روش ریست کردن ماشین لباسشویی

روش ریست کردن ماشین لباسشویی


ماشین لباسشویی یکی دیگر از لوازم خانگی می باشد که هر زمان با مشکل مواجه شوند کد خطا را به شما هشدار می دهند با نمایش این کدهای خطا به شما هشدار داده می شود که کدام قسمت از دستگاه مشکل دارد و راهنمای شما هست که برای رفع آن چه کاری لازم هست که به انجام برسانید، شاید با مشکل روش ریست کردن ماشین لباسشویی روبرو شده باشید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

برخی از این مشکلات با کمک کارشناسان تعمیرات تخصصی لباسشویی قابل حل است، برخی دیگر فقط در صورتی برطرف می گردد که ریست کردن دستگاه را انجام بدهید.

در دوره های قبل تر برای ریست کردن ماشین لباسشویی لازم بود آن را از برق بکشید و پس از چند دقیقه انتظار دوباره آن را به برق بزنید تا روشن شود و مشکل برطرف شود.

ولی امروزه در ماشین‌های لباسشویی های پیشرفته‌تر و جدید تنها با قطع کردن دستگاه و از برق کشیدن نمی توان ایراد را رفع نمود و حتماً باید عملیات ریست ماشین لباسشویی را انجام داد که می توانید برای آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.

روش ریست کردن ماشین لباسشویی
روش ریست کردن ماشین لباسشویی

روش ریست کردن ماشین لباسشویی

نحوه انجام ریست ماشین لباسشویی در مدل ها متفاوت می باشد در مدل ماشین لباسشویی که دکمه ریست ندارد، باید دستگاه را به صورت دستی ریست انجام دهید.

طبق دستورات دفترچه راهنما، دستگاه را برای مدت زمان مشخص شده خاموش نمایید که این مدت زمان بستگی به نوع و مدل ماشین لباسشویی بین 30 ثانیه تا یک دقیقه می تواند باشد، اگر ماشین لباسشویی شما مجهز به دکمه کنترلی می باشد، مطمئن شوید که در چرخش نهایی یعنی spin نباشد.

در صورتی که ماشین لباسشویی مجهز به دکمه های کنترلی است، حالتی غیر از چرخش یا خشک کردن را انتخاب کنید، بعد از این مورد اطمینان حاصل بشود که شیر ماشین لباسشویی باز است و دستگاه می تواند آب آن را تخلیه کند، سپس آن را وصل کرده و دکمه پاور را فشار دهید، ماشین لباسشویی شما باید بعد از این مرحله از فرآیند روشن شود.

انجام دادن عملیات ریست کردن در ماشین های مدل قدیمی بسیار راحت تر می باشد زیرا با کشیدن برق از دستگاه می توان این فرایند ریست را به راحتی به اجرا در آورد ولی در ماشین لباسشویی های جدید هر مدل و هر برند تقریباً نحوه ریست کردن و استفاده از دکمه ها ی آن با هم تفاوت دارد و باید آشنایی کامل با این موارد را داشته باشید.

بهتر است بدانید که اگر با انجام دادن ریست ماشین لباسشویی عیب آن را نتوانستید رفع نمایید باید از یک فرد متخصص مانن دکتر آچار کمک بگیرید تا این روند را به طور صحیحی به اجرا در بیاورد و مشکلی برای قسمت های دیگر به وجود نیاورد.

مشکلات سطحی با ریست کردن انجام و برطرف می گردد ولی در مواردی که مهم ترین قطعات مانند برد و موتور و… دچار آسیب دیدگی شده است با این روش ریست کردن نمی توان عیب را رفع نمود و باید قطعه معیوب شناسایی بشود تا مشکل حل بشود.

روش ریست کردن ماشین لباسشویی
روش ریست کردن ماشین لباسشویی

به نظر شما در چه زمانی لازم است که ماشین لباسشویی را ریست کرد؟

بیشتر ماشین‌های لباسشویی جدید مجهز به یک دکمه تنظیم مجدد هستند که می‌توانید بعد از نمایان شدن خطا در صفحه لباسشویی یا نقص در دستگاه، آن را فشار داده و مجدداً تنظیم کنید، راه اندازی مجدد سبب خواهد شد تنظیمات دستگاه به حالت پیش فرض برگشته بشود و خطا و ایرادات جزئی دستگاه از محو بشود.

در واقع ریست کردن دستگاه مشکل را در زمانی که مشکل بسیار حادی وجود نداشته باشد حل می کند، وگرنه در صورتی که یک قطعه اصلی صدمه دیده باشد این راهکار تنظیم مجدد نمی تواند مشکل جدی قطعات دستگاه را برطرف کند.

اگر با ریست کردن چندین بار ماشین لباسشویی که تاثیری در حل مشکل نداشته است، می توان متوجه شد که به احتمال زیاد یکی از قطعات داخل ماشین آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

گاهی اوقات وجود مواردی مانند یکنواخت نبودن وزن بار داخل مخزن شستشو، نوسانات برق و قطع برق در ساختمان علل بروز ایجاد خطا شود. در کل با انجام ریست کردن نمی توان معایب بزرگ را برطرف نمود.

روش ریست کردن ماشین لباسشویی
روش ریست کردن ماشین لباسشویی

ریست کردن ماشین لباسشویی بدون دکمه

در صورتی که ماشین لباسشویی تان دکمه ریست نداشته باشد، باید به صورتی دستی آن را ریست کنید.

 • ابتدا باید دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را مطالعه کرده و سپس برق دستگاه را به مدت زمان مشخص قطع کنید، مدتی زمانی که دستگاه خاموش بماند به مدل و نوع ماشین لباسشویی بستگی دارد که بین 30 ثانیه تا یک دقیقه است.
 • در صورتی که ماشین لباسشویی ما دستگیره کنترل دارد باید روی حالت final spin قرار ندهید.
 • در صورت وجود دکمه های کنترلی روی ماشین لباسشویی تان حالت خشک کن و یا spin قرار ندهید و دکمه های دیگر را انتخاب کنید.
 • بعد از انجام این کار ها مطمئن شوید که شیر آب ماشین لباسشویی باز باشد، تا دستگاه بتواند آبگیری را انجام دهد، سپس دستگاه را به برق وصل کنید و دکمه استارت آن را بزنید.
 • لباسشویی بعد از فرایند آبگیری باید روشن شود.
روش ریست کردن ماشین لباسشویی
روش ریست کردن ماشین لباسشویی

روش ریست کردن ماشین لباسشویی در منزل

دکتر آچار با در دسترس داشتن افراد آموزش دیده و فنی می تواند تمامی خدمات مرتبط به ماشین لباسشویی در هر برند و هر مدلی را برای شما در منزل ارائه بدهد.

اگر خدمات در منزل صورت بگیرد در وقت شما بسیار صرفه جویی خواهد شد و کار در مدت زمان کوتاه تری اجرا می شود، دکتر آچار با داشتن افراد کارشناس ماهر می تواند این خدمات در منزل را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما ارائه بدهد و آمادهٔ هر گونه خدمت رسانی می باشد.

روش ریست کردن ماشین لباسشویی در محل

امکان دارد که ماشین لباسشویی شما دارای یک مشکل بسیار کوچک باشد و با یک مشاوره و راهنمایی توسط کارشناسان برطرف گردد ولی اگر انجام نشد افراد متخصص دکتر آچار با در دست داشتن افراد متخصص و حرفه ایی فوراً در محل حاضر شده و امکانات تعمیر را در اختیار شما قرار می دهند و ممکن است با یک ریست ساده بتوان عیب ماشین لباسشویی شما برطرف گردد.

روش ریست کردن ماشین لباسشویی
روش ریست کردن ماشین لباسشویی

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی

در تعمیر ماشین لباسشویی باید قطعه صدمه دیده شناسایی شود و در صورت تعمیر هزینهٔ کمتری را متقبل خواهید شد ولی در صورتی که این قطعه معیوب را نمی توان تعمیر کرد باید اقدام به تعویض نمود.

ولی اگر از قطعات اورجینال استفاده گردد باز در مبلغ هزینه ها تاثیر دارد بنابراین هزینه های دریافتی افراد تعمیر کار با توجه به این مواردی که بیان شد محاسبه می گردد و بستگی به خدماتی دارد که برای شما فراهم می شود.

 سخن پایانی

اگر می خواهید روش ریست کردن ماشین لباسشویی را بدانید بهتر است با خواندن مطالب بالا با ما همراه باشید و اطلاعات لازم را دراین زمینه دریافت نمایید.

ممکن است برخی از مشکلات ماشین لباسشویی با انجام ریست دستگاه برطرف گردد که شما باید اطلاع داشته باشید در غیر این صورت باید از افراد متخصص دکتر آچار برای انجام ریست ماشین لباسشویی درخواست کمک کنید، فقط کافی است با یکی از شمارهٔ این گروه تماس حاصل نمایید و از خدماتش بهرهٔ لازم را ببرید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در تمام برندها روی لینک روبرو کلیک کنید : https://drachar.com/washing-machine-repair

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. سجاد رضوانی 2 هفته قبل

  از اینکه تعمیرکاراتون متخصص و آدم حسابین میشه فهمید همه چی درجه یکه

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 2. محمدتقی حاتمی 1 هفته قبل

  اگر درب ماکروفر به دلیل خرابی میکروسوئیچ بسته نشه هزینه تعویض میکروسوئیچ درب چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید