آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی

آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی


امکان دارد که در برخی از مواقع شما تصمیم داشته باشید که کفش و یا کتانی خود را با ماشین لباسشویی بشویید. در مقاله آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی راهکار های شستشو و توصیه ها را برای شما در دکتر آچار شرح می دهیم تا با داشتن اطلاعات بهتر بتوانید این امر را به اجرا در بیاورید.

هر زمان که تصمیم گرفتید کفش هایتان را در ماشین لباسشویی بشویید، توصیه می شود که شب قبل از شستن، کف کفش ها را بیرون بیاورید و در ظرفی پر از جوش شیرین بگذارید تا کفش هایتان دیگر بو نگیرد، مدت زمانی که کف کفش شما باید در جوش شیرین باشد تا برای شستشو آماده شود به مدت زمان یک شبانه روز می باشد.

هر زمان که قصد شستن کفش در ماشین لباسشویی را دارید، سعی کنید قبل از گذاشتن کفش ها در ماشین لباسشویی کثیفی را از روی آن پاک کنید تا به ماشین لباسشویی صدمه ایی را وارد نکند، همچنین اگر گل یا و…. روی کف کفش شما وجود دارد، بهتر است که آنها را بردارید.

آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی
آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی

آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی

 یکی دیگر از نکات ضروری این است که قبل از شستن کفش و یا کتانی در ماشین لباسشویی باید به آن توجه کنید این است که بند کفش ها را باز نموده و جداگانه داخل ماشین قرار دهید، این حالت نه تنها سبب تمیز شدن بندها می شود بلکه، سوراخ های بند کفش را که در آن گرد و غبار جمع شده به راحتی تمیز می شود.

شستن بند های کفش نیز نکات مختص به خود را دارد، توجه داشته باشید که بندها را در یک کیسه توری قرار دهید، انجام دادن این امر می تواند در گره نخورد ن و آسیب ندیدن بندها شما را یاری کند.

به این موضوع توجه داشته باشید در مواقعی که کفش و کتانی شما بسیار کثیف است، بهتر است قبل از شروع عملیات شستشو در ماشین لباسشویی با لکه بر تمیز کنید و سپس داخل ماشین لباسشویی بگذارید.

 در زمان قبل از شستن کتانی و یا کفش در ماشین لباسشویی، مطمئن شوید که کفش هایتان قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند یا خیر، وگرنه می توانید با انجام این کار به کفش های تان آسیب وارد کرده و از بین می روند، اگر جنس کفش شما جیر است و یا از جنس چرم می باشد بهتر بیشتر دقت نمایید.

 استفاده از مواد شوینده نیز بسیار ضروری است در امر تمیزی و کیفیت کفش شما پس از شستشو، بهتر است اهمیت بدهید.

 چرخه ملایم و آب سرد را در تنظیمات ماشین خود انتخاب کنید، چرخش ملایم از مالش بیش از حد کفش های شما جلوگیری می کند، در این صورت کفش های شما کمتر صدمه دیده، برای پیشگیری از چروک شدن کفش هایتان به جای آب گرم از آب سرد استفاده کنید.

از موارد مهم دیگری که باید در مورد شست و شوی کفش و کتانی در ماشین لباسشویی اطلاع داشته باشید این است که سعی کنید کفش ها و بند ها را بلافاصله بعد از شستن از ماشین لباسشویی بیرون آورده، به خاطر این که اگر در ماشین بمانند بوی بدی خواهند گرفت.

آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی
آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی

مراحل شستن کفش در ماشین لباسشویی

زمانی که می خواهید کفش خود را بشویید ابتدا باید بر چسب روی کفش را بررسی کنید، تا بدانید که می توانید کفش را بشویید یا خیر، در ادامه مراحل انجام این کار را نام می بریم:

 • ابتدا کفش خود را در کیسه ای پارچه ای که بند دارد قرار دهید
 • برای اینکه از کفشتان محافظت کنید بهتر است آن را به تنهایی در لباسویی قرار ندهید.
 • ماشین لباسشویی را روی دور کم قرار دهید
 • ماشین لباسشویی را روی آب سرد تنظیم کنید
 • بهتر است در مراحل پایانی شستشو از مایع نرم کندده مخصوص استفاده نکنید

نحوه قرار دادن کفش و کتانی در داخل ماشین لباسشویی برای شستشو

راهکار لازم در هنگام شست و شوی کفش و کتانی در ماشین لباسشویی شایان ذکر می باشد که بهتر است کفش و کتانی قبل از شستشو در داخل توری قرار داده و یا از کیسه های نازک زیپ دار کمک گرفت و درش را محکم بسته که در هنگام اجرای عملیات شستو از داخل آن خارج نشده و صدمه ایی را به دیگ ماشین لباسشویی وارد نکند.

و اگر نمی خواهید که سر و صداهای زیادی را نشنوید بهتر است که چند تکه حوله به همراه کفش و کتانی به داخل ماشین لباسشویی بیندازید تا صدا شما را اذیت نکند.

 تنظیمات ماشین لباسشویی برای شستشوی کفش و کتانی

بهترین دما برای شستشوی کفش و کتانی در ماشین لباسشویی دمای سی درجه می باشد زیرا در این صورت صدمه ایی به کفش نمی زند.

 توصیه دیگر این که بهتر است سرعت خشک کن را برای سرعت ملایم و کم تنظیم کرد زیرا با وجود سرعت بالا ی خشک کن احتمال دارد که تعادل ماشین لباسشویی را بهم بزند، توجه داشته باشید از مایع استفاده شود و از صابون و پودر ماشین لباسشویی استفاده نشود.

اطلاع داشته باشید که برای شستشوی کفش ها از نرم کننده نیازی نمی باشد که استفاده بشود و در پایان عملیات شستشو باید ماشین لباسشویی را بروی حالت آب کشی با تایم کوتاه قرار داده تا شوینده هایی که باقی مانده است به خوبی تمیز بشود.

آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی
آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی

نحوه خشک کردن کفش و کتانی شسته شده با ماشین لباسشویی

پس از اتمام برنامه شستشو و خاموش شدن ماشین لباسشویی، کفش ها را از ماشین لباسشویی بیرون آورده و در مرحلهٔ بعدی از داخل توری و یا بسته ایی که درونش کفش را قرار داده اید باز کرده و کفش ها را بیرون بیاورید.

بهتر است بدانید که باید کفش و یا کتانی شسته شده را به ظرف مدت 24 ساعت بیرون بگذارید تا خشک شود، در مواقعی که هوا سرد می باشد.

باید کفش ها را با فاصله مناسب در محیط گرم قرار داده، برای تسریع فرآیند خشک شدن و همچنین حفظ شکل کفش، روزنامه مچاله شده یا پارچه تمیزی را داخل آن قرار دهید تا رطوبت را به خود گرفته و در امر خشک شدن کمک کند.

توصیه می شود که حتماً به جنس کفش توجه داشته باشید و به هیچ عنوان کفش های دست دوز، چرم، جیر، نبوک، وینیل و سایر کفش های مشابه را در ماشین لباسشویی برای شستشو قرار ندهید.

آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی
آموزش شستن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی

فرآیند شستن کفش برای همه کفش هایی که در ماشین لباسشویی قابل شستشو هستند در حدود یک روند خاص شبیه به هم می باشد، با رعایت نکات فوق می توانید کفش های خود را با پیشرفته ترین ماشین لباسشویی ها بشویید.

توجه داشته باشید که حتی الامکان کفش ها را در بیرون یا زیر آفتاب خشک کنید، بعد از اجرای این عملیات شستشو می توانید بدون صرف زمان زیاد کفش های بسیار تمیز بپوشید.

سخن پایانی

در برخی از موارد شستشوی کفش و یا کتانی با ماشین لباسشویی این احتمال وجود دارد که به قیمت خراب شدن ماشین لباسشویی تمام بشود که با رعایت نکاتی می توانید این احتمال را از بین ببرید.

در صورت مواجه شدن هر گونه اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی شما می توانید از طریق شماره تماس گروه دکتر آچار با مشاوران تعمیر این دستگاه ارتباط برقرار کرده و پس از مشاوره و راهنمایی در صورت نیاز به حضور متخصص از خدمات آنها بهره لازم را ببرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. امید خانی 3 هفته قبل

  ما امسال از خدمات سرویس شرکت شما برای لباسشویی استفاده کردیم واقعا راضی بودیم و پیشنهاد می کنم

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید