آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ


برند سامسونگ یکی دیگر از تولید کننده ی لوازم خانگی می باشد، تا به امروز مدل های متفاوت از مایکروویو را در بازارها ارائه داده است، برخی از افراد با قابلیت های دستگاه های جدید مایکروویو  آشنایی ندارند و در زمان کار کردن با دستگاه با مشکلاتی روبرو می شوند ما در مقاله آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ شما را با نحوه کارکرد آن آشنا می کنیم.

مایکروویو می تواند راهی عالی برای گرم کردن باقی مانده غذا یا پخت سریع یک غذای جدید باشد، ولی  بسیاری از افراد که از مایکروویو استفاده می کنند فقط برای گرم کردن غذا از آن استفاده می کنند.

از امکانات مختلف مایکروویو خود کمک نمی گیرند، یکی از علت های  این موضوع این است که آنها نمی دانند مایکروویو چگونه به درستی کار می کند و به همه ویژگی های دستگاه را آگاه نیستند.

قرار دادن دستگاه مایکروویو سامسونگ در جایگاه متناسب

بعد از انجام خرید دستگاه مایکروویو باید به جایگاه قرار دادنش در آشپزخانه توجه داشت تا کارایی لازم را داشته باشد.

برای انتخاب این مکان باید محوطه ایی را در نظر بگیرید که سطح زیر دستگاه مایکروویو کاملاً خشک و ثابت باشد و از قرار دادن مایکروویو سامسونگ روی سطح شل و جایی که تعادل ندارد اجتناب کنید.

قرار دادن بر روی کابینت آشپزخانه مکان مناسبی برای دستگاه مایکروویو است، در زمان انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن مایکروویو سامسونگ، مطمئن شوید که دستگاه شما نزدیک پریز برق است.

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ گزینه ی یخ زدایی

غذای خود را بر روی سینی گردان مایکروویو بگذارید و درب آن را ببندید،  با فشار دادن یک بار دکمه یخ زدایی اتوماتیک، نوع غذایی را که در حال آب شدن هست را  انتخاب کنید.

راهنمای مایکروویو مشخصات دکمه ها و تعداد دفعات استفاده از آنها را برای غذاهای مختلف توضیح می دهد، سپس با فشار دادن دکمه های اعداد، وزن غذا را تنظیم کنید.

مثلاً، برای تنظیم حدود 500 گرم در کیلوگرم)، 1 را فشار دهید و سپس 5 را فشار دهید، در انتهای کار، Start دکمه  را فشار دهید تا عملیات ذوب شدن یخ آغاز شود.

مایکروویو در وسط برنامه یخ زدایی با آلارم بوق به شما هشدار می دهد تا به شما یادآوری کند که غذا را برگردانید، ولی کارش را قطع نمی کند و منتظر شما می ماند، پس حتماً غذا را برگردانید.

 سپس START را فشار دهید تا یخ زدایی مایکروویو سامسونگ به پایان برسد، قابل  توجه است که هنگام استفاده از مایکروویو سامسونگ در حالت یخ زدایی، می توانید یک بار STOP / CLEAR را برای مکث و دو بار برای انجام عملیات لغو فشار دهید.

آموزش طرز استفاده از ماکروفر سامسونگ
آموزش طرز استفاده از ماکروفر سامسونگ

هزینه ی تعمیرات دستگاه مایکروویو سامسونگ

در مواقعی که دستگاه مایکروویو سامسونگ دچار مشکلاتی می شود و قطعه ایی از آن معیوب بشود و دیگر کارایی اولیه ی خود را نداشته باشد.

بهتر است قطعه ی آسیب دیده را تعمیر و در صورت لزوم عمل تعویض صورت بگیرد بنابراین برآورد هزینه ی قیمت بستگی به تعمیر آن قطعه ی معیوب و یا اینکه تعویض قطعه دارد.

آموزش طبخ مواد غذایی به طور خودکار در مایکروویو سامسونگ

مواد غذایی خود را در ظرف مخصوص مایکروویو بر روی سینی قرار دهید، در را ببندید و سپس گزینه ی پخت خودکار را فشار دهید، از دکمه های بالا / پایین یا دکمه های عددی برای انتخاب دسته ای که مناسب شماست مانند: گرم کردن، پخت و پز و … استفاده کنید.

روی OK کلیک کنید و سپس عددی را انتخاب کنید که با نوع غذایی که در دستگاه قرار داده اید مثل:  ماکارونی، نوشیدنی و … تطابق داشته باشد.

پس از انتخاب غذا، اگر نیازی به تنظیم مقدار ندارید، START را فشار دهید. در صورت نیاز به تنظیم مقدار، پس از انتخاب دسته و نوع غذا روی OK کلیک کنید.

مقدار غذا را وارد کرده و سپس START را فشار دهید. مایکروویو به طور خودکار با  زمان و تنظیماتی که به طور اتوماتیک به دستگاه داده شده است و برنامه ریزی شده استفاده می کند و عملیات طبخ را انجام می دهد.

انجام تعمیرات دستگاه مایکروویو در محل

هر زمان که شما شاهده مشکلاتی در امور عملکرد دستگاه مایکروویو سامسونگ خود شدید بهتر است دیگر با دستگاه کار نکنید با گروه دکتر آچار مشاوره انجام بدهید تا با حضور به موقع خود در محل دستگاه مایکروویو شما را مورد عیب یابی قرار دهند و هر گونه ایرادی دارد به راحتی در کمترین زمان ممکن برطرف کنند.

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ
آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ

آموزش پخت مواد غذایی با روش سریع در دستگاه مایکروویو سامسونگ

با انتخاب کردن این گزینه ی پخت سریع در دستگاه مایکروویو سامسونگ  پس از قرار دادن غذا بر روی سینی درب را بسته و بعد گزینه ی speed cook را انتخاب نموده، با توجه به دکمه های up/down و یا برخی دکمه های اعداد وجود دارد.

با توجه به غذا گزینه ی درست را انتخاب کرده  و بعد بر روی ok کلیک کرده و مطابق با غذای مورد نظر اعداد را انتخاب کرده، اگر با توجه به مواد غذایی انتخاب شده باید مقدار آن را انتخاب می کردید.

ولی در صورت عدم انتخاب چنین گزینه ایی  باید دکمه ی start را انتخاب نموده و با توجه به نوع برنامه ی انتخابی دستگاه عملیات پخت سریع را شروع خواهد کرد.

پخت ترکیبی combination در مایکروویو سامسونگ و کاربردش چیست؟

این پخت ترکیبی برای ترکیب حالات مایکرو، گریل و کانوکشن می باشد که به طور همزمان همه با هم انجام می پذیرد.

از ترکیب مایکرو و گریل 1 برای انجام عملیات سرخ کردن ناگت و سیب زمینی و… استفاده شده، گریل 1 را برای زمان انجام برشته کردن روی غذا استفاده می کنید.

از ترکیب مایکرو و گریل 2 مثل پخت مواد غذایی که قبل توضیح دادیم استفاده می شود ولی اختلافش در نوع گریل 2 است که تاثیر گریل 2 به نسبت کمتر است.

از ترکیب مایکرو و گریل 3 برای برشته کردن مواد غذایی از قسمت کف است، مانند: غذاهای پیتزا، پیراشکی و.. است، با توجه به انتخاب این برنامه توان و دما و زمان داده شده بالا می باشد.

زمان استفاده از کلید stop/clear در مایکروویو سامسونگ چه وقت است؟

در مواقعی که  دستگاه روشن است و در حال اجرای برنامه  می باشد، انتخاب این برنامه باعث توقف دستگاه می شود.

اگر در این زمان کلید Start انتخاب شود، از زمانی که متوقف شده است به کار خود ادامه می دهد، اما اگر کلید Stop مجدداً با توقف دستگاه انتخاب شود، کل برنامه حذف می شود.

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ
آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ از دکمه ی گریل یا سرخ کن

در قسمت های قبل که برخی ازعملکرد دکمه ها و نحوه طرز استفاده درست از مایکروویو سامسونگ را بررسی کردید متوجه شدید که یکی از قابلیت های مایکروویوهای جدید قابلیت برشته یا سرخ کردن مواد غذایی متنوع  است.

ولی راه کار طرز استفاده از از دکمه گریل برای گریل غذا استفاده کرد؟

اول از همه، هنگام دست زدن به سینی و قسمت های داخلی مایکروویو باید همیشه از دستکش فر استفاده کنید.

از آنجایی که تمام اجزای موجود در مایکروویو بسیار داغ هستند، بنابراین برای انجام دادن عملیات گریل و سرخ کردن مواد غذایی  کافی است: درب دستگاه  را باز کرده و غذا را در سینی روی قفسه قرار دهید.

دکمه گریل را فشار دهید و منتظر بمانید تا علائم وضعیت گریل روی صفحه هویدا بشود،  زمان پخت را با چرخاندن دکمه انتخاب چند منظوره تنظیم کنید.

حداکثر 60 دقیقه و در مرحله ی بعدی  دکمه  Start کلیک کنید تا عملیات سرخ کردن شروع شود، پس از انجام این مرحله، دستگاه به طور مکرر با بوق هشدار می دهد و دستگاه متوقف می شود.

طریقه ی فعال کردن قفل کودک در مایکروویو سامسونگ

دستگاه مایکروویو وسیله ای پرخطرناک برای کودکان و خردسالان است، زیرا نحوه استفاده صحیح از مایکروویو را نمی دانند و دستگاه هم به برق متصل است و هم بسیار داغ می باشد در حین انجام عملیاتش و ممکن است به خود و دستگاه آسیب برسانند.

مایکروویوهای سامسونگ دارای قابلیت Child Lock هستند و می توانند به صورت دستی روشن شوند تا افرادی که با کاربرد دستگاه  مایکروویو آشنا نیستند و توانایی کاربرد با آن را ندارند، نتوانند با آن کار کنند و از دستگاه استفاده کنند.

 برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک، باید موارد زیر را انجام دهید: دکمه قفل کودک را فشار دهید ولی در برخیاز موارد احتمال دارد که گزینه ی فعال قفل کودک بر روی دستگاه نباشد ،بنابراین باید گزینه ی  ساعت و کلیدهای گرم کردن سریع را به طور همزمان فشار دهید و آن را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

 با انجام دادن این مراحل بیان شده می توانید برنامه های دستگاه مایکروویو را قفل کنید و هیچ عملکردی قابل اجرا نیست، پنل صفحه ی نمایش بر روی دستگاه همچنین نماد l را نشان می دهد.

برای باز کردن مجدد گزینه ی قفل کودک که قبلاً فعال شده بود، دکمه قفل کودک یا ترکیبی از ساعت و کلیدهای گرم کردن سریع را به مدت 3 ثانیه فشار دهید، دستگاه در حال حاضر قفل نیست و می توانید از آن استفاده کنید.

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ
آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ و تنظیمات دمای آن

یکی از مسائل مهم در مورد نحوه استفاده ی درست از مایکروویو سامسونگ، نحوه تنظیم دمای آن است.

 به طور معمول پنج سطح حرارت در مایکروویو وجود دارد که عبارتند:

از 100%درجه  حرارت: متناسب برای پختن سبزیجات، سوپ، آب جوش، پخت ماهی و حرارت دادن غذا سطح حرارت

 80% درجه حرارت: متناسب برای نیم پز، حرارت دادن شیر، نرم کردن شکلات و پختن مرغ

 درجه ی حرارت 60%: آب کردن یخ مواد غذایی یخ زده،  پخت کیک، پخت و پز ، پخت پودینگ

 درجه  حرارت 40%: ذوب مواد یخ زده ی خام، حرارت دادن نان، خشک کردن غذا، پختن غذا

 درجه حرارت 20%: کره، بستنی را نرم کرده و انواع غذاها را گرم کنید.

 همچنین بعد  از روشن کردن دستگاه و انتخاب کردن نوع  حالت پخت، می توانید با کمک گرفتن ازگزینه ی  دکمه چرخشی دمای لازم را انتخاب و تنظیم نمایید.

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ
آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ

چطور می شود آلارم بوق دستگاه مایکروویو را خاموش نمود؟

زنگ هشدار یکی دیگر از قابلیت های اصلی مایکروویو سامسونگ است، می توان آن را خاموش کرد اما توصیه نمی شود.

هر زمان که لازم دانستید که آن را غیرفعال کنید، بررسی این مشکل نحوه استفاده صحیح از مایکروویو سامسونگ ضروری است.

 تنها کاری که باید انجام دهید این است که گزینه ی clock یا ساعت را فشار داده و در یک ثانیه به طور هم زمان دکمه ها را با هم نگه دارید، برای اینکه دوباره بخواهید از این قابلیت استفاده کنید باید دوباره دکمه ها را فشار دهید تا ویژگی دستگاه عامل برگردد.

طرز تمیز کردن دستگاه مایکروویو سامسونگ

برای استفاده کردن درست و جلوگیری از خراب شدن های یهویی دستگاه مایکروویو سامسونگ، تمیز کردن داخل دستگاه، ثبات و باقی ماندن عملکرد آن و همچنین موثر بودن بر روی پخت غذا ضروری است.

قابل ذکر است که انجام عمل تمیز کردن و توجه داشتن به کارایی دستگاه می تواند از تجمع ناخالصی ها و آلودگی ها در داخل محفظه دستگاه و قطعات داخلی آن جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید که برای تمیز کردن داخل مایکروویو می توان از یک پارچه ی ایی که مخلوط با آب گرم و صابون است استفاده کرد، پس از اتمام کار این پارچه را به خوبی آبکشی و خشک کنید.

 مراحل لازم برای تمیز کردن مایکروویو به قرار زیر است: یک لیوان آب لیمو رقیق شده را روی میز چرخان قرار دهید، دستگاه را روشن نمایید و دستگاه را به مدت 10 دقیقه گرم کنید.

بعد از انجام این کار دستگاه خاموش می شود و اجازه بدهید که دستگاه خنک بشود، درب آن را باز کنید و سپس با پارچه ای آغشته به مخلوط آب و صابون، محوطه ی داخل را تمیز کنید.

آموزش نحوه استفاده از مایکروفر سامسونگ
آموزش نحوه استفاده از مایکروفر سامسونگ

کاربرد کلمات روی دستگاه مایکروویو سامسونگ

کاربرد کلمه ی microwave

اجازه دهید از تنظیمات مایکروویو برای آب کردن یا گرم کردن سریع غذا استفاده کنید، علاوه بر این، مایکروویو برای پخت سبزیجات و سیب زمینی بسیار مناسب است.

اگر آنها را در مایکروویو قرار دهید و با این دستگاه بپزید، به آب کمتری نسبت به پخت در قابلمه نیاز خواهید داشت، به این ترتیب ویتامین ها در غذا ذخیره می شوند و در آب ریخته نمی شوند.

کاربرد کلمه ی crisp

با استفاده از این ترفند و انتخاب این گزینه می توانید چیپس ترد درست کنید یا رویه پیتزا خود را برشته کنید. انجام این عمل برشته کردن فقط در آشپزی همراه با تابه یا بشقاب سرخ کن کار می کند.

همان طور که گزینه ی گریل از بالا ظرف را  گرم می کند، تابه بسیار داغ نیز حرارت را از زیر به غذا انتقال می دهد، از عملکرد کباب کردن و برشته کردن مواد غذایی می توان برای سرعت بخشیدن به فرآیند پخت کمک گرفت.

کاربرد کلمه ی deforst

هر زمان که قرار است برای پخت مواد غذایی از موادی که یخ زده هستند استفاده کنید بهترین گزینه ی انتخابی برای باز کردن یخ مواد غذایی انتخاب گزینه ی deforst می باشد.

در مواقعی که قرار است از این گزینه استفاده بشود باید وزن را هم انتخاب نمایید و دستگاه مایکروویو شما با انتخاب این موارد می تواند عملکردش را آغاز بکند.

کاربرد کلمه ی fan oven

اگر از این گزینه انتخاب کنید به معنای هوای گرم مثل فر برقی می باشد و به همین خاطر دستگاه مایکروویو با انتخاب کردن این گزینه از یک فن استفاده می کند تا گرمای حاصل را به طور یکسان  در محوطه ی داخلی دستگاه پخش بکند و از مزایای این گزینه  پخت سریع و فوری غذا می باشد.

کاربرد کلمه ی steam

 هر گاه که شما تصمیم دارید که  سبزیجاتی را برای پخت آماده بکنید گزینه ی متناسب برای آن ها استفاده از گزینه ی بخارپز می باشد.

استفاده از این گزینه و دستگاه مایکروویو باعث شده که شما بدون از بین بردن طعم واقعی سبزیجات و ویتامین های آن عمل طبخ را انجام بدهید.

کاربرد کلمه ی full grill

 کاربرد این گزینه معمولاً برای کباب کردن است، برای انجام گریل گوشت، ماهی  و یا سیزیجات استفاده کرد ولی این نکته را هم بیان می کنیم که اگر لایه های گوشت شما ضخیم می باشد بهتر است از این گزینه استفاده نشود.

این گزینه در واقع عملیات پخت وپز را انجام نداده و برای حالت کبابی کارایی دارد.

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ
آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ

کاربرد کلمه ی  PART GRILL

اگر مواد غذایی را قرار است که به مقدار کمی مورد طبخ گریل قرار بدهید و گریل به طور کامل صورت نگیرد باید ازاین گزینه استفاده بشود.

بهتراست که در این گزینه  ظرف را در قسمت وسط مایکروویو قرار بدهید.

کاربرد کلمه ی UPPER HEAT اگر می خواهید که کیک درست کنید  و از آن مدل هایی است که نیاز به پخت بیشتری دارد و به گرمای تولید شده از قسمت بالا نیاز دارند باید از این گزینه استفاده نمود.

به عنوان نمونه اگر می خواهید پای سیب را بپزید با وجود المنت که گرما از قسمت بالا تولید شده  می توانید از برشته شدن بیش از حد مجاز خمیر پای سیب پیشگیری کرد.

از چه ظروفی می توان در مایکروویو استفاده کرد؟

دستگاه مایکروویو وسیله ای بسیار راحت و سریع برای پخت مواد غذایی و  گرم کردن غذا است، اما مایکروویو از چه ابزاری و ظروفی می تواند استفاده کند؟

در اینجا به این نکته ی مهم و با اهمیت می پردازیم و برای دانستن اینکه از چه ظروفی می توانید در این دستگاه استفاده کنید، اطلاعات لازم به شما داده می شود.

 ظروف سرامیکی یکی از موادی است که برای استفاده در مایکروویو کاملاً مناسب بوده و خطری را ایجاد نمی کند.

 از دیگر مواردی که می توانید بدون نگرانی در داخل دستگاه  مایکروویو قرار دهید تعدادی از محصولات کاغذی مانند کاغذ روغنی و … مختص به پخت و پز می باشد.

باید از ظروفی استفاده بشود که مقاوم در برابر حرارت ساخته شده از شیشه، چینی یا پلاستیک استفاده شود.

از ظروف فلزی یا ظروفی که در آن از قطعات فلزی استفاده شده است هر گز در مایکروویو استفاده نکنید.

آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ
آموزش طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ

طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ برای پخت کیک

جهت بخت کیک در مایکروفر سامسونگ مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا کلید convection را فشار دهید تا 200 درجه سانتی گراد را در صفحه مشاهده کنید.
 • سپس با کلید چرخان دمای مناسب را تنظیم کنید.
 • کلید start را بزنید تا دستگاه کار خود را آغاز کند.

مراحل ذکر شده پیش گرمایش مایکروفر سامسونگ بودند، توجه داشته باشید که پیش گرمایش همه کیک ها 180 درجه سانتی گراد است، پس از مراحل پیش گرمایش مراحل زیر را برای پخت کیک انجام دهید.

 • دکمه stop را دو بار بفشارید که دستگاه خاموش شود.
 • مایع کیک را درون مایکروفر قرار دهید.
 • برنامه پخت کیک را مشخص نمایید.

طرز برطرف کردن بوی بد داخل دستگاه مایکروویو سامسونگ

گاهی ممکن است که در حین استفاده کردن از دستگاه مایکروویو متوجه بوی بد آن بشوید که نیاز است اقداماتی را در جهت برطرف کردن این بود انجام بدهید.

با کمک دو قاشق آبلیمو و یا آب لیمو ترش به همراه سه فنجان آب در کاسه ی نشکن مخلوط کرده و داخل دستگاه قرار دهید و بعد ازاین مرحله دستگاه را برای مدت دو دقیقه روشن کنید و با به جوش آمدن مواد داخل کاسه  می توان تمامی بوی بد در داخل دستگاه را از بین برد.

اجازه بدهید دستگاه بعد از خاموش شدن به مدت ده دقیقه خنک بشود و بعد کاسه را از داخل دستگاه خارج نمایید.

نکته ی مهم :

انجام دادن نظافت به موقع دستگاه مایکروویو شما می تواند در افزایش طول عمر دستگاه تان نقش مهمی داشته باشد.

کلام آخر

دستگاه مایکروویو در هر برندی که باشد باز هم احتمال دارد که در حین استفاده از آن با موارد مشکل سازی روبرو بشوید و قطعاتش به خرابی هایی دچار بشود و نیازمند انجام تعمیرات قطعات صدمه دیده و یا تعویض قطعه ی معیوب شده توسط کارشنان متخصص تعمیرات مایکروویو بشود که می توانید به دکتر آچار اعتماد کنید و ارتباط برقرار کنید تا رفع عیب کنند.

امیدواریم آموزش طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ قدیمی و جدید برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 7
 1. امیرحسین موسوی 1 سال قبل

  خیلی خوشحالم که هستین

 2. احمد کرمی 1 سال قبل

  سلام عالی بود ?

 3. غلامرضا طهماسبی 1 سال قبل

  با خوندن همین مطلب مشکلم حل شد

 4. بهروز شکیبا 1 سال قبل

  شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

 5. منصور میر 1 سال قبل

  پیشنهاد میدم تبلیغات تلوزیونی بدید وقتی انقدر کارتون درسته

 6. هادی حسینی 1 سال قبل

  خسته نباشید تعمیر به خوبی انجام شد

 7. مجتبی گلپایگانی 1 سال قبل

  احسنت عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید