تعمیر پمپ گراندفوس پکیج

تعمیر پمپ گراندفوس پکیج


در مقاله تعمیر پمپ گراندفوس پکیج شما را با این تعمیر آشنا می کنیم، دستگاه پکیج تان در هر برندی که باشد ممکن است در حین کار با مشکلاتی نظیر خراب شدن قطعه پمپ گراندفوس مواجه بشوید که در این زمان می توانید روی کمک متخصصین تعمیر پکیج دکتر آچار حساب باز کنید زیرا خیلی ماهرانه می توانند اقدامات لازم در این زمینه را انجام بدهند.

 پمپ در دستگاه پکیج موظف بوده که گردش آب دررادیاتورها را اجرا بکند که سبب افزودن تبادل حرارتی در پکیج تان خواهد شد، هر زمان که فشار آب گرم به حد کمی برسد در این لحظه کمک خواهدکرد که فشار آب مورد نیاز را تامین نماید و در صورت اجرا نشدن این گردش آب در دستگاه پکیج سبب شده محیط هم گرمای لازم را نداشته باشد.

تعمیر پمپ گراندفوس پکیج
تعمیر پمپ گراندفوس پکیج

تعمیر پمپ گراندفوس پکیج

در این قسمت اطلاعات لازم در زمینه علائم هشدار معیوب شدن پمپ گراندفوس دستگاه پکیج را می دهیم.

با مشاهدهٔ هر یک از این موارد شما خیلی سریع تر می توانید اقدام به برطرف نمودن این عیب پمپ دستگاه پکیج بکنید تا هزینهٔ کمتری را متقبل شوید و از صدمه زدن به قطعات دیگر پیشگیری بشود، این موارد می تواند شامل:

  • یکی ازاین موارد یکسره روشن ماندن دستگاه پکیج می باشد، نحوه کار پمپ پکیج به این صورت است که نباید همیشه در حالت عادی کار کند، بلکه تنها در مواقعی که نیاز به آب گرم است، باید پمپ پکیج روشن و پس از مدتی دوباره خاموش گردد ولیکن هنگامی که پمپ پکیج صدمه ببیند، به طور دائم کار می کند، در این صورت امکان سوختن برد پکیج وجود دارد.
  • مورد بعدی که در این موضوع نقش دارد این است که پمپ پکیج روشن نمی شود، علامت اصلی آسیب دیدن پمپ پکیج این است که پمپ روشن شده ولیکن پمپ کار نمی کند.
  • مورد دیگری بروز این مشکل نشت آب از پمپ پکیج می باشد، یکی دیگر از علائم معیوب شدن پمپ خروج آب از آن است، این احتمال وجود دارد که نشتی آنقدر محدود باشد که زود متوجه آن نشوید یا این مشکل را با سوراخی در مبدل طور اشتباه گرفته بشود، ولیکن در مواقعی که سرویس پکیج را به موقع اجرا کنید ووارد عمل بشوید، می توانید این عیب را خیلی زودتر مورد شناسایی قرارداده و رویت بشود.
  • وجود صداهای غیرعادی از پمپ می تواند از علائم دیگر بروزایراد در پمپ پکیج باشد، با توجه به استاندارد بودن دستگاه پمپ پکیج به جز کارکرد معمولی خود نباید هیچ صدایی تولید کند،این صدا به قدری می تواند کم باشد که فقط با تمرکز دقیق روی آن شنیده می شود، ولیکن در صورتی که پمپ پکیج صدمه دیده باشد، صدای تق تق بلندی ایجاد می کند که به راحتی از دور هم قابل شنیدن خواهد بود.
  • از علائم دیگر مشهود شدن خرابی پمپ پکیججوش آوردن دستگاه پکیج است، زمانی که دمای آب داخل مبدل پک به حد استاندارد رسیده باشد، پکیج به جوش می آید، در این مرحله خروج آب از دریچه تخلیه پکیج را مشاهده خواهید کرد و خاموش شدن دستگاه را رویت می نمایید که اتفاقا باعث حفظ امنیت پکیج می شود.

عوامل گوناگونی در جوش آمدن دستگاه پکیج دخالت دارد که از برجسته ترین آنها صدمه دیدن پمپ پکیج می باشد، به همین منظور که عملکرد پمپ پکیج مختل می شود، آب به خوبی در مدار گرمایش گردش نمی کند و با انسداد مسیر گردش آب گرم، این ایراد را مشاهده خواهید کرد.

انواع پمپ دستگاه پکیج

دستگاه های پکیج دارای مدل های متنوع پمپ می باشند که دراین قسمت این مدل ها را باز گو خواهیم کرد که هر یک چگونه هستند:

پمپ سیرکلاتور مکش از ته طراحی و ساختارش به گونه ایی می باشد که نقشه سیرکولاتور مکش از زیر در سیستم های گرمایشی که دارای ظرفیت بالاتری هستند مانند موتورخانه ها از پمپ سیرکولاتور مکش پایین استفاده شده و کار بردش دراین مکان ها می باشد.

زیرا ظرفیت مدار زیاد است و پمپ های خطی کوچک کارایی دراین قسمت نمی تواند داشته باشد، پمپ مکش از زیر یا از روی زمین مدلش این گونه است که جایگاهش روی شاسی روی زمین قرار دارد و زیر آن لرزشگیرهایی برای کاهش لرزش ها قرار می گیرد.

پمپ گراندفوس نوع دیگری از پمپ هایی است که دردستگاه پکیج کارایی داشته و به نام پمپ گراندفوس شهرت یافته است.

قابلیت این پمپ به گونه ایی است که این پمپ دارای تحمل دمای بالا و همچنین کیفیت منحصر به فرد خود می تواند در پکیج آب گرم را به بهترین نحو انتقال بدهد.

قابل توجه می باشد که پمپ آب سیرکولاتور گراندفوس فقط مخصوص پکیج نیست وکارایی دیگر مدل های این پمپ می توان برای انتقال دارو، انتقال سیالات شیمیایی و مصارف صنعتی و غیره کاربرد خواهد داشت.

با اهمیت ترین ویژگی پمپ سیرکولاتور گراندفوس یکپارچه بودن ساختار پکیج پمپ و بدون سیل مکانیکی می باشد، همچنین ساختارش این گونه می باشد که بدنه و پروانه پمپ از چدن و کامپوزیت ساخته شده است که از مشخصه هایبارز آن دارا بودن مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی دارد.

با در نظر گرفتن اطلاعات مورد نیاز که هر زمان که با معیوب شدن قطعه پمپ پکیج روبرو شدید و نیاز به تعویض بود در جریان هستید که از چه نوع پمپی در پکیج استفاده بشود.

انجام دادن تنظیمات پمپ گراندفوس دستگاه پکیج

هر زمان که قطعه پمپ پکیج تنظیم نشود و از حالتش خارج شده باشد، این مورد توانسته کل عملکرد پکیج را تحت تاثیر قرار دهد، وقتی پمپ پکیج گیر کرد و یا در اصطلاح گیرپاژ نماید، باید دستگاه را ریست کنید.

خراب شدن پمپ در این دستگاه در مواقعی اتفاق می افتد که رسوبات روتور را احاطه کرده و در نتیجه از چرخش آن جلوگیری می کند.

برای برطرف نمودن این مشکل پمپ پکیج، ابتدا از یک پیچ گوشتی استفاده کنید و تلاش نمایید سبب چرخش روتور یا شفت چرخان پمپ بشوید، اگر میزان رسوب انباشته شده در اطراف روتور بسیار زیاد باشد، روتور را به آرامی از بدنه پمپ به بیرون هدایت کرده و با کمی مایع ظرفشویی و مسواک مورد شستشو قرار بدهید.

سپس روتور را به حالت اولیه برگردانید و پیچ های پمپ را ببندید، می توانید به کمک کلید تنظیم سرعت پمپ سرعت چرخش پمپ پکیج را نیز با توجه به در نظر گرفتن متراژ منزل خود تنظیمات انجام بدهید، به این ترتیب میزان گرمایش پکیج با توجه به سایز پکیج تنظیم می شود.

تعمیر پمپ گراندفوس پکیج
تعمیر پمپ گراندفوس پکیج

تعمیر پمپ گراندفوس پکیج در محل

دکتر آچار دارای خدمات تعمیر دستگاه پکیج در محل می باشد و دراسرع وقت با یک تماس و اطلاع دادن شما به مشاورانش فوراً در محل حضور پیدا کرده و آمادهٔ خدمت رسانی تمامی موارد اعم از تعمیرات و نصب و… می باشند.

تعمیر پمپ گراندفوس پکیج در منزل

اگر دلتان می خواهد که در زمان خراب شدن دستگاه پکیج تان این دستگاه را به تعمیر گاه انتقال ندهید و در منزل با حضور و مشورت شما این تعمیرات صورت بگیرد بهتر است از تکنسین های با تجربه دکتر آچار کمک گرفته بشود تا زمان لازم را از دست ندهید و در وقت صرفه جویی لازم را داشته باشید.

هزینه تعمیر پمپ گراندفوس پکیج

هنگام خراب شدن دستگاه پکیج باید توسط کارشناسان مورد عیب یابی قرار گرفته بشود و قطعهٔ معیوب شده مورد شناسایی قرار بگیرد و هزینه ها مطابق خدمات ارائه شدن توسط سرویس کاران و تعمیر قطعات و یا تعویض قطعه مورد محاسبه قرار می گیرد وهزینه انجام سرویس ها و رسوب زدایی هر یک متفاوت می باشد.

 سخن نهایی

در این متن با عملکرد پمپ پکیج و نقش مهم آن در سیستم پکیج اطلاعات لازم را به دست آورده اید.

اطلاع دارید که معیوب شدن قطعه پمپ پکیج در بیشتر موارد به دلیل بی توجهی به سرویس های دوره ای پکیج نمایان می گردد، پیشنهاد می شود از سرویس پکیج برای بررسی های منظم دستگاه خود استفاده کنید.

البته گاهی صدمه دیدن پمپ از طریق تعمیرمی توان عیوب را برطرف کرد و گاهی تنها انتخاب شما تعویض پمپ خواهد بود.

اجرا شدن عملیات تعویض پمپ پکیج یک عملیات ویژه است که فقط باید توسط نصابان مجرب و ماهر انجام شود تکنسین های پکیج دکتر آچاردر دانش و مهارت عیب یابی و تعمیر انواع پکیج ها مهارت لازم را دارند و می توانند پمپ پکیج شما را با یک کیفیت برترو ضمانت تعمیر و سرویس کنند.

هر زمان که شاهد بودید پمپ پکیج تان صدمه دیده است و برای تعمیر آن متخصص لازم هستید و می توانید از خدمات دکتر آچار بهره ببرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید