دلیل یکسره روشن ماندن پکیج

دلیل یکسره روشن ماندن پکیج


روشن ماندن دستگاه پکیج یا اصلا روشن ماندن فن این دستگاه و هم چنین دلیل یکسره روشن ماندن پکیج یکی از مواردی است که شاید نیازی به کمک تعمیرکار ماهر داشته باشد، علاوه بر دلیل روشن نشدن فن پکیج، دلیل روشن ماندن شعله پکیج، دلایل خاموش نشدن پکیج و سایر دلایل خطای پکیج، می تواند مصرف کنند گان این دستگاه را نیز نگران کند، تعمیرکاران پکیج پس از بررسی علت روشن ماندن پکیج دلیل اصلی را جویا می شوند و اقدام به رفع این ایراد می کنند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

هر زمان که دستگاه پکیج شما با ایراد روبرو بشود می توانید برای تعمیرات پکیج به راحتی با دکتر آچار ارتباط برقرار نموده یا با حضور به موقع دستگاه پکیج تان را مورد بررسی قرار بدهند.

دلیل یکسره روشن ماندن پکیج چیست؟

هر زمان که دستگاه پکیج تان با این ایراد روبرو بشود می تواند عوامل متعددی در پیدایش این ایراد نقش داشته باشد.

در این مطلب هر یک ازط این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

یکی از این موارد معیوب شدن قطعه الکترود جرقه زن می باشد، قطعه الکترودی که در پکیج استفاده می شود و در اثر جرقه باعث ایجاد شعله در دستگاه می شود، احتمال دارد که بنا به علل مختلف آسیب ببیند و دلیلی برای روشن ماندن پکیج شود.

به همین منظور می توان از کار افتادن الکترود احتراق به عنوان یکی از دلایل روشن باقی ماندن دستگاه یاد کرد، برای رفع مشکل خرابی الکترود احتراق باید ولتاژ جریان الکتریکی عبوری از دستگاه را با کمک تجهیزات خاصی مانند ولت متر اندازه گیری کرد.

اگر مقدار اندازه گیری شده کم باشد، دستگاه فعال نمی شود، خرابی الکترود احتراق نیز دلیل روشن ماندن مداوم پکیج است، اگر الکترود جرقه معیوب باعث کارکرد آن شود، کاملاً خراب شده است، نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

دلیل یکسره روشن ماندن پکیج
دلیل یکسره روشن ماندن پکیج

زمانی که الکترود یونی با ایراد مواجه بشود، یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد مشکل در اشتعال و عملکرد صحیح پکیج می شود، همین معیوب شدن الکترود یونی است، در این زمان است که قطعه فن پکیج به طور مداوم کار می کند.

الکترود مورد استفاده در سیستم دستگاه به مدل و نوع دستگاه پکیج متفاوت است و اکسید شدن و ترک خوردگی یون الکترود باعث ایجاد نقص در پکیج می شود، برای پیشگیری از یکسره روشن ماندن دستگاه پکیج پس از عیب یابی سیستم، در صورتی که علت مشکل الکترود یونی باشد، قطعه باید تعویض شود.

یکی از عوامل موثر در پیدایش این ایراد می تواند خراب شدن قطعه فن دستگاه پکیج باشد، اگر دلیل روشن ماندن قطعه فن رادیاتور یا پکیج موارد بالا نیست بهتر است که خود فن را چک نموده، مسدود شدن کنتاکت رله فن و یا معیوب شدن برد پکیج در سایر برندها ممکن است در عملکرد این قطعه اختلال به وجود آورد.

یکی دیگر از عوامل روشن ماندن پکیج می تواند معیوب شدن قطعه برد و یا فشار پرشر سوئیچ هوا نیز می تواند دلیل روشن نشدن فن پکیج شما باشد، جدول عیب یابی انواع پکیج و همچنین چک نمودن مزایا و معایب پکیج که در ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است.

تاثیر زیادی در یافتن علل این مشکلات دارد، برای رفع کامل دلیل روشن ماندن پکیج و عیب یابی این دستگاه در این حالت بهتر است در اسرع وقت با کارشناس تماس بگیرید.

وجود دودکش در دستگاه پکیج تان می توان از قطعات مهم این دستگاه باشد و تاثیر بسزایی در عملکرد صحیح آن دارد، یکی از مهم ترین قطعات آن به حساب می آید و در صورت نقص در کارکرد، فن دستگاه به طور یکسره کار می کند اما خود پکیج روشن نمی شود.

قبل از تماس با کارشناسان دکتر آچار، می‌توانید دودکش‌ها را چک نموده تا در صورت انسداد راه خروجی دودکش به واسطهٔ لانه‌های پرندگان، ایراد به وجود آمده را رفع نمایید.

ولیکن در صورتی که اگر از فلنج اشتباهی برای دودکش استفاده کرده اید و تعادل در مکش و سرعت فن را خراب کرده باشید، بهتر است از تکنسین تعمیر پکیج کمک بگیرید، در صورتی که فلنج درست نباشد، دودکش نمی تواند دود را تخلیه کند و در نهایت با هدایت نکردن درست دود به خارج از محیط مواجه می شود.

این باعث می شود که سنسور پکیج فعال شود و به طور خودکار دستگاه را خاموش کند و فن پکیج کار کند، نمایان شدن این ایراد به طور معمول در اثر نصب نادرست پکیج است، اگر آن را به افراد ماهر بسپارید، چنین مشکلاتی پیش نخواهد آمد.

در کل پیدایش ایراد در دستگاه پکیج و روشن ماندن به صورت یکسره این دستگاه می تواند در اثر مسدود شدن دودکش، معیوب شدن قطعه فن دستگاه، پوسیده شدن قطعه یون دستگاه، معیوب شدن قطعه برد یا پرشر پکیج تان، معیوب شدن الکترود جرقه زن باشد.

دلیل یکسره روشن ماندن پکیج
دلیل یکسره روشن ماندن پکیج

چگونه می توان از معیوب شدن فن دستگاه پکیج جلوگیری کرد؟

 برای این که بتوان از بروز این ایراد در دستگاه پکیج تان پیشگیری نمایید بهتر است که هر 6 ماه یکبار دستگاه تان توسط افراد ماهر و کارشناسان معتبر مورد بازبینی و سرویس سالانه قرار بدهید که تمامی قطعات را مورد بررسی قرار داده و با انجام جرم گیری و رسوب زدایی از پیدایش این مشکلات جلوگیری بشود.

دلیل یکسره روشن ماندن پکیج در محل

با حضور به موقع کارشناسان دکتر آچار در محل می توانید هر گونه خدماتی را اعم از تعمیرات و یا نصب دستگاه پکیج در محل استفادهٔ لازم را ببرید یکی دیگر از خدمات دکتر آچار ارائه خدمات در محل می باشد.

دلیل یکسره روشن ماندن پکیج در منزل

برای اینکه بتوان معایب به وجود آمده برای پکیج تان را رفع نمایید و از خدمات تعمیرات در منزل بهرهٔ لازم را ببرید می توانید با یکی از تکنسین های با تجربه دکتر آچار ارتباط برقرار نموده تا در اسرع وقت در منزل آماده خدمت رسانی باشند.

کلام نهایی

امید داریم که دلیل روشن ماندن پکیج و عوامل موثر در پیدایش این امر از مشکلات مهم در این دستگاه نباشد، دلیل خاموش نشدن و به طور یکسره کار کردن این دستگاه در فصل سزد می تواند سبب هدایت دائم آب گرم به طرف رادیاتورها باشد ولی در فصل گرم سال هرگز نباید در مواقعی که آب گرم باز نمی باشد شعله و فن و یا پمپ دستگاه روشن باشد.

با مشاهدهٔ هر گونه از این موارد بهتر است از کارشناسان دکتر آچار کمک بگیرید تا حلال مشکلات به وجود آمده باشند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
  1. علیرضا آتیه 1 روز قبل

    زنگ زدیم کارشناساتون گفتن که پرشر سوئیچ هوای پکیج مون خراب شده، یادمون رفت بپرسیم خودمون میتونیم عوض کنیم یا حتما باید تعمیرکار عوضش کنه؟

    1. دکتر آچار 9 ساعت قبل

      سلام و عرض ادب پیشنهاد میکنیم در صورت عدم تخصص کافی، تعویض پرشر سوئیچ پکیج را به تکنسین بسپارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید