دلایل روشن نشدن پکیج

دلایل روشن نشدن پکیج


دلایل روشن نشدن پکیج چیست؟

دستگاه پکیج ها هم احتمال دارد که در زمان استفاده کردن از آنها با مشکلاتی روبرو بشوید، یکی از مواردی که بسیار شایع می باشد روشن نشدن دستگاه پکیج خواهد بود.

تکنسین های دکتر آچار آماده ی ارائه ی هر گونه خدمات در زمینه نصب و تعمیرات پکیج در تهران می باشند.

دستگاه پکیج شما به چه علتی روشن نخواهد شد؟

عواملی متعددی می تواند دلایل روشن نشدن پکیج تان باشند.

 • آب کافی درون لوله های دستگاه پکیج نباشد؟!

وجود این مشکل از موارد بسیار مهمی است که در روشن نشدن دستگاه پکیج نقش اساسی دارد، میزان فشار آب می تواند در روشن نشدن تاثیر بگذارد.

البته دستگاه های پکیج مجهز به یک سیستم خودکار خاموش کننده می باشند، هر زمان که فشار آب دستگاه پکیج تان  از 0/5 کمتر بشود این سیستم در دستگاه پکیج تان فعال خواهد شد.

اگر فشار آب از این حد بیشتر باشد می تواند بر سیستم غالب باشد  و از فعال شدن این سیستم جلوگیری بکند، برای اینکه دستگاه پکیج تان روشن بماند این فشار باید حدود 1 تا 2 باشد.

 • دیگر دلایل روشن نشدن پکیج وجود هوا در لوله ها و رادیاتورها

گاهی با وجود هوای زیادی در دستگاه پکیج و لوله ها و رادیاتورها دیگر راهی برای انتقال دادن آب گرم وجود نداشته باشد، اگر در بعضی از موارد با ریست کردن بتوان مشکل را برطرف کرد ولی در این مورد امکان پذیر نخواهد بود.

در ابتدای امر بهتر است که شوفاژها را هواگیری کرد، اگر با انجام عمل هواگیری نتوان این ایراد را برطرف کرد.

احتمال دارد که قطعه ی پمپ دستگاه پکیج دچار مشکل شده باشد، زیرا این قطعه موظف به پمپاژ آب به درون دستگاه پکیج خواهد بود.

دلایل روشن نشدن پکیج
دلایل روشن نشدن پکیج

مسدود شدن لوله ها به خاطر رسوبات در دستگاه پکیج

در بیشتر مناطقی که ما زندگی می کنیم آب دارای املاح و سختی است که پس از گذشت زمان دستگاه های پکیج دچار رسوباتی خواهند شد.

البته در بعضی از موارد افراد از قطعات رسوب گیر استفاده کرده و این قطعه را در مسیر آب قرار داده تا بتوانند از وجود رسوبات جلوگیری کرد.

ولی در مواردی که این قطعه ی رسوب گیری در سر راه نصب نمی گردد و ممکن است که بعد از گذشت یکسال به علت وجود رسوبات دستگاه پکیج تان روشن نشود، وجود این رسوبات از انتقال آب ممانعت می کنند و این یکی از دلایل روشن نشدن پکیج است.

وجود اختلالات در عملکرد الکترود تشخیص شعله در دستگاه پکیج

ممکن است که بدانید در ساختار دستگاه پکیج یک الکترود وجود دارد و گاز مصرفی را برای سوخت دستگاه پکیج ایجاد می کند.

این قطعه موظف به سوختن گاز ورودی دستگاه پکیج خواهد بود و در مواقعی که این قطعه وظیفه ی خودش را به خوبی ایفا نکند، بهتر است که مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج احتمال خرابی قطعه ی دودکش

از مواردی که بسیار دارای اهمیت می باشد، رعایت فاصله ی استاندارد از سقف برای نصب کردن دود کش در دستگاه پکیج می باشد.

اگر این فاصله ی مورد نظر مناسب نباشد، قطعه ی دود کش قادر نخواهد بود که دود حاصله را به خوبی تخلیه بکند، بنابراین بعد از استفاده کردن از دستگاه پکیج دود به درستی خارج نشده و می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد.

البته این را هم بدانید که بیشتر دستگاه های پکیج دارای تجهیزات سنسور دود می باشند و عملکرد این سنسورها به این گونه می باشد که با تجمع دود اقدام به خاموش کردن فوری دستگاه پکیج می کنند.

اگر شما اقدام به روشن کردن دوباره دستگاه پکیج بنمایید دستگاه پکیج تان بعد از مدتی که روشن شد دوباره به طور خودکار خاموش می گردد تا عیب آن را رفع نمایید.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج بیش از حد مجاز گرم شدن دستگاه

در بسیاری از موارد احتمال دارد که دستگاه پکیج تان بسیار و بیش از حد مجازش گرم بشود، در این مواقع هم دستگاه پکیج اقدام به خاموش کردن می کند.

البته در بعضی از دستگاه های پکیج که به صورت دیجیتالی می باشند ممکن است مجهز به بوق ممتد باشد و شما در این زمان صدای یک بوق ممتد را بشنوید و یا منقطع باشد که بعد از این صدا دستگاه پکیج هشدار خطا را می دهد.

گرم شدن دستگاه پکیج مانند یکسره کار کردنش دلایلی دارد که نیاز به یک بررسی متخصصانه دارد و علت را باید پیدا کرد و آن را برطرف نمود.

دلایل روشن نشدن پکیج
دلایل روشن نشدن پکیج

علت روشن نشدن دستگاه پکیج مشعل دستگاه

گاهی اتفاق می افتد که این ایراد به علت وجود مشکل در قسمت مشعل دستگاه پکیج تان باشد، که می تواند به خاطر نوسان در فشار آب، وجود نوسانات در برق و نقص  ورودی گاز دستگاه پکیج و یا فشار هوا باعث شده این ایراد نمایان بشود.

با بررسی کردن این دلایل روشن نشدن پکیج توسط متخصصین دکتر آچار می توانید این ایراد را در دستگاه پکیج تان برطرف کنید.

دلایلی دیگری چون خراب شدن قطعه ی جرقه زن و یا میله یون دستگاه پکیج تان، خراب شدن قطعه ی برد دستگاه پکیج و گرفتگی شیر کنترل گاز دستگاه پکیج می تواند مزید بر علت باشد.

البته می توان اولین مورد روشن نشدن دستگاه پکیج که برق ورودی دستگاه ست را چک کرد و در بعضی از موارد برق به داخل دستگاه می آید.

ولی جرقه زن برق ندارد که کارشناسان تعمیرات می توانند با بررسی قطعات دستگاه پکیج علت را جویا بشوند.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج وجود اختلال در عملکرد قطعه ی فن دستگاه پکیج

 قطعه ی فن در دستگاه پکیج موظف به انتقال گازهای مضر حاصل از سوختن دستگاه پکیج خواهد بود، بنا به هر علتی سنسور و یا قطعه ی برد در دستگاه پکیج متوجه اختلال در عملکرد قطعه ی فن دستگاه بشوند.

دستگاه پکیج تان دیگر کار نخواهد کرد و خاموش می شود و در صورتی که دستگاه پکیج مشتعل نمی باشد و صدای قطعه ی فن هم شنیده نمی شود، می توان علت را اختلال در عملکرد فن دانست.

علت روشن نشدن دستگاه پکیج اختلال در عملکرد قطعه ی ترموستات

 هرگاه دمای منزل شما مناسب نباشد و قطعه ی ترموستات دستگاه پکیج نقطه ی درستی تنظیم نباشد دستگاه پکیج احتمال دارد که خاموش بشود، شما می توانید به طور دستی دمای ترموستات را تنظیم نمایید.

بهتر است در این زمان دمای ترموستات چند درجه بالاتر از معمول قرار دهید و اگر دستگاه پکیج درست کار نکرد و دستگاه تان در حالت تابستانه با این مشکل روبرو شد ایراد در قسمت ترموستات خواهد بود.

در هر موردی در عملکرد دستگاه پکیج با مشکل روبرو شدید و اختلالاتی را درعملکردش مشاهده کردید با اطمینان با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار بکنید که حلال مشکلات شما خواهند بود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 9
 1. یدالله سبحانی 2 سال قبل

  سلام عالی بود ?

 2. رمضان میرزایی 2 سال قبل

  عرض ادب و احترام تکنسین مربوطه با 15 دقیقه تاخیر اومد خواستم اطلاع بدم

 3. محسن آزادی 2 سال قبل

  بازم درمورد این موضع مطلب بزارین

 4. مهدی مهدوی 2 سال قبل

  تعمیرکارتون فوق العاده حرفه ای بود خواستم ازتون تشکر کنم

 5. محسن بردبار 1 سال قبل

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 6. بهنام اصغری 1 سال قبل

  چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

 7. محمدجواد اسدی 1 سال قبل

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 8. رضا مقصودی 3 ماه قبل

  فیلتر پکیج مون رو باید عوض کنیم؟ بهترین فیلتر چیه؟

  1. دکتر آچار 3 ماه قبل

   عرض ادب و احترام فیلتر مغناطیسی بهترین فیلتر برای پکیج محسوب می شود، این فیلتر قدرت رسوب گیری بالایی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید