راهنمای خرید اجاق گاز

راهنمای خرید اجاق گاز


در زمان خرید راهنمای خرید اجاق گاز اهمیت زیادی دارد، ویژگی یک اجاق گاز خوب چیست؟ یک اجاق گاز باید دارای چه مشخصه ایی باشد، از کدام مدل و کدام برند خریداری بشود.

یکی دیگر از لوازم پر کاربرد در آشپزخانه را می توان اجاق گاز نام برد که در دنیای امروز به صورت مبله و رومیزی در بازارها موجود می باشد، در زمان خرید باید به نکاتی توجه داشت و مواردی را بدان اهمیت داد تا در هنگام استفاده از اجاق گاز با موانع روبرو نباشید.

در این متن شما را با خصوصیات معقول یک اجاق گاز آشنا می کنیم و با داشتن این اطلاعات در هنگام خرید کمتر با مشکل روبرو بشوید و باعث میشود که در زمان استفاده از دستگاه کمتر نیاز به تعمیرات اجاق گاز داشته باشید.

راهنمای خرید اجاق گاز

مواردی را افراد کاربر به هنگام خرید اجاق گاز باید در نظر داشته باشند، در این متن مطالب مورد نیاز برای راهنمای خرید اجاق گاز در اختیار شما قرار داده تا در هنگام خرید با مشکلاتی روبرو نگردید.

در هنگام خرید اجاق گاز به راهنمای خرید اجاق گازها به سوخت و نوع آن برای اجاق گاز توجه داشته باشید، اجاق گازها از لحاظ مصرف سوخت یا منبع حرارتی دارای دو دسته برقی و گاز سوز می باشند، هر یک از این دو نوع دارای مشخصه و خصوصیات های مختلفی می باشند.

بنابراین گزینه های شما در حین خرید اجاق گاز بیشتر می باشد، ولیکن احتمال دارد که گیج و مبهوت در میان بسیاری از انتخاب های پیش روی خود باشید، زیرا پس از مطالعه این مقاله به طور حتم قادر خواهید بود که به چه وسایلی نیاز دارید و به چه وسایلی نیاز ندارید و می توانید قبل از خرید به آن فکر کنید.

 یکی از موارد دیگر راهنمای خرید اجاق گاز توجه داشتن به تعداد شعله های اجاق گاز، اندازه و ظرفیت اجاق گازها می باشد، که با توجه به نیاز خود می توانید اجاق گاز های چند شعله را انتخاب نمایید، البته فاصلهٔ قرار گرفتن شعله ها هم می تواند مد نظر باشد که کارایی بهتری را برای آشپزی داشته باشد.

 یکی از موارد راهنمای خرید اجاق گاز، فندک اتوماتیک می باشد، اولین اجاق گازها با کبریت یا فندک جداگانه روشن می شد و با گذشت زمان و پیشرفت تولید، ابتدا فندک های اتوماتیک به آنها اضافه شد که با فشردن دکمه مخصوص فندک و فشار دادن ولوم گاز روشن می شدند.

ولی هر روزه با تکنولوژی بیشتر اجاق گازهای عصر کنونی معمولاً فندک اتوماتیک دارند و با چرخاندن ولوم گاز فندک کار می کند و شعله اجاق گاز را روشن می کند.

به همین منظور برای راحتی کار آشپز، وجود فندک اتوماتیک می تواند بسیار با اهمیت تلقی بشود.

راهنمای خرید اجاق گاز
راهنمای خرید اجاق گاز

بررسی قطعه ترموکوپل

مورد دیگر برای راهنمای خرید اجاق گاز، ترموکوپل می باشد، یکی از برجسته ترین موارد که در راهنمای خرید اجاق گاز مبله که آن را مورد توجه قرار می دهیم مجهز بودن اجاق گاز به ترموکوپل است.

قطعهٔ ترموکوپل دارای سیستمی است که در صورت قطع موقت گاز و خاموش شدن شعله و یا جلوگیری از نشت گاز با دمیدن یا ریختن مایعات روی شعله و خاموش کردن آن باعث عملکرد سیستم ایمنی و قطع گاز می شود.

بنابراین می توان گفت مجهز بودن سیستم به ترموکوپل یکی از مهم ترین موارد امنیتی و ایمنی است که در خرید فر باید به آن توجه کنید.

بررسی اجاق گاز فردار

 مشخصات اجاق گاز بدون شک هر کسی که از فردار اجاق گاز مبله خریداری می کند در نظر دارد که از قسمت فر استفاده بکند و قصد دارد با پخت شیرینی، غذا و سایر موارد مختلف، آشپزی را به بالاترین سطح برساند.

بنابراین در انتخاب فر متناسب باید نکات مهمی را در نظر گرفت، این موارد می تواند شامل: تعداد لایه ها، سینی ها، متحرک یا ثابت بودن، تعداد روتورها، وجود دمای حداقل و حداکثر توان از جمله موارد تاثیر گذاردر انتخاب اجاق گاز مبله می تواند باشد.

به هر حال در انتخاب اجاق گاز مبله اجاق گاز باید به نوع استفاده از فر توجه کرد تا اجاق گازی مناسب خریداری شود، ولیکن در مواقعی که به اجاق گاز بدون فر نیاز دارید و فقط نوع و مدل مبله بودن آن برایتان اهمیت دارد، می توانید اجاق گاز مبله بدون فر را انتخاب کنید و همین امر در انتخاب شما می تواند در هنگام خرید هزینه کمتری را پرداخت نمایید.

 یکی دیگر از موارد راهنمای خرید اجاق گاز خرید برند ایرانی یا خارجی است که با انجام دادن تحقیقات و هزینه های مورد نظر برای خرید اجاق گاز می توانیداجاق گاز ایرانی یا خارجی بخرید، بهترین برند اجاق گاز های ایرانی، اخوان، استیل البرز، داتیس، بیمکث و اسنوا می باشد، در برندهای اجاق گاز خارجی می توان بیان کرد، برند بوش، هاردستون، مجیک، آریستون و سینجر می باشد.

مورد دیگری که در راهنمای خرید اجاق گاز مد نظر می باشد نوع و جنس اجاق گازها می باشد، در کل اجاق گازها از لحاظ جنس شامل مواردی چون:

یکی از مدل ها جنس کاملاً استیل می باشد، بیشتر اجاق گازها از فولاد ضد زنگ که همان جنس استیل است، ساخته شده، چون که محیط آشپزخانه اغلب مملو از بخار آب است و باعث زنگ زدگی فلزاتی مانند آهن شده، امکان دارد که بدنه اجاق گاز استیل بسیار گرم شود باز هم به خاطر جنسش که استیل است، مقاومت زیادی دارد و صدمه ایی به آن وارد نخواهد شد.

 نوع جنس مدل بعدی اجاق گازها مخلوطی ازاستیل وشیشه می باشد، رویه این اجاق ها شیشه ای است ولی لبه های آنها فولادی یا همان استیل است.

این اجاق گازها با توجه به نوع مدل و ساختارش که از ترکیب شیشه و فلز است، از لحاظ زیبایی در ساختار آشپزخانه تاثیر دارد و در مقابل هم از دوام و مقاومت خوبی برخوردار است.

راهنمای خرید اجاق گاز
راهنمای خرید اجاق گاز

مدل دیگر فقط از جنس شیشه می باشد، این اجاق گاز با توجه به جنسیت آن که از شیشه می باشد، طوری ساخته شده است که بسیار مقاوم در برابر حرارت می باشد، جلوه بسیار زیبایی دارد. ولیکن نگهداری و نظافت این اجاق گازهای ظریف و زیبا و سخت تر می باشد.

 یکی دیگر از موارد وجود گارانتی برای اجاق گاز می باشد که دارای اهمیت بسیار است و دیگری داشتن ایمنی لازم که بارزترین شاخصهٔ راهنمای خرید اجاق گاز می باشد که با وجود فندک و ترموکوپل می توان امنیت را تامین نمود که در شرایط خاص اجاق گاز خاموش بشود و خطری افراد را تهدید نکند و مهم تر از همه ایمنی کودکان می باشد که امروزه کودکان در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

ولی در صورتی که دستگاه اجاق گاز مجهز به سیستم ایمنی و قفل کودک باشد می توان حافظ جان کودکان خود باشید و مشکلاتی را درآینده مشاهده نکنید.

 مورد بعدی کیفیت و استاندارد بودن اجاق گاز اهمیت دارد به دلیل کار کردن اجاق گاز با گاز و برق احتمال خطراتی وجود دارد که با داشتن کیفیت و استاندارد بودنش این احتمالات کمتر خواهد شد.

سخن نهایی

یکی از مواردی که در هنگام خرید اجاق گاز در مرحلهٔ ابتدایی مد نظر افراد قرار دارد، هزینه ایی که باید برای خرید این کالا مد نظر بگیرند و با توجه و کیفیت و کارایی اجاق گازها و هم چنین نوع برندش می تواند متفاوت باشد.

شما با توجه به قابلیت اجاق گازها و مقدار هزینه ایی که در نظر دارید، می تواند کالای مورد احتیاج خود را خریداری نمایید، بنابراین برای نصب و تعمیراتش حتماً از افراد متخصص مانند دکتر آچار کمک بگیرید تا شما را با مشکلات بزرگ تر مواجه نکنند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. محمدحسن کلباسی 2 هفته قبل

  هیچ تعمیرکاری متوجه نمیشد که مشکل اجاق گاز ما چیه؟ تعمیرکار شما تو نیم ساعت عیب یابی کرد و تعمیر کرد خیلی دمتون گرم

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خشوحالیم که راضی بودید موفق باشید

 2. اسماعیل مستوفی 1 هفته قبل

  دمتون گرم تعمیرکارتون اومد کافه مشکل رو با تعمیر یه قطعه حل کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید