آموزش تنظیم فشار پکیج

آموزش تنظیم فشار پکیج


آموزش تنظیم فشار پکیج دیواری

دستگاه پکیج از دستگاه های گرمایشی در دنیای امروز است که موظف به گرم کردن خانه ها و تامین آب گرم  آن را دارد.

 دستگاه پکیج را با نگه داری درست و صحیح می توانید از بروز مشکلات در عملکردش را و تعمیرات پکیج پیشگیری کنید.

کارشناسان آموزش تنظیم فشار پکیج دکتر آچار با داشتن تجربیات کافی و مهارت می توانند عیوب پیش آمده برای دستگاه پکیج تان در کمترین زمان ممکن برطرف کنند.

موارد متعددی در داشتن عملکرد مناسب دستگاه پکیج نقش دارد که یکی از این موارد تنظیم فشار دستگاه پکیج می باشد.

انجام کار تنظیمات فشار دستگاه پکیج از مواردی است که در فصل زمستان و پاییز انجام می شود، احتمال دارد که فشار دستگاه پکیج تان بهم بخورد و نیاز به تنظیمات مجدد داشته باشد و اگر فشار دستگاه پکیج تان از 1یا 2 خارج شده باشد احتمال دارد که دستگاه پکیج تان دچار مشکلاتی شده باشد.

انجام تنظیمات فشار در دستگاه پکیج بسیار مهم می باشد زیرا ممکن است که با بالا و پایین رفتن بی دلیلش بتواند به قطعات دیگر دستگاه پکیج صدمه وارد بکند.

آموزش تنظیم فشار پکیج
آموزش تنظیم فشار پکیج

فشار دستگاه پکیج چیست؟

هدف از فشار دستگاه پکیج یا افت فشار آب در دستگاه می باشد، کاهش و افزایش فشار از موارد بسیار رایج در دستگاه پکیج است.

که می تواند به طور معمول فشار روی عدد 1 یا 2 توسط کارشناسان آموزش تنظیم فشار پکیج تنظیم می شود که در حالت عادی و استاندارد باید بر روی این شماره ها باشد.

اگر تغییراتی را در این فشار مشاهده کنید ممکن است که لوله های منتهی به دستگاه پکیج شما دچار رسوب شده باشد که در این تنظیمات موثر واقع می شود.

که باید عمل رسوب زدایی صورت بگیرد و یا اینکه برای پیشگیری از این مورد فیلتر رسوب گیر در سر راه ورودی آب به دستگاه نصب گردد.

آموزش پایین آوردن و کاهش فشار دستگاه پکیج

هرگاه خواستید اقدام به پایین آوردن فشار بکنید، در ابتدای امر دستگاه پکیج را خاموش بکنید تا به طور کامل سرد بشود، و باید شیر آب ورودی به دستگاه پکیج را بست.

بعد شیر پرکن دستگاه را به تدریج باز کنید و بعد از این مرحله شیر آب گرم حمام و یا آشپزخانه را باز کنید و اجازه دهید تا به طور کامل تخلیه بشود و در زمان تخلیه شدن فشار دستگاه پکیج پایین می آید.

در موقعی که فشار به حد استاندارد رسید باید شیر پرکن را ببندید و بلافاصله شیر آب ورودی را باز کنید، اگر دستگاه پکیج تان دارای مشکلی نباشد فشار با این راه کار تنظیم خواهد شد و در غیر این صورت باید مورد بررسی قرار بگیرد.

آموزش تنظیم فشار پکیج برای بالا بردن فشار دستگاه

گاهی اتفاق افتاده است که شما با افت فشار دستگاه پکیج تان روبرو می شوید، برای بالا بردن فشار دستگاه پکیج تان در اولین مرحله باید شیر پر کن را باز نموده تا فشار به حد استانداردش برسد.

بعد از این کار می توانید شیر پر کن را ببندید و در صورتی که تنظیم نشد احتمال دارد که قطعه ی شیر پرکن صدمه دیده باشد و نیاز به تعویض دارد.

آموزش تنظیم فشار پکیج
آموزش تنظیم فشار پکیج

دلایل بالا رفتن فشار دستگاه پکیج

پیدایش این ایراد می تواند به خاطر رسوب گرفتن مدار، خراب شدن کلید حرارتی،خراب شدن شیر پر کن، خراب شدن برد دستگاه پکیج، خراب شدن شیر اطمینان، خراب شدن منبع انبساط، گرفتگی مدارها و لوله رابط انبساط، وجود هوا در مدا و ایراد در قسمت قطعه ی پمپ سیرکولاتور و… باشد که برای برطرف کردن این مشکل این موارد باید مورد بررسی قرار بگیرد.

علت افت فشار در دستگاه پکیج

عواملی چون باد نداشتن منبع انبساط، هوا گرفتن رادیاتورها، معیوب شدن قطعه ی شیر پر کن و وجود نشتی آب در دستگاه پکیج و رادیاتورها می تواند باعث پیدایش این ایراد در دستگاه پکیج بشود.

توصیه ی مهم این است که از آن جایی که فشار آب به طور منظم تغییر نخواهد کرد و در بیشتر موارد احتمال دارد که فقط یک بار در سال این اتفاق بیفتد.

از تغییر دادن بیش از حد بار فشار دستگاه پکیج خود داری نمایید، بالا و پایین  کردن مکرر فشار آب دستگاه پکیج تان می تواند در ایجاد رسوب قطعات داخلی آن سهیم باشد و شما را متقبل به پرداخت هزینه ی رسوب زدایی بکند.

آموزش تنظیم فشار پکیج
آموزش تنظیم فشار پکیج

انجام کاهش فشار بار دستگاه پکیج تان در حد جزئی

هرگاه خواستید به این کار اقدام کنید بهتر است در مرحله ی اول به سراغ  یکی از رادیاتورها بروید که خروج آب از آن بلامانع باشد.

با باز کردن یک پیچ کوچک در کنار آن و تخلیه آب و هوا از این قسمت باعث تنظیم شدن فشار بار دستگاه پکیج بشوید و بعد از انجام تنظیمات دوباره این پیچ کوچک را ببندید و فشار آب را مورد بررسی قرار بدهید.

دکتر آچار آماده ی هر گونه خدمات برای تعمیرات و نصب و آموزش تنظیم فشار پکیج می باشد و در اسرع وقت با اعلام حضور شما در محل هستند تا مشکلات دستگاه پکیج را مورد بررسی قرار بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 11
 1. کریم طهماسبی 2 سال قبل

  نمیدونم این مارکی که دارم قابل تعمیر هست یا نه تماس میگیرم ببینم چی میشه

 2. رحیم خوئینی ها 2 سال قبل

  بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی بدون شک شمایید

 3. عباس قاسمی 2 سال قبل

  چرا اینقد کم؟

 4. مصطفی نصیری 1 سال قبل

  خیلی خوشحالم که هستین

 5. کاظم مختاری 1 سال قبل

  از نمایندگی اصلی کارتون درست تره به خدا هر موقع زنگ زدیم کمتر از یک ساعت تعمیرکارتون اومده نمایندگی 4 روز الاف میکنن آدمو

 6. امید حمیدی 1 سال قبل

  به من گارانتی 1 ساله داده شد و بسیار راضی هستم

 7. اسماعیل خانی 1 سال قبل

  عالی در یک کلام

 8. سجاد داوودی 1 سال قبل

  یکم گران است ولی می ارزه

 9. محمد آزادی ور 1 سال قبل

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 10. یوسف نادری 2 ماه قبل

  سلام چگونه فشار پکیج را بیشتر کنیم ؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   برای بیشتر کردن فشار پکیج باید شیر پر کن زیر پکیج را باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید