هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر است

هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر است


مشکلات زیادی در زمینه هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر وجود دارد که موجب بحث و ایجاد مشکل بین مستجر و مالک می شود، بهتر است جهت تعیین درستی هر یک از طرفین از نظر قانونی این مشکل را مورد بررسی قرار دهند، چرا که قانون دبه هر دو طرفین حق می دهد.

میخواهیم در مقاله هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر است ؟ را مورد بررسی قرار بدهیم با ما همراه باشید.

هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر است؟

دستگاه پکیج شما از هر برندی که باشد و با هر کیفیتی که باشد باز هم ممکن است که در زمان استفاده کردن از این دستگاه و البته با گذشت زمان و استفاده های مکرر دچار مشکلاتی بشوند.

البته در زمان های قبل وسیله ی گرمایشی در منازل با بخاری تامین می شد و آب گرم مصرفی را با آبگرمکن تامین می کردند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با دکترآچار

ولی امروزه با پیشرفت هایی که وجود دارد دستگاه های مدرن تری به بازارها آمده که دستگاه پکیج نام دارد که هم آب گرم مصرفی و هم گرمایش خانه را بر عهده دارد ولی باز هم این وسایل احتمال دارد که دچار خرابی بشوند که در برندهای متفاوتی در بازارها موجود می باشد.

ممکن است که در منزلی که شما زندگی می کنید متعلق به شما باشد و یا اینکه مستاجر آن خانه باشید و در طول زمان که از دستگاه پکیج تان استفاده می کنید با مشکلاتی روبرو بشوید.

ولی این را می خواهیم بدانیم در صورتی که شما مستاجر آن خانه باشید هر زمان که دستگاه پکیج تان با مشکل روبرو می شود پرداخت هزینه ی تعمیرات پکیج بر عهده ی مالک می باشد یا مستاجر؟

البته امروز که دستگاه های پکیج جایگزین موتورخانه ها شده اند در زمان خراب شدن هم از هزینه های کمتری بر خوردار می باشند.

هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر
هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر

هزینه تعمیر پکیج و سرویس آن در زمان اجاره

در زمان اجاره کردن منازل معمولاً به همراه امکانات و وسایل مصرفی در اختیار مستاجر قرار می گیرد، در این زمان در قرار داد ذکر می شود که تمامی وسایل سالم تحویل افراد گشته، بعضی از اوقات افراد تصور دارند که هر گونه مشکلی برای تعمیرات و یا ملک به وجود بیاید.

مستاجر ها معتقد هستند که چون مالک اجاره دریافت می کند باید تمامی هزینه ها را پرداخت کند و از طرف دیگر مالک حس می کند که چون مستاجر در خانه زندگی کرده و از وسایل استفاده می کند در صورت خراب شدنش باید مستاجر پرداخت بکند.

اگر بخواهیم  منصفانه به این قضیه نگاه کنیم هر دو تا حدودی حق دارند و نمی توان تقبل هزینه های خرابی را بر عهده ی یک نفر قرار داد ولی با توجه به قوانین موجود، اگر هزینه ایی برای تعمیرات ملک اجاره داده به وجود بیاید.

این هزینه را به دو قسمت تقسیم کرده است که شامل هزینه های جزیی و یا تعمیرات کلی می باشد.

در پرداخت هزینه های جزیی و فرعی فرد مستاجر موظف به پرداخت آن می باشد ولی در پرداخت هزینه های کلی و اساسی برای ساختمان  فرد مالک موظف خواهد بود.

مجزا کردن این هزینه های کلی و جزیی تابع عرف می باشد به طور مثال  پرداخت هزینه های مربوط به سرویس کاری سالیانه ی دستگاه پکیج که مصرفی است را فرد مستاجر موظف می باشد ولی دیگر هزینه های مربوط با موارد جدی تر را فرد مالک موظف خواهد بود.

در مواقعی که فرد مستاجر در زمان تحویل خانه و عقد قرار داد باید از سالم بودن دستگاه پکیج و تمام متعلقات آن اطمینان پیدا کند تا در طول استفاده از این دستگاه و خراب شدنش و پرداخت هزینه ها ی تعمیرات با مالک به مشکل بر نخورد.

به عنوان مثال دستگاه های پکیج باید سرویس دوره ایی آن را به موقع انجام داد تا طول عمر بیشتری داشته باشند و همچنین از بروز خسارت های احتمالی و متقبل شدن به پرداخت هزینه های اضافی در آینده جلوگیری به عمل آورد.

عمل سرویس باید سالانه انجام بشود و در صورتی که نیازمند رسوب زدایی است باید انجام بشود.

هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر
هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر

هنگام خرابی پکیج باید چکار کرد؟

در زمان خراب شدن دستگاه پکیج باید موارد خرابی را مورد بررسی قرار داد که جز کدام دسته از تعمیرات خواهد بود تعمیرات جزیی است یا اساسی، که با توجه به آن مشخص بشود که کدام یک باید پرداخت کنند.

در هنگام تحویل دستگاه پکیج به مستاجر از موارد مهم می باشد که اگر دستگاه پکیج سالم به مستاجر تحویل داده بشود و نیاز پیدا کردن تعمیرات دستگاه پکیج به علت کوتاهی کردن مستاجر باشد در این زمان باید هزینه ی تعمیرات دستگاه پکیج را مستاجر پرداخت بکند.

یا اینکه اگر به علت عدم انجام سرویس های سالانه دستگاه پکیج خراب شده باشد باز هم تعمیرات بر عهده ی مستاجر خواهد بود، ولی به طور کلی هزینه ی تاسیسات ساختمان بر عهده ی مالک است و دستگاه پکیج هم جز تاسیسات ساختمانی به حساب می آید و در صورت خراب شدن قطعه ایی از آن بر عهده ی مالک خواهد بود.

بهترین کار این است که در زمان عقد قرار داد با هم برای انجام تعمیرات دستگاه پکیج به تفاهم برسند، در قرار داد ذکر کنند که هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر است؟ تا در آینده برایشان مشکل پیش نیاید.

در صورتی که هزینه ی تعمیرات دستگاه پکیج با مالک باشد و او از این کار سر باز بزند، مستاجر می تواند به مراجعه به شورای حل اختلاف و شکایت از مالک مشکل را حل کند.

اگر باز هم با نپرداختن مالک روبرو شد، مستاجر می تواند هزینه ها را خودش پرداخت کند و سپس با اطلاع دادگاه و نظارتش از اجاره بها کم کند که در این زمان مستاجر می تواند با حکم دادگاه قرار داد را باطل نماید و فسخ بشود.

گروه تعمیر کاران و متخصصین دکتر آچار آماده ی ارائه ی هر گونه خدمات برای عیب یابی و برطرف کردن عیوب دستگاه پکیج تان در خدمت هستند.

امیدواریم که این مقاله هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر است؟ مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر
هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر

نکاتی در ارتباط با هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر

برای جلوگیری از ایجاد مشکل بهتر است در همان ابتدای نوشتن اجاره نامه قید کنید، یعنی نوشته شود که در صورت خرابی پکیج چه کسی باید هزینه را پرداخت کند.

بهتر است قبل اجاره خانه و تحویل خانه قرار داد عقد شود و به صورت حضوری از ساختمان دیدن کنید و وضعیت پکیج را چک کنید تا از سالم بودن  آن مطمئن شوید.

بعد آن نیز اگر پکیج دچار خرابی شد و یا مشکلی پیش آمد با مالک مطرح کنید و در قرارداد قید کنید تا در آینده به همچین مشکلی بر نخورید.

هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر
هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر

نتیجه گیری برای هزینه تعمیر پکیج با مالک یا مستاجر

دکتر آچار یکی از فعال ترین مجموعه ها در زمینه تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیر پکیج، کولر گازی، یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، انواع جاروبرقی و… می باشد، این مجموعه با استفاده از بهترین لوازم جانبی و دانش بالای تعمیرکاران در زمینه سرویس و تعمیر لوازم خانگی در این زمینه به شما خدمات رسانی می کند.

کلیه خدمات تعمیر پکیج توسط تکنسین های دکتر آچار در محل و منزل انجام شده و دارای گارانتی 12 ماهه است که به صورت کتبی و پس از تعمیرات تقدیم مشتریان گرامی می شود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. ممدشون 2 سال قبل

  خیلی خوب بود

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 2 سال قبل

   خداروشکر که مفید بوده

 2. منصور یوسفی 2 سال قبل

  چرا اینقد زیاد؟

 3. بهنام کیان 2 سال قبل

  کار را باید بسپاری به کاردون دقیقا مثال شماست تعمیرات را به شما دادم و بسیار راضی هستم

 4. حمید صدر 2 سال قبل

  بعد از 7 ماه مجدد برای دستگاهم مشکل پیش اومد و با گارانتی که دریافت کرده بودم رایگان مشکلم را حل کردن واقعا ممنونم باورم نمیشد شرکتی واقعا گارانتی تعمیرات بده

 5. مهدی شفیعی 2 سال قبل

  به دلیل نوسان برق لوازم خانگیمون سوخته بود همکارتون تعمیرات انجام داد خواستم تشکر کنم

 6. علی رضا ذولفقاری 2 سال قبل

  Awli bood

 7. حمیدرضا نیشابوری 1 سال قبل

  شماره تماستون برای خرید تلفنی چنده

 8. جعفر قاضی 1 سال قبل

  بی نظیر فوق العاده

 9. اصغر داوودی 1 سال قبل

  مهندس جان عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید