آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ


از پرکاربردترین دستگاه‌های برقی که امروزه در منازل استفاده می شود و خرابی و مشکلات در عملکرد آن ها می تواند بسیار آزاردهنده باشد، ماشین های لباسشویی می باشند، اگر شما هم از ماشین لباسشویی برند سامسونگ در منزل خود استفاده می کنید و با نمایش کدهای خطا در آن مواجه شدید، با ما همراه باشید تا این کدها را بررسی کنیم، معنی هر کدام را بدانیم و به آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

لباسشویی سامسونگ، دستگاهی است کاملاً هوشمند که طراحی آن به نحوی است که در صورت بروز هر گونه مشکلی در آن، بر روی صفحه نمایشش ارورهایی ظاهر می شود تا بتوان به طور فوری از طریق آن ها عیب را تشخیص داد و آن را رفع کرد.

هر یک از ارورها یا همان کدهای خطا ماشین لباسشویی سامسونگ نمایانگر ایراد بخشی از ماشین لباسشویی است که با آگاهی از معنی آن، می توانیم عیب و مشکل دقیق دستگاه را بیابیم و حتی بعضی از آن را بدون خبر کردن تعمیرکار، رفع نماییم.

البته برخی از خطاها نیز نیازمند بررسی شدن توسط یک تکنسین هستند که در آن صورت هم تکنسین های ماهر دکتر آچار با تماس شما در محل حضور پیدا کرده و به بررسی و رفع عیب ها خواهند پرداخت.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور E2 لباسشویی سامسونگ

E2،E5 خطا در عملکرد تخلیه آب

در صورتی که چراغ های LED ماشین لباسشویی به حالت چشمک زن درآمده و پیام e2 نمایش داده شود، این موضوع نشان دهنده خطا در عملکرد تخلیه آب دستگاه می باشد، در این وضعیت برای رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ اقدامات ذیل باید انجام شوند:

 • آب باقیمانده درون دیگ را از راه لوله تخلیه کرده تا سطح لوله تخلیه به پایین تر از سطح آب رسانده شود و یا در صورتی که این امکان وجود داشت، سیکل چرخشی را انتخاب کنید تا بقیه آب تخلیه شود.
 • فیلتر پمپ تخلیه نیز باید بررسی شود تا مسدود نشده باشد.
 • اتصالات خروجی و یا لوله تخلیه را نیز بررسی نمایید تا مسدود نباشد و گرفتگی یا خم شدن در آن ها وجود نداشته باشد.
 • با یک مولتی متر پمپ تخلیه را آزمایش نمایید، عدد نمایش داده شده باید بین 100 تا 300 اهم باشد، در صورتی که بین این اعداد نباشد، پمپ از کار افتاده است و باید تعویض شود.

ارور HE1 و یا HE2 ماشین لباسشویی سامسونگ

HE1، HE2 خطای عملکرد گرمکن و هیتر

مشاهده این ارور می تواند نشان دهنده اتصال کوتاه یا قطعی اتصالات در هیتر باشد، گاهی اوقات نیز دلیل این خطا ایراد سنسور NTC متصل به هیتر می باشد، به طور عادی ارور he1 به گرم کردن بیش از حد و he2 حاکی از کار نکردن هیتر می باشد.

برای رفع این ارور هیتر و عملکرد آن، سنسور دما یا ترمیستور، اتصالات هیتر و سنسور دمایی باید بررسی شوند و سپس باید دستگاه را خاموش کرد و 5 دقیقه زمان داد و سپس لباسشویی سامسونگ را روشن کرد، اگر مشکل رفع نشده باشد می توانید با تکنسین تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 4C یا 4E ماشین لباسشویی سامسونگ

4C، 4E انسداد یا آسیب دیدگی لوله ورودی آب

این کدهای خطا معمولاً در زمانی دیده می شوند که مشکلی در ورود آب به دستگاه وجود داشته باشد و علت اصلی آن ها نیز آسیب دیدن لوله های ورودی آب و یا گرفتگی آن ها بستگی دارد، جهت رفع کد خطای 4C یا 4E مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از باز بودن شیر آب متصل به دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 2. لوله تغذیه آب متصل به ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا دچار نشتی، فرسودگی و با خم شدگی نباشد.
 3. از عدم انسداد فیلتر شبکه ای لوله آب نیز مطمئن شوید، این فیلتر لازم است سالی دو باز تمیز شود تا رسوبات در آن انباشته نشوند و مجرای تغذیه آب مسدود نشود.

برای تمیز کردن فیلتر شبکه منبع آب را بسته و لوله تغذیه را از انتهای آن باز کرده و با انبر، فیلتر شبکه را از انتهای لوله خارج کرده و آن را با آب تمیز کنید و سپس فیلتر را بر جای خود قرار دهید.

ارور 3E و ارور 8E ماشین لباسشویی سامسونگ

3E و 8E مشکل در موتور لباسشویی سامسونگ

در صورت مشاهده کدهای خطای 8E و 3E می توان به این مسئله پی برد که موتور دستگاه دچار مشکلی شده است، لازم به ذکر است رفع این ارورها به مهارت و تخصص نیازمند می باشد، پس اگر با این کدهای خطا مواجه شدید، یک تکنسین ماهر و آموزش دیده تعمیر ماشین لباسشویی را خبر کنید تا به عیب یابی و رفع عیب ماشین لباسشویی به طور حرفه ای بپردازد.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور ds و یا ارور ue ماشین لباسشویی سامسونگ

ds و ue خطای دیگ

خطای ds و خطای ue لباسشویی سامسونگ نشان دهنده تراز نبودن سطح مجاز دیگ دستگاه می باشد، معمولاً در زمانی که مقدار لباس ها بیش از اندازه باشد، دستگاه ماشین لباسشویی در ضمن شستشوی لباس ها این ارور را نمایش می دهد، در این زمان باید حجم لباس ها را کم کنید، همچنین در صورتی که دستگاه به روی زمین تراز نباشد، نیز این ارور نمایش داده می شود.

ارور DE ماشین لباسشویی سامسونگ

DE مشکل در درب لباسشویی سامسونگ

ارور DE در زمانی نمایش داده می شود که در درب ماشین لباسشویی سامسونگ ایرادی وجود داشته باشد، در زمان هایی که سوکت مربوط به سوئیچ قفل به درستی متصل نشده باشد و یا شکسته شده باشد نیز این کد خطا نمایش داده می شود.

برای رفع این ارور از درست بسته شدن درب لباسشویی سامسونگ مطمئن شوید و همچنین قفل درب و اجزای آن را بررسی نمایید، همچنین ممکن است اتصالات قفل درب لباسشویی دچار سوختگی و یا خرابی شده باشندو یا اتصالی رخ داده باشد، در صورتی که نتوانستید ارورها را رفع کنید، با تعمیرکار ماهر انجام تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور UC ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور UC مشکل در برق ورودی

اگر در برق ورودی ماشین لباسشویی سامسونگ مشکلی به وجود آید، این کد خطا نمایش داده می شود، برای رفع این مسئله، ولتاژ برق ورودی به دستگاه باید بررسی شود، در صورتی که افت بار و یا اضافه بار در جریان ایجاد شوند نیز کد خطای UC رخ می دهد.

دو شاخه نیز باید بررسی شود چرا که هر چقدر طول سیم بیشتر باشد، امکان افت ولتاژ نیز وجود دارد، حتی امکان دارد تا مشکل به دلیل PBA MAIN رخ داده باشد.

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ

CE بالا بودن دمای آب ورودی

در صورتی که دمای آب بالا باشد، کد خطای CE نمایش داده می شود و دما نباید از 55 درجه سانتی گراد بیشتر باشد، چرا که در این دما، تخلیه آب نیز صورت نمی پذیرد، خراب بودن سنسور حرارتی نیز می تواند منجر به نمایش این ارور شود.

ارور OE و ارور E3 ماشین لباسشویی سامسونگ

OE و E3 شوینده زیاد

وجود کدهای خطا E3 و OE بر نمایشگر لباسشویی سامسونگ حاکی از استفاده بیش از حد از شوینده ها می باشد، در صورت مشاهده این ارورها لباسشویی را از برق بکشید و یک دقیقه زمان دهید، با این کار شما پمپ تخلیه به کار می افتد و محتویات را تخلیه می کند.

ارور 1E و ارور IE ماشین لباسشویی سامسونگ

1E و IE کم بودن آب برای شستشو

در صورتی که آب به میزان کافی برای شستشو وجود نداشته باشد، این کد خطا بر روی صفحه نمایش قابل مشاهده خواهد بود، در این زمان امکان خراب بودن قطعات تنظیم کننده میزان آب وجود دارد، همچنین بسته بودن شیر جریان آب ورودی و یا خراب بودن سنسورهای سطح آب نیز می تواند منجر به نمایش این ارورها شوند.

در زمان مواجهه با کدخطای 1E و یا IE سنسور دستگاه که نمایش دهنده سطح آب است و همچنین اتصالات آن باید بررسی شود، کنترلر الکترونیکی نیز می تواند یکی از دلایل این کد خطا باشد، علاوه بر موارد ذکر شده از سالم بودن شیر ورودی آب نیز مطمئن شوید، فیلتر ها نیز نباید مسدود شده باشند، پس آن ها را نیز از نظر انسداد بررسی نمایید.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور LE ماشین لباسشویی سامسونگ

LE نشتی آب

با مواجه شدن با این کد خطا می توان نتیجه گرفت که در دستگاه نشتی وجود دارد، با توجه به اینکه در بخش های زیادی از ماشین لباسشویی ممکن است نشتی رخ دهد، بخش های زیادی باید از نظر نشتی بررسی شوند.

ممکن است این نشتی در محل اتصال هیتر باشد و یا لوله هوا بر سر جای خود محکم نشده باشد که در این موارد با هر سیکل چرخش نشتی رخ می دهد، همچنین ممکن است کیس فیلتر پمپ تخلیه به خوبی در جای خود قرار نگرفته بشد و یا لوله تخلیه مشکلی داشته باشد، همچنین سنسور خراب شده باشد و…

ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ

AE مشکل در برقراری ارتباط ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطای AE ماشین لباسشویی سامسونگ نشان دهنده این است که ایرادی در برقراری ارتباط وجود دارد، در این زمان موارد زیر باید بررسی شوند:

 • ارتباط کانکتور بین SUB و MAIN با دقت بررسی شوند تا اتصالاتی قطع نشده باشند.
 • برد PBA SUB را از پنل جدا کنید و به دنبال نقطه ای باشید که در آن ارتباط قطع شده و یا لحیم کاری مشکلی دارد.

ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ

SUD               کف بیش از حد

کد خطای SUD که برخی از افراد آن را به اشتباه ارور 5UD ماشین لباسشویی سامسونگ می دانند، در زمانی نمایش داده می شود که از مواد شوینده بیش از حد استفاده شده باشد و کف بیش از اندازه نیاز تشخیص داده شود.

ارور BE2 ماشین لباسشویی سامسونگ

BE2 گیر کردن دکمه ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطای BE2 در زمانی نمایان می شود که یکی از دکمه های ماشین لباسشویی در جای خود گیر کرده باشد، در این زمان باید پنل جلویی دستگاه را باز کرده و دکمه را از فشردگی خارج کنید، در صورت عدم مهارت در این موضوع از شخصی با دانش فنی کمک بگیرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. پریسا اعرابی 3 هفته قبل

  سلاکم الان که ارور CE روی ماشین لباسشویی سامسونگ دیدم یعنی سنسور سطح آب خراب شده؟ چه کاری باید انجام بدم؟

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   سلام و عرض ادب بهتره عیب یابی رو تکنسین انجام بدن ممکنه سنسور سطح آب نیاز به تعویض داشته باشد

 2. سجاد هاشمی 3 هفته قبل

  خواستم از پشتیبانی قوی شرکت تان و تعمیرکار ماهری که ارسال کردید تشکر کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید