کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی


چرا خشک کن ماشین لباسشویی کار نمی کند؟

حتماً این اتفاق برای شما افتاده است که حجم زیادی لباس را برای شست و شو داخل ماشین لباسشویی انداخته باشید و بعد از اتمام کار لباس ها خشک نشده باشند که این اتفاق بسیار ناخوشایند است، اما دلیل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی چیست؟ خشک کن لباسشویی از مهم ترین قطعات لباسشویی می باشد.

در هنگامی که خشک کن ماشین لباسشویی به درستی نتواند لباس ها را خشک کند لباس ها خیس به دست افراد می رسد و کارشان زیاد می شود زیرا باید به این فکر باشند که لباس ها را چگونه خشک کنند، کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی بسیار آزار دهنده می باشد.

کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

در این مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم که دلیل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی چیست و راه حل های آن را بگوییم، برخی از دلایلی که موجب می شود خشک کن کار نکند به شرح زیر می باشد.

 • شکستگی بخشی از خشک کن ماشین لباسشویی

اگر قطعه ای از خشک کن بشکند و خراب شود دستگاه قدرت زیادی برای خشک کردن لباس ها ندارد، در هنگام کار نکردن خشک کن می توانید خشک کن را بررسی کنید تا مشکلی ایجاد نشده باشد و خشک کن دچار شکستگی نشده باشد، خشک کن با ولتاژ بالایی کار می کند و به دلیل گرمایی که دارد ممکن است قطعاتش دچار شکستگی شود.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر قسمتی از لباسشویی خراب باشد ممکن است خشک کن به درستی کار کند.

 • خرابی کلید خشک کن لباسشویی

بعضی اوقات وقتی خشک کن لباسشویی کار نمی کند می تواند دلیل جدی داشته باشد و گاهی اوقات هم می تواند مشکل ساده ای داشته باشد، هنگامی که کلید خشک کن از کار بیافتد از کار کردن صحیح دستگاه جلوگیری می کند.

کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
 • قطعی برق ماشین لباسشویی

هنگامی که جریان برق قطعی داشته باشد خشک کن به درستی کار نمی کند و در این مواقع ممکن است نوسانات برق وجود داشته باشد یا مشکل از پریز برق باشد یا… که باید برای تعمیر آن اقدام نمایید زیرا ممکن است مشکل جدی را به وجود بیاورد.

این اتفاق می تواند از ولتاژ ساختمان هم نیز باشد که در این صورت ولتاژ به طور دقیق به موتور نمی رسد و باعث نچرخیدن خشک کن لباسشویی می شود، سوختن ترانس برد هم از دلایل دیگر کار نکردن خشک ماشین لباسشویی می باشد.

 • درست نبودن تنظیمات لباسشویی

تنظیمات ماشین لباسشویی باید درست باشد، برای حل مشکل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی باید تنظیمات ماشین لباسشویی درست انجام شود.

تنظیمات لباسشویی باید به گونه ای تنظیم شود که لباس ها با توجه به آن شسته شوند یعنی درجه حرارت، زمان شست و شو، خشک کردن لباس ها و… دقیق و به درستی مشخص و تنظیم شود، اگر میخواهید لباس ها خشک شود باید آن را تنظیم کنید.

 • ایراد در فیوز حرارتی یا ترموستات لباسشویی

بعضی اوقات خرابی فیوز حرارتی و خوب کار نکردن ترموستات باعث می شود که خشک کن به خوبی کار نکند و ماشین لباسشویی دچار مشکل شود و به مشکل بزرگی بر خورد کند که برای حل آن باید از یک متخصص کمک بگیرید.

کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
 • ایراد در سوئیج درب ماشین لباسشویی

سوئیچ درب یکی از مهم ترین قطعه ها می باشد که هنگامی که خراب شود ماشین لباسشویی کار نمی کند و وقتی دستگاه کار نکند خشک کن هم شروع به کار نمی کند، در صورتی که سوئیچ درب خراب باشد باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

 • تخلیه نشدن آب لباسشویی

آب دستگاه تخلیه نشود باعث می شود که لباس ها خیس باشد و خشک نشود.

پمپ تخلیه:

هنگامی که پمپ معیوب، مسدود یا نیم سوز شده، تشخیص آن به کمک وسیله ای به نام مولتی متر و یا سر و صدای بسیار لباسشویی امکان پذیر است.

فیلتر تخلیه:

مسدود بودن فیلتر تخلیه سبب خشک نشدن لباس‌ها می‌شود.

شلنگ تخلیه:

امکان دارد شلنگ خم یا مسدود شده باشد، گاهی نیز پیش می آید که به درستی نصب نگردیده باشد، در صورت نیاز باید این شلنگ تعویض شود.

مشکلاتی که در رابطه با کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی گفته شد باید برای حل آن ها به یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی در تهران مراجعه کنید و آن برای تعمیر دستگاه خود کمک بخواهید.

کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

خرابی موتور و ترموستات ماشین لباسشویی

ایراد و خرابی در عملکرد موتور و ترموستات ماشین لباسشویی از دلایل اصلی کار نکردن خشک کن مطرح می شوند، اگر موتور ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شود عملکرد موتور دچار اختلال شده و خشک کن از کار می افتد، در صورتی که ترموستات خراب شود ضروری است که توسط تعمیرکاران ماهر و متخصص بررسی شود.

متخصصان دکتر آچار با دانشی که دارند و دوره های آموزشی پیشرفته ای که در این باره دیده اند به راحتی مشکل را پیدا می کنند و برای حل آن اقدام می نمایند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. علی اصغر صابری 2 سال قبل

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 2. غلام حمیدی 2 سال قبل

  کار را باید بسپاری به کاردون دقیقا مثال شماست تعمیرات را به شما دادم و بسیار راضی هستم

 3. جمشید شریعتی 2 سال قبل

  مطالب بی نظیر بود

 4. اکبر زندی 1 سال قبل

  دکتر آچار که دیگه جای تعریف نداره عالی

 5. مجتبی طباطبایی 1 سال قبل

  فکر نمیکردم نات اکتیو باشه که بود

 6. مجتبی صالحی 1 سال قبل

  aaaaliii bood

 7. اسماعیل حمیدی 1 سال قبل

  فکر نمیکردم بشه حضوری دستگاه را بیاریم برای تعمیر دیروز آوردم و همکارتون تعمیر کرد

 8. محسن بهشتی 1 سال قبل

  ایول ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید