علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی


در مقاله علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی شما را با این ایراد آشنا می کنیم. همان طور که مشاهده می کنید در دنیای امروز کارایی ماشین ظرفشویی بسیار زیاد شده است هر زمان که با خراب شدن ماشین ظرفشویی مواجه می شوید بهتر است که با کارشناسان ماهر تعمیرات ظرفشویی دکتر آچار در این زمینه مشورت کرده تا خدمات با کیفیت عالی را برای شما ارائه بدهند.

یکی از بارزترین مشکلاتی که در احتمال دارد شما در حین کار کردن با ماشین ظرفشویی مواجه بشوید جمع شدن آب در قسمت کف ماشین ظرفشویی می باشد که باید علت آن را جویا بشوید و در صدد برطرف کردن این ایراد اقدامات لازم را انجام بدهید.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی
علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی چیست؟

جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی می تواند بنا به دلایلی متعددی رخ بدهد که در این متن این دلایل را برای شما شرح خواهیم داد:

یکی از این دلایلی معیوب شدن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی است که دلیل تجمع آب در ماشین ظرفشویی می باشد.

علت انباشته شدن آب در ماشین ظرفشویی سایر برندها به دو دسته تقسیم می شود.

هر دوی این مشکلات عبتارت از تخلیه آب یا مشکلات پمپ آبپاش است، در صورتی که تجمع آب در ماشین ظرفشویی مشکل پمپ تخلیه باشد، باید لوله تخلیه چک بشود، همچنان که موتور پمپ تخلیه خراب شود، آب در ماشین ظرفشویی جمع می شود.

با نهایت تاسف پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی قابلیت تعمیر را ندارد، بنابراین اگر این قسمت از دستگاه آسیب دیده است، بهتر است اقدام به تعویض نمایید.

به طور معمول برای تعمیر ماشین ظرفشویی و رفع علت تجمع آب در ماشین ظرفشویی خاموش در فروشگاه های تخصصی از قطعات اورجینال و اصلی استفاده می کنند تا ایرادش به طور کامل برطرف شود.

مورد دیگری که حائز اهمیت می باشد، گرفتگی درپوش شکاف هوای ماشین ظرفشویی است، با انسداد شکاف هوا سبب تجمع آب در ماشین ظرفشویی می شود.

 مسدود شدن شکاف هوا می تواند به خاطر گیر کردن تکه های کوچک غذا این اتفاق رخ بدهد، راه کار حل این مشکل به این گونه است که یک سیلندر کوچک نقره ای در نزدیکی شیر ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد، پوشش بالایی سیلندر کوچک نزدیک شیر ظرفشویی را بردارید و مستقیماً به سمت بالا بکشید.

باقیمانده غذا یا زباله هایی که در این قسمت انباشته شده اند را تمیز کرده، سپس درب را باز کرده و ماشین ظرفشویی را مورد باز بینی قرار بدهید، در تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، در صورت تخلیه آب به دلیل مسدود شدن شکاف هوا، علاوه بر تجمع آب، شاهد بوی نامطبوع نیز خواهید بود.

فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی خراب است

چربی ها و سایر مواد غذایی احتمال دارد در پمپ تخلیه گیر کرده و باعث از کار افتادن پمپ و در نهایت تخلیه نشدن آب و تجمع آب در کف ماشین ظرفشویی شود، برای جلوگیری از این مشکل از فیلتر تخلیه در دستگاه استفاده می کنند.

ساختار فیلتر این گونه می باشد که از یک استوانه پلاستیکی درست شده در پایین دستگاه قرار دارد، انجام شدن عملیات کنترل فیلتر باید زیر نظر تعمیرکار حرفه ای باشد و هر زمان که با گیرکردن مواد غذایی و چربی زیر آن مواجه گشتید.

این مواد آزاد شده و در صورت وجود مشکل در فیلتر در کل، می توان آن را تعویض کرد. پیدایش ایراد گیر کردن چربی و غذا در زیر فیلتر زمانی رخ می دهد که از برنامه های شستشوی کوتاه مدت کمک گرفته می شود.

مورد دیگری برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی در زمانی که ایراد پیدا می کند.

از قطعات مهم برد ماشین ظرفشویی و سایر وسایل الکترونیکی همین قطعه برد الکترونیکی می باشد که دستورات مختلفی به سایر قسمت های دستگاه داده و باعث می شود عملکرد مورد نظر را انجام دهد، اگر قسمت صفحه ای ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد.

احتمال دارد که فرمان لازم برای تخلیه آب به فاضلاب را ندهد و سبب می شود که آب در ماشین جمع شده و تخلیه نمی شود، برد از قطعات بسیار حساس است که تحت نظرتعمیرکار مورد باز بینی قرار می گیرد، در صورت سوختن قطعات الکترونیکی روی برد و یا وجود ایراد باید تعویض شود.

تعمیر و نگهداری ضعیف مورد دیگر ایجاد مشکل جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی است:

بیشتر افراد دقت ندارند و بی توجه می باشند که برای عملکرد صحیح و جلوگیری از مشکلاتی مثل جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی، یکی از راه کار های درست این است که به درستی از دستگاه نگهداری کنند و تعمیرات انجام بدهند.

این رویه تعمیر و نگهداری، شامل تخلیه کردن دوره ای سبد تخلیه و چک کردن شیلنگ ها و تمیز کردن فیلترها می‌تواند باشد.

هر شش ماه یک بار، بازوهای اسپری را بهتر است که بررسی کرده تا مشکلی نباشد.

انسداد بازوهای اسپری مورد دیگری برای بروز ایراد جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی است:

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی نمی تواند تنها به این دلیل باشد، ولیگن در برخی از موارد پشت این مشکل می تواند قرار داشته باشد، بازوهای اسپری، پروانه هایی هستند که در طول چرخه شستشو، ظروف شما را می‌چرخاند و عملیات آبکشی صورت می گیرد.

رسوبات آب سخت و باقیماندهٔ مواد غذایی، می‌تواند سوراخ های ریزر بازوهای اسپری را مسدود و جریان آب را با ایراد روبرو کند.

توصیه می شود که بازوهای اسپری دستگاه خود را تمیز کنید.

اگر بازوی اسپری مسدود شود، نمی‌تواند آب را به درستی در کل محفظه پخش بشود.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی
علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

عوامل موثر در جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی در حالتی که دستگاه خاموش می باشد؟

هنگامی که ماشین ظرفشویی خاموش می شود، آب در کف ماشین ظرفشویی جمع می شود اگر این مشکل را مشاهده کردید، بهتر است بدانید که، ابتدا برق ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و بگذارید حداقل دو ساعت خاموش باشد تا قسمت های داخلی آن به اندازه کافی خنک شود.

پس از این مدت باید آب باقیمانده ته دستگاه را بررسی کنید بسته به تمیز یا کثیف بودن این آب، دو علت برای تجمع آب وجود دارد:

اگر بقیه آب داخل ماشین ظرفشویی کثیف باشد، علت احتمالی آن انسداد در مسیر تخلیه آب ماشین ظرفشویی به سینک یا به عبارتی گرفتگی در فاضلاب است.

اگر بقیه آب داخل ماشین ظرفشویی تمیز باشد، می توان نتیجه گرفت که شیر برقی ماشین ظرفشویی معیوب است.

 رفع مشکل گرفتگی در مسیر تخلیه ماشین ظرفشویی به این گونه می باشد که برای رفع مشکل گرفتگی فاضلاب ابتدا باید شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را جدا کنید.

 زمانی که شیلنگ را از دستگاه جدا کرده، بهتر است یک ظرف زیر آن قرار دهید تا کف آشپزخانه خیس نشود و آب روی زمین نریزد.

پس از قطع لوله، آب باید تحت فشار از آن رد شود تا تمام زباله ها و آشغال های باقی مانده در آن از بین برود.

 بعد از این مرحله، باید خروجی آب در سینک را بررسی کنید.

 انسداد فاضلاب معمولاً با استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی تمیز می شود.

مورد دیگر رفع مشکل شیر برقی ماشین ظرفشویی می باشد که قطعهٔ شیر برقی که شیر الکترونیکی نیز می توان آن را نام داد، یک قطعه مغناطیسی است که جایگاه آن در قسمت پشتی دستگاه می باشد و موظف به قطع و وصل کردن جریان آب داخل ماشین ظرفشویی است.

 هنگامی که مقدار آب داخل دستگاه به حد مورد نیاز رسید، شیر برقی جریان آب ورودی را قطع می کند این قسمت معمولاً در پشت ماشین ظرفشویی قرار دارد.

 پس از باز شدن درب پشتی دستگاه، شیر برقی پیدا می شود.

بررسی یکپارچگی این قطعه نیازمند داشتن اطلاعات مورد نیاز است.

اگر مشکلی باشد احتمالاً تعویض می شود پس از انجام کار فوق، تمامی قطعات را در جای خود قرار داده و مجدداً یک برنامه شستشوی کوتاه انجام دهید در صورت رفع نشدن ایراد باید از متخصصین دکتر آچار کمک گرفته بشود..

 نتیجه گیری

پیدایش ایراد جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی می تواند به خاطر دلایل متعددی باشد که در بالا بازرترین این دلایل را باز گو کرده ایم که شما با آن آشنا بشوید و به دنبال راه کار آن باشید که در برخی از موارد می توان به سادگی این ایراد را رفع نمود.

ولی در برخی از موارد دیگر احتمال دارد نیازمند تعمیر کار بشوید که دراین زمان می توانید برای بهره بردن از خدمات دکتر آچار با آنها ارتباط برقرار کرده تا با حضورشان اقدامات مرتبط به تعمیرات و یا تعویض قطعات را برای شما انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
  1. جلال طباطبایی 3 هفته قبل

    عالی بود آموزشتون

    1. دکتر آچار 3 هفته قبل

      ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید