تعمیر کولر گازی پاناسونیک

تعمیر کولر گازی پاناسونیک


در این مقاله تعمیر کولر گازی پاناسونیک را مورد بررسی قرار می دهیم. برای برطرف نمودن معایب و نواقص به وجود آمده دستگاه کولر گازی پاناسونیک شما کار را به دست افراد کاردان و برجستهٔ تعمیرات کولرگازی دکتر آچار رها کنید زیرا می تواند به راحتی معایب به وجود آمده را تشخیص داده و اقدام به رفع آن کنند.

امکان دارد که کولر گازی پاناسونیک شما با مواردی مانند خاموش شدن دستگاه، نداشتن سرمای کافی برای محیط، معیوب شدن قطعات… روبرو باشد که هر چه زودتر باید اقدام به تعمیر نمود قبل از این که این موارد جزیی بتواند عامل به وجود آوردن مشکلات بزرگ تر بشود و شما را متحمل پرداخت هزینه های گزاف بکند.

تعمیر کولر گازی پاناسونیک

گاهی اوقات امان دارد که شما شاهد نشت آب از کولر گازی پاناسونیک باشید، بروز ایراد نشت آب از کولر گازی دلایل مختلفی می تواند در آن نقش داشته باشد که احتمالا همه آنها به خاطر وجود سوراخ یا شل شدن لوله های آب کولر گازی است که در عیب یابی کولر گازی پاناسونیک می توان به آن اشاره کرد.

احتمال دارد که موارد نشتی آب به این صورت است که کولر گازی به دلیل سرد بودن بیش از حد یخ زده و با خاموش کردن آن در اثر سپری شدن زمان ذوب می شود و باعث نشت آب از کولر گازی پاناسونیک می شود.

در این صورت بهتر است که از یخ زدن کولر گازی جلوگیری کنید.

تعمیر کولر گازی پاناسونیک
تعمیر کولر گازی پاناسونیک

 خروج رطوبت گرفته شده از محیط و کولر توسط لوله ای از پشت کولر انجام می شود و ممکن است با شکستن این لوله آب نشتی از دستگاه آغاز بشود که در این صورت باید اقدام به تعویض لوله شود.

علتی دیگر که دراین زمینه نقش دارد شکستن سینی پشت کولر نیز می تواند یکی از دلایل نشت آب از کولر باشد، زیرا لوله ای که آب گرفته شده از رطوبت کولر گازی را خارج می کند، جایگاهش در داخل سینی است و در هنگام شکستن، لوله نیز خواهد شکست.

یک سری از موارد در پیدایش ایراد در کولر گازی پاناسونیک بسیار رایج خواهد بود که در این جا به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

اولین مورد می تواند کاهش سرمایش کولرگازی پاناسونیک باشد: بروز این ایراد می تواند ناشی از نشت گاز و برآمدگی آن باشد یا اختلال در گردش گاز و خنک شدن هوای محیط سبب نمایان شدن این اشکال در عملکرد کولر گازی باشد.

مورد دوم هویدا شدن ایراد در روشن شدن کولر گازی: این مشکل به خاطر معیوب شدن قطعات الکترونیکی داخلی کولر گازی رویت می شود.

رگولاتوری که ولتاژ ورودی را به مدار الکتریکی تنظیم می کند، تابلوی برق سیستم منبع تغذیه، فیوز دستگاه یا سیم کشی داخلی کولر ممکن است قطع یا وصل شود.

مورد سوم در تولید و ایجاد صدا و صدای زیاد در هنگام کارکرد کولر گازی پاناسونیک: اگر کولر گازی در حین کار صدای زیادی را از آن متوجه می شوید، بهتر است که منبع صدا را کشف کنید.

کولر گازی متشکل از دو قسمت داخلی و خارجی است که پنل کولر قسمت اصلی یونیت داخلی و خازن جزء اصلی یونیت خارجی می باشد.

در صورتی که شما شاهد شنیدن صدا از پنل داخلی می باشید، امکان دارد که فن داخلی که مسئول جریان هوای سرد در اتاق است، ایراد پیدا کرده است.

ممکن است اتصال پانل به دیوار شل باشد، ولیکن در صورتی که صدای آزاردهنده از یونیت بیرونی باشد، مشکل می تواند به دلیل تراز نبودن کندانسور در پایه یا ایرادهایی مرتبط به فن و پروانه آن باشد.

مورد بعدی کنترل و سنسورهای کولر گازی پاناسونیک می باشد: اگر خطای مشخصی بر روی صفحه نمایش کولر نمایان گشت و عملکرد کولر را دچار اختلال نمود، مفهومش این است که در قسمت یا سنسورهای کنترل مشکل داخلی رخ داده و این کد خطا و ارور بر روی دستگاه هویدا گشته است.

کلیدها و سوئیچ ها موظف به کنترل فشار هوای کولر، سوئیچ های ایمنی نیز برای جلوگیری ازصدمه دیدن کولر گازی می باشند.

مختل شدن عملکرد این کلیدها ممکن است عملکرد کل سیستم تهویه مطبوع را مختل کند.

برای رفع معایب کلیدها توصیه می شود که کار را به یک متخصص بسپارید، زیرا انجام دادن تعمیرات کلیدها امری بسیار حرفه ایی است و عملکرد نادرست می تواند صدمات زیادی به کولر وارد نماید.

قطعات موتور و کمپرسور در کولر گازی موظف بوده که سبب متراکم کردن گاز خنک کننده در کولر گازی باشند.

قدرت و ساختار یک کمپرسور در قدرت کولر گازی نقش موثری را ایفا می کند.

هر زمان که عملیات خنک سازی هوا به خوبی به اجرا در نیاید، می تواند مشخص کنندهٔ بروز ایراد درقسمت کمپرسور کولر گازی باشد، و نشانهٔ عملکرد نادرست کمپرسور باشد.

سهیم بودن عواملی مانند گرد و غبار و زباله های محیطی نیز می توانند بر عملکرد کمپرسور نقش بسزایی داشته باشد، به طور معمول نمایان شدن این عیب با صداهای عجیب و غریب از کمپرسور و یونیت خارجی همراه است.

لوله تخلیه کولر گازی از مواردی است که باید به آن توجه بسیار داشته باشید که در شیب و ارتفاع متناسبی از زمین قرار داشته باشد و مسیر آن دچار انسداد نشده باشد که این موردهم می تواند دربروز نشتی درکولر گازی موثر باشد.

تعمیر کولر گازی پاناسونیک
تعمیر کولر گازی پاناسونیک

تعمیر کولر گازی پاناسونیک در محل

برای این که از خدمات تعمیر کولر گازی پاناسونیک در محل دکتر آچار بهرهٔ کافی را ببرید می توانید در اولین فرصت با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا با حضور به موقع خود در محل خدمات مرتبط به این دستگاه را برای برطرف نمودن معایب به وجود آمده در کوتاه ترین زمان ممکن انجام بدهند.

تعمیر کولر گازی پاناسونیک در منزل

برای انجام دادن تمامی تعمیرات و سرویس های دوره ایی کولر گازی پاناسونیک خود فقط کافی است که با یکی از شماره های مشاوران دکتر آچار تماس حاصل کنید تا در اسرع وقت در خدمت شما باشند و دستگاه را مورد عیب یابی قرار بدهند و مشکلات به وجود آمده را برای شما برطرف نمایند.

هزینه تعمیر کولر گازی پاناسونیک

گاهی اوقات امکان دارد که باید هزینه شارژ گاز کولر گازی را پرداخت نمایید که این هزینه می تواند بنا به دلایل متفاوتی متغیر باشد:

 مشخص شدن هزینه شارژ گاز کولر گازی پاناسونیک یا نشتی پاناسونیک به عوامل مختلفی مرتبط است و یک تعمیرکار تا کولر گازی پاناسونیک را از نزدیک مورد باز بینی قرار بدهد.

 احتمال این وجود دارد که لوله ها یا کانال های کولر گازی شما نشتی وجود دارد، بنابراین نیاز است قبل از بارگیری گاز کولر گازی پاناسونیک، نشتی را پیدا کرده و تعمیر کنید، بنابراین هزینه محل نشتی و تعمیر آن در صورت لزوم می تواند بر هزینهٔ تعمیرات شما موثر واقع می شود.

ضروری ترین علت در قیمت شارژ گاز کولر گازی پاناسونیک شما میزان گاز مورد نیاز که برای کولر گازی شما لازم است.

 گاهی اوقات احتمال دارد که یک دستگاه به شارژ کامل گاز یا کمتر نیاز داشته باشد، که قبل از انجام کار تعمیرات را مقدار را اندازه گیری کرده و به شما اطلاع می دهند. امکان دارد که کولر گازی شما در زمان انجام کار نیاز مند به تعویض لوله مسی یا عایق لوله باشد، هر یک از این موارد می تواند بر قیمت شارژ گاز اسپلیت پاناسونیک و کولر گازی شما مقش بسزایی داشته باشد.

در انتهای امر نوع گاز یا مبرد مورد استفاده برای شارژ دستگاه هم در این پرداختی شما نقش دارد.

 کلام نهایی

درست است که کولر گازی پاناسونیک شما از کیفیت خوبی بر خوردار می باشد ولی احتمال این وجود دارد که در حین کار کردن با آسیب دیدن قطعاتش مواجه بشوید و عملیات کار کردش را تحت تاثیر قرار بدهد و موجب بروز اختلالی در بازدهی خنک کردن و عملیات به وجود بیاورد در این زمان می توانید از تکنسین های با تجربهٔ دکتر آچار کمک بگیرید و کار تعمیرات را به دست این افراد بسپارید و اصلاً نگران پیدایش ایراد در این دستگاه نباشید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. عباس ابراهیمی 2 هفته قبل

  سلام به شما یه سوال داشتم ازتون، تعمیر کولر گازی هم در محل انجام می دید؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   سلام و عرض ادب بله تعمیر کولر گازی در محل انجام می شود

 2. مهران صدر 2 هفته قبل

  جاروبرقیم وسط کار خاموش شد و دیگه روشن نمیشه دلیلش چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید