تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی


قطعه ی برد الکترونیکی که در همه ی لوازم برقی خانگی وجود دارد، کارایی بسیار در انجام عملکرد این لوازم دارد، این قطعه هماهنگی های لازم را در بین قطعات ایجاد کرده و دستورات نهایی را به درستی به قسمت های دیگر اجزا انتقال خواهد داد. در مقاله تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی نحوه عملکرد برد را بیان می کنیم.

قطعه ی برد در لوازم برقی نقش خیلی مهمی دارد و از ارزش و اهمیت فراوانی بر خوردار می باشد.

هر زمان که دستگاه ماشین لباسشویی شما بنا به هر دلیلی روشن نشود بهتر است که دستگاه را مورد عیب یابی قرار دهید.

دستگاه ماشین لباسشویی شما از هر برندی که باشد احتمال دارد که با این مشکل روبرو بشود، به همین آشنا شدن شما با علائم و خرابی های قطعه ی برد می تواند کمک بسیار بزرگی به شما بکند و در انجام تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی نقش بسزایی دارد.

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی در محل

با توجه به اینکه جابه‌جایی دستگاه کاری دشوار است مرکز دکتر آچار جهت تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی تعمیر کاران خود را به منزل شما اعزام می کند، با دریافت این خدمات می توانید در هزینه ها صرفه جویی کرده و نگرانی برای جابه‌جایی ماشین لباس شویی نداشته باشد.

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی
تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی با گارانتی

تمام خدماتی که توسط مرکز دکتر آچار ارائه داده می شود از جمله خدمات تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دارای گارانتی 1 ساله است بنابراین با خیال راحت می توانید از خدمات این مرکز استفاده کرده و نگرانی بابت خرابی برد الکتریکی نداشته باشید.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد، اصلی ترین قطعه ماشین لباسشویی می باشد در صورتی که برد معیوب باشد تمامی سیستم دستگاه و نحوه عملکرد آن دچار اختلال می شوند و همه ی بخش ها را در گیر می نماید، دستگاه های جدید و بروزی که در دست تولید هست و وارد بازار می شود خبر از برد تخصصی تر می دهد.

هر چقدر مدل لباسشویی شما بالاتر باشد، برد آن هم تخصصی تر و پیچیده تر می شود و کارایی آن هم متفاوت تر خواهد بود.

 برد فرمان تمامی برنامه ها را به دستگاه صادر می کند و در نهایت باعث عملکرد صحیح و درست ماشین لباسشویی می شود.

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی
تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

شواهد خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

یکی از بارزترین مواردی که می توان بیان کرد، ایجاد اختلال در عملکرد برنامه های دستگاه ماشین لباسشویی می باشد.

هر زمان که با خاموش شدن قسمت پنل جلوی دستگاه ماشین لباسشویی، خاموش شدن یهویی ماشین لباسشویی روبرو شدید می توان متوجه شد که باید اقدام به تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی بکنید.

البته قابل توجه است که علائم دیگری همانند نبود چرخش ماشین لباسشویی، اختلال در عملکرد خشک کن ماشین لباسشویی، انجام نشدن عمل تخلیه آب دستگاه ماشین لباسشویی، هم می تواند از خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خبر بدهد.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی در یک ساعت

هر گاه افراد مصرف کننده با خراب شدن لوازم منزل روبرو می شوند در پی انجام سریع تعمیرات لوازم هستند.

برای اینکه بتوانید تعمیرات ماشین لباسشویی خود را در اسرع وقت انجام بدهید می توانید با این گروه مجرب تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی که در مدت زمانی کمتر از یک ساعت در محل حضور پیدا کرده ارتباط برقرار نموده و با این شماره 02188444021  تماس بگیرید.

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی
تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

آموزش تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

در زمانی که شاهد خراب شدن برد الکترونیکی هستید در مرحله ی ابتدایی افراد متخصص تعمیر کار برای رعایت کردن نکات ایمنی بهتر است که برق دستگاه را قطع کنند.

بعد از این مرحله باید کنترل پنل را برداشته و منبع تغذیه را مورد بررسی قرار داد و با برداشتن این قطعه، برد راحت تر قابل دسترس می باشد.

با چک کردن خازن ها شروع می شود و در صورتی که الکترولیت ها از برد خارج بشود احتمال رساندن آسیب به برد وجود دارد و در صورت نیاز تعویض صورت می گیرد.

از آن جایی که خازن ها با درب دستگاه هم ارتباط دارند هر گاه خراب بشوند درب دستگاه قفل نشده که این مورد هم در کار نکردن دستگاه ماشین لباسشویی تاثیر گذار است.

گاهی ممکن است که خرابی در قسمت برد الکترونیکی قابل تعمیر نباشد و نیاز به تعویض این قطعه باشد که در این صورت با کمک افراد متخصص می توان این تعویض را انجام داد.

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی
تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

قیمت تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

هزینه ایی که افراد مصرف کننده باید برای انجام تعمیرات این قطعه ی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی پرداخت کنند با توجه به مدل و نوع و برند دستگاه آن ها متفاوت خواهد بود زیرا هر یک از برندها دارای یک قیمتی در بازار می باشند.

دلایلی که در خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی نقش دارد؟

در مواقعی که در قسمت الکترونیکی یا مکانیکی قطعه ی برد ایرادی وجود داشته باشد، تشخیص دقیق و بزنگاه ایراد این قطعه، می تواند شروع ابتدایی تعمیر برد ماشین لباسشویی باشد و از بروز آسیب های جدی به قطعات دیگر ماشین لباسشویی پیشگیری کنید.

 از موارد بسیار شایع که منجر به خراب شدن و تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی می شوند، می توان استفاده ی نادرست از دستگاه ماشین لباسشویی، نوسانات برق ماشین لباسشویی که باعث ایجاد اتصالی در قسمت خازن و سوختن برد می شود.

 با نفوذ آب به داخل دستگاه و قطعه ی برد لباسشویی دلیلی برای اتصالی سیم پیچی داخلی و سوختن برد ایجاد می کند.

پیدایش ایراد در قطعه ی خازن و فیوز برد و از کار افتادن پنل جلویی ماشین لباسشویی را بیان کرد.

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی
تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

کاربرد قطعه ی میکروسوئیچ در آموزش تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

در آموزش تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی خرابی شدن قطعه ی میکروسوئیچ ها ممکن است در صورت سولفاته شدن باشد و یا اینکه  آب به این قطعه خورده باشد و باعث ایجاد مشکل روشن نشدن لباسشویی شده باشد.

 در حالت عادی قطعه ی میکروسوئیچ ها در مواقعی که با اهم سنج تست می شود نباید هیچ اهمی داشته باشد و در زمانی که برد را روشن می کنید باید بوق اهم سنج را متوجه بشوید.

قطعه ی میکروسوئیچ در دستگاه ماشین لباسشویی با یک اهم متر می توان تست کرد.

زمانی که اهم متر هیچ تغییری را نشان نمی دهد این بدان معنی است که سوئیچ قطع شده است.

اگر قطعه ی میکروسوئیچ از داخل سولفاته کرده باشد در این صورت میکروسوئیچ باید تعویض گردد.

در آموزش تعمیر برد لباسشویی تاکید می کنیم  و توصیه می شود که هرگز اقدام به تعمیر قطعه ی میکروسوئیچ نکنید.

قطعه ی میکروسوئیچ دارای دو مدل دو پایه و چهار پایه می باشد و در زمان تعویض این قطعه باید به این موضوع توجه داشته باشید  و از همان نوع و مدل خریداری  و تعویض صورت بگیرد.

تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی
تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی

تعویض برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

در برخی موارد برد الکترونیکی دستگاه به قدری آسیب دیده است که قابل تعمیر نمی باشد و نیاز به تعویض دارد در این صورت بهتر است برای کاهش هزینه و زمان قطعه برد را سریعاً تعویض کنید.

همچنین تعمیر کار بی فایده ای است چرا که بعد از مدتی دوباره برد الکتریکی ماشین لباسشویی دچار خرابی می شود و نیاز به تعمیر مجدد خواهد داشت که این کار هزینه زیادی را برای شما ایجاد می کند، چون باید به همین صورت مجدد هزینه ای برای تعمیر پرداخت کنید، همچنین ممکن است این قطعه خراب به اجزاء دیگر دستگاه شما نیز آسیب بزند.

پس باید با باز کردن پنل برد الکترونیکی خراب را از دستگاه جدا کرد و برد جایگزین را قرار داد، این کار باید با دقت انجام شود و فردی که این کار را انجام می دهد باید مهارت داشته باشد بنابراین باید از تعمیرکاران مجاز مرکز دکتر آچار کمک گرفت این مجموعه علاوه بر این که بهترین و متخصص ترین تعمیر کاران را جهت تعویض برد الکترونیکی به منزل شما اعزام می کند بلکه قطعه اصلی و فابریک را نیز با گارانتی در اختیار شما قرار می دهد.

برای انجام تعمیرات خیلی فوری در مدت یک ساعت در محل می توانید با این شماره 02188444021 تماس حاصل کنید و از خدماتشان بهره ببرید.

پس از انجام دادن عمل تعویض قطعه ی میکروسوئیچ با اعمال برق 220 ولت به ورودی مدار مشاهده خواهید کرد که برد روشن می گردد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. اکبر سالاری 1 سال قبل

  خدمات خوب و عالی دارند و من راضی هستم

 2. قاسم امینی 1 سال قبل

  چرا اینقد زیاد؟

 3. امیرحسین مجیدی 1 سال قبل

  اکانت اینستا هم دارید؟

 4. علی اکبر مرتضوی 1 سال قبل

  اینا فوق العادن

 5. روح الله کلانتری 1 سال قبل

  شیر مادر حلالتون تکنسین اومد تو نیم ساعت تعمیرات را انجام داد با قیمت کم رقیبتون 6 برابر قیمت داده بود

 6. هادی سلطانی 1 سال قبل

  چند تا تکنسین اومدن خونمون ولی نتونستن مشکل خاموش شدن لباسشویی رو برطرف کنن، تکنسین شما خیلی سریع اومد و مشکل رو حل کرد

 7. صابر بینش 2 ماه قبل

  سلام علائم خرابی خازن موجود در برد لباسشویی چیه؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   سلام وقتتون بخیر خاموش شدن دستگاه بعد از گذشت 5 ثانیه از روشن شدن دستگاه و چشمک زدن لامپ در ناحیه قفل در و خاموش شدن مجدد دستگاه پس از گذشت 5 ثانیه از روشن شدن دستگاه نشانه های خرابی خازن الکترولیتی موجود روی برد ماشین لباسشویی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید