دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی


در مقاله دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی شما را با دلایل مختلف این مشکل آشنا میکنیم و به شما کمک خواهیم کرد که از بروز باقی ماندن پودر در لباسشویی جلوگیری کنید و از هزینه های گزاف برای تعمیر لباسشویی در امان باشید.

چگونگی خالی شدن پودر از جا پودری ماشین لباسشویی

از ضروری ترین اجزای ماشین لباسشویی برای شستشو جایگاه ظرف پودر طراحی شده است، جایگاه پودر ماشین لباسشویی می تواند نقش بسیار مهمی در فرآیند شستشو داشته باشد، البته خراب شدن های مرتبط به جاپودری توانسته اشکالاتی را در فرآیند شستشو ایجاد بکند، قابل ذکر می باشد که فرآیند تخلیه پودر در ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

یک لوله از شیر برقی تا مخزن پودر نصب می شود، آب از طریق شیر برقی وارد قسمت جاپودری شده و درآخر وارد دیگ شستشو می شود.

وظیفه اصلی جاپودری پخش مواد شوینده و پودر در ماشین لباسشویی برای شستن لباس است، اگر آب کافی از شیر برقی به قسمت پودری نرسد، لباس شما با مواد شوینده ترکیب نمی شود و فرآیند شستشو کامل نمی شود.

دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی
دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی چیست ؟

ممکن است که شما در هنگام شستشوی لباس ها با ماشین لباسشویی با مشکل حل نشدن مواد شوینده روبرو بشوید که بروز این ایراد می تواند بنا به دلایل متعددی باشد که در این متن علل بروز این ایراد را مورد بررسی قرار داده می شود:

یکی از این دلایل وجود کثیفی و آلودگی درون ماشین لباسشویی می تواند باشد، مهم ترین و در واقع ساده ترین دلیلی که سبب شده بر روی لباس های شما باقی مانده پودر لباسشویی باشد.

وجود کثیفی در ماشین لباسشویی است، ماشین لباسشویی باید ماهیانه جرم گیری شده چون که کثیفی و زباله های زیادی در جیب لباس ها، دستمال کاغذی و لباس هایی که در ماشین لباسشویی بسیار کثیف هستند می توانند در شستشوهای بعدی به لباس های تمیز بچسبند، برترین راه کار این است که هر از چند گاهی رسوبات را از ماشین لباسشویی پاک کنید.

مورد دیگر دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی اینکه سختی زیاد آب هم می تواند یکی دیگر از دلایل سفیدی لباس در ماشین لباسشویی باشد، در صورتی که آب آشامیدنی شما بسیار سخت است، اگرچه کاری برای کاهش سختی آن نمی توانید انجام دهید، باز هم پیشنهاد می شود که هر چند وقت یکبار ماشین لباسشویی خود را رسوب زدایی کنید.

مورد دیگر دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی این است که احتمال دارد به خاطر خرابی در شیر آب جاپودری باشد، در ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک پودر لباسشویی در محفظه مخصوصی ریخته می شود که با روشن شدن ماشین لباسشویی از طریق شیر برقی آب متصل به قسمت دیگر، به آن انتقال داده شده، در مواقعی که این فرآیند انتقال با فشار و سرعت مناسب انجام نشود.

مواجه شدن انتقال مواد شوینده به دیگ را در بر دارد و مقداری از آن در آخرین مراحل شستشو و یا حتی هنگام آبکشی وارد دیگ می شود، به همین منوال شستشو به درستی انجام نمی شود و کمی پودر در ماشین باقی می ماند و باعث ایجاد لکه روی لباس می شود.

مورد دیگری که دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی است وجود پودر لباسشویی بی کیفیت می باشد، پودرهای لباسشویی بی کیفیت و غیر استاندارد در شستشو تاثیر بسزایی دارند.

به همین دلیل پیشنهاد شده هنگام خرید پودرهای لباسشویی استاندارد از برنامه های شستشوی طولانی مدت با آب گرم یا ولرم استفاده کنید تا پودر به خوبی در آب حل شده و وارد دیگ شود، پودرهای بی کیفیت، مخصوصاً اگر در آب سرد قرار گیرند، به خوبی حل نمی شوند و روی لباس یا دیواره دیگ حل نشده باقی می مانند.

مورد دیگر دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی استفاده از پودر ماشین لباسشویی در زمان نامناسب می باشد، یکی از علل ها که سبب می شود پودر در ظرف پودر باقی بماند، اشتباهی است که هنگام افزودن پودر به ظرف پودر انجام شده است.

در حالی که آب در دستگاه است هرگز پودر را به ظرف پودر اضافه نکنید، اطلاع داشته باشید که برترین زمان برای افزودن پودر به دستگاه در ابتدای چرخه شستشو است.

مورد دیگری استفاده از مواد شوینده به جای پودر ماشین لباسشویی می تواند باشد، زیرا گاهی اوقات پودر ماشین لباسشویی به دلایلی که قبلا بیان شده در محفظه پودر ماشین لباسشویی باقی می ماند و در اثر گذشت زمان به ماشین آسیب می رساند و باعث خرابی ماشین لباسشویی شما می شود.

برای جلوگیری از این مشکل و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه ها می توانید به جای پودر ماشین لباسشویی از مایع لباسشویی استفاده کنید.

شوینده های مایع لباسشویی در بین مردم بسیار محبوب بوده، شوینده های مایع قدرت پاک کنندگی مشابه مواد شوینده پودری دارند، البته با اهمیت ترین مشخصهٔ شوینده های مایع قابلیت حل شدن در آب سرد و گرم است. اگر با پودر ماشین لباسشویی مشکل شستشو دارید، حتما مایعات شستشو را امتحان کنید.

مورد دیگر بروز این ایراد صافی لباس یک قطعه پلاستیکی است که در آبکش ماشین لباسشویی قرار دارد و در صورت معیوب شدن این قطعه سبب تخلیه کامل لباس و باقی ماندن گرد و غبار روی آن شود.

برای برطرف نمودن این مشکل می توانید با تکنسین های دکتر آچار تماس گرفته و ایراد ماشین لباسشویی را گزارش دهید.

دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی
دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

مورد بعدی دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی خرابی موتور می تواند باشد، یکی دیگر از دلایل ماندن پودر روی لباس خرابی و عملکرد ناقص و نادرست موتور که احتمال دارد رسوب گرفته و یا خراب شده باشد و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 موارد دیگر بیش از حد پودر برای شستشوی لباس ها استفاده کردن که در صورت افراطی استفاده کردن سبب شده که مقدار پودر زیاد باشد و به خوبی در داخل دستگاه حل نشود زیرا آب نمی تواند این مقدار را حل کند.

مورد دیگر دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی ریختن لباس بیش از حد مجاز در داخل ماشین لباسشویی می باشد.

 در کل دلایلی حل نشدن و باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی می تواند به خاطرمسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی، وجود مواد معدنی در آب مصرفی، بیش از حد استفاده کردن مواد شوینده، کم بودن فشار آب، در زمان متناسب و دیر اضافه کردن پودر به جا پودری، کثیف بودن جا پودری می تواند باشد که این مشکل را برای شما به وجود می آورد که شما می توانید با بررسی این مواردی که بیان شده اشکال باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی را برطرف نمایید.

 کلام آخر

احتمال دارد که مواردی که در قسمت بالا برای شما توضیح داده شد اشکالاتی در قسمت جاپودری و حل نشدن مواد شوینده برای شما به وجود بیاید و فرایند شستشو را با اشکال مواجه بکند که می توانید با بررسی این موانع را برطرف نمایید.

هر زمان که قصد تعمیرات ماشین لباسشویی خود در هر مدل و هر برندی که می باشد را داشته باشید توصیهٔ ما به شما کمک گرفتن از کارشناسان دکتر آچار می باشد که در تمامی مراحل می توانند حامی شما باشند و مشکلات را به راحتی حل کنند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. سمانه خسروی 4 هفته قبل

  من همیشه میبینم که داخل لباسشوییم پودر میمونه، برای اینکه لباسا خراب نشن اونارو با آب سرد میشورم، یعنی آب سرد میتونه دلیل این مشکل باشه؟

  1. دکتر آچار 4 هفته قبل

   سلام و عرض ادب بله دمای پایین آب در لباسشویی یکی از دلایل باقی موندن پودر در ماشین لباسشویی است، آب را در دمای مناسب تنظیم کنید

 2. اکبر حمیدی 3 هفته قبل

  عااااااااااااالی

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید