود این قسمت هوای گرم تولید نکند و لباس خیس بماند.

المنت واشر لباسشویی دوقلو دارای مقدار اهم است که در صورت سالم بودن عدد 15 را نشان می دهد کلاً در مواقعی که این عدد را گزارش ندهد باید به یک متخصص مجرب مانند دکتر آچار مراجعه کنید تا وضعیت خشکی کم ماشین لباسشویی دوقلو پاکشوما شما را رفع و المنت آن را تعویض کند.

علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو
علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو

8. زمانی که خشک کن دوقلو پاکشوما نمی چرخد عوامل متعددی برای چرخاندن خشک کن دوقلو وجود دارد، بنابراین صدمه دیدن و آسیب دیدن قطعات داخلی این دستگاه عامل اصلی نمایان شدن این ایراد است.

9. قطع شدن و پیدایش ایراد در قسمت میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دوقلو می باشد آسیب دیدن موتور ماشین لباسشویی نیز از دیگر دلایلی است که منجر به خرابی تعمیر ماشین لباسشویی دوقلومی شود.

در صورتی که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دوقلو صدمه دیده باشد دیگر دستگاه کارایی ندارد به همین ترتیب خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو از کار می افتاد بنابراین باید از متخصصین دکتر آچاردر خواست کنید تا با حضورشان خدمات خود را ارائه دهند.

10. شاید بسیارآسان به نظر آید، ولیکن کارکرد نامناسب دکمه خشک کن این امکان وجود دارد که دلیل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو باشد بنابراین توصیه می شود قبل از بررسی سایر قطعات و عیب یابی قطعات داخلی، ابتدا کلید خشک کن را بررسی کنید و از درست فشار دادن و اتصال آن به خشک کن مطمئن بشوید.

 اگر می بینید ماشین لباسشویی هنگام روشن یا خاموش شدن خراب می شود یا آب می ریزد با متخصصان ارتباط برقرار کنید.

11. معیوب شدن قطعه برد ماشین لباسشویی که نمی تواند پیام حسگر برایش قابل تشخیص نمی باشد که سبب کند شدن یا توقف فرایند خشک کن دستگاه می شود که بهترین اقدام انجام تعویض قطعه برد الکتریکی است.

سخن آخر

ماشین لباسشویی دوقلو هم مانند دیگر لوازم برقی باید سرویس سالانه را در موعد مقرر انجام بشود تا کار با کیفیتی را ارائه بدهند.

هر زمان که مواردی نظیر تعمیرات و یا نصب این دستگاه را قصد داشتید فوراً با یکی از شماره های تماس دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا علت کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلو شما را برطرف کنند و با تضمین و گارانتی تعمیرات عالی را برای شما انجام دهند و جلب رضایت شما را می کنند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. عباس یوسفی 2 هفته قبل

  سلام عالی بود

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 2. علی رضا دهقان 2 هفته قبل

  سلام خسته نباشید خواستم تشکر کنم از کار بسیار عالی تون

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودید، موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید