تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی


آموزش تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی چگونه است؟

دستگاه ماشین لباسشویی هم یکی دیگر از لوازمی است که در دنیای امروز بسیار پر کاربرد است.

در زمان استفاده کردن از دستگاه ماشین لباسشویی باید به یک سری نکات توجه داشته باشید تا بتوانید بر طول عمر دستگاه خود بیفزایید و بهترین نحوه ی عملکرد را از دستگاه ماشین لباسشویی خود شاهد باشید و از تعمیر لباسشویی جلوگیری کنید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

نحوه ی آبگیری دستگاه ماشین لباسشویی

در زمانی که دستگاه ماشین لباسشویی شما می خواهد اقدام به آبگیری نماید، این کار را در چندین مرحله انجام داده است که در هر مرحله مدت زمانی را به خود اختصاص می دهد.

در این زمان انجام عمل آبگیری باید به حد نصاب این کار را انجام بدهد در صورتی که اختلالی در عملکرد به وجود بیاید عملیات شستشو هم با مشکل مواجه می شود.

عملکرد قطعه ی سنسور ماشین لباسشویی

از قطعات مهم و بسیار حساس در دستگاه ماشین لباسشویی وجود همین قطعه ی سنسورهاست، دستگاه ماشین لباسشویی مجهز به سنسورهای دما، سنسور سطح آب، سنسور نشتی آب و سنسور غلظت مواد داخل آب می باشد.

هر زمان که سطح آب داخل دستگاه ماشین لباسشویی از تنظیمات خارج بشود می تواند در سنسور تنظیم سطح آب اختلال ایجاد بکند.

در مواقعی که دستگاه ماشین لباسشویی نتواند آبگیری را درست انجام بدهد و بیش از حد مجازش آبگیری را انجام بدهد می تواند به قطعات دیگر آسیب وارد بکند و در کاهش عمر دستگاه نقش داشته باشد و همچنین می تواند در کیفیت شستشوی لباس ها موثر واقع بشود.

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی
تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

 عواملی می تواند در آبگیری کردن دستگاه ماشین لباسشویی نقش داشته باشد!

عملکرد هیدرواستات در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

نام یکی از قطعات در دستگاه ماشین لباسشویی هیدرواستات که نام دیگر سنسور سطح آب در دستگاه ماشین لباسشویی است، وجود این قطعه کمک خواهد کرد که مقدار آب ورودی به دستگاه ماشین لباسشویی را تنظیم نمود که جایگاهش در زیر دیگ دستگاه ماشین لباسشویی است.

با خراب شدن  و صدمه دیدن این قطعه میزان سطح آب در دستگاه ماشین لباسشویی با مشکل روبرو خواهد شد.

عملکرد برد در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قطعاتی که در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی موثر خواهد بود قطعه ی برد است که با خراب شدنش باز هم اختلال در به هم ریختن سطح آب در ماشین لباسشویی می شود، قطعه ی برد همانند مغز دستگاه عمل خواهد کرد.

در مواقعی که دستگاه ماشین لباسشویی خراب و یا نیم سوز بشود باعث شده که فرمان اشتباهی صادر بشود و عملکرد با اختلال روبرو بشود.

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی
تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

عملکرد قطعه ی پمپ تخلیه در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

قطعه ی پمپ تخلیه هم یکی دیگر از قطعات مهم در دستگاه ماشین لباسشویی است که می تواند میزان آب موجود در داخل دیگ دستگاه ماشین لباسشویی را تغییر بدهد.

در بعضی از اوقات این قطعه بعد از انجام شستشو شروع به تخلیه ی آب دستگاه کرده و عملیات شستشو را طولانی نموده است.

گاهی هم قطعه ی برد کاملاً فعالیت این قطعه را متوقف می کند، در این لحظه کد خطا و ارور ها را بر روی دستگاه ماشین لباسشویی مشاهده می کنید که نمایش داده می شود.

عملکرد قطعه ی شیر برقی در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

قطعه ی شیر برقی در واقع می توان گفت که همان شیر آب ورودی  به درون قطعه ی دیگری به نام دیگ می باشد،  که این کار را از قطعه ی برد فرمان می گیرد و در موقعیت های متناسب باز و بسته خواهد شد.

این قطعه به تایمر و سوئیچ عملکردش بستگی دارد، سوئیچ فشار نقش بسزایی در عملکرد و وظیفه ی شیر برقی دارد و می تواند در توقف عملکرد شیر برقی تاثیر گذار باشد و با صدمه دیدن این قطعه باعث شود که سطح آب در دستگاه ماشین لباسشویی  تنظیماتش بهم بخورد.

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی
تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

شیلنگ تخلیه  موثر در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

هر گاه عملکرد شیلنگ تخلیه  در دستگاه ماشین لباسشویی با مشکل روبرو بشود می تواند در تنظیم سطح آب دستگاه ماشین لباسشویی موثر باشد.

بعد از انجام مرحله ی شستشوی لباس ها  آب کثیف از طریق شیلنگ تخلیه خارج می شود، در صورتی که این قطعه با ایراد روبرو بشود دیگر تخلیه صورت نگرفته و آب در داخل دیگ باقی خواهد ماند، داشتن ارتفاع نامتناسب و تا شدن شیلنگ تخلیه  از رایج ترین مواردی است که احتمال دارد به وجود بیاید.

شیلنگ تخلیه دستگاه ماشین لباسشویی توسط یک گیره به دستگاه وصل می باشد، میزان بودن این ارتفاع شیلنگ بسیار مهم است  زیرا در صورتی که بیش از حد بالا و یا پایین تر قرار بگیرد عمل تخلیه به درستی صورت نخواهد گرفت.

البته باید توجه داشت و اطلاع داشت که مواردی دیگر هم در بروز این مشکل تنظیم سطح آب می تواند وجود داشته باشد و باعث نمایان شدن این ایراد باشد مانند استفاده کردن از مواد شوینده ی مرغوب بسیار زیاد در عملکرد این سنسورها موثر می باشد و در مواقعی که چنین کیفیتی وجود نداشته باشد.

احتمال دارد که این اختلالات را شاهد باشید، بهتر است که از مواد شوینده استاندارد برای عمل شستشوی لباس ها استفاده بشود، زیرا موادی که غیر استاندارد باشد با تولید کف بیش از حد در تنظیم سطح آب دستگاه ماشین لباسشویی نقش داشته باشد و کیفیت شستشوی لباس ها را با مشکل روبرو بکند.

زیاد و یا کم بودن فشار آب  هم می تواند در ایجاد اختلال در عملکرد قطعه ی شیر برقی تاثیر گذار باشد که بهتر است از بروز آسیب به این قطعه جلوگیری نمود.

قطعه ی سوئیچ سطح آب و تنظیمات آن با خراب شدنش در عملکرد دستگاه ماشین لباسشویی موثر است که این قطعه جریان را از کنترل تایمر به سوئیچ دما هدایت می کند و شیر آب ورودی نشانگر پر شدن آب در دستگاه خواهد بود.

هر زمان که این سوئیچ فشار با اختلال روبرو بشود این تنظیمات با مشکل روبرو خواهد شد، سوئیچ سطح آب دارای سه کانکتور می باشد که با استفاده کردن از مولتی متر سوئیچ را می توانید از لحاظ اتصالی بررسی کنید.

هر گونه نقص و ایرادی که در دستگاه ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید بهتر است بدان توجه داشته باشید و از متخصصین ماهر و مجرب و با تجربه مرکز دکتر آچار برای رفع این نواقص دستگاه ماشین لباسشویی خود کمک بگیرید تا اقدامات لازم را انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. عزیز صالحی 2 سال قبل

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 2. حمید کیان 2 سال قبل

  از تعمیرات راضی بودم ممنونم

 3. مهرداد محسنی 2 سال قبل

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 4. سیدعلی علیپور 2 سال قبل

  درود برشما و سپاس به دليل پاسخگويي و وظيفه شناسيتون

 5. یوسف مهرابی 2 سال قبل

  فکر نمیکردم بشه حضوری دستگاه را بیاریم برای تعمیر دیروز آوردم و همکارتون تعمیر کرد

 6. خلیل کمالی 2 سال قبل

  بابا ایولا دارید طرف اومده میگه تمام قطعات باید عوض بشه و 2 تومان فاکتور قطعه داده همکار شما اومد گفت قطعات قابل تعمیر هست و با 650 تومان همرو درست کرد و از روز اولش هم بهتر کار میکنه

 7. کاظم بابایی 1 سال قبل

  خدا پدر و مادرتونو بیامرزه پیرمون در اومده بود تکنسین تو نیم ساعت درستش کرد

 8. حسین نامور 1 سال قبل

  شیر مادر حلالتون تکنسین اومد تو نیم ساعت تعمیرات را انجام داد با قیمت کم رقیبتون 6 برابر قیمت داده بود

 9. رمضان محمدی 1 سال قبل

  عالیه و همچیش بینظیره

 10. جعفر آزاد 1 سال قبل

  بعضی ها جانماز آب میکشن اما بدون تعریف و تمجید از خودتون کارو انجام داد وتعمیرات شما حرف نداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید