تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی


امروزه با ساخت ابزارات الکترونیکی پیشرفته دستگاه های تولید شده که در شستشوی ظروف دخالت دارد مانند دستگاه ماشین ظرفشویی که دارای قطعات متعددی است که با اختلال در هر یک از این قطعات دستگاه می توان نیازمند تعمیر کاران شد و همچنین نیاز به تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی باشد.

یکی از قطعات بسیار مهمی که در عملکرد دستگاه ماشین ظرفشویی حائز اهمیت است می توان برد الکترونیکی را نام برد.

قطعه ی برد الکترونیکی همه ی دستورات داده شده از سوی کاربر  و انتقال آن به قسمت های دیگر دستگاه برای انجام عملیات شستشو را بر عهده دارد.

اگر با علائم خراب شدن برد الکترونیکی آشنا باشید بهتر می توانید اقدام برای رفع آن انجام دهید.

با وجود دستگاه ماشین ظرفشویی شما می توانید در وقت و انرژی صرفه جویی کنید و هر وقت که این وسیله ی کارامد با مشکل روبرو بشود کار شما را مختل خواهد کرد.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی
تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

قطعه ی برد الکترونیکی در ماشین ظرفشویی

هر زمان که خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی را در دستگاه ماشین ظرفشویی مشاهده کردید، بهتر است که زود اقدام کنید تا عیب دستگاه را برطرف نمایید.

قبل از اینکه به قطعات دیگر دستگاه صدمه ایی وارد کند از تعمیر کاران تعمیرات ظرفشویی کمک بخواهید پس از عیب یابی تمامی عیوب پیش آمده را رفع نمایند.

قطعه ی برد الکترونیکی موظف به نظارت بر همه ی عملکرد قطعات ماشین ظرفشویی می باشد و بدون این قطعه عملیات شستشو به درستی صورت نمی گیرد.

با دلایلی که مشاهده می کنید، مشکلات متفاوتی در دستگاه ظاهر می شود، انتخاب مسیرهای تعمیرات و یا تعویض قطعه ی برد ماشین ظرفشویی بستگی به شدت آسیب و صدمه ایی دارد که این قطعه متحمل شده است.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی
تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

علائم خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی در ماشین ظرفشویی

هرگاه با یکی از این مواردی که بیان می شود روبرو بشوید، احتمالاً قطعه ی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی شما با ایراد مواجه شده است و نیازمند تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی هستید:

 • اگر دستورات داده شده به دستگاه ماشین ظرفشویی قابل اجرا نباشد.
 • زمانی که دستگاه ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.
 • مواقعی که ماشین ظرفشویی در زمان انجام دادن عملیات شستشوی ظروف متوقف بشود.
 • به طور کلی روشن نشدن دستگاه ماشین ظرفشویی
 • اشتباه اجرا شدن برنامه های داده شده به دستگاه ماشین ظرفشویی.
 • ایجاد اختلال در انجام دادن عملیات آبگیری دستگاه ماشین ظرفشویی.
 • قطع و وصل شدن مکرر دستگاه ماشین ظرفشویی.
 • نمایش دادن کدهای خطا  بر روی پنل دستگاه ماشین ظرفشویی.
 • بعد از پایان کار شستشوی ظروف هنوز ظرف ها خیس می باشد.
 • انجام نشدن عمل تخلیه ی ماشین ظرفشویی.
 • خاموش شدن دستگاه ماشین ظرفشویی  در اواسط کار و برنامه ی شستشو.

علت های متعدد خراب شدن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

هر زمان که برنامه ی شستشوی ظروف با اختلال روبرو بشود احتمال دارد که قطعات خازن ها و فیوز  قطعه ی برد ماشین ظرفشویی نیم سوز شده است و با کمک تعمیر کاران مجرب تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می توانید عملیات تعویض را انجام بدهید.

مورد دیگر اینکه شاید وجود اتصالی باعث بروز این ایراد شده باشد، این اتصالی موجب نیم سوز شدن برد خواهد شد.

در زمانی که ایراد در قسمت آبگیری برنامه ی ماشین ظرفشویی باشد نشانه ی خراب شدن قطعه ی برد خواهد بود.

اگر قطعه ی برد به طور کامل بسوزد هم باعث از کار افتادن کامل دستگاه ماشین ظرفشویی خواهد شد.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی
تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

در برخی از موارد خراب شدن برد الکترونیکی امکان دارد که بتوانید توسط متخصصین تعمیرات را انجام بدهید و با اینکه بر عکس احتمال دارد که به دلیل تعمیر نشدن نیاز به تعویض قطعه ی برد الکترونیکی باشد.

برای انجام این کار باید دستگاه را از برق بیرون آورده، با در دست داشتن پاک کننده های الکتریکی، کنترل پنل را تمیز کرده و قطعه ی برد را شناسایی کرده، زیرا با برداشتن کنترل پنلی می توان به برد دسترسی داشت.

قطعه برد معیوب شده را برداشته و مورد بررسی قرار داد و خازن را چک کرده تا هیچ گونه تا خوردگی را نداشته باشد و اگر ایراد در قسمت خازن ها باشد بهتر است اقدام به تعویض نمایید و در غیر این صورت اگر قطعه ی برد صدمه دیده و نمی توان تعمیر کرد اقدام به تعویض برد نمایید.

البته بهتر است بدانید اگر تخصصی در این کار ندارید از متخصصین کمک بگیرید و می توانید با تماس با این شماره 091245734041 از خدمات و مشاوره ی آنان استفاده کرده و با حضورشان در محل عیوب پیش آمده را رفع نمایند.

موارد سوختن برد الکترونیکی در ماشین ظرفشویی

گاهی خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی می تواند به خاطر فرسوده شدن دستگاه ماشین ظرفشویی شما باشد، زیرا در اثر استفاده های مکرر باعث سوختن برد شده است که با قطعات جدید برد جایگزین خواهد شد.

علت دیگر سوختن وجود آب و نشتی هم می تواند باعث بروز این ایراد در دستگاه ماشین ظرفشویی خواهد شد.

نوسان داشتن برق هم بی تاثیر در خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی نخواهد بود، اگر شدت برق کم یا زیاد بشود دلیلی برای نیم سوز شدن برد خواهد بود و برای جلوگیری کردن از بروز این عامل توصیه می شود حتماً از محافظ برق استفاده کنید.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی
تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

نکات مهم در تعمیر برد الکتریکی ماشین ظرفشویی

با توجه به اینکه برد الکتریکی ماشین ظرفشویی اهمیت زیادی دارد، بنابراین در تعمیر برد الکتریکی باید دقت کافی داشت و فردی که تعمیرات را انجام می دهد باید تخصص و تجربه کافی داشته باشد، لذا برای تعمیر برد الکتریک ماشین ظرفشویی باید به نکات زیر دقت داشت:

 • تنها در صورتی اقدام به تعمیر برد کنید که تجربه و مهارت بالایی نسبت به آن داشته باشید، چرا که این قطعه بسیار حساس است و در صورت اشتباه منجر به خرابی های غیر قابل جبران می شود.
 • قبل از اقدام به تعمیرات باید ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید.
 • در صورتی که باید برد الکتریکی دستگاه تعویش شود حتما این قطعه را از نمایندگی برند ماشین ظرفشویی تهیه کنید، چرا که هر برندی برای دستگاه های خودش برد مخصوصی تولید می کند.
تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی
تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

قیمت تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

قیمت برد ماشین ظرفشویی هم مانند دیگر قطعات بستگی به نوع و مدل و کیفیت قطعه ی خریداری شده دارد.

اگر می خواهید یک کار با کیفیت انجام بشود و هزینه ی کمتری را متقبل بشوید تنها راه این است با شماره ایی که در قسمت ذیل بیان شده است تماس بگیرید.

با توجه به برند ماشین ظرفشویی که از چه برندی است مانند سامسونگ، بوش، ال جی و… قیمت ها فرق دارد.

بردهای الکترونیکی سامسونگ به علت شناخته شده ی این نام و همچنین پیچیدگی که دارد به طور معمول قیمت برد آن می تواند بالتر از بقیه باشد.

اگر دستگاه ماشین ظرفشویی شما با اختلالاتی در عملکردش روبرو شده است بهتر است برای انجام عمل تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی با قیمت مناسب و استفاده از قطعات با کیفیت و در برطرف کردن عیوب ماشین ظرفشویی در کوتاه ترین زمان ممکن بدون معطلی با این شماره 09124573404 تماس حاصل نمایید و از خدمات ارزان و فوری این کادر مجرب و با تجربه استفاده کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. علی اصغر توفیق 1 سال قبل

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 2. میثم عظیمی 1 سال قبل

  یکم گران است ولی می ارزه

 3. مجتبی کشانی 1 سال قبل

  واقعا عالیه قیمتشم از همه جا بهتره

 4. حدیثه صابر 1 سال قبل

  پارسال عید برد ماشین ظرفشویی مون خراب شده بود، تعمیرکارتون اومدن برد رو بردن تعمیرگاه، خودشون دوباره آوردن وصل کردن رو ماشین ظرفشویی، درست شد و خداروشکر تا الان مشکلی نداشته، ممنون از شما

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   سلام و عرض ادب، ممنون از شما خداروشکر که مشکل ماشین ظرفشویی تون حل شده و رضایت داشتید از کار ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید