دلایل افزایش فشار پکیج

دلایل افزایش فشار پکیج


دلایل افزایش فشار پکیج چیست؟

دستگاه پکیج در عصر کنونی توانسته جایگاه بخار و آبگرمکن ها را در منازل برای ایجاد گرما و تولید آب گرم مصرفی افراد را بگیرد.

دستگاه پکیج در هر برندی که مشاهده کنید و با هر کیفیتی که وجود دارد باز هم احتمال دارد که در طول عملکردش باز هم دچار نوساناتی بشود، با وجود مشاهده ی هر گونه مشکلی در عملکردشان می توانید از متخصصین دکتر آچار کمک بگیرید.

افزایش فشار در دستگاه پکیج

یکی از موارد متداول که ممکن است در دستگاه پکیج تان با آن روبرو بشوید، احتمال دارد که در زمان کار کردنش با افزایش فشار دستگاه پکیج روبرو بشوید، با بالا رفتن دمای آب دستگاه پکیج، فشار درونی هم افزایش پیدا خواهد کرد.

با روشن شدن دستگاه پکیج که موظف به گرم کردن آب گرم و تولید آن می باشد، در زمان گرم شدن آب گرم، حجم آن نیز زیاد شده است و همین یکی از دلایل افزایش فشار پکیج است که باعث افزایش فشار در دستگاه پکیج خواهد شد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

وجود فشار استاندارد در دستگاه پکیج

همان طور که مشاهده می کنید فشاری که در حد نرمال در دستگاه پکیج ها دیده می شود بین 0/5 تا 1/5  خواهد بود.

البته در زمان کارکرد دستگاه پکیج ممکن است در رقم های دیگری هم شاهد این فشار دستگاه پکیج باشید، گاهی این فشار می تواند بالاتر از این رقم و یا پایین تر باشد که نشانه ی اختلال در عملکرد دستگاه پکیج می باشد.

که بهتر است دستگاه پکیج را مورد بررسی قرار بدهید تا ایراد دستگاه را پیدا کنید و تعمیرات پکیج را انجام دهید.

تولید کنندگان دستگاه پکیج با کار گرفتن قطعاتی در دستگاه پکیج  فشار را قابل کنترل کردند ولی گاهی می شود که به دلیل وجود مشکلات نمی توان این امر را تحت اختیار قرار داد.

دستگاه های پکیج همگی دارای یک هدف هستند و برای تولید دمای گرم و آب گرم تولید شده اند و با افزودن فشار دستگاه پکیج می توان از قطعاتی نظیر قطعه ی شیر پر کن، منبع انبساط و برد برای کنترل و تنظیمات فشار دستگاه پکیج کمک گرفت.

امکان دارد با خراب شدن این قطعات افزایش بار دستگاه پکیج را شاهد باشید و مشکلات و خطرات مثل ترکیدن لوله و خرابی در منبع انبساط و یا خاموش شدن دستگاه پکیج را به همراه داشته باشد.

دلایل افزایش فشار پکیج
دلایل افزایش فشار پکیج

آیا بالا رفتن فشار دستگاه پکیج می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد؟

هرگاه دستگاه پکیج با این فشار همراه باشد احتمال دارد که مشکلات و خساراتی را به بار بیاورد.

مواردی چون نشتی آب در دستگاه پکیج، پوسیده شدن سیستم لوله دستگاه پکیج، ادامه دار بودن فشار بار در دستگاه پکیج خساراتی را به وجود بیاورد که با مشاهده ی این مورد بهتر است که دستگاه پکیج را توسط کارشناسان حرفه ایی مورد چک و بررسی قرار بدهید.

دلایل افزایش فشار پکیج و افزایش بار چیست؟

خراب شدن قطعه ی شیر اطمینان در دستگاه پکیج

در بیشتر دستگاه های پکیج با بالا رفتن فشار این قطعه فعال شده  و با خارج شدن  آب از مدار گرمایش فشار دستگاه را به پایین می آورد.

ایراد داشتن قطعه ی شیر پر کن در دستگاه پکیج

در مواقعی که این قطعه در دستگاه پکیج با مشکل روبرو باشد، فشار آب مدار گرمایشی بدون باز کردن شیر پر کن کم کم بالا رفته و از شیر اطمینان خارج می گردد و با خراب شدن این قطعه مجدداً آب به داخل دستگاه پکیج وارد شده و فشار دستگاه پکیج بالا می رود که نیازمند تعویض خواهد بود.

خراب شدن برد در دستگاه پکیج

همان طور که می دانید قطعه ی برد در دستگاه پکیج مانند مغز این دستگاه عمل کرده است، قطعه ی برد  فعالیت های همه ی قطعات و سنسورهای دستگاه پکیج را مورد کنترل قرار می دهد.

با خراب شدن این قطعه، تمامی عملکردهای دستگاه پکیج تان به خوبی انجام نمی شود که خود دلیلی برای بالا رفتن فشار بار دستگاه پکیج خواهد بود.

قطعه ی منبع انبساط

وجود این قطعه در دستگاه پکیج تان برای ثبات فشار دستگاه پکیج می باشد، با بالا رفتن حجم و فشار آب دورم لوله ها بیشتر شده، در این زمان وجود قطعه ایی که بتواند از بالا رفتن فشار پیشگیری بکند لازم است.

قطعه ی منبع انبساط موظف به این امر می باشد که با ثابت نگه داشتن فشار جریان آب را درون لوله کنترل کند.

در واقع این قطعه تعادل را در دستگاه به وجود می آورد، برای تست این قطعه با فشار هوا و خارج شدنش می تواند نشانه صحت و سالم بودن این قطعه را تشخیص داد.

ولی اگر بعد از فشار آب خارج گردد، نشانه ی ورود آب است که دیگر این قطعه توانایی لازم برای کنترل فشار در دستگاه پکیج ندارد.

دلایل افزایش فشار پکیج
دلایل افزایش فشار پکیج

خراب شدن قطعه ی پمپ یکی از دلایل افزایش فشار پکیج

ممکن است که فکر کنید قطعه ی پمپ در فشار دخالت دارد ولی در مدل دستگاه های پکیج تک مبدل خرابی این قطعه باعث بالا رفتن فشار خواهد بود و در زمانی که پمپ خراب باشد و دستگاه برای چند ثانیه خاموش گردد و آب داغ باقی مانده  باشد که این خود در یکی از دلایل افزایش فشار پکیج نقش دارد.

فشار دستگاه پکیج به طور کلی می تواند به دلیل عوامل زیر از تنظیمات خارج بشود و بالا برود:

 • خراب شدن منبع انبساط
 • تنظیم نبودن فشار آب
 • خراب شدن پمپ سیرکولاتور
 • ایراد داشتن قطعه ی برد
 • خراب شدن کلید حرارتی
 • خراب شدن شیر بای پس
 • گرفتگی لوله های انبساط
 • ایراد داشتن قطعه ی شیر پر کن
 • رسوب گرفتن مدارها
 • ضعیف بودن فنر سوپاپ
 • خربی قطعه ی شیر اطمینان
 • لوله کشی نامتناسب در مدار گرمایشی
 • کوتاه بودن ارتفاع شعله
 • خالی شدن باد منبع انبساط و… می تواند از دلایل افزایش فشار پکیج باشد.

فکر می کنید که بالا رفتن فشار دستگاه پکیج می تواند خطر ناک باشد؟

اگر به طور کلی به این مورد توجه کنید خیلی خطرناک نخواهد بود، زیرا دستگاه های پکیج مجهز به قطعه ایی به نام شیر اطمینان هستند که در خارج شدن آب دخالت دارند و فشار را به حد مناسب می رساند.

ولی مقاومت دستگاه پکیج زیاد نیست و بهتر است اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن عیوب آن انجام دهید.

کارشناسان با تجربه و ماهر دکتر آچار در صورت اطلاع پیدا کردن از اختلالات عملکرد دستگاه پکیج تان فوراً در محل حضور پیدا می کنند و خدماتشان را ارائه می دهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. حیدر دستغیب 2 سال قبل

  چه سایت قشنگی دارین

 2. قربانعلی بزرگ نیا 2 سال قبل

  محتوا خوبی بود

 3. مهران شریف 2 سال قبل

  با سلام شما بهترینید والسلام

 4. صادق نظری 1 سال قبل

  شواهد امر نشون میده که شما کارتون خوبه امیدوارم واقعا تجربه خوبی داشته باشم از کار با شما

 5. جواد آزاد 1 سال قبل

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 6. وحید ذولفقاری 1 سال قبل

  اگر براتون مقدوره به من کد تخفیف بدید

 7. امیرحسین هدایت 1 سال قبل

  بابا ایولا دارید طرف اومده میگه تمام قطعات باید عوض بشه و 2 تومان فاکتور قطعه داده همکار شما اومد گفت قطعات قابل تعمیر هست و با 650 تومان همرو درست کرد و از روز اولش هم بهتر کار میکنه

 8. موسی نظری 1 سال قبل

  afarin matlab khobi bood

 9. مسعود اکبری 1 سال قبل

  خیلی‌ خیلی خیلی خیلی خیلی خوب و عالیه

 10. ابراهیم زمانی 1 سال قبل

  این مطلب حرف نداشت ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید