دلیل جرقه زدن دائم پکیج چیست؟

دلیل جرقه زدن دائم پکیج چیست؟


دستگاه های پکیج به خاطر بالا رفتن سطح ایمنی و کاربردهای متنوع در ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل وجود حساسیت زیاد در هر یک از قطعاتش احتمال دارد که در عملکرد آن ها موانع و مشکلاتی به وجود بیاید که یکی از این موارد می تواند پیدایش ایراد و دلیل جرقه زدن دائم پکیج تان باشد.

پیدایش این ایراد هم می تواند بستگی به مواردی داشته باشد که با ایجاد اختلال در عملکرد قطعات سبب بروز و نمایان گشتن این مشکل می شود و شما را نیازمند تعمیرات پکیج میکند. در مقاله دلیل جرقه زدن دائم پکیج شما را با دلایل این مشکل آشنا می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

عملکرد الکترود جرقه زن در دستگاه پکیج

جریان های الکتریکی که تولید می شود توسط برد الکترونیکی پکیج باید به درستی و به طور کامل از پرده مشعل در خروجی گاز تخلیه شود، با به اجرا در آمدن این روند یک واکنش حرارتی به دلیل شارژ شدن مولکول های جرقه ایجاد خواهد شد.

در اصل عمل سوختن و روشن شدن در پکیج ادامه این فرآیند در آمپراژ مناسب است، دستگاه های پکیج معمولاً مجهز به یک یا دو الکترود می باشند که در دستگاه هایی که تک الکترود مجهز می باشند.

پس از ایجاد جرقه، به مشعل پکیج تماس حاصل کرده و سپس به خروجی گاز برخورد می کند، در ا دستگاه های پکیج برای انجام صحیح عملیات احتراق باید به این امر توجه بسیار داشت که فاصله بین الکترود و سطح مشعل به درستی تنظیم شده باشد، در مقابل، عملیات احتراق در دستگاه های پکیج دارای دو الکترود در فاصله محدودی بین دو الکترود انجام می شود.

دلیل جرقه زدن دائم پکیج
دلیل جرقه زدن دائم پکیج

دلیل جرقه زدن دائم پکیج چیست؟

از معایبی که ممکن است دستگاه پکیج تان به آن دچار بشود جرقه زدن دائم پکیج تان می باشد که بروز این ایراد در طی استفاده از این دستگاه می تواند علل مختلفی داشته باشد که باید هر یک از این موارد توسط متخصصین و با توجه به آلارم های دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد.

علل نمایش این ایراد در دستگاه پکیج شامل مواردی چون:

نبودن تنظیمات درست فاصله بین جرقه و بدنه دستگاه، درست تخلیه نشدن دود دستگاه، خراب شدن قطعه الکترود یونی، معیوب شدن قطعه پمپ سیرکولاسیون دستگاه، واردشدن آب به قسمت شعلهٔ دستگاه، مکش هوا روی مدار گرمایش دستگاه، کمبود آب در مدار گرمایش دستگاه تان، وجود نوسانات الکتریکی، وجود کاهش فشار گاز می تواند باشد.

یکی از موارد بسیار مهم و اصلی در بروز این ایراد وجود نوسانات جریان برق می باشد، هر زمان که دستگاه تان با این مشکل روبرو بشود علاوه بر این که به سیستم احتراق دستگاه فشار وارد کرده و سبب خرابی آن می شود می تواند در خراب شدن قطعات دیگر هم نقش داشته باشد.

وجود اتصالی در قسمت مشعل و یا سوختن آن دلیلی برای عدم کار کرد درست شعله و شاهد جرقه زدن دائم دستگاه پکیج خواهید بود و در صورتی که می خواهید از این وقایع در امان باشید بهتر از یک ترانس محافظ برق کمک بگیرید تا در اثر نوسانات دستگاه تان محفوظ بشود.

مورد بعدی معیوب شدن منبع انبساط پکیج بوده و شاهد نشتی در مسیر جریان آب و یا شاهد پوسیدگی اتصالات و شیرهای مرتبط که سبب کمبود آب در مدار گرمایش پکیج خواهد شد.

به خاطر حفظ کردن ایمنی دستگاه پکیج، زمانی که میزان آب داخل دستگاه به کمتر از مقدار نیم میله می رسد، کلید نیم بار اکتیو می شود و از روشن شدن دستگاه پکیج تان جلوگیری می کند، در این صورت متوجه جرقه ممتد دستگاه خواهید شد.

تخلیه مدار گرمایش پکیج از موارد دیگر بروز این ایراد خواهد بود، وجود هوا در مدار گرمایش پکیج احتمال این وجود دارد که به دلیل عدم انجام تهویه مناسب و به موقع مشکل ایجاد بشود.

در این زمان آب در رادیاتور و سیستم دستگاه به درستی جریان نمی یابد و پمپ دستگاه به جای آب، هوا را به داخل سیستم راه می دهد، نرسیدن آب به قسمت های داخلی و هوا به قسمت احتراق دستگاه باعث مشتعل شدن مداوم و جرقه زدن دستگاه خواهد شد.

یکی از علائم ورود هوا به مدار گرمایش پکیج بالا آمدن سوزن روی گیج فشار دستگاه می باشد، با توجه به این امر باید کلیه رادیاتورهای پکیج توسط نصاب پکیج و کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته بشود.

 معیوب شدن پمپ سیرکولاسیون هم یکی دیگر از علل جرقه زدن مداوم می باشد، اگر قطعه پمپ ضعیف باشد و در صورت روشن نشدن این قطعه دلیلی برای عدم دریافت و جریان آب در درون سیستم می شود.

زیرا عملکرد این سیستم به طور معمول سبب احتراق و روشن شدن دستگاه می شود که با این روند با اختلال روبرو خواهد شد که در صورت سوختن و نیم سوز شدن کامل این پمپ ملزم به تعویض و یا انجام تعمیرات خواهید شد.

برای رفع این موارد بیان شده می توانید با یک تماس کارشناسان دکتر آچار را مطلع نمایید و از خدمات آنها بهره ببرید.

دلیل جرقه زدن دائم پکیج در زمستان چه می تواند باشد؟

بهتر است که اطلاع داشته باشید دستگاه های پکیج عملکرد شان در دو فصل سرد و گرم تابستانی و زمستانی با هم متفاوت می باشد، در فصل زمستان به خاطر افت دما چون بسیار شدید است و امکان یخ زدگی لوله های گاز می تواند وجود داشته باشد.

شاهد افت شدید فشار گاز در ساختمان ها هستیم، در هنگام فعال شدن دستگاه پکیج ارتباط درستی بین شعله و یون های الکترود به وجود نیاید، سبب حس نکردن شعله توسط یون خواهد شد و در نتیجه برد الکترونیکی دستگاه دستور خاموش شدن شعله را می دهد.

دلیل جرقه زدن دائم پکیج
دلیل جرقه زدن دائم پکیج

که این مورد می تواند سبب تکرار این مشکل و خاموش و روشن شدن شعله می شود که شما را شاهد جرقه زدن مداوم دستگاه پکیج می کند، که به این منظور قطعه برد الکترونیکی پکیج کنترلی شعله را متوقف کرده و در نهایت دلیلی برای بروز آلارم هشدار در این دستگاه خواهد بود.

برای اینکه بتوان سبب رفع نمودن جرقه زنی مداوم پکیج در حالت زمستانی بشوید، باید بعد از بازکردن درب محفظه احتراق، پیچ پلاستیکی شیر کنترل گاز را در جهت عقربه های ساعت چرخانده بشود و یا با توجه به میله یونی تغییرات به وجود بیاید.

 برطرف نمودن دلیل جرقه زدن دائم پکیج در منزل

هر زمان که دستگاه پکیج تان با ایرادی از جمله جرقه زدن دائم روبرو بشود بهتر است از متخصصین دکتر آچار کمک گرفته بشود و با حضور به موقع در منزل شما دستگاه را مورد عیب یابی قرار بدهند و خدمات خود را ارائه بدهند.

سخن پایانی

 احتمال دارد که دستگاه پکیج تان با این مواردی که در بالا بیان شده روبرو بشود که برای برطرف نمودن این ایرادها باید از متخصصین حرفه ایی کمک گرفته بشود.

تا در اسرع وقت با یک تشخیص درست عیب اصلی را پیدا کرده و ایراد این دستگاه را فوراً برطرف کند تا قبل از اینکه به قطعات دیگر این دستگاه صدمه ایی وارد بشود به همین منظور می توانید با یک تماس از خدمات دکتر آچار در زمینهٔ تعمیرات و یا نصب دستگاه پکیج بهرهٔ لازم را ببرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. قربانعلی عبدی 3 هفته قبل

  عااااااااااااالی

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از نظر مثبت شما

 2. کاظمی 2 هفته قبل

  بخش وبلاگ تون خیلی جالبه

 3. پدرام تارتار 22 ساعت قبل

  پکیج ما خیلی قدیمیه، همش جرقه میزنه، دلیلش چیه؟

  1. دکتر آچار 3 ساعت قبل

   عرض ادب و احترام، در صورتی که دود ناشی از احتراق به درستی تخلیه نشود، این کار باعث جرقه زدن دستگاه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید