دلایل روشن نشدن فن پکیج

دلایل روشن نشدن فن پکیج


دلایل روشن نشدن فن پکیج چیست؟

دستگاه پکیج از لوازم مهم و پر اهمیتی است که در منازل امروزی است، در برندهای متفاوتی وجود دارد و با کیفیت های متفاوت ولی باز هم در اثر گذشت طول زمان و استفاده های مکرر احتمال دارد که دچار مشکلاتی بشود که نیازمند تعمیرات پکیج در محل بشود.

دکتر آچار می تواند تمامی مشکلات پیش آمده برای دستگاه پکیج تان را به راحتی در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نماید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

علت روشن نشدن فن دستگاه پکیج چیست؟

هرگاه دستگاه پکیج تان با این ایراد نمایان شد ممکن است که به راحتی ای ایراد قابل تشخیص نباشد، باید تمامی موارد را مورد بررسی قرار دهید تا علت اصلی را تشخیص دهید.

احتمال دارد که قطعه ی فن دستگاه پکیج تان سوخته باشد ولی این نمی تواند تنها مشکل باشد، دلایل دیگری هم می تواند در پیدایش این ایراد دخالت داشته باشد.

بهتر است با انجام تست هایی مشکل اصلی را بهتر تشخیص دهید.

البته این کار نیازمند تبحر خاصی است که در توان شما ممکن است نباشد و باید از تعمیرکاران حرفه ایی کمک بگیرید.

دلایل روشن نشدن فن پکیج
دلایل روشن نشدن فن پکیج

تست کردن قطعه ی فن دستگاه پکیج

یکی از راه هایی که می توان قطعه ی فن را مورد بررسی قرار داد عملکرد فنی دستگاه پکیج است، در زمانی که شعله ی دستگاه پکیج روشن بشود.

قطعه ی فن موظف است که حرارت و گاز تولید شده را از دستگاه پکیج تان خارج کند و تبادل هوای تمیز و تازه را با هوای تولید شده ی قبل را انجام بدهد.

ولی اگر قطعه ی فن دستگاه پکیج از کار افتاده باشد و یا اینکه به درستی نتواند وظیفه ی خود را انجام بدهد، دستگاه پکیج اجازه ی روشن شدن را نخواهد داد.

اگر فن دستگاه همچنان روشن نشود باید علت را چک کرد و احتمال دارد که دچار مشکل شده باشد.

در این زمان است که شما احتیاج به یک وسیله ایی به نام آوومتر دارید تا بتوانید از صحت فن دستگاه اطمینان پیدا کنید.

یکی از موارد سوختن قطعه ی رله فن برد الکترونیکی دستگاه پکیج می تواند دلیلی برای از کار افتادن قطعه ی فن دستگاه باشد که با بررسی توسط کارشناسان ماهر می توان علت را پیدا کرد.

نامتناسب بودن سرعت و دور فن دستگاه پکیج

در بعضی از اوقات دستگاه پکیج تان آب گرم را تولید نکرده و در جریان نخواهد بود، در این زمان است که باز هم باید به سراغ قطعه ی فن رفت، زیرا مناسب نبودن سرعت و دور فن دستگاه پکیج تان می تواند در پیدایش این ایراد سهیم باشد.

دلایل روشن نشدن فن پکیج
دلایل روشن نشدن فن پکیج

یک راه دیگر برای تست کردن عملکرد قطعه ی فن دستگاه شنیده شدن صداهایی که در زمان کار کردن دستگاه پکیج به وجود آمده و اگر قطعه ی فن در دستگاه پکیج کار نکند و به درستی عمل نکند و به دلیل نداشتن انرژی در خروج دوده و گاز در حین کار کردن صداهای بسیار زیادی را تولید می کند.

خراب شدن و پیدایش ایراد در قطعه ی فن و پرشر هوا

عملکرد قطعه ی فن و پرشر هوا در دستگاه پکیج چک کردن عملکرد سریع این قطعه می باشد و در مواقعی که این قطعه و سنسور دستگاه خوب عمل نکند.

بر روی دستگاه پکیج تان احتمال دارد کدهای خطا نمایش داده بشود، اگر این قطعه با مشکل روبرو بشود نیازمند تکنسین های با تجربه خواهد بود تا در اسرع وقت علت را جویا بشوند.

گیر کردن قطعه ی فن در دستگاه پکیج

در زمان کار کردن دستگاه پکیج تان احتمال دارد که قطعه ی فن در اثر گیر کردن نتواند کارایی لازم را داشته باشد، عدم عملکرد درست و به جای قطعه ی فن در دستگاه پکیج تان نشانه ی مشکلی در عملکردش می باشد.

اگر پمپ آب که در جریان گردش آب گرم و افت فشار کار می کند ولی قطعه ی فن اصلاً حرکتی ندارد که باید این قطعه را چک کرد.

گاهی اتفاق افتاده که قطعه ی فن به دلیل گرد و خاک و وجود کثیفی کار نکرده و دستگاه پکیج تان با کدهای خطا بر روی دستگاه هشدار داده است، در این زمان بهترین کار انجام تمیز کاری دستگاه پکیج تان می باشد.

در دستگاه های پکیج با برند بوتان می توان با شستشوی قطعه ی فن این ایراد را برطرف کرد، البته این شستشو را می توان با آب یا اسپری های تمیز کننده که عمل شستشو را انجام می دهد این کار را انجام داد ولی انجام این عملیات بهتر است توسط متخصصین صورت بگیرد.

با بررسی کردن لوله های داخلی و تمیز کردن آنها می توان این ایراد را برطرف نمود.

اگر می خواهید که با این قبیل مشکلات و خرابی ها در دستگاه پکیج تان روبرو نشوید توصیه می شود که سرویس های دوره ایی را در زمان مقرر برای دستگاه پکیج تان انجام بدهید.

با وجود کادر فعال و با تجربه ی دکتر آچار دیگر نگران خراب شدن دستگاه پکیج خود نباشید و کار تعمیرات را به دست این گروه بسپارید.

امیدواریم مقاله دلایل روشن نشدن فن پکیج برایتان مفید بوده باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 11
 1. سیدحسین نیشابوری 2 سال قبل

  از نمایندگی اصلی کارتون درست تره به خدا هر موقع زنگ زدیم کمتر از یک ساعت تعمیرکارتون اومده نمایندگی 4 روز الاف میکنن آدمو

 2. عبدالله طباطبائی 2 سال قبل

  با خوندن همین مطلب مشکلم حل شد

 3. مرتضی مستوفی 2 سال قبل

  با اجازتون بازنشر شد

 4. علی رضا ایرانی 2 سال قبل

  عالی و پیشنهاد میشه

 5. عباسعلی سلطانی 1 سال قبل

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 6. بهرام هامون 1 سال قبل

  حرف نداشت??

 7. جمشید غفاری 1 سال قبل

  تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی میخواید فقط دکتر آچار به خدا ازشون راضی بودم گفتم به همه اینجا بگم به جای دیگه تعمیرات ندید که دستگاهتون و پولتون به باد میره

 8. غلام بهشتی 1 سال قبل

  مشاورینتون قابل اعتمادن؟

 9. غلام کلانتری 1 سال قبل

  عرض ادب و احترام تکنسین مربوطه با 15 دقیقه تاخیر اومد خواستم اطلاع بدم

 10. میثم طالبی 1 سال قبل

  بابا ایولا دارید طرف اومده میگه تمام قطعات باید عوض بشه و 2 تومان فاکتور قطعه داده همکار شما اومد گفت قطعات قابل تعمیر هست و با 650 تومان همرو درست کرد و از روز اولش هم بهتر کار میکنه

 11. امیر کربلای 11 ماه قبل

  سلام دستمریزاد ای کاش اکثر دوستان نمایندگی هم صداقت شما رو داشتن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید