چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم

چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم


 بعد از خرید دستگاه ماشین ظرفشویی توقع دارید که برای مدت زمان طولانی دچار مشکلات نشود و با ایراد ی روبرو نشوید ولی باز هم احتمال دارد که در اثر گذشت زمان و کار کردن با دستگاه با مواردی روبرو  شوید که نیازمند تعمیرات ظرفشویی و کمک افراد متخصص بشوید. در مقاله چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم شما را با تعمیر آن آشنا می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

در چه هنگامی چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می شود؟

هر گاه شما شاهد روشن شدن لامپ نمک در ماشین ظرفشویی شدید، می تواند به دلایل مختلفی این اتفاق نمایان بشود، در صورت بروز این مشکل می توانید از نکات زیر برای تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل استفاده کنید:

عیب و نقص در سنسور نمک می تواند دلیلی برای این مشکل باشد، شما بهتر است که دستگاه را چک کرده و وجود نشتی نمک از مخزن را بررسی کنید.

حتماً از نمک معتبر و استاندارد استفاده کنید، خالی شدن مخزن نمک دستگاه می تواند دلیل نمایش این ایراد باشد و بررسی کنید که آیا سنسور نمک روی دستگاه فعال نیست.

برطرف کردن عیب ماشین ظرفشویی وقتی ظروف را خشک نمی کند؟

 در مواقعی که شما با مشکل ماشین ظرفشویی که ظروف را خشک نمی کند یا به خوبی خشک نمی شود  روبرو هستید، می تواند به دلایل مختلفی باشد:

بارزترین دلیل می تواند آسیب دیدن قطعه ی هیتر یا المنت گرمایشی باشد، وضعیت نوارهای المنت را که در زیر حوض قرار دارند بررسی کنید و در صورت آسیب دیدن هر یک از اجزای مربوطه احتمالاً ملزم به تعویض خواهد بود.

 دلیل بعدی مرتبط به کارایی قطعه ی ترموستات است، اگر قطعه ی ترموستات دستگاه که وظیفه کنترل محدوده دمایی مجاز دستگاه را بر عهده دارد، آسیب دیده  باشد و مشکل پیدا کرده، ممکن است ظروف به درستی خشک نشوند، صحت و سلامت این قطعه را با مولتی متر می توانید مورد بررسی قرار بدهید.

سومین دلیلی که می تواند باعث خشک نشدن صحیح ظروف بعد از چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی شود، وجود مشکل در مخزن آبکشی و درپوش شستشو است.

برای رفع مشکل در این مورد توصیه می شود از تعمیرکار ماشین ظرفشویی استفاده کنید، افراد کارشناس در  در دکتر آچار حضور دارند  تا به کمک شما بیایند و سریع دستگاه شما را تعمیر کنند.

چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم
چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم

عامل تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی چیست؟

اگر ماشین ظرفشویی شما عمل تخلیه را به درستی انتجام نمی دهد و آب داخل ماشین باقی مانده است، مشکل جدی دارید که باید فوراً  آن را حل کنید و مشکل را برطرف کنید.

این امر می تواند موجب پیدایش پدیده نشت آب و آب گرفتگی شود و آسیب زیادی به آشپزخانه و ماشین ظرفشویی شما وارد کند.

بیشتر اوقات، دلیل اصلی تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی به دلیل خرابی پمپ تخلیه یا انسداد مسیر خروج آب ماشین ظرفشویی است، ممکن است عاملی باعث مسدود شدن پروانه های پمپ شود یا پمپ کاملاً آسیب دیده و نیاز به تعویض داشته باشد.

یکی دیگر از دلایلی که باعث جمع شدن آب در داخل ماشین ظرفشویی و تخلیه نشدن آن می شود، گرفتگی فیلتر تخلیه، لوله تخلیه آب یا خروجی آب دستگاه است.

احتمال دارد که شیلنگ تخلیه با  پیچ خوردگی مسیر خروج را مسدود کرده باشد، در برخی از مواقع بروز این مشکل دلایلی دیگر چون شل شدن تسمه یا عدم ارسال فرمان تخلیه از برد الکترونیکی دستگاه به پمپ تخلیه می باشد.

توصیه می کنیم اگر مشکل دستگاه شما با تمیز کردن فیلتر و رفع انسداد لوله تخلیه حل نشد، بهتر است از کارشناسان متخصص تعمیرات ظرفشویی کمک بگیرید تا متوجه بشوید که چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم ؟

چه عواملی در ایجاد صدای ناهنجار در ماشین ظرفشویی دخالت دارد؟

گاهی نمایان شدن این ایراد به علت معیوب شدن قطعه ی پمپ  ماشین ظرفشویی می باشد، این قطعه موظف به پخش آب در محفظه ی داخل به کمک آب پاش و دیگر اینکه بعد از پایان کار آب حاصل از شستشو را از دستگاه خارج بکند.

 صدمه دیدن قطعات یاتاقان ها از دیگر دلایل تولید صدا در ماشین ظرفشویی است که این قطعات برای نگهداری آب پاش و اسپری استفاده می شود، در صورت بروز مشکل نیازمند تعمیرات و یا تعویض این قطعات می شود.

دلیل دیگر آسیب دیدن بازوی اسپری دستگاه می باشد که در اثر برخورد با وسایل تولید صدا می کند و با بررسی کردن می توانید این ایراد را رفع نمایید.

 علت دیگر عدم نصب درست دستگاه ماشین ظرفشویی می باشد و بی توجه بودن به نکته ی تراز بودن دستگاه ماشین ظرفشویی باعث شده که در هنگام کار کردن با اختلال روبرو بشود.

علت دیگر وجود ظروف شکسته در بین ظروف داخل دستگاه ماشین ظرفشویی باعث تولید صدای ناهنجار شده است.

علت دیگری گیر کردن مواد غذایی که در داخل ظروف باقی مانده بوده و تکه های سفت آن در بین چرخ ها و یا قطعه ی پمپ گیر کرده است و تولید صدا نموده که با بررسی کردن و برداشتن و تمیز کردن می توان ایراد را رفع کرد.

چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم
چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم

 کارایی قطعه ی المنت در ماشین ظرفشویی

قطعه ی المنت یکی از متداول ترین قطعات ماشین ظرفشویی است که در بهبود بخشیدن به عملکرد قسمت های مختلف ماشین موثر واقع می شود.

عملکرد قطعه ی المنت ماشین ظرفشویی به این گونه است که آب داخل ماشین ظرفشویی را گرم می کند. همچنین به غیر از  گرم کردن آب، داخل ماشین ظرفشویی را گرم کرده و در نتیجه ظروف را پس از شستشو خشک می کند.

در مواقعی که این قطعه ی المنت ماشین ظرفشویی آسیب ببیند، باعث ایجاد لکه های سفید در ماشین ظرفشویی و شستشوی ناقص ظروف می شود.

عوامل موثر در معیوب شدن المنت ماشین ظرفشویی

مواردی که در این قسمت بیان می شود می تواند در صدمه زدن به قطعه ی المنت ماشین ظرفشویی نقش داشته باشد.

از جمله، معیوب شدن قطعه ی برد ماشین ظرفشویی، عدم انجام جرم گیری و انجام ندادن سرویس های دوره ایی ماشین ظرفشویی، بی توجه بودن تنظیمات سختی آب ماشین ظرفشویی، فرسوده شدن قطعات ماشین ظرفشویی و همچنین ورود جرم در قسمت قطعه ی المنت  هم  در بروز این مشکلات نقش دارد.

چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم
چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم

آموزش تعمیر المنت ماشین ظرفشویی

برای موفقیت در حل علت خرابی المنت ماشین ظرفشویی، ابتدا باید مشخص شود که آیا المنت قابل تعمیر است یا باید تعویض شود.

اگر المنت ماشین ظرفشویی نیاز به تعمیر دارد، بهتر است برای تعمیر المنت با یک مرکز معتبر تماس بگیرید ولی در مواقعی که نیاز به تعویض المنت ماشین ظرفشویی با تخصص در این زمینه می توان این کار را انجام داد.

در اکثر لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی، جایگاه این قطعه ی المنت در زیر ماشین ظرفشویی قرار دارد. بنابراین برای اینکه بتوانید المنت ماشین ظرفشویی را تعویض کنید.

پس از دسترسی به کف ماشین ظرفشویی، ورق زیرین را باز کرده و سنسور را از زیر ماشین بردارید، دو راه برای حذف سیستم آنتی فلود وجود دارد.

باید سیم ها را از دستگاه جدا کنید یا پیچ های مربوطه را از دستگاه باز کنید، المنت ماشین ظرفشویی در زیر پمپ ماشین ظرفشویی قرار دارد، فقط در صورتی می توانید المنت ماشین ظرفشویی را از ماشین جدا کنید که بتوانید ابتدا پمپ را از ماشین ظرفشویی جدا کنید.

برای برداشتن پمپ، سیم ها و تمام اتصالات مربوط به پمپ را جدا کنید، پس از جدا کردن پمپ، باید سه اتصال الکتریکی و براکت نگهدارنده المنت را جدا کرده، در این مرحله لوله های متصل به المنت را می بینید که از طریق گیره متصل شده اند و تنها با برداشتن گیره می توان لوله ها را جدا کرد.

اکنون می توانید المنت آسیب دیده را با یک قطعه ی هیتر  جدید تعویض کرد و لوله ها را با یک بست جدید به المنت وصل کنید، پس از اتصال لوله ها، سیم های برق، براکت، پمپ و سنسور را دوباره وصل کنید.

کلام آخر

امیدواریم که مقاله چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم شما را کاملا راهنمایی کردیم و هر گاه که دستگاه ماشین ظرفشویی شما با مشکلات نظیر خشک نکردن ظروف، آبگیری نکردن و یا تخلیه نکردن آب شستشوی ظروف و… روبرو شد و اختلالاتی را در عملکردش مشاهده کنید به همین منظور می توانید با دکتر آچار تماس حاصل کنید و از راهنمایی و مشاوره ی آنان بهره ی لازم را ببرید.

برای تعمیر ظرفشویی روی این لینک کلیک کنید: https://drachar.com/dishwasher-repair

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. اسماعیل عباسی 11 ماه قبل

    نصب ماشین لباسشویی در نسیم شهر تهران هم انجام میدن تکنسین ها؟

  2. عیسی مرادی 11 ماه قبل

    اینکه تعمیرکار فرستادید تو محل برا تعمیر خیلی خوب بود کیفیت کار هم واقعا عالی بود

  3. عبدالرضا هاشمی 8 ماه قبل

    واقعا منصفید و این بهترین مزیت شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید