راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی

راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی


ماشین های ظرفشویی امروز برای افراد شاغل که مدت زمان زیادی را نمی توانند صرف امور خانه و شستن ظروف و یا میوه بسیار پر کاربرد می باشد. در مقاله راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی شما را با این روش آشنا می کنیم.

امروزه در برندهای متفاوت و مدل های گوناگون و کاربری های مختلفی دستگاه های ماشین ظرفشویی در بازارها موجود می باشد.

از این دستگاه ماشین ظرفشویی علاوه بر شستشوی ظروف می توانید میوه و سبزیجات هم با انتخاب برنامه ی این دستگاه مورد شستشو قرار بدهید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

با حضور دکتر آچار اصلاً نگران خراب شدن دستگاه ماشین ظرفشویی خود نباشید زیرا بسیاری از افراد در هنگام خراب شدن دستگاه ماشین ظرفشویی بیشتر دغدغه ی انجام تعمیرات به موقع و انجام شدن کارهای خود را دارند.

راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی
راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی

طرز قرار گرفتن میوه ها در داخل ماشین ظرفشویی

محل قراردادن میوه ها در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی برای انجام عملیات شستشوبه این گونه می باشد که باید در پایین سبدها باشد تا به آب پاش ها آسیب نرساند، طریقه ی قرار دادن و چیدن میوه ها در ماشین ظرفشویی برای شستشو، سبدی که در قسمت پایین دستگاه ماشین ظرفشویی قرار دارد، را بردارید، یک سبد دیگر داخل سبد قرار دهید، میوه ها را در سبد قرار دهید از تماس میوه با آب پاش اجتناب کنید.

 به نظرتان میوه ها را در کدام قسمت برای شستن در داخل دستگاه  ماشین ظرفشویی قرار دهید؟

به چند مورد اساسی برای شستن میوها در داخل ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید که هنگام شستن میوه باید میوه ها را به طور مرتب و منظم داخل دستگاه ماشین ظرفشویی قراردهید.

اگر میوه هایی را که قرار است در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی قراربدهید آغشته به گل و خاک می باشد بهتر است که آن ها را در داخل دستگاه قرار ندهید.

زیرا وجود این خاک ها و گل ها باعث می شود که سوراخ ها ی بازوان آب پاش و یا قطعه ی فیلتر دستگاه ماشین ظرفشویی مسدود بشود و مشکلاتی را در آینده به وجود بیاورد.

به طور کلی همه ی بهتر است سیب زمینی را داخل دستگاه ماشین ظرفشویی قرار ندهید زیرا بیشترین خاک و گل را داراست.

میوه ها را طوری در داخل دستگاه قرار بدهید که بعد از شسته شدن در کف دستگاه ماشین ظرفشویی ریخته نشود.

بیشتر ماشین های ظرفشویی این قابلیت را دارا هستند و دارای برنامه ی پیش شور هستند که می توان برای شستشوی میوه استفاده می شود به علاوه ماشین های ظرفشویی رومیزی هم این قابلیت را دارا هستند.

ولی تنها آن دسته از ماشین ها ظرفشویی که مدل قدیمی تر هستند این خصوصیت شستشوی میوه را دارا نیستند.

هنگام شستشوی میوه در داخل ماشین ظرفشویی از چه مواد شوینده و چه مقدار استفاده بشود؟

در زمانی که قرار است از دستگاه ماشین ظرفشویی به عنوان شستشوی میوه استفاده بشود باید از هیچ گونه مواد شوینده استفاده نکنید حتی از نمک و جلا دهنده و یا …. استفاده نشود و فقط با آب عملیات شستشو را انجام بدهد.

 اگر خیلی نگران تمیز شدن میوه ها هستید می توانید از یک قطره ریکا به همراه یک قاشق سرکه  در کف دستگاه قرار داده اید ، استفاده بشود.

راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی
راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی

راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی

از چه برنامه ایی برای انجام شستشوی میوه توسط ماشین ظرفشویی استفاده بشود؟

اکثریت ماشین های ظرفشویی امروزی دارای ویژگی های زیادی هستند و از برنامه های شستشوی مختلفی برخوردار بوده اند که یکی از این برنامه ها پیش شستشو می باشد.

از این برنامه پیش شستن ظروف و برنامه ای برای شستن میوه ها محسوب می شود، درست است که برنامه ایی مختص به نام شستشوی میوه و سبزیجات نیز در بعضی از  ماشین های ظرفشویی یافت نمی شود ولی از بعضی برنامه های شستشوی آن می توان از آن برای شستن سبزیجات و میوه ها استفاده کرد.

به طور کلی حداقل زمان لازم برای شستن میوه ها در ماشین ظرفشویی 7 دقیقه است که این زمان را می توان تا 15 دقیقه هم بالاتر بود، توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی شما دارای برنامه هایی است که مدت زمان آنها کمتر از 7 دقیقه هم می باشد.

یعنی در صورتی که این برنامه ها اصلاً برای شستن میوه ها مناسب نباشد، میوه ها در این برنامه ها سریعتر شسته می شوند.

برنامه های شستشوی میوه که دمای آب برای آنها تنظیم نشده باشد یا دمای آب صفر درجه باشد مناسب برای شستشوی میوه ها می باشد.

اگر برنامه ایی وجود دارد که دارای تایمی برای شستشو می باشد ولی از دمای بالا استفاده می کند بهتر است که از این برنامه هرگز استفاده نکنید زیرا میوه ها شادابی خود را از دست می دهند.

همیشه باید کوتاه ترین زمان ممکن در برنامه ها را انتخاب کرد و هم چنین شستشو با آب سرد باشد  و دمای آن صفر درجه باشد و از 7 دقیقه تایم شستشو کمتر و از 15 دقیقه تایمش بیشتر نباشد.

اصلاً برای شستشوی میوه درج دما نیازی نیست، بهترین راه این  است که از آب سرد استفاده بشود، زیرا میوه ها که چرب نیستند که نیازی به دمای بالا داشته باشند بنابراین از همان آب سرد می توان برای شستشوی میوه ها استفاده نمود.

راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی
راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی

کدام میوه‌ها و سبزیجات را نباید با ماشین ظرفشویی را شست؟

توجه داشته باشید همه میوه جات و سبزیجات را را نمی توان با ماشین ظرفشویی شست،  فقط میوه هایی که خیلی کثیف نیستند را می توانید با ماشین ظرفشویی شست، برگ های میوه ها را پیش از چیدن شان در ماشین ظرفشویی جدا کنید، امکان کنده شدن برگ ها و گیر کردن شان در دستگاه موجب مشکل در تخلیه آب می شود.

میوه هایی را برای شستشو در ماشین ظرفشویی انتخاب کنید که از استحکام کافی برخوردار باشند، شستشوی میوه های ریز تر همچون گیلاس، آلبالو، گوجه گیلاسی و… را در سبدهای پایینی ماشین ظرفشویی انجام دهید.

از شستن سبزیجاتی همچون کاهو، کلم بروکلی و… که امکان باز شدن و پخش شدن شان در دستگاه وجود دارد جدا خووداری کنید.

میوه ها را در کدام بخش ماشین ظرفشویی بچینیم؟

برای جلوگیری از برخورد میوه ها با آب پاش میوه ها را در سبد پایینی ماشین ظرفشویی قرار دهید.

برای شستشوی میوه ها در ماشین لباسشویی شانه هایی که در سبد پایینی دستگاه قرار دارند را می توانید بخوابانید.

میوه ها را به صورت کاملا مرتب داخل سبد دستگاه بچینید.

شستشوی میوه ها را با چه مواد شوینده ای انجام دهیم؟

برای شستن میوه ها داخل ماشین ظرفشویی به هیچ عنوان از مواد شوینده استفاده نکنید، به هیچ عنوان از قرص ماشین ظرفشویی، نمک و مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی تان استفاده نکنید، برای از بین رفتن باکتری های احتمالی روی میوه ها می توانید از یک قاشق ریکا یا سرکه در دستگاه استفاده کنید.

راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی
راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی

چرا توصیه می شود میوه ها را در ماشین ظرفشویی نشوید؟

شاید با خود فکر کنید که ممکن است مدل ماشین ظرفشویی شما برنامه شستشوی انحصاری برای شستشوی میوه ها و سبزیجات وجود دارد، اما در برنامه های دیگر نیز امکان شستشوی میوه وجود ندارد.

برخی از افراد دیگر تصمیم می گیرند سبد بالایی را به میوه اختصاص دهند و ردیف پایین را با ظروف کثیف پر کنند.

تاکید می شود که برای شستن میوه ها در داخل دستگاه ماشین ظرفشویی از برنامه شستشوی دیگری استفاده نکنید، زیرا با مشکلات زیر مواجه خواهید شد.

از جمله مواردی که به وجود می آید ایجاد چین و چروک در پوست میوه به دلیل شستشوی با آب داغ و خراب شدن میوه ها، نفوذ کثیفی ظرف  ها در میوه  ها، پاشیدن مواد جلا دهنده روی میوه و آسیب رساندن به آن جذب مواد شیمیایی شوینده در میوه ها از عوارض انجام این کار می باشد.

اگر می خواهید از این تکنیک استفاده کنید و میوه ها را بشورید باید به نکاتی که بیان شد حتماً توجه بفرمایید.

اگر می خواهید عملیات شستشوی میوه را انجام بدهید بهتر است به این نکات توجه ی اکید داشته باشید:

داخل دستگاه ماشین ظرفشویی خود را از تمام ظروف خالی کنید، قطعه ی فیلتر دستگاه ماشین ظرفشویی را بردارید و بشویید تا چربی و کثیفی روی آن پاک شود برگ های میوه و برچسب روی آنها را بردارید.

میوه های سالم را در ماشین ظرفشویی قرار دهید تا در سبد بمانند و از سبد نیفتند، دستگاه ماشین ظرفشویی را بدون مواد شوینده در برنامه شستشو قرار دهید، پس از اتمام برنامه شستشو، میوه ها را از دستگاه خارج کرده و با حوله تمیز خشک کنید.

کلام آخر

دستگاه ماشین ظرفشویی هر چقدر هم که با کیفیت باشد باز هم احتمال صدمه دیدن قطعاتش در اثر گذر زمان و  فرسودگی و یا استفاده های مکرر می باشد و فقط با نگه داری و مراقبت بهتر می توانید ابین عملیات تعمیرات را به تعویق بیندازید ولی غیر ممکن نخواهید کرد.

راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی
راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی

در این صورت بهتر است با دکتر آچار تماس حاصل کنید و از افراد کارشناس تقاضای کمک برای رفع عیوب پیش آمده داشته باشید تا دستگاه را همانند روز اول برایتان تعمیر و یا تعویض قطعه انجام بدهند.

امیدواریم که مطلب راهنمای شستن میوه با ماشین ظرفشویی برایتان مفید و کاربردی بوده باشد و بهترین استفاده را بکنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. محمدحسن بردبار 11 ماه قبل

    سرویس پکیج مون را هر ساله به تعمیرگاه دکتر آچار میسپاریم کارشون خوبه انصافا و خیلی راضی هستیم

  2. غلامرضا غفاری 11 ماه قبل

    سلام عالی بود

  3. ابوالقاسم میری 8 ماه قبل

    تعمیرکارتون سر وقت اومدن لباسشویی مو تعمیر کردن رفتن خدا خیرشون بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید