شارژ گاز کولر گازی اجنرال

شارژ گاز کولر گازی اجنرال


کولر گازی یکی از ابزار خانگی است که نیاز به مراقبت زیادی دارد و مراقبت از آن دارای اهمیت بالایی است این وسیله دارای وظیفه تهویه مطبوع است هنگامی که گاز این دستگاه خنک کننده خالی می شود اسپیلت شما به خوبی کار نمی کند و محیط اطراف نیز به درستی خنک نمی شود در این مقاله به شارژ گاز کولر گازی اجنرال می پردازیم و علائم آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

شارژ گاز کولر گازی اجنرال

کولر گازی جنرال از محبوب ترین برند های کولر گازی به حساب می آید که دارای دستگاه های سرمایشی و گرمایشی است که مور استقبال بالایی نیز قرار می گیرد، برای این که از تمام مزیت های کولر گازی جنرال بتوانید استفاده کنید باید به صورت مداوم و سالیان میزان گاز این کولر را مورد بررسی قرار دهید و همچنین در صورت نیاز گاز کولر گازی اجنرال را شارژ کنید تا کمترین میزان مصرف برق و بالاترین راندمان را داشته باشد.

در بیشتر مواقع برای شارژ گاز کولر گازی اجنرال از گاز مبرد و یا فریونی استفاده می کنند که از این گاز برای یخچال ها نیز استفاده می شود، وظیفه گاز کولر گازی مبرد سرد کردن کمپرسور کولر گازی اجنرال و خنک کردن محیط اطراف است نکته دیگر این است بسته به نوع گاز مبرد قیمت گاز کولر متفاوت است.

شارژ گاز کولر گازی اجنرال
شارژ گاز کولر گازی اجنرال

دلایل کمبود گاز کولر گازی اجنرال

 • کار نکردن سنسورها

زمانی که هوای خنک مستقیماً به فرد می خورد سنسور ها از کار می افتند و با کم بودن گاز کولر گازی اجنرال سنسور ها به طور کلی کار نمی کنند و یا به درستی کار خود را انجام نمی دهد.

 • یخ زدن لوله های ورودی

زمانی که لوله های ورودی دچار یخ زدگی می شوند لوله ها و بعضی از قطعات کولر گازی به درستی کار نمی کنند و یا به طور کلی از کار می افتند بنابراین احتمال اینکه بقیه اجزا به درستی عمل نکنند و کارایی خود را از دست دهند نیز وجود دارد.

 • خنک نشدن محیط اطراف

زمانی که گاز کم باشد و تمام شده باشد کولر گازی محیط اطراف را خنک نمی کند.

شارژ گاز کولر گازی اجنرال
شارژ گاز کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال چه زمانی باید شارژ گاز کنیم؟

 1. زمان نصب کولر گازی اجنرال و در هنگامی که کولر گازی نو است حتماً باید گاز کولر گازی شارژ شود.
 2. هنگامی که گاز کولر گازی به پایان می رسد و خالی می شود.
 3. در هنگامی که کولر گازی اجنرال دارای کمبود گاز است باید جهت شارژ گاز کولر گازی اجنرال اقدام کنید.
 4. هنگامی که کولر گاز محیط اطراف منزل و یا محیط کاری شما را به خوبی خنک نمی کند.
 5. در هنگامی که فن های اپراتور یخ می زند در هنگام سرمایش.
 6. هنگام یخ زدن لوله رفت کندانسور.
 7. زمانی که فشار مکش کولر گازی کم باشد و شما به تازگی کولر گازی را خریداری کرده باشید و کور گازی شما نو نیست از طریق فشردن می توانید شیر سرویس کولر گازی را از مقدار گاز در آن مطلع شوید، به صورتی که درزمان فشردن از کولر گازی گاز خارج نشد، این نشان می دهد که کولر گازی گاز ندارد، اما در زمانی که با فشرده گاز خارج شود نشان می دهد که گاز درون کولر گازی وجود دارد.

مراحل و روش ها شارژ گاز کولر گازی اجنرال

در هنگامی که کولر گازی شما به درستی کار نمی کند و محیط اطراف را خنک نمی کند باید علت این مشکل را پیدا کنید و عیب یابی کنید و باید آگاهی و اطلاعات لازم برای شارژ گاز کولر گازی را داشته باشید، قابل ذکر است که انجام این امور باید توسط تکنسین و افراد متخصص انجام شود که این کار به دو صورت تراز و وزنی انجام می شود، که مراحل شارژ گاز کولر گازی عبارتند از:

 • انجام شارژ گاز کولر گازی وزنی با ترازو
 • انجام شارژ گاز کولر گازی آمپر
 • انجام شارژ گاز کولر گازی با استفاده از جدول دمایی و مانوفیلد

شارژ گاز آمپری کولر گازی اجنرال

همان طور که از اسمش مشخص است مقداری گاز از طریق آمپر شارژ می شود که این آمپر به کولر گازی متصل است، هر دستگاهی دارای یک آمپراژ  و یک میزان بر است، کولر گازی یک برچسب فنی دارد که تعمیرکاران در این زمینه تخصص لازم را دارند و میزان این آمپراژ را می دانند همچنین می دانند که این میزان و یا این عدد نشان دهنده چیست، بنابراین با توجه به برچسب فنی دستگاه عدد گاز کنترل و تنظیم می شود.

شارژ گاز کولر گازی اجنرال
شارژ گاز کولر گازی اجنرال

دکتر آچار جهت شارژ  گاز کولر گازی اجنرال

همان طور که گفته شد، شما باید به صورت سالانه نسبت به شارژ گاز کولر گازی اجنرال خود اقدام کنید، سؤالی که در ذهن شما ایجاد می شود، آن است که چگونه باید نسبت به شارژ گاز کولر گازی اجنرال اقدام کنیم؟ بهترین راه برای شارژ گاز کولر گازی اجنرال آن است که با مجموعه دکتر آچار تماس بگیرید، و از آن ها درخواست اعزام یک تعمیر کار متخصص کنید.

دکتر آچار یکی از بهترین و بزرگ ترین مجموعه تعمیراتی کولر گازی اجنرال در شهر تهران است، مجموعه فنی و خدماتی می باشد، مجموعه دکتر آچار که معتبر ترین شرکت تعمیراتی است، این مجموعه که از کادری تعمیرکار حرفه ای و متخصص تشکیل شده است که در اسرع وقت، با کم ترین هزینه و بهترین کیفیت کولر گازی شما را شارژ گاز می کند.

میزان قیمت و هزینه شارژ گاز کولر گازی اجنرال

قیمت شارژ گاز کولر گازی به موارد متعددی بستگی دارد:

 • برند کولر گازی و همچنین نوع گازی که برای شارژ استفاده می شود.
 • نوع کولر گازی که می تواند دارای مخزن بزرگ تر بوده و بنابراین نیاز به گاز بیشتری دارد.
 • میزان گاز کولر گازی نیز بر روی قیمت تأثیر می گذارد در صورت نشتی کولر گازی شما و در هنگام نصی اتصالات پیچ و مهره ها گاز خارج می شود، برای رفع این مشکل که کلر گاز دارای نشتی است فرد تعمیرکار باید علاوه بر شارژ گاز کولر گازی مشکل نشتی را نیز رفع کند که رفع نشتی و شارژ گاز هر کدام به صورت جداگانه دارای هزینه مشخصی هستند.

 سخن پایانی

در این مقاله به شارژ گاز کولر گازی اجنرال پرداختیم و روش ها، مراحل شارژ گاز کولر گازی و علائم کم بودن گاز کولر گاری را گفتیم، کولر گازی از وسیله های است که هر چند وقت یک بار به تنظیم و شارژ همچنین سرویس احتیاج دارد، که این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود از این رو مجموعه دکتر آچار کادری از افراد مجرب و حرفه ای جهت ارائه خدمات تعمیرات کولر گازی تشکیل داده است.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید