تعمیر کولر گازی ال جی در کرج

تعمیر کولر گازی ال جی در کرج


به کار گرفتن کولر گازی این روزها بسیار شایع می باشد وجود این کولرها با معایب کولرهای آبی دیگر روبرو نخواهید شد و در زمان نیازمند بودن به تعمیرکاران تعمیر کولر گازی می توانید به تکنسین های دکتر آچار تعمیر کولر گازی ال جی در کرج مراجعه کنید.

 کولرگازی ها بسیار متنوع هستند و قیمت ها نیز بسیار مختلف است قیمت های نمونه های خارجی آنها مانند قبل بسیار گرانتر از نمونه های داخلی هستند.

 کولرهای گازی از برندهای سامسونگ، ال جی، ایران رادیاتور و … در بازارها موجود می باشد که در حالت کنونی از بهترین برندهای کولرهای گازی با طول عمر مفید و کیفیت بسیار خوب هستند کولر گازی جز مورد مصرف برق و آب که بسیار کم خواهد بود از مزیت های دیگری هم بر خوردار می باشد.

 کولرهای گازی محیطی کاملاً آرام با هوای بسیار راحت و تهویه شده بدون روبرو شدن با هر سر و صدایی برای شما محیط را مهیا می کند.

 بعضی از مدل های کولر گازی مجهز به فیلترهای ضد حساسیت هستند و برای افرادی که در تنفس مشکل دارند جایگزین خیلی خوبی است بعضی دیگر مدل های کولر گازی سامسونگ جز تهویه مطبوع، قابلیت تصفیه را هم دارند.

 استفاده ازاین مدل ها برای کسانی که در شهرهای صنعتی و آلوده ای مانند تهران ساکن هستند بسیار عالی است. کولرهای گازی ال جی توانایی خیلی زیاد در تولید هوای خنک و گرم در محیط خانه دارند و به همین دلیل انتخاب بسیار مناسبی هستند.

تعمیر کولر گازی ال جی در کرج
تعمیر کولر گازی ال جی در کرج

تعمیر کولر گازی ال جی در کرج

کولرهای گازی ال جی دارای یک سری مشکلات در حین کار هستند که بهتر است با این موارد بیشتر آشنا بشوید تا راحت تر بتوانید با آن برخورد کنید و هر گونه اقدامی که نیاز است را انجام بدهید:

 • زمانی که برق در بدنه کولر گازی ال جی وجود دارد

احتمالاً برای شما اتفاق افتاده است که هنگام لمس بدنه دستگاه حس کرده اید که بدنه برق دارد با مشاهدهٔ این ایراد می توانید علت را جویا بشوید که ناشی از سیم های در معرض کانکتور برق و اتصال آنها به بدنه دستگاه، خرابی کنتاکت هایی باشد که جریان سوئیچ و اتصال به بدنه را وصل می کند، خرابی کنتاکت هایی که جریان برق را به هم وصل می کنند ترموستات و اتصال به بدنه، نشتی برق از کویل های کمپرسور که به وجود آمده است.

 •  وقتی که دمای واقعی اتاق با دمای تنظیم شده در کولر گازی ال جی مطابقت ندارد

گاهی اوقات احتمال دارد که دمایی که روی صفحه دستگاه مشاهده می شود، منظور این که دمایی که شما تنظیم کرده اید، با دمای واقعی محیط مطابقت نداشته باشد به عنوان مثال، درجه ایی که شما تنظیم کرده اید امکان دارد 30 باشد، ولی دمای اتاق در واقع 17 باشد علل بروز این ایراد ناشی از معیوب شدن ترمیستور و یا صدمه دیدن برد الکترونیک می تواند باشد.

 •  وقتی که کولر گازی ال جی روشن نمی شود

هر زمان که با روشن نشدن کولر گازی مواجه می شوید یا چراغ‌های دستگاه یا صفحه نمایش کولر گازی ال جی به طور کلی روشن نمی‌شود، بهتر است که مواردی مانند قطعی برق در پریز برق، قطعی برق در ساختمان، صدمه دیدن برد دستگاه الکترونیکی وجود داشته باشد.

برد، آسیب دیدن دو شاخه برق دستگاه، صدمه دیدن کابل برق دستگاه، معیوب شدن سیم کشی بین یونیت داخلی و یونیت خارجی، ایراد در فیوز حرارتی و…. که باید توسط متخصصین دکتر آچار بررسی بشود.

نحوه عیب یابی برد کولر گازی ال جی در کرج

بهتر است توسط کارشناسان دکتر آچار برد دستگاه را بررسی کرد در کولر گازی ال جی حساس ترین و مهم ترین قطعات می تواند برد باشد که در این قسمت قصد داریم راه حلی برای رفع ایرادات برد کولر گازی به شما ارائه دهیم تا در صورت بروز خرابی بتوانید عیب یابی و تعمیر کنید.

معیوب شدن رله اصلی در کولر گازی ال جی

 رله یک کلید الکترومکانیکی در قسمت برد کولر گازی است که متشکل شده از چندین کنتاکت و بوبین که در مواقع آسیب دیدن رله، این امر بر عملکرد کمپرسور و فن کولر به طور مستقیم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت در زمان انجام شدن تعمیر برد کولر گازی رله را از روی برد جدا کرده و سپس با آمپرمتر تست کنید وقتی که مشاهده کردید که عیبی نیست قطعات دیگری را چک کنید.

سوختن قطعهٔ آی سی در کولر گازی ال جی

هر زمان که ایراد در کولر گازی شما به دلیل رله آن نیست، برای تشخیص ایراد برد کولر گازی باید آی سی ULN2003 را چک شود تا اطمینان حاصل بشود که مشکل در برد است یا خیر زمانی که مطلع شدید که مشکل از کمپرسور است می توانید آی سی را تعویض کنید.

تعمیر کولر گازی ال جی در کرج
تعمیر کولر گازی ال جی در کرج

 رگولاتور ترانسفورماتور کولر گازی ال جی

از قطعات که بر روی برد قرار دارد می توان ترانس و رگولاتور را نام برد که عملکردش به این گونه است که ورودی برق دستگاه را از 220 ولت به 12 یا 24 ولت تبدیل می کند هر وقت که این جا را نگاه کنید و دیدید که سوخته است، می توانید به آرامی آن را با اتو لحیم کاری جدا کرده و سپس با یک ترانسفورماتور جدید جایگزین کنید و به درستی به برد لحیم کنید.

تعمیر کولر گازی ال جی در کرج در منزل

هر زمان که قطعه ایی از دستگاه کولر گازی ال جی مشکل روبرو می شود نگران انتقال دادن این دستگاه به سمت تعمیرگاه نباشید و به راحتی می توانید هم در وقت و هم در هزینه های انتقال دادن صرفه جویی بکنید و در همان منزل خود در کرج هر گونه اقدامی را برای اجرای تعمیرات قطعات کولر گازی ال جی در کنار تکنسین های دکتر آچار دریافت کنید.

 تعمیر کولر گازی ال جی در کرج در محل

با ساکن بودن شما در شهر کرج می توانید در زمان خراب شدن کولر گازی ا ل جی از خدمات تعمیرات در محل استفاده بکنید زیرا کارشناسان دکتر آچار فوراً با یک تماس شما در محل خدمات تعمیر را برای شما مهیا می کنند.

هزینه تعمیر کولر گازی ال جی در کرج

هزینه عیب یابی و تعمیر ات قطعهٔ برد کولر گازی ال جی با در نظر داشتن ایراد کولر گازی ال جی شما مشخص می گردد مانند، اگر برد به طور کلی نیاز به تعویض داشته باشد، هزینه آن به اندازه تعویض خازن یا مادون قرمز نیست.

به دلیل نوسانات قیمت، هزینه عیب یابی و تعمیر ات برد کولر گازی ال جی را بررسی کنید آگاه باشید که هزینه قطعاتی که برای شما با قطعهٔ جدید جایگزین شده جدا از هزینه عیب یابی و تعمیر ات برد کولر گازی محاسبه می شود هزینه عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی پس از تعمیر مشخص می شود، زیرا تا وقتی که بررسی کردن انجام نشود مشکل برد مشخص نیست و نمی توان هزینه دقیقی برای آن در نظر گرفت.

نتیجه گیری

دستگاه کولر گازی ال جی با کیفیتی که دارد باز هم امکان دارد که با اختلالاتی در کار کردش مواجه شوید که در این جا تنها کسانی که می توانند این معایب را برطرف کند افراد کارشناس دکتر آچار هستند که تعمیرات بسیار با کیفیت و عالی را برای شما انجام می دهند با توجه به متن بالا متوجه شدید که عملکرد قطعهٔ برد بسیار حساس و مهم بوده که در نبودش می تواند اختلال بزرگی را به وجود بیاورد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. وحید تاج 1 ماه قبل

  چرا ترموستات کولرگازی کار نمیکند و باد کولر خنک نیست؟

  1. دکتر آچار 1 ماه قبل

   سلام و عرض ادب ممکنه کولرگازی به شارژ گاز نیاز داشته باشد، فیلتر، کندانسور و اواپراتور را تمیز کنید

 2. میلاد فاضلی 1 هفته قبل

  آب کولر گازی ام باید مثل آب کولر آبی تخلیه بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید