تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی

تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی


ماشین لباسشویی یکی دیگر از لوازم برقی است که در برندهای متفاوتی وجود دارد و امکان دارد که در حین کار کردن با این دستگاه با موانعی روبرو بشوید، در متن تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی توضیحاتی را در مورد عیب یابی و خرابی ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی می دهیم تا در صورت بروز هر گونه مشکل با کارشناسان متخصص دکتر آچار که انواع خدمات تعمیرات لباسشویی و نصب این دستگاه را انجام می دهند و مشکل گشای کار شما خواهند بود.

احتمال دارد که در حین کار کردن با این دستگاه با مشکلات آبگیری نکردن، تخلیه نکردن آب در زمان شستشو ی لباس ها، خراب شدن پمپ تخلیه، خاموش شدن و یا روشن نشدن و… مواجه بشوید که بهتر است در صورتی کاردان نیستید و اطلاعاتی در زمینهٔ تعمیرات را ندارید دست به کار نشوید و کار را به دست افراد حرفه ایی و ماهر بسپارید.

تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی
تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی

تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی

دلایل مختلفی برای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی وجود دارد که در زیر به ارائه و توضیح هر یک می پردازیم:

یکی از علل می تواند دو شاخه ماشین لباسشویی باشد، گاهی اوقات احتمال دارد که به دلیل بار زیاد جریان الکتریکی، اتصالات دو پریز برق ذوب شود یا قطع شود.

یا دستگاه محافظی که استفاده می کنید معیوب است. بنابراین این موارد سبب می شود همیشه اتصالات ورودی برق و دو شاخه را بررسی کنید.

مورد دیگری که سبب بروز این ایراد خواهد شد، قطعه خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی است، به غیر از دو شاخه برق ماشین لباسشویی، قطعه خازن پارازیت گیر این دستگاه برقی را نیز باید بررسی کنید.

که در انتهای سیم ورودی برق به عنوان خازن صداگیر تعبیه شده است، این قطعه احتمالش این است که در اثر برق زیادی صدمه ببیند و یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی است.

مورد دیگر کلید روشن/خاموش ماشین لباسشویی می باشد که نوسانات الکتریکی بسیار موثر و چشمگیربر روی قطعات ماشین لباسشویی دارد به عنوان نمونه آن نوسانات الکتریکی می تواند باعث از کار افتادن یا شکستن صفحات کلید برق این وسیله الکتریکی و ماشین لباسشویی شود، در حین کار خاموش می شود.

تعمیر قطعات تایمر و هیدرواستات ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی

قطعهٔ تایمر در ماشین لباسشویی آزمایش موظف به کنترل همهٔ عملکردهای ماشین لباسشویی است، سیم های زیادی به تایمر وصل هست و مدل های مختلف تایمر مکانیزم داخلی پیچیده ای دارند.

درون قطعهٔ تایمر شفتی وجود دارد که با چرخاندن و خاموش و روشن کردن کلیدهای مخصوص راه اندازی موتور، پمپ و شیر برقی را می تواند تحت کنترل داشته باشد.

این چرخش اسپیندل توسط یک موتور تایمر قابل اجرا ست، هنگامی که ماشین لباسشویی روشن شود، قطعهٔ موتور تایمر با سرعت خاصی آغاز به دور زدن می کند، همین قطعهٔ موتور نیز به واسطهٔ قطعه تایمر کنترل شده، قطعهٔ تایمر شستشوی آزمایشی احتمال دارد که برای مدت زمان زیادی کارایی داشته باشد.

برای انجام دادن تست قطعهٔ تایمر، بهتر است که همهٔ ترمینال های ورودی و خروجی آن را با یک مولتی متر در موقعیت های مختلف روی شفت تست کنید، موتور تایمر در برخی مدل ها از تایمر جدا شده اما در برخی مدل ها بخشی از ساختار اصلی تایمر است.

برطرف کردن این مشکل قطعهٔ تایمر بدون کارشناسی تقریبا محال می باشد،، در صورتی اطمینان حاصل شده که مشکل کار نکردن ماشین لباسشویی به دلیل تایمر است با کارشناس نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دکتر آچار تماس بگیرید.

مورد بعدی که احتمال دارد که ماشین لباسشویی آزمایش شما با آن روبرو بشود، قطعهٔ کنترل کننده سطح آب یا همان قطعهٔ هیدرواستات می باشد که وظیفهٔ سطح آب ماشین لباسشویی توسط کنترل کننده سطح آب کنترل می شود.

قطعهٔ میکروسوئیچ که کارایی آن به این گونه می باشد که کنترل کننده سطح از یک طرف شیر برقی و از طرف دیگر وقتی آب به حد مناسب رسید تایمر را وصل می کند.

در مواقعی که آب به حد تناسب رسید ولیکن قطعهٔ تایمر روشن نشد، پیدایش این ایراد باید مربوط به میکرو سوئیچ باشد، ابتدا بگذارید ماشین لباسشویی تخلیه شود و شیر برقی را ببندید سپس میکروسوئیچ را با مولتی متر چک کنید.

برای این کار دستگاه را از برق بیرون آورده و خاموش نموده و سیم های کنترل سطح آب را جدا کرده و تست را انجام دهید.

گاهی اوقات با گرفتگی لوله تخلیه ماشین لباسشویی مواجه می شوید، لوله تخلیه به طور معمول در مسیر فاضلاب پشت ماشین لباسشویی آزمایشی یا زیر سینک ظرفشویی نصب می شود، انسداد در فاضلاب مانع از تخلیه ماشین لباسشویی می شود.

معیوب شدن قطعهٔ پمپ تخلیه آب برای ماشین لباسشویی مشکل دیگری است، می دانید که قطعهٔ پمپ تخلیه، در فرایند تخلیه آب لباسشویی دست دارد، در برخی موارد مشاهده می شد که اجسام و رسوبات از فیلتر آب تخلیه رد شده و وارد قطعهٔ پمپ شده و سبب شکستگی پرهٔ پمپ و صدمه ایی عمیق به پمپ تخلیه می شود و یا اینکه در مواقع دیگر قطعهٔ پمپ به دلیل فعالیت بیش از حد و فرسودگی از کار می افتد.

در ماشین لباسشویی فرایند تخلیه انجام نمی شود، در چنین مواردی پمپ تخلیه باید توسط تعمیرکار ان دکتر آچارتعویض شود.

برای کار کردن با ماشین لباسشویی باید معنای کلمات را دانست و به کارایی برنامه های شستشو کاملاً مسلط بوده  تا به راحتی با عملکردهای این دستگاه کنار آمده و کیفیت و کارایی آن را افزایش بدهید و صدمه ایی به آن وارد نکنید.

تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی
تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی

تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی در محل

با وجود شعبات مختلف دکتر آچار در منطقه و محل های مختلف تهران هر زمان که ماشین لباسشویی آزمایش شما خراب بشود به راحتی تکنسین های تعمیر کار در دسترس خواهند بود.

با اطلاع رسانی شما در محل حاضر خواهند شد و پس از بازبینی دستگاه و عیب یابی آن مشکل را یافته و به دنبال رفع آن هستند و یک بازدهی کم زمانی در محل ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی شما را تعمیر می کنند.

تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی در منزل

اگر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی شما خراب شدن است اصلاً نگران تعمیر کار و انتقال دادن این دستگاه به تعمیر گاه نباشید زیرا دکتر آچار با یک تماس شما فوراً در منزل تان حضور پیدا کرده و در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

هزینهٔ تعمیر ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی

هر زمان که دستگاه ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی شما با مشکلی روبرو بشود بعد از حضورتعمیر کاران وارد بحث قیمت تعمیرات خواهید شد بهتر است بدانید که هزینهٔ تعمیرات بستگی به قطعه ایی که خراب شده دارد.

احتمال دارد که صدمه ایی که این قطعهٔ معیوب دیده را بتوان با تعمیرات برطرف نمود که این خودش می تواند در هزینه های شما و پرداختی تعمیرات تاثیر گذار باشد.

ولی در مواقعی که قطعه ایی با تعمیرات درست نمی شود باید قطعهٔ جدید را جایگزین قطعهٔ صدمه دیده کرد، بنابراین هزینه متفاوت خواهد بود و همچنین باید هزینهٔ ایاب و ذهاب افراد تعمیر کار را هم در نظر بگیرید که همه این موارد جمعاً هزینهٔ پرداختی شما خواهد بود.

 سخن پایانی

با حضور تکنسین های با تجربهٔ دکتر آچار و آنتایم بودن آنها در وقت حضورشان در محل و انجام دادن تعمیرات با کیفیت دیگر نگران خرابی ماشین لباسشویی آزمایش قدیمی خود نباشید زیرا با یک تماس می توانید مشکل را به راحتی برطرف نمایید و تعمیرات با کیفیت را با ضمانت به شما تحویل بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. نیکو محبی 2 ماه قبل

  لباسشویی 7 کیلویی دوو دارم برای چهارده سال پیش یه مدته که روشن نمیشه، راستش خرید لباسشویی برام سخته، امکان تعمیر این لباسشویی وجود داره یا نه؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام دستگاه تون باید بررسی و عیب یابی بشه تا در صورت امکان تعمیر شود، لطفا برای بازدید و عیب یابی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

 2. بهرام قنبری 2 هفته قبل

  بخش وبلاگ تون خیلی جالبه

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید